Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korcula-wrzesień 2013-czyli wakacje z psem cz.2

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 17.07.2014 12:47

że też dopiero teraz zobaczyłem wątek, posiadam dwie labradorki biszkopt 10lat i czekolada 7lat, i bardzo bym chciał je zabrać ze soba ale obawiam się właśnie tych upałów ( zwłaszcza dla starszej). Tym bardziej że w tym roku jedziemy w rejony Orebicia i Korcule to będziemy witać codziennie rano.
Po Twojej relacji zaczynam myśleć nad zabraniem ich ze sobą oraz o Twej kwaterze.
Mógłbym prosić o napisanie szczegółów, wysłałem PRV
dodka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodka » 07.01.2015 10:57

Mamy 2 cavaliery, czują się cudownie w Chorwacji, chociaż zawsze staram się wybierać miejsca odpowiednie dla rodziny z psem....Wasze miejsce fajne, czy mogę poprosić namiary??? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dziękuję i życzę kolejnych udanych pobytów w Chorwacji :)
justyszg
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyszg » 31.03.2015 19:52

Witam, jestem tutaj nowa. Szukam wymarzonego miejsca na urlop dla mojej rodzinki :)
Czy mogę prosić o namiary na Waszą kwaterę?
Majcia
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majcia » 08.04.2015 15:08

I ja jestem zauroczona tym miejscem. Dotychczas byliśmy trzy razy na Pagu, ale wtedy jeszcze bez psa. Teraz szukamy odosobnionego miejsca, abyśmy spokojnie odpoczęli. Pies uwielbia pływać, ale nie wiem czy w słonej wodzie? Jeżeli to nie problem to proszę na namiary na kwaterę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
satia
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) satia » 10.05.2016 14:30

Cześć Ludziki :) teraz na mnie czas, zabieram Cavaliera, ale bardzo się martwię formalnościami :/ Jedziemy za miesiąc, na Peljesac, czyli przez Bośnię i Hercegowinę. Paszport dla psa wystarczy, czy musimy go zgłaszać jeszcze do powiatowego weta? Mam tylko wystawiony przez naszego weta paszport. Czego wymagają Chorwaci i Bośniacy, poza paszportem,szczepieniami, odrobaczaniem? Podzielcie się, jak to na granicy jest. Marwti mnie ta Bośnia...
fiona1
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 11.05.2016 10:45

Moja droga, tutaj masz link do wyczerpującego wyjaśnienia w tej sprawie:
wakacje-w-chorwacji-z-psem-t35312-225.html
Z pewnością Jacek206 udzieli Ci dodatkowych wskazówek w razie wątpliwości. Osobiście radziłabym Ci również skontaktować się z 2-3 gabinetami weterynaryjnymi aby krzyżowo porównać zalecenia w tej sprawie. Z autopsji wiem, że zaangażowany weterynarz sprawdzi dokładnie wymagania jakie muszą być spełnione przed próbą wjazdu z psem do każdego z europejskich krajów, a jak będzie miał jakieś wątpliwości, to zadzwoni, zapyta i poinformuje właściciela psa :)
Lepiej zrobić więcej niż mniej - tak na wszelki wypadek. Nie wiadomo na kogo się trafi na granicy, może to być typowy urzędas lub po prostu ktoś, kto nie znosi psów.
Z doświadczeń poprzedniego roku powiem Ci, ze mimo 100% pewności, że wszystko zostało załatwione jak trzeba, to i tak miałam stresa na przekraczanych granicach, a byłam w krajach UE :) Każdorazowo kazałam córce zganiać psa na ziemię i przykrywać się kocykiem tak, aby zasłaniał psa :) Po co razić celników po oczach :wink: Podobnie jak Ty mam spaniela
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 11.05.2016 14:53

satia napisał(a):Cześć Ludziki :) teraz na mnie czas, zabieram Cavaliera, ale bardzo się martwię formalnościami :/ Jedziemy za miesiąc, na Peljesac, czyli przez Bośnię i Hercegowinę. Paszport dla psa wystarczy, czy musimy go zgłaszać jeszcze do powiatowego weta? Mam tylko wystawiony przez naszego weta paszport. Czego wymagają Chorwaci i Bośniacy, poza paszportem,szczepieniami, odrobaczaniem? Podzielcie się, jak to na granicy jest. Marwti mnie ta Bośnia...

My w zeszłym roku byliśmy z psem W Trpanij ( trasa taka jak Twoja) , nic nie musisz zgłaszać .Ja przed wyjazdem zadzwoniłem co prawda do powiatowego weta tylko dla tego że mój pies ma szczepienie przeciw wściekliżnie we wrześniu a mój wet ( właściwie psa ) mówił mi że trzeba go zaszczepić wcześniej bo jechalismy w sierpniu.Okazało się że jest z tym jak z przeglądem w samochodzie ważne do i tyle - jeżeli wrócisz przed ważnością szczepienia to nie trzeba go wcześniej szczepić.Jedynie co to miał jakieś odrobaczenie bodajże wbite w paszport albo coś na kleszcze nie pamietam teraz.Przejazd przez wszystki granice ( PL/SK , SK/HU,HU/CRO, i B/H) bez problemowy
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Korcula-wrzesień 2013-czyli wakacje z psem cz.2 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019