Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.10.2020 20:42

:hut:

Wiem że Bułgaria to nie jest kierunek zbyt popularny na croforum, więc nie łudzę się, że relacja będzie się cieszyła dużym powodzeniem. Miałam jej nawet nie pisać, ale jak zwykle chęć wspominania wyjazdu w fajnym i zainteresowanym tematem towarzystwie zwyciężyła.

Dlaczego więc Bułgaria ?
W zeszłym roku po powrocie z wyspy Kos spotkaliśmy się ze znajomymi, którzy w tym samym czasie co my wypoczywali w Turcji. I z miejsca swego wypoczynku na dalekim południu kraju pojechali, a raczej polecieli, na wycieczkę do Stambułu. Pokazali nam kilkanaście zdjęć w telefonie a nam tak się spodobały, że zapragnęliśmy sami zwizytować ten Stambuł. Po kilku dniach od tego spotkania zaczęłam szukać informacji na temat wycieczek do stolicy Turcji, ale ceny za takie imprezy nie przypadły mi do gustu. Wielu z Was powie, że można samemu zorganizować sobie taki wypad, ale jak już wiecie, ja nie należę do tych odważnych, którzy samodzielnie organizują wyjazdy.
Podczas szukania nagle mnie olśniło, bo przypomniałam sobie, że kiedyś siostra mojej koleżanki opowiadała, że pojechali na wycieczkę fakultatywną do Stambułu z Bułgarii. I wtedy zaczęłam szukać wczasów w Bułgarii w jakiejś miejscowości położonej blisko granicy z Turcją. Trafiłam na niedrogą imprezę do Primorska i wykupiłam ją już w lipcu zeszłego roku. W czasie długiego oczekiwania na wyjazd, który miał mieć miejsce w czerwcu tego roku (czyli czekania było aż 11 miesięcy) szukałam odpowiedniej wycieczki do Stambułu i taką znalazłam, ale nie będę się na ten temat rozpisywać, bo ostatecznie w czerwcu nie doszło do naszego wyjazdu do Bułgarii a tym bardziej do Stambułu.
Nasze wczasy zostały odwołane na początku maja. Pogodziliśmy się z tym, że w 2020 roku nigdzie nie pojedziemy. Z zaplanowanego urlopu w czerwcu zrezygnowałam i czekałam z urlopem nie wiem na co. Nie brałam, bo szkoda go tracić na siedzenie w domu. Ostatecznie wzięłam urlop w drugiej połowie sierpnia i spędziłam go w domu cierpiąc po wyrwaniu zęba. Jak po prawie 10 dniach problemy szczękowe minęły, zaczęła mnie nawiedzać myśl o jakimś wypoczynku po tych cierpieniach. Delikatnie zaczęłam napomykać mężowi, że może byśmy gdzieś polecieli, bo chciałabym się zrelaksować po tym nieudanym urlopie. Mąż stwierdził, że właściwie czemu nie. Sytuacja wyjazdowa na tyle się wyklarowała, ludzie latają to my też możemy. Najpierw szukałam czegoś na Krecie w okolicach Hani i nawet znalazłam w terminie październikowym niedrogą (1280 zł od osoby) imprezę z pobytem w apartamencie, w którym kiedyś była piekara114, ale przed jej zaklepaniem powstrzymywało mnie pytanie, jak byśmy stamtąd wrócili, gdyby sytuacja covidowa się zmieniła. Ostatecznie impreza zdrożała o 1000 zł, więc problem się rozwiązał i z niej zrezygnowałam. I wtedy powróciła myśl o Bułgarii. Ja w Bułgarii (w Warnie) byłam dwa razy (jakieś 34-35 lat temu), ale Waldek nigdy tam nie był i był ciekawy, jaki jest ten kraj. Decyzja więc została podjęta a impreza wyszukana i wykupiona.
Zaczęłam na forum szukać jakichś bułgarskich relacji. Natrafiłam na relacje, które napisali tony montana i Golden, ale niestety tylko mogłam je poczytać, bo oglądanie nie wchodziło w grę, gdyż wszystkie zdjęcia z nich wyparowały (szkoda!!!).
I może właśnie z powodu braku tych zdjęć zdecydowałam się na pisanie tej relacji.
Trochę przydługi ten wstęp, ale musiałam jakoś wytłumaczyć tytuł relacji.
Zapraszam więc zainteresowanych a dla zachęty przedstawiam kilka fotek.

DSC_1451.jpg

DSC_1459.jpg

DSC_1466.jpg

DSC_1513.jpg

DSC_1519.jpg

DSC_1545.jpg

DSC_1552.jpg

DSC_1567.jpg

DSC_1593.jpg

DSC_1737.jpg

DSC_1756 (15) Cerkiew św. Jana Aliturgetosa.jpg

DSC_2822.JPG

DSC_2824.JPG

DSC_2839.JPG

DSC_2931.JPG

DSC_3115.JPG

DSC_3491.JPG
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.10.2020 20:46

Jak nie Chorwacja ... to Bułgaria. :wink:
Popatrzę, poczytam. :idea:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.10.2020 20:51

Janusz Bajcer napisał(a):Jak nie Chorwacja ... to Bułgaria. :wink:
Popatrzę, poczytam. :idea:


Ale popełniłam faux-pas. :oops: :oops: :oops:
Dzięki Janusz za czujność.
Zapomniałam, że inny kierunek, to inny rozdział na forum.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.10.2020 21:32

Iście bułgarskie czarnomorskie fale na zdjęciach - jak to mówią - takie że aż gacie ściągają... :mrgreen: :wink:
Popatrzę co widziałaś, bo sama raczej tam nie wrócę. Chociaż, jak uczy pandemia, nigdy nie mów nigdy. :oczko_usmiech:
Czekam na cd. :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.10.2020 21:51

My byliśmy w Bułgarii 2 razy, ale nad morzem... wcale 8O . Tak jakoś nietypowo nam wyszło :wink:
Odwiedzenie nadmorskiej części parę razy wpadło mi do głowy bo sądzę (po lekturze i zdjęciach tu i ówdzie) że trafiając na dobrą pogodę, po sezonie mogłoby tam być nam całkiem nieźle. Szczególnie w takim roku jak ten - covidowym. Ale Chorwacja była bliżej :)

Chętnie poczytam i pooglądam jak tam w tej Bułgarii było :idea:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.10.2020 23:31

Potem przeczytam dalej, ale od razu muszę wstęp skomentować....
megidh napisał(a):Wiem że Bułgaria to nie jest kierunek zbyt popularny na croforum...
Mało popularny to fakt, zwłaszcza część nadmorska...swego czasu szukałam aktualnych info i cisza, więc pisz i pisz.....

megidh napisał(a):Wiem że Bułgaria to nie jest kierunek zbyt popularny na croforum, więc nie łudzę się, że relacja będzie się cieszyła dużym powodzeniem.
Ja na pewno będę czytała, bo uwielbiam Twoje relacje :hearts:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.10.2020 00:02

Bułgaria chętnie. Byliśmy kilka lat temu obok Varny w miejscowości Czajka. Hotel Magnolia&Spa.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.10.2020 08:38

Ja też jestem. Bułgaria nigdy w planach u nas nie była, tym bardziej z zaciekawieniem poczytam.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.10.2020 10:01

Bardzo fajnie, że zdecydowałaś się na relację. Ja w tym roku przez moment też Bułgarię rozważałam, gdy uznaliśmy że wyjazd samochodem do Grecji niestety organizacyjnie i kosztowo (no bo doszłyby testy) trochę nas przerasta. Kupiłam nawet przewodnik, ale sytuacje graniczne zaczęły robić się niepewne, więc ostatecznie wybraliśmy (też na B) Bieszczady. Nabyty przewodnik nie może się zmarnować, więc do Bułgarii kiedyś się wybierzemy, przeznaczając połowę czasu na morze, drugą na góry. Ja w Bułgarii nigdy nie byłam (mąż trzy razy, jakieś 35 - 40 lat temu, głównie na górskich wędrówkach), pora to zmienić. Tylko.... kiedy?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.10.2020 10:54

Wstęp nadrobiony.

Super, że mój kretański apartament wstępnie przypadł Wam do gustu. Już kilka osób z forumowiczów (z różnych for) tam skierowałam i każdy był zadowolony, więc co się odwlecze to nie....

Co do samej Bułgarii: jestem strasznie ciekawa, bo sama mam plan kiedyś się tam wybrać... syn był w Kiten i wrócił średnio zadowolony (zielona szkoła) i jakoś nie składa się wyjazd tam, a ceny bardzo zachęcające....

A sam Stambuł? Marzy mi się od kilku lat, właśnie wylot tylko do tego miasta na 4 dni, ale logistycznie i cenowo samodzielnie organizowany lot mało ciekawie wychodzi... Ale kiedyś na pewno to miasto na styku kontynentów odwiedzę....

A teraz czekam na Bułgarię :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.10.2020 13:44

Ja też chętnie poczytam o Bułgarii :)

Byłam w tym kraju dwa razy, ale w wieku 7 i 8 lat, więc niewiele pamiętam ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.10.2020 19:20

Hej
Oczywiście deklaruje obecność jednocześnie żałując zdjęć z mojej relacji (uzupełnilbym, ale czy jest sens jak znowu Google coś zmieni)
Bardzo żałuję że nie skoczyliśmy wtedy na 1dniowa do Stambułu :( kawał drogi ale choć parę godzin w tym magicznym mieście...
Widzę Nesebar :) wspaniale muszle tam dają w restauracjach
:)
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 27.10.2020 19:36

Ja też z chęcią poczytam i obejrzę co tam ciekawego widzieliście. Mój czerwcowy Kos, który wybrałam dzięki Twojej ubiegłorocznej relacji - z wiadomych przyczyn został odwołany. A z wrześniowej Turcji sami zrezygnowaliśmy w sierpniu, gdy do Turcji nie było jeszcze otwartej granicy. I koniec końców odbyłam wraz z mężem kilka wyjazdów po Polsce, bo nie starczyło nam odwagi na zagraniczny wyjazd. A Bułgaria jest brana pod uwagę na przyszły rok...
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 27.10.2020 19:44

W Bułgarii byłam w 2008 roku, podczas pamiętnego pogodowo :wink: bardzo zimnego września. Jakoś niezbyt miło wspominam tamten pobyt- pogoda do niczego, jedzenie w hotelu było okropne i jeszcze wróciłam połamana :roll:

Może Twoja relacja odczaruje tamte złe wrażenia. :idea:

W Stambule nie byłam, chciałabym też kiedyś odwiedzić Nesebyr, więc pewnie kiedyś Bułgaria doczeka się kolejnej szansy :)
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 28.10.2020 15:14

W 2008 byliśmy pierwszy raz w BG Sweti Vlas pobyt konczyliśmy bodaj 5 września ,
pogoda była znakomita,tak ciepłej wody jak była wtedy nie mieliśmy już nigdy i nigdzie,
jak tu koleżanka pisze że słabe jedzenie w hotelu to napiszę (żartem)
kupowanie wakacji w BG w opcji z wyżywieniem powinno być karane, :?

chętnie poczytam i pooglądam,
Następna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone