Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 07.11.2020 21:53

megidh napisał(a):
Dawigs napisał(a):
megidh napisał(a)::
Zaczęłam na forum szukać jakichś bułgarskich relacji. Natrafiłam na relacje, które napisali tony montana i Golden, ale niestety tylko mogłam je poczytać, bo oglądanie nie wchodziło w grę, gdyż wszystkie zdjęcia z nich wyparowały (szkoda!!!).

Trafiłaś na relację z naszych Rumuńsko-Bułgarskich wakacji z 2016 :?: Tam zdjęcia są :) .
Niestety nie trafiłam - proszę o link do tej relacji.

Proszę bardzo :D :
Rumunia / Bułgaria 2016
W tej relacji więcej jest Rumunii ale z Bułgarii też jest parę zdjęć :lol: . Naszą bazą była Biała więc są zdjęcia z tej miejscowości. Jest też Nesebyr, monaster Aładża, ogrody przy pałacu królowej Marii w Bałcziku oraz Varna.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.11.2020 22:24

Dawigs napisał(a):Proszę bardzo :D :
Rumunia / Bułgaria 2016
W tej relacji więcej jest Rumunii ale z Bułgarii też jest parę zdjęć :lol: . Naszą bazą była Biała więc są zdjęcia z tej miejscowości. Jest też Nesebyr, monaster Aładża, ogrody przy pałacu królowej Marii w Bałcziku oraz Varna.

Czytałam tę relację planując rumuńsko-bułgarską wyprawę w 2017 roku - świeże wiadomości były wtedy bardzo przydatne i odwiedziliśmy kilka miejsc opisanych przez Ciebie. W Bułgarii zatrzymaliśmy się również w Białej i plażowaliśmy na jej obrzeżach, gdzie mogliśmy znaleźć spokój.

________

Nessebar wspominam miło. Przyjemnie jest obejrzeć tu tyle zdjęć z tego miejsca. :) Niewiele jest chyba na bułgarskim wybrzeżu tak urokliwych miejscowości, nessebarska starówka zdecydowanie się wyróżnia na tle pozostałych kurortów.
Oprócz jej zabytków, utkwiły mi w pamięci charakterystyczne pamiątki, które można było zakupić na tamtejszych straganach... 8O :roll: :wink:

aP1290378.jpg


Ciekawa jestem, czy dalej są dostępne, czy też ktoś już zrobił z tym porządek? 8)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 22:30

kulka53 napisał(a):
megidh napisał(a):Faktycznie to chyba ten sam samochód.

To nie jest ten sam samochód. Na zdjęciu Maslinki ma bardziej kanciaste reflektory, na zdjęciu Megi - okrągłe w chromowanych oprawkach :cool:
Co za bystre oko. Wobec tego kolejne wytłumaczenie mi się nasuwa - właściciel lubił samochody w kolorze czerwonym.

Dawigs napisał(a):
megidh napisał(a):
damianisko5 napisał(a): Mam jeszcze perełkę - auta ówczesnych czasów....Obrazek
Te auta to chyba łady.
A stoją w miejscu, gdzie obecnie znajdują się przystanki autobusowe. Parkingu już w tym miejscu nie ma.

Wydaje mi się że nie są to łady. Na zdjęciu Maslinki będzie chyba Moskwicz. Mój tato miał kiedyś taki bolid. Natomiast na zdjęciu megidh to będzie Fiat 124.
Mnie chodziło o samochody na zdjęciu wstawionym przez damianisko5, bo na tym maslinki i moim nie rozpoznałam marek. Ale twoja informacja o ich markach potwierdza stwierdzenie kulki53, że to nie są te same auta.

Dawigs napisał(a):W ogóle to super pomysł z tymi archiwalnymi zdjęciami.
Też mi się podoba. Dzięki damianisko5 i maslinka za wstawienie tych slajdów. Jeśli jeszcze Wy albo ktoś inny posiadacie takie stare fotki, to wstawiajcie dla porównania.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 22:39

Dawigs napisał(a):Proszę bardzo :D :
Rumunia / Bułgaria 2016
W tej relacji więcej jest Rumunii ale z Bułgarii też jest parę zdjęć :lol: . Naszą bazą była Biała więc są zdjęcia z tej miejscowości. Jest też Nesebyr, monaster Aładża, ogrody przy pałacu królowej Marii w Bałcziku oraz Varna.
Dziękuję bardzo za link i z przyjemnością prześledzę Twoją relację. Byłam w Varnie, w Bałcziku i w Rumunii, więc powspominam moje wyjazdy przeglądając bardziej aktualne zdjęcia.

kulka53 napisał(a):
megidh napisał(a):Tutaj też nie dotarłam i też proszę i link.

Proszę bardzo :)
Bułgarskie góry - lato 2008
Rumunia, Bułgaria i chwila w Grecji - lato 2009
Dzięki za link. Z tego co wiem, to bułgarskie góry są piękne, więc z chęcią popatrzę na Wasze zdjęcia i myślę, że się nie zawiodę.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 22:45

Mikromir napisał(a):Nessebar wspominam miło. Przyjemnie jest obejrzeć tu tyle zdjęć z tego miejsca. :) Niewiele jest chyba na bułgarskim wybrzeżu tak urokliwych miejscowości, nessebarska starówka zdecydowanie się wyróżnia na tle pozostałych kurortów.
Oprócz jej zabytków, utkwiły mi w pamięci charakterystyczne pamiątki, które można było zakupić na tamtejszych straganach... 8O :roll: :wink:
Obrazek

Ciekawa jestem, czy dalej są dostępne, czy też ktoś już zrobił z tym porządek? 8)

Niestety dalej są. :(
Też trafiliśmy na takie stoisko z pseudo-pamiątkami przechadzając się uliczkami Nessebaru.
IMG_1633.jpg
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 07.11.2020 22:57

Dawigs napisał(a):
megidh napisał(a):
damianisko5 napisał(a): Mam jeszcze perełkę - auta ówczesnych czasów....Obrazek
Te auta to chyba łady.
A stoją w miejscu, gdzie obecnie znajdują się przystanki autobusowe. Parkingu już w tym miejscu nie ma.

Wydaje mi się że nie są to łady. Na zdjęciu Maslinki będzie chyba Moskwicz. Mój tato miał kiedyś taki bolid. Natomiast na zdjęciu megidh to będzie Fiat 124.
megidh napisał(a):Mnie chodziło o samochody na zdjęciu wstawionym przez damianisko5, bo na tym maslinki i moim nie rozpoznałam marek. Ale twoja informacja o ich markach potwierdza stwierdzenie kulki53, że to nie są te same auta.


Faktycznie na tym zdjęciu to w większości będą Łady ale chyba są też dwa Moskwicze. Trzeci z prawej strony i ostatni z lewej.
Co do czerwonych aut to chyba te drugie to też Łada a nie Fiat 124. Wydawało mi się że to jest kombi. Poszukałem i okazuje się, że kombi na licencji Fiata też robili :lol: .
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 23:15

:hut:

Po przejściu grobli skręciliśmy w prawo nie wchodząc jeszcze do Starego Miasta. Nasz spacerek już trochę trwał i koniecznie chcieliśmy się czegoś napić, więc udaliśmy się na poszukiwanie jakiejś czynnej knajpki. Zaraz za przystankami autobusowymi znajduje się cały kompleks restauracyjno-sklepowy.. Szukaliśmy knajpki należącej do Polaków (chyba tej), ale niestety była zamknięta, Zresztą prawie wszystko było zamknięte. Wreszcie trafiliśmy na otwarty lokal bardzo fajnie położony nad samą wodą.
IMG_1311.jpg

Gdy tam weszliśmy, to nie było nikogo i byliśmy w niej sami. Dopiero gdy wychodziliśmy zaczęli się tam schodzić ludzie.
DSC_1706.jpg

DSC_1703.jpg

DSC_1701.jpg

DSC_1699.jpg

Zamówiliśmy piwo i wodę mineralną i delektowaliśmy się tymi trunkami i spokojem.
DSC_1707.jpg

DSC_1708.jpg

Ceny w tym lokalu były takie:
DSC_1688.jpg

DSC_1696.jpg

W pewnym momencie dołączył do nas taki jegomość i bardzo mu sie spodobało w naszym towarzystwie.
DSC_1711.jpg

DSC_1712.jpg

DSC_1715.jpg

DSC_1719.jpg

DSC_1721.jpg

IMG_1308.jpg

Rachunek był taki:
DSC_1722.jpg

Zapłaciliśmy i ruszyliśmy na zwiedzanie.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.11.2020 23:36

Mimo że to Neseber to nie "zrujnuje" portfela,
:wink:

tak troszkę mam wrażenie że "kradniemy"
megidh jej wątek,
ale widać jak jesteśmy "głodni" relacji z wakacji,
kurde muszę poszukać moich fotek z Neseberu,
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.11.2020 23:45

599 napisał(a):Mimo że to Neseber to nie "zrujnuje" portfela,
:wink:
Tragedii cenowych nie było.
599 napisał(a):tak troszkę mam wrażenie że "kradniemy"
megidh jej wątek,
ale widać jak jesteśmy "głodni" relacji z wakacji,
kurde muszę poszukać moich fotek z Neseberu,

Mnie to zupełnie nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Szukaj więc tych fotek i wstawiaj je tutaj.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 08.11.2020 00:12

:hut:

Idziemy pomiędzy pawilonami w stronę nabrzeża, ale wszystko pozamykane.
Tłumów też tutaj nie ma :smo: .
DSC_1723.jpg

DSC_1724.jpg

DSC_1725.jpg

DSC_1727.jpg

DSC_1728.jpg

DSC_1730.jpg

Można stąd popłynąć na sea picnic albo na sea sunset.
DSC_1731.jpg
Na taki zachód słońca, to może byśmy popłynęli, ale nie ma z kim porozmawiać w tym temacie, więc idziemy dalej.
Syrenka też oferuje jakieś morskie atrakcje, ale ona nie chce z nami rozmawiać :oczko_usmiech:
DSC_1733.jpg

DSC_1736.jpg

Nabrzeże portowe się kończy i naszym oczom ukazuje się zatoczka z cumującym w niej łódkami.
DSC_1735.jpg

DSC_1737.jpg

DSC_1739.jpg

DSC_1740.jpg

DSC_1741.jpg

Dochodzimy do ulicy Angelo Roncalli, który w 1958 roku został Papieżem Janem XXIII, a wcześniej w latach 1934 - 1953 był Arcybiskupem tytularnym Mesembrii. Stoi tutaj tablica upamiętniająca tego Papieża.
DSC_1742.jpg
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 08.11.2020 10:23

megidh napisał(a):,,,
599 napisał(a):tak troszkę mam wrażenie że "kradniemy"
megidh jej wątek,
ale widać jak jesteśmy "głodni" relacji z wakacji,
kurde muszę poszukać moich fotek z Neseberu,

Mnie to zupełnie nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Szukaj więc tych fotek i wstawiaj je tutaj.


wieczorkiem będę w domu to spróbuję ,
nigdy nie wklejałem fotek,myślę że wystarczy
użyć "dodaj zdjęcie lub załącznik"
:wink:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 08.11.2020 10:26

Dawigs napisał(a):
megidh napisał(a):
damianisko5 napisał(a): Mam jeszcze perełkę - auta ówczesnych czasów i inne ujęcie Neseber.
Te auta to chyba łady.
A stoją w miejscu, gdzie obecnie znajdują się przystanki autobusowe. Parkingu już w tym miejscu nie ma.
To inne ujęcie to spojrzenie na północne wybrzeże Nessebaru.


Wydaje mi się że nie są to łady. Na zdjęciu Maslinki będzie chyba Moskwicz. Mój tato miał kiedyś taki bolid. Natomiast na zdjęciu megidh to będzie Fiat 124. W ogóle to super pomysł z tymi archiwalnymi zdjęciami.

Całkiem możliwe, dość trudno jednoznacznie określić. To może też być VAZ 2101 Żiguli.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 08.11.2020 11:11

To jest najprawdopodobniej Moskwicz 2140 wersja eksportowa SL (chyba znaczy Super Lux :lool: ), późna. Kratka nawiewu powietrza z tyłu + coś na tylnym słupku + przednie kierunkowskazy jako elementy identyfikacyjne.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3e/Moskvich_in_Lasnam%C3%A4e.JPG/1920px-Moskvich_in_Lasnam%C3%A4e.JPG

https://pl.wikipedia.org/wiki/Moskwicz_2140

Dwa lata temu byłem w Nesebarze, bardzo urokliwe miejsce na Ziemi. Było to jeszcze w czasach przedcovidowych i stety/niestety o pustkach to mogłem tylko pomarzyć. Było czasami trzeba czekać i z 10 minut z aparatem w ręku by na zdjęciu było mniej niż kilkadziesiąt osób.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 08.11.2020 18:37

spróbuję,
jak ja byłem to stało takie auto:
Obraz 181.jpg

a to aby nie myśleć ze tam nie ma ludzi:
Obraz 179.jpg

w cerkwi trafiliśmy na chrzciny (chyba)
Obraz 194.jpg

a to SB w drugiej połowie sierpnia:
Obraz 326.jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 08.11.2020 20:02

Kiepura napisał(a):To jest najprawdopodobniej Moskwicz 2140 wersja eksportowa SL (chyba znaczy Super Lux :lool: ), późna. Kratka nawiewu powietrza z tyłu + coś na tylnym słupku + przednie kierunkowskazy jako elementy identyfikacyjne.
Jakie by to nie było auto, to już relikt przeszłości :smo:.

Kiepura napisał(a):Dwa lata temu byłem w Nesebarze, bardzo urokliwe miejsce na Ziemi. Było to jeszcze w czasach przedcovidowych i stety/niestety o pustkach to mogłem tylko pomarzyć. Było czasami trzeba czekać i z 10 minut z aparatem w ręku by na zdjęciu było mniej niż kilkadziesiąt osób.
Tegoroczne wakacje były bardzo specyficzne i dlatego my w Nessebarze mogliśmy się cieszyć brakiem tłumów. A podczas normalnych (czytaj "bez Covida") sezonów, to w Nessebarze zawsze są tłumy.

599 napisał(a):spróbuję,
No i udało się. Kiedyś zawsze musi być ten pierwszy raz.
599 napisał(a):jak ja byłem to stało takie auto:
Tam zrobili postój taxi, więc obecnie można zobaczyć tylko taksówki, które niestety zasłaniają widok na Church of Christ Pantokrator.
599 napisał(a):a to aby nie myśleć ze tam nie ma ludzi:
Dzięki za ubarwienie mojej relacji fotką z turystami.
599 napisał(a):w cerkwi trafiliśmy na chrzciny (chyba)
My trafiliśmy na ślub.
599 napisał(a):a to SB w drugiej połowie sierpnia:
Nawet z tłumem Słoneczny Brzeg mi się nie podoba.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България



cron
Covidowe wakacje, czyli Bułgaria zamiast… Bułgarii - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone