Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.10.2020 20:40

Serdecznie Witam Was wszystkich. Bardzo mi miło, że macie ochotę na oglądanie i czytanie o naszym pobycie w Bułgarii.

Janusz Bajcer napisał(a):Popatrzę, poczytam. :idea:
Janusz, ty jak zwykle na pierwszym miejscu.

Mikromir napisał(a):Iście bułgarskie czarnomorskie fale na zdjęciach - jak to mówią - takie że aż gacie ściągają... :mrgreen: :wink: :
Dokładnie tak, fale były codziennie i z pływaniem w morzu w związku z tym był spory kłopot.

kulka53 napisał(a):My byliśmy w Bułgarii 2 razy, ale nad morzem... wcale 8O . T
To koniecznie trzeba to zmienić.

piekara114 napisał(a): Ja na pewno będę czytała, bo uwielbiam Twoje relacje :hearts:

wikol napisał(a):Bułgaria chętnie.

mchrob napisał(a):Ja też jestem.

maslinka napisał(a):Ja też chętnie poczytam o Bułgarii :)
Bardzo mnie to cieszy.

dangol napisał(a):Bardzo fajnie, że zdecydowałaś się na relację. Ja w tym roku przez moment też Bułgarię rozważałam, gdy uznaliśmy że wyjazd samochodem do Grecji niestety organizacyjnie i kosztowo (no bo doszłyby testy) trochę nas przerasta. Kupiłam nawet przewodnik, ale sytuacje graniczne zaczęły robić się niepewne, więc ostatecznie wybraliśmy (też na B) Bieszczady. Nabyty przewodnik nie może się zmarnować, więc do Bułgarii kiedyś się wybierzemy, przeznaczając połowę czasu na morze, drugą na góry. Ja w Bułgarii nigdy nie byłam (mąż trzy razy, jakieś 35 - 40 lat temu, głównie na górskich wędrówkach), pora to zmienić. Tylko.... kiedy?
Czytałam o Twoich planach a przewodnik przyda się w najmniej oczekiwanym momencie, coś o tym wiem, bo tak miałam z wyspą Rodos. Przewodnik czekał kilka lat, aż nagle zdecydowaliśmy się na wczasy last minute i wykorzystaliśmy go do cna.

piekara114 napisał(a):Super, że mój kretański apartament wstępnie przypadł Wam do gustu. Już kilka osób z forumowiczów (z różnych for) tam skierowałam i każdy był zadowolony, więc co się odwlecze to nie....
Jak się czyta relacje, to zawsze coś w głowie zostanie. Gdy myślałam o Krecie, to właśnie przypomniał mi się Twój opis Waszego apartamentu. Wróciłam do Twojej relacji i patrząc na zdjęcia stwierdziłam, że to jest to samo miejsce, które właśnie znalazłam. No ale do wyjazdu nie doszło. Ale czeka i mam nadzieję kiedyś tam dotrzeć.

piekara114 napisał(a):Co do samej Bułgarii: jestem strasznie ciekawa....
Mam nadzieję zaspokoić choć w małej pigułce Twoją ciekawość.

piekara114 napisał(a):A sam Stambuł? Marzy mi się od kilku lat, właśnie wylot tylko do tego miasta na 4 dni, ale logistycznie i cenowo samodzielnie organizowany lot mało ciekawie wychodzi... Ale kiedyś na pewno to miasto na styku kontynentów odwiedzę....
To mamy takie samy plany.

tony montana napisał(a):Hej
Oczywiście deklaruje obecność jednocześnie żałując zdjęć z mojej relacji (uzupełnilbym, ale czy jest sens jak znowu Google coś zmieni)
Też żałuję, że brak jest tych zdjęć, bo relacja bez nich jest połowiczna.

tony montana napisał(a):Bardzo żałuję że nie skoczyliśmy wtedy na 1dniowa do Stambułu :( kawał drogi ale choć parę godzin w tym magicznym mieście...
Właśnie dlatego chcieliśmy tam pojechać. A wynalazłam fajną opcję jazdy busem 8 osobowym, ale też niestety do wyjazdu nie doszło i Stambuł nam się dalej marzy.

tony montana napisał(a):Widzę Nesebar :) wspaniale muszle tam dają w restauracjach
:)
Dają, dają - super smaczne.

Sara76 napisał(a):Ja też z chęcią poczytam i obejrzę co tam ciekawego widzieliście. Mój czerwcowy Kos, który wybrałam dzięki Twojej ubiegłorocznej relacji - z wiadomych przyczyn został odwołany. A z wrześniowej Turcji sami zrezygnowaliśmy w sierpniu, gdy do Turcji nie było jeszcze otwartej granicy. I koniec końców odbyłam wraz z mężem kilka wyjazdów po Polsce, bo nie starczyło nam odwagi na zagraniczny wyjazd. A Bułgaria jest brana pod uwagę na przyszły rok...
To może znowu Cię zainspiruję.

ruzica napisał(a):Może Twoja relacja odczaruje tamte złe wrażenia. :idea:
W Stambule nie byłam, chciałabym też kiedyś odwiedzić Nesebyr, więc pewnie kiedyś Bułgaria doczeka się kolejnej szansy :)
Powinna dostać drugą szansę.

599 napisał(a):W 2008 byliśmy pierwszy raz w BG Sweti Vlas pobyt konczyliśmy bodaj 5 września ,
pogoda była znakomita,tak ciepłej wody jak była wtedy nie mieliśmy już nigdy i nigdzie,
jak tu koleżanka pisze że słabe jedzenie w hotelu to napiszę (żartem)
kupowanie wakacji w BG w opcji z wyżywieniem powinno być karane, :?

chętnie poczytam i pooglądam,
Sweti Vlas odwiedziliśmy, pogoda była dobra, woda cieplutka, jedzenie dobre. Ale z tym wyżywieniem, to nie jestem do końca przekonana. Przynajmniej po sezonie i w dobie coronawirusa. Gdybyśmy nie mieli wyżywienia, to byłby problem z tanim żywieniem się, bowiem większość knajpek była już pozamykana albo w ogóle się otwarła w tym sezonie. Owszem restauracje były czynne, ale tam ceny były trochę wygórowane.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.10.2020 20:44

:hut:

Jadąc do obcego kraju zapoznaję się z jego muzyką. Teraz jest łatwo to robić, bo mamy YT.
Na początek więc piosenka „Mój kraj, moja Bułgaria”, która jest nieoficjalnym hymnem milionów Bułgarów.

megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.10.2020 21:44

:hut:

A teraz przechodzimy już do naszego wyjazdu.
Bułgaria to dla większości turystów tylko Morze Czarne i jego kurorty.
My też chcieliśmy wypocząć nad ciepłym morzem i wygrzać się w słoneczku. Powiem Wam szczerze, że nawet chodziły mi po głowie takie myśli, żeby odpuścić sobie zwiedzanie i tylko leniuchować, ale na szczęście skończyło się tylko na takich głupich głupotach (zapożyczone od Ferdka Kiepskiego).
Wybrałam (a jakże) największy kurort nad Morzem Czarnym - Słoneczny Brzeg.
Wylot mieliśmy 18 września 2020 o godzinie 3:00 z Katowic.
Wejście na lotnisko poprzedzone było mierzeniem temperatury, ale dystansu nikt nie zachowywał. Kolejka do odprawy była długa i gęsta.
20200918_013539.jpg

20200918_013550.jpg


Wcześniej myślałam, że samolot będzie w połowie pusty, ale nic z tego – każde miejsce było zajęte. Jedynie maseczki na twarzach przypominały o czających się wirusach.
20200918_023725.jpg

Przed wylotem dostaliśmy z biura podróży informacje o konieczności wypełnienia dokumentów związanych z aktualną sytuacją covidową i że dokumenty te będą zbierane w samolocie. Tak więc przed wylotem wypełniłam je, ale w samolocie nikt o nie nawet nie zapytał.

Lot był spokojny, więc przespaliśmy się w samolocie. Samolot wylądował po 1 godzinie i 40 minutach lotu – z uwagi na przesunięcie czasu w Bułgarii była godzina 5:40 i było jeszcze ciemno.
20200918_061006.jpg


Z lotniska do Słonecznego Brzegu zostaliśmy przewiezieni autokarem. To niedaleko, więc autokar jechał jakieś 40 minut a nasz hotel był pierwszy na jego trasie. Szybko wyjęliśmy bagaże i udaliśmy się do recepcji a tutaj niestety niespodzianka. Okazało się że doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00 (a dopiero dochodziła 7 rano). Na szczęście recepcjonista powiedział, że zakwaterują nas około godziny 10:00. Zostawiliśmy więc bagaże w przygotowanym w tym celu miejscu i poszliśmy się przejść.
Ponieważ zbliżała się pora wschodu słońca, to poszliśmy na plażę, która znajdowała się w odległości jakichś 100 metrów od naszego hotelu.

Na plaży rozsiedliśmy się na leżakach i podziwialiśmy wschodzące słońce.
Było chłodno, więc kurtki się przydały.
DSC_1465.1.jpg

DSC_1439.jpg

DSC_1440.jpg

Wspaniale z tej plaży widać Nessebar (lub jak kto woli Nesebyr).
DSC_1441.jpg

DSC_1448.jpg

DSC_1451.jpg

DSC_1454.jpg

DSC_1457.jpg

Gdy spojrzeliśmy w drugą stronę, to widzieliśmy ciągnącą się przez 6 kilometrów plażę Słonecznego Brzegu.
DSC_1459.jpg

DSC_1460.jpg

A ten cypel w oddali, to Przylądek Emine, do którego niestety nie dotarliśmy.
DSC_1463.jpg
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.10.2020 22:28

Lot do Bułgarii do Varny też mieliśmy 1h40m.
Cała podróz od wyjścia z domu w Warszawie , lotnisko, lot, do wejścia do hotelu w Bułgarii zajęła około 6h.
Na lotnisko mam 30 min samochodem w nocy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.10.2020 14:08

Tam w lewo to widać legendarny Sv Vlas ;)

W jakim hotelu mieszkaliście? Chhba nie w Slaviański? ;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.10.2020 17:37

megidh napisał(a):podziwialiśmy wschodzące słońce.

Bardzo ładny wschód.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 29.10.2020 18:49

wikol napisał(a):Lot do Bułgarii do Varny też mieliśmy 1h40m.
Cała podróz od wyjścia z domu w Warszawie , lotnisko, lot, do wejścia do hotelu w Bułgarii zajęła około 6h.
Na lotnisko mam 30 min samochodem w nocy.
Pod względem czasu przelotu, to wczasy w Bułgarii są bardzo atrakcyjne.
Odkąd mamy autostradę obok Częstochowy, to na lotnisko do Pyrzowic też jedziemy bardzo szybko, coś około 40 minut.
Tak więc czas podróży nam się trochę skrócił w stosunku do wcześniejszej jazdy "gierkówką".

tony montana napisał(a):Tam w lewo to widać legendarny Sv Vlas ;)
Chyba nie. No może te domki na wzgórzu należą już do Sv. Vlasa, natomiast te dwa ostatnie hotele widoczne na zdjęciu to według mnie hotel Riu Palace i Riu Helios Paradise, a one są jeszcze w Słonecznym Brzegu.

tony montana napisał(a):W jakim hotelu mieszkaliście? Chhba nie w Slaviański? ;)
O nie, na taki hotel to nas nie stać, bo chyba drogi jest.
A o naszym hotelu będzie następny odcinek.

kulka53 napisał(a):
megidh napisał(a):podziwialiśmy wschodzące słońce.

Bardzo ładny wschód.
Prawda. Po tych wczasach stwierdziliśmy, że wschody słońca są równie ładne jak zachody.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 29.10.2020 19:53

Ja też dołączam do czytających. Zaczyna się bardzo nastrojowo z tym wschodem, choć na pewno to nie jest fajne- czekać jeszcze na zakwaterowanie. :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 29.10.2020 20:36

pomorzanka zachodnia napisał(a):Ja też dołączam do czytających. Zaczyna się bardzo nastrojowo z tym wschodem, choć na pewno to nie jest fajne- czekać jeszcze na zakwaterowanie. :papa:

No nie jest fajne, ale się z tym liczyłam. Doby hotelowe najczęściej rozpoczynają się o godzinie 14-tej a kończą przed godziną 12-tą, chociaż są wyjątki, ale ja na takie nie trafiłam. Ale recepcjoniści starają się zakwaterować turystów wcześniej i nie czekają do ostatniej chwili.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 29.10.2020 21:47

:hut:

Na plaży oprócz nas wschód słońca podziwiała także jakaś para, z którą zamieniliśmy parę słów. Oni wyszli z plaży a my jeszcze trochę zostaliśmy. Po powrocie do hotelu zobaczyliśmy, że oni siedzą przy stoliku przed hotelem, więc się do nich przysiedliśmy. Okazało się, że przylecieliśmy tym samym samolotem i będziemy mieszkać w tym samym hotelu. Potem poszliśmy na kawę, za którą oni zapłacili, bo my nie mieliśmy ze sobą bułgarskich lewów. I tak na miłej rozmowie czas nam szybko minął. A o 10-tej poszliśmy do recepcji i zostaliśmy zakwaterowani w hotelu Zefir Beach. Nikt nie mierzył nam temperatury.

DSC_1617.jpg

DSC_1618.jpg

DSC_1619.jpg


Hotel ten wybrałam spośród kilku ciekawych cenowo ofert ze względu na jego bliskość do Nessebaru, bowiem stoi on prawie na granicy tych dwóch miejscowości, to znaczy Słonecznego Brzegu i Nowego Nessebaru.
Hotel przypadł nam do gustu.

Pokój dostaliśmy na pierwszym piętrze.
20200919_091349.jpg

20200919_091402.jpg


Pokoje są niewielkie, ale wystarczające. Jest telewizor, ale bez polskiego programu. Jest lodówka, klimatyzacja, moskitiera. Jest bardzo czysto, sprzątanie w pokojach jest codziennie (chyba że ktoś sobie nie życzy i powiesi na klamce zawieszkę, żeby nie przeszkadzać), ręczniki wymieniane są na życzenie.
20200919_081908.jpg

20200919_081923.jpg

20200919_081946.jpg


Łazienka średniej wielkości i na szczęście podłoga w miejscu prysznica jest oddzielona od reszty łazienki murkiem na wysokość jakichś 10 cm, dzięki czemu woda nie wypływa na łazienkę.
20200919_082002.jpg

20200919_082025.jpg


Jedynie balkon mógłby być większy, ale w sumie to na nim nie przesiadywaliśmy. Służył nam tylko do suszenia strojów kąpielowych i ręczników.
Balkon.jpg


Widok z balkonu mieliśmy na park i częściowo na basen.
DSC_1616.jpg

DSC_1615.jpg


Lobby jest bardzo duże i można w sporej odległości od innych tam posiedzieć wieczorami przy drinku.
20200919_091141.jpg

20200919_091144.jpg

20200919_091158.jpg

20200919_091209.jpg

20200919_091223.jpg

20200919_091226.jpg

20200919_091232.jpg


Basen też jest spory i można w nim swobodnie pływać.
DSC_1487.jpg

DSC_1470.jpg

DSC_1469.jpg

DSC_1466.jpg


Basen jest otoczony niewielkim parkiem, w którym w czasie upałów można poszukać cienia.
DSC_1473.jpg

DSC_1474.jpg

DSC_1475.jpg

DSC_1476.jpg

DSC_1477.jpg

DSC_1509.jpg

DSC_1479.jpg

DSC_1480.jpg

DSC_1485.jpg


Na terenie całego hotelu można było dezynfekować ręce.
DSC_1493.jpg


Jest tam też mini basen z fontanną.
DSC_1500.jpg

DSC_1502.jpg



Jak dla mnie warunki w tym hotelu były dobre.
Cena za wczasy była niewygórowana, bo płaciliśmy po 860 zł od osoby.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.10.2020 08:14

Widzę, że te hotele mają praktycznie taką samą infrastrukturę - taki sam bar z daszkiem - jakbym chodził po Ivana Palace

:papa:
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 30.10.2020 08:37

megidh napisał(a):
,,,,,,,,,,,,,,,

599 napisał(a):W 2008 byliśmy pierwszy raz w BG Sweti Vlas pobyt konczyliśmy bodaj 5 września ,
pogoda była znakomita,tak ciepłej wody jak była wtedy nie mieliśmy już nigdy i nigdzie,
jak tu koleżanka pisze że słabe jedzenie w hotelu to napiszę (żartem)
kupowanie wakacji w BG w opcji z wyżywieniem powinno być karane, :?

chętnie poczytam i pooglądam,
Sweti Vlas odwiedziliśmy, pogoda była dobra, woda cieplutka, jedzenie dobre. Ale z tym wyżywieniem, to nie jestem do końca przekonana. Przynajmniej po sezonie i w dobie coronawirusa. Gdybyśmy nie mieli wyżywienia, to byłby problem z tanim żywieniem się, bowiem większość knajpek była już pozamykana albo w ogóle się otwarła w tym sezonie. Owszem restauracje były czynne, ale tam ceny były trochę wygórowane.


no fakt w wrześniu to tam już jest po ptokach,
tam w ostatnich dniach sierpnia widać wyraznie że sezon się kończy,
zwijają leżaki ,parasole,i.t.d.
czy możesz napisać gdzie robiłaś to zdjęcie z"łódeczkami" ?
czy nie jest to w "nowym" Neseber ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.10.2020 09:59

ciekawa jestem jedzenia, ale nawet jak bez niego to cena za przelot+transfer+ sam nocleg była by świetna.
Bułgaria jest jednak tania. Jak szukałam na połowę września Grecji, ale bez jedzenia, to ceny oscylowały w granicach 1200-1700 zł.... A jeszcze app. dla 3 osób to już skromniutki wybór był :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 30.10.2020 20:24

tony montana napisał(a):Widzę, że te hotele mają praktycznie taką samą infrastrukturę - taki sam bar z daszkiem - jakbym chodził po Ivana Palace

:papa:
Hotel Ivana Palace też brałam pod uwagę, ale jednak kawał drogi jest od niego do Nessebaru.
Popatrzyłam na zdjęcia tego hotelu w necie i faktycznie basen oraz jego otoczenie bardzo podobne do Zefira.

599 napisał(a):czy możesz napisać gdzie robiłaś to zdjęcie z"łódeczkami" ?
czy nie jest to w "nowym" Neseber ?
To zdjęcie zrobiłam w zatoczce przy porcie w Starym Nessebarze. Robiąc to zdjęcie stałam po drugiej stronie tej zatoczki, dokładnie naprzeciwko miejsce, w którym stoi Pegman na podlinkowanej mapie.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 30.10.2020 20:42

megidh napisał(a):Cena za wczasy była niewygórowana, bo płaciliśmy po 860 zł od osoby.

Na tydzień? Rozumiem, że w tym przelot i hotel? A jakie wyżywienie? było wliczone w cenę BB/HB/FB/AI?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone