Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.11.2020 07:33

Dawigs napisał(a):Tam zdjęcia są :) .

Z naszego wątku o bałkańskich podróżach też nie wyparowały :) , choć bułgarskiego morza tam nie ma...

A Nessebar ładny, nie powiem... też dlatego że przynajmniej jak dotąd nie zasłaniają go tłumy :wink: .
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.11.2020 10:24

Czytam wątek i wspominam piękne czasy niemal z przed pół wieku.
Pokazuję więc slajd z Nesebyru. Jak to wszystko się zmienia.
Załączniki:
bg ok.jpg
Ostatnio edytowano 07.11.2020 17:26 przez damianisko5, łącznie edytowano 3 razy
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.11.2020 10:28

A to zagadka /ja niestety nie pamiętam i nie kojarzę/ GDZIE to jest? kto wie.
Załączniki:
bg ldr  oki kopia.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.11.2020 12:38

Gosiu, piękne zdjęcia. To piwko to bym wychyliła ;)

Ja też sobie wspominam i (ledwo ;)) przypominam Nessebar. Pamiętam wiatrak :mrgreen:

I również odgrzebałam slajdy (chyba z 1988 roku 8O):

000043360002_1 (Custom).jpg

000043360003_1 (Custom).jpg

000043360004_1 (Custom).jpg

000043360005_1 (Custom).jpg


I jeszcze przy bramie - moja mama i ja :D:

000043360001_1 (Custom).jpg
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.11.2020 13:42

Super wspomnienia i super fotki.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 15:26

Dawigs napisał(a):Nadrobiłem zaległości. Z chęcią spojrzę na miejsca, które odwiedziliśmy z Twego punktu widzenia jak i na te do których nie trafiliśmy :lol: .
Witam. Za dużo w tym roku nie wędrowaliśmy, ale kilka miejsc udało nam się odwiedzić. Fotek mam sporo, wiec będzie co pokazywać.

Dawigs napisał(a):Ciekaw jestem oceny Bułgarii na zakończenie relacji :D .
Opinię na temat Bułgarii już mam wyrobioną, ale faktycznie ocena znajdzie się na samym końcu relacji.

Dawigs napisał(a):
megidh napisał(a)::
Zaczęłam na forum szukać jakichś bułgarskich relacji. Natrafiłam na relacje, które napisali tony montana i Golden, ale niestety tylko mogłam je poczytać, bo oglądanie nie wchodziło w grę, gdyż wszystkie zdjęcia z nich wyparowały (szkoda!!!).

Trafiłaś na relację z naszych Rumuńsko-Bułgarskich wakacji z 2016 :?: Tam zdjęcia są :) .
Niestety nie trafiłam - proszę o link do tej relacji.

kulka53 napisał(a):
Dawigs napisał(a):Tam zdjęcia są :) .

Z naszego wątku o bałkańskich podróżach też nie wyparowały :) , choć bułgarskiego morza tam nie ma...
Tutaj też nie dotarłam i też proszę i link.

Z wyszukiwaniem relacji na croforum nie jest łatwo, no chyba że tylko ja mam z tym problem, bo może nie wiem jak szukać. W spisie treści forumowych relacji nie są umieszczone wszystkie relacje, bowiem żeby się tam znalazły należy o to poprosić i dopiero wtedy wojan je dopisuje. Natomiast wyszukiwarka pokazuje wszystkie posty, w których znalazło się wyszukiwane słowo, więc do przejrzenia jest kilkadziesiąt albo i kilkaset postów. Może znacie jakieś inne sposoby na wyszukiwanie :?: .

kulka53 napisał(a):A Nessebar ładny, nie powiem... też dlatego że przynajmniej jak dotąd nie zasłaniają go tłumy :wink: .
I dalej też tak będzie. Tłumów podczas naszych spacerów w Nessebarze nie było :D .
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 15:41

damianisko5 napisał(a):A to zagadka /ja niestety nie pamiętam i nie kojarzę/ GDZIE to jest? kto wie.

To jest Church of Christ Pantokrator, który znajduje się tutaj.
Tylko teraz nie ma tam już tej wielkiej kotwicy na klombie, którą widać na Twoim zdjęciu.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 16:02

damianisko5 napisał(a):Czytam wątek i wspominam piękne czasy niemal pół wieku temu.
Pokazuję więc slajd z Neseberu. Jak to wszystko się zmienia.
O tak, grobla z Twojego slajdu wygląda zupełnie inaczej, niż ta obecna.

maslinka napisał(a):Gosiu, piękne zdjęcia. To piwko to bym wychyliła ;)
Dzięki.
Oczywiście wiem, jak Ty bardzo lubisz ten napój.

maslinka napisał(a):Ja też sobie wspominam i (ledwo ;)) przypominam Nessebar. Pamiętam wiatrak :mrgreen:
Pamięć ludzka jest ulotna a małego dziecka tym bardziej (a takim wtedy byłaś, co widać na slajdzie z mamą). Ja z mojego pobytu w Bułgarii w 1983 i 1984 też mało co pamiętam, a byłam już wtedy dorosła. Ale dzięki fotkom pamięć zawsze można odświeżyć.

maslinka napisał(a):I również odgrzebałam slajdy (chyba z 1988 roku 8O):

Też wyszperałam moje starocie z 1984 roku.

23.jpg

43.jpg

49.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.11.2020 16:34

megidh napisał(a):Pamięć ludzka jest ulotna a małego dziecka tym bardziej (a takim wtedy byłaś, co widać na slajdzie z mamą).

Miałam 6,5 roku, ale wyglądałam na mniejszą ;)

megidh napisał(a):Też wyszperałam moje starocie z 1984 roku.

Na Twoim ostatnim slajdzie widać chyba ten sam samochód, co na moim 8O Czyżby stał w tym samym miejscu przez kilka lat? ;)
Ostatnio edytowano 07.11.2020 16:39 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.11.2020 16:38

megidh napisał(a):
damianisko5 napisał(a):A to zagadka /ja niestety nie pamiętam i nie kojarzę/ GDZIE to jest? kto wie.

To jest Church of Christ Pantokrator, który znajduje się tutaj.
Tylko teraz nie ma tam już tej wielkiej kotwicy na klombie, którą widać na Twoim zdjęciu.

Wielkie dzięki megi - sprawiłaś mi dużą przyjemność. Mam jeszcze perełkę - auta ówczesnych czasów i inne ujęcie Nesebyr.
Załączniki:
Image1 gem 4 kopia.jpg
fffruiny ice dee 100 kopia.jpg
Ostatnio edytowano 07.11.2020 17:28 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 17:13

maslinka napisał(a):
megidh napisał(a):Też wyszperałam moje starocie z 1984 roku.

Na Twoim ostatnim slajdzie widać chyba ten sam samochód, co na moim 8O Czyżby stał w tym samym miejscu przez kilka lat? ;)
Bardzo spostrzegawcza jesteś, ja nie zwróciłam na to uwagi.
Faktycznie to chyba ten sam samochód. Może to jakiś mieszkaniec Nessebaru parkował w tym miejscu swój samochód (a mógł go przecież mieć przez kilka lat).
Na slajdzie damianisko5 (tym z zagadką) też widać to miejsce (pod balkonem, na którym suszy się pranie), ale żadnego samochodu tam nie ma. Widocznie wtedy (damianisko5 napisał, że był tam niemal pół wieku temu, czyli gdzieś około 1970 roku) jego właściciel jeszcze go nie miał :smo:.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 17:22

damianisko5 napisał(a): Mam jeszcze perełkę - auta ówczesnych czasów i inne ujęcie Neseber.
Te auta to chyba łady.
A stoją w miejscu, gdzie obecnie znajdują się przystanki autobusowe. Parkingu już w tym miejscu nie ma.
To inne ujęcie to spojrzenie na północne wybrzeże Nessebaru.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3420
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 07.11.2020 17:32

Tak, to są Łady, piękne samochody. I potwierdzam, to było ok. 50 wiosen temu nazad. Super wspomnienia, super fotki - wielkie dzięki za to.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.11.2020 19:13

megidh napisał(a):Faktycznie to chyba ten sam samochód.

To nie jest ten sam samochód. Na zdjęciu Maslinki ma bardziej kanciaste reflektory, na zdjęciu Megi - okrągłe w chromowanych oprawkach :cool:

megidh napisał(a):Tutaj też nie dotarłam i też proszę i link.

Proszę bardzo :)
Bułgarskie góry - lato 2008
Rumunia, Bułgaria i chwila w Grecji - lato 2009
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1365
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 07.11.2020 21:14

megidh napisał(a):
damianisko5 napisał(a): Mam jeszcze perełkę - auta ówczesnych czasów i inne ujęcie Neseber.
Te auta to chyba łady.
A stoją w miejscu, gdzie obecnie znajdują się przystanki autobusowe. Parkingu już w tym miejscu nie ma.
To inne ujęcie to spojrzenie na północne wybrzeże Nessebaru.


Wydaje mi się że nie są to łady. Na zdjęciu Maslinki będzie chyba Moskwicz. Mój tato miał kiedyś taki bolid. Natomiast na zdjęciu megidh to będzie Fiat 124. W ogóle to super pomysł z tymi archiwalnymi zdjęciami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone