Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miejsca, które mogą skraść serce... - LEFKADA 2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.04.2016 21:05

jarzyna napisał(a):Czekamy na info od miejscowych jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy


... jak czegoś się dowiecie to dajcie znać - zapewne sporo osób podąży tam latem ... :wink: ...
Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.04.2016 22:16

kmichal napisał(a):
jarzyna napisał(a):Czekamy na info od miejscowych jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy


... jak czegoś się dowiecie to dajcie znać - zapewne sporo osób podąży tam latem ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Dziś znów zadrżało ... delikatnie 3,2 :idea:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 05.04.2016 22:19

gusia-s napisał(a):Dziś znów zadrżało ... delikatnie 3,2


... 8O ... niedobrze ... :roll: ...
Pozdrawiam.
jarzyna
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarzyna » 06.04.2016 22:12

dla zainteresowanych sytuacją na Lefkadzie - info od miejscowych konkretnie z Dragano a więc niedaleko Gialos i Egremni

"Hi Krszysztof,

The rules about building houses in Greece are very strict regarding
their stamina in earthquakes. Because of that, the earthquake of the
November of 2015, despite the fact that it was quite strong, it caused
damages only to very old or very badly built houses. The building of
"House of Garden", didn't suffer any damages. The main roads of the
island do not have any problem, and some minor problems are being fixed.
Regardind the road access to the most known beaches, "Porto Katsiki"
and "Kathisma" do not have any problem. The road to "Egremnoi" (the
beach still exists as beautiful as it was in the past) and "Gialos"
suffered quite a big damage and those beaches are not accesable right
now by car. The goverment officials told us that those roads will be
fixed until the end of June for "Gialos" and the first days of July for
"Egremnoi". We all hope that they are not lying and that they will keep
their promise."
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 07.04.2016 08:27

jarzyna napisał(a):dla zainteresowanych sytuacją na Lefkadzie


... i oby tak było ... :wink: ...
Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.04.2016 20:06

jarzyna napisał(a):dla zainteresowanych sytuacją na Lefkadzie - info od miejscowych konkretnie z Dragano a więc niedaleko Gialos i Egremni

".... The main roads of the island do not have any problem, and some minor problems are being fixed...
Już tu widzę przekłamanie ... jak to nie ma żadnego problemu skoro do dziś nie naprawiono jeszcze głównej drogi z Lefkady do Agios Nikitas, której zniszczenia są o wiele mniejsze niż to w przypadku dróg na Gialos czy Egremni 8O To nie jest drobny problem skoro nie udało się go usunąć w ciągu 5 mcy :!:

jarzyna napisał(a): ... The road to "Egremnoi" (the beach still exists as beautiful as it was in the past) and "Gialos" suffered quite a big damage and those beaches are not accesable right now by car. The goverment officials told us that those roads will be fixed until the end of June for "Gialos" and the first days of July for "Egremnoi". We all hope that they are not lying and that they will keep their promise."
Nie byłabym taką optymistką ... i to co piszą właściciele apartamentów radzę przesiać przez sito, wiadomo że chcą przyciągnąć klientów - żyją z turystów. Egremni jest pocięta na kawałki, może nadal jest piękna ale napewno nie jest taka jak była w przeszłości.
Ich urzędnicy zapewniają o naprawie szkód już od listopada tylko, że nic się nie dzieje w tej sprawie tak naprawdę. W wyższych partiach wyspy nadal ludzie nie mają wody bieżącej ...
Jakoś nie widzę szans na naprawę szkód do tego sezonu ale też nikomu nie odradzam wyjazdu, 2 niedostępne plaże nie skreślają jeszcze wyspy bo są jeszcze inne przecież równie piękne.

Bardziej mnie martwi, że cały czas trzęsie się ... jak pisałam 5.04 były drgania 3,2, przedwczoraj rano znowu już o sile 3,5 ... i to jest niepokojące :idea: .

Również jestem w stałym kontakcie z Polką mieszkającą na wyspie, owszem ... zapewnienia ze strony władz są od pierwszych dni po trzęsieniu jednak mieszkańcy już sami zaczynają powątpiewać w to co się im mówi :(
jarzyna
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarzyna » 08.04.2016 23:29

gusia-s napisał(a):
jarzyna napisał(a):dla zainteresowanych sytuacją na Lefkadzie - info od miejscowych konkretnie z Dragano a więc niedaleko Gialos i Egremni

".... The main roads of the island do not have any problem, and some minor problems are being fixed...
Już tu widzę przekłamanie ... jak to nie ma żadnego problemu skoro do dziś nie naprawiono jeszcze głównej drogi z Lefkady do Agios Nikitas, której zniszczenia są o wiele mniejsze niż to w przypadku dróg na Gialos czy Egremni 8O To nie jest drobny problem skoro nie udało się go usunąć w ciągu 5 mcy :!:

jarzyna napisał(a): ... The road to "Egremnoi" (the beach still exists as beautiful as it was in the past) and "Gialos" suffered quite a big damage and those beaches are not accesable right now by car. The goverment officials told us that those roads will be fixed until the end of June for "Gialos" and the first days of July for "Egremnoi". We all hope that they are not lying and that they will keep their promise."
Nie byłabym taką optymistką ... i to co piszą właściciele apartamentów radzę przesiać przez sito, wiadomo że chcą przyciągnąć klientów - żyją z turystów. Egremni jest pocięta na kawałki, może nadal jest piękna ale napewno nie jest taka jak była w przeszłości.
Ich urzędnicy zapewniają o naprawie szkód już od listopada tylko, że nic się nie dzieje w tej sprawie tak naprawdę. W wyższych partiach wyspy nadal ludzie nie mają wody bieżącej ...
Jakoś nie widzę szans na naprawę szkód do tego sezonu ale też nikomu nie odradzam wyjazdu, 2 niedostępne plaże nie skreślają jeszcze wyspy bo są jeszcze inne przecież równie piękne.

Bardziej mnie martwi, że cały czas trzęsie się ... jak pisałam 5.04 były drgania 3,2, przedwczoraj rano znowu już o sile 3,5 ... i to jest niepokojące :idea: .

Również jestem w stałym kontakcie z Polką mieszkającą na wyspie, owszem ... zapewnienia ze strony władz są od pierwszych dni po trzęsieniu jednak mieszkańcy już sami zaczynają powątpiewać w to co się im mówi :(


jak obiecałem tak zrobiłem. Dostałem info więc przedstawiłem a każdy zrobi co zechce.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2016 00:14

jarzyna napisał(a): ... jak obiecałem tak zrobiłem. Dostałem info więc przedstawiłem a każdy zrobi co zechce.
Oczywiście, ale dobrze by było gdyby informacje były wiarygodne a te nie są, dlatego ktoś może po takiej informacji poczuć się oszukany gdy na miejscu zastanie zupełnie co innego.
Gość pisze że wszystko ok, nie ma problemu, przyjeżdżajcie, drogi super, plaża taka sama - trochę mija się z prawdą :(
jarzyna
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarzyna » 09.04.2016 20:28

A na czym polega wiarygodność Twoich informacji? Masz jakąs specjalną pieczęć? Tak samo mogę je podważyć jak robisz to z moim postem. Ja dostałem info że drogi na 2 plaże są zniszczone a plaże niedostępne samochedem więc chyba czytaliśmy coś innego. nikt nie pisał że wszystko jest ok i super.
"The road to "Egremnoi" (the beach still exists as beautiful as it was in the past) and "Gialos" suffered quite a big damage and those beaches are not accesable right now by car."
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2016 23:06

jarzyna napisał(a):A na czym polega wiarygodność Twoich informacji? Masz jakąs specjalną pieczęć? Tak samo mogę je podważyć jak robisz to z moim postem.

Poza doniesieniami od osoby tam mieszkającej jeszcze na tym Myślę, że lokalny portal można uznać za wiarygodny tym bardziej, że nikt tam nie czaruje turysty. Praktycznie nie ma dnia żeby nie pisali o problemach z usuwaniem skutków trzęsienia.

jarzyna napisał(a):... Ja dostałem info że drogi na 2 plaże są zniszczone a plaże niedostępne samochedem więc chyba czytaliśmy coś innego. nikt nie pisał że wszystko jest ok i super.
A czy ja do tego się odniosłam? Chyba raczej nie ... dostałeś też info, że ... ... The main roads of the island do not have any problem, and some minor problems are being fixed... i odnośnie Egremni ... (the beach still exists as beautiful as it was in the past)
I to do tego się odniosłam.
Nie zamierzam się kłócić ..., podważyłam tylko te wypowiedzi bo jak widać problem z drogą główną jest nadal i to nie mały, ale są też problemy z drogami do Athani i Dragano a i Egremni nie jest taka jak przedtem co spokojnie znajdziesz na YB.
Osoba z którą koresponduje, sama już poddaje w wątpliwość to co im obiecują, mieszkańcy tracą cierpliwość bo wiedzą, że sezon z którego żyją się zbliża a nic się nie dzieje. Miała być kasa na naprawę szkód, miało być wysłane wojsko do pomocy i co i nic ... do dziś nie są załatwione sprawy z ludźmi którzy utracili domy. Jak przez tyle czasu nie udrożnili głównej drogi to wierzysz, że do sezonu naprawią takie szkody?


"The goverment officials told us that those roads will be fixed until the end of June for "Gialos" and the first days of July for "Egremnoi". We all hope that they are not lying and that they will keep their promise."
Trzymam kciuki, żeby te obietnice się spełniły.
Jeszcze raz podkreślam, że 2 niedostępne plaże i ten kawałek nieprzejezdnej drogi czy kilka innych nie skreśla wyspy bo zawsze można pojechać inną drogą i na inne plaże. :papa:
jarzyna
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarzyna » 10.04.2016 15:28

Nie chce się spierać bo nie ma takiej potrzeby.
Jestem po prostu żywo zainteresowany tematem ze względu na plany wakacyjne więc szukam informacji i zastanawiam się co z tym "fantem" robić. Mój plan był taki żeby zamieszkać w właśnie w Dragano i mieć w miarę blisko wszędzie. Z tego co piszesz w Dragano też jest problem z drogą nie mówiąc o dojeździe do Gialos gdzie byłoby najbliżej.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 06.05.2016 10:10

Czy ktoś ma może aktualne info z Lefkady? Co tam się dzieje? Jak stan po trzęsieniu? I czy ktoś może przetłumaczyć to, co na filmiku sie dzieje?



Z góry dzięki :)
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 06.05.2016 15:07

-

Eunike1984 napisał(a):......... I czy ktoś może przetłumaczyć to, co na filmiku sie dzieje?

...


To wygląda na spacer tzw. kiboli . :evil: :evil: :evil:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.05.2016 17:20

Eunike1984 napisał(a):Czy ktoś ma może aktualne info z Lefkady? Co tam się dzieje? Jak stan po trzęsieniu? I czy ktoś może przetłumaczyć to, co na filmiku sie dzieje?...
To na filmiku dot. ataku na kibiców drużyny sportowej w hotelu w Lefkadzie jaki miał miejsce 20.03.2016 po rozgrywkach koszykówki kobiet 8O
Aresztowano kilkanaście osób.
Kilka osób zostało rannych, hotel i kilkanaście aut zapatkowanych w pobliżu doznały zniszczeń.

W sprawie trzęsienia nie dzieje się NIC :!: Kasa jest tylko na papierze... fizycznie środków brak, mieszkańcy twierdzą że nadzieja umarła na jakąkolwiek pomoc. Nic nie zostało naprawione.
Kilka dni temu znowu potrząsło ale bardzo delikatnie, bez jakichkolwiek zniszczeń.

Aktualnie jest tam moja koleżanka,, po kilku dniach niepogody zaczyna świecić słoneczko.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 05.06.2016 09:05

Coś w miarę aktualnego dotyczącego dojazdu i plaży Egremni :)



Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Miejsca, które mogą skraść serce... - LEFKADA 2015 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone