Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 18.04.2016 17:00

pavko napisał(a):A może polecacie jakieś kwatery z osobnym wejściem?


Napisz jaka miejscowość Cię interesuje. Ze swojej strony mogę polecić (wszystko z osobnymi wejściami):
- Kukić - Krk
- Zvonko - Metajna
- Beba - Privlaka
- Apartments & Rooms Formenti - Skradin
- Apartment Marija - Split
pavko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavko » 18.04.2016 19:36

Nie zależy nam na konkretnych miejscowościach, region najlepiej północny jak najbliżej Polski, max do Zadaru, cena 1400 zł -takie mamy kryteria poszukiwań.
Dzięki za podesłane miejscówki-posprawdzam je w wolnej chwili.
P.S. czy konieczny jest paszport dla psów,kiedy mają czip i tatuaż?
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 19.04.2016 10:45

pavko napisał(a):Nie zależy nam na konkretnych miejscowościach, region najlepiej północny jak najbliżej Polski, max do Zadaru, cena 1400 zł -takie mamy kryteria poszukiwań.
Dzięki za podesłane miejscówki-posprawdzam je w wolnej chwili.
P.S. czy konieczny jest paszport dla psów,kiedy mają czip i tatuaż?


Tak, oczywiście paszport jest konieczny oraz aktualne szczepienia na wściekliznę - wpisane do paszportu (o ile nie masz ciągłości poczytaj sobie ile przed wyjazdem musi być pies zaszczepiony bo nie pamiętam już tych dat).
pavko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavko » 19.04.2016 11:01

Jutro wyrabiam paszporty, wybrałem dwie miejscówki:
Apartments Dora Bibinje

Dea Apartments Pula
i chyba z tych dwóch będę wybierał bo jest dużo ofert a dla nas każde miejsce będzie nowością.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.04.2016 11:26

Sprawdziłem miejscówki :wink:
Obie wyglądają OK. :lol:
Pogoda w Bibinje i Puli wg obecnej prognozy na okres pobytu podobna. :idea:
Jak nie wiesz co wybrać - rzuć los :wink:
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 19.04.2016 11:27

pavko napisał(a):Jutro wyrabiam paszporty, wybrałem dwie miejscówki:
Apartments Dora Bibinje

Dea Apartments Pula
i chyba z tych dwóch będę wybierał bo jest dużo ofert a dla nas każde miejsce będzie nowością.


Mieszkania wglądają przyzwoicie i faktycznie na co się nie zdecydujecie będziecie zadowoleni. Obie miejscówki mają swoje plusy, z Bibnije masz blisko Zadar. Szybenik, Trogir - trochę dalej, ale warte odwiedzenia, po drodze do albo z Bibnije, Plitvickie. Pula - Istria jest trochę niedoceniana, ale bardzo klimatyczna.
pavko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavko » 19.04.2016 18:01

Dzięki za pomoc- rzucimy losy i po kłopocie :D . Mam nadzieję że bardzo deszczowo nie będzie i trochę da się połazić.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 21.04.2016 16:24

Postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 21.04.2016 15:27
4.polecam ubezpieczenie medyczne w którym dodatkowo można dobrać opcję assistance na auto w http://tueuropa.pl/

Dość ciekawe. Nie przeczytałam wprawdzie jeszcze całych warunków ubezpieczenia, ale źle to nie wygląda. Można też ubezpieczyć pupila, koszty leczenia 500 EUR Pupil Assistance oraz OC za szkody spowodowane przez psa lub kota 2.000 EUR. Te oc średnie bo zazwyczaj ma się przy ubezpieczeniu domu (choć nie zawsze wariant na Europę). Sprawdzałam cenę - 1 osoba (wariant podstawowy) + pies - 14dni około 80zł.
satia
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) satia » 10.05.2016 14:20

Cześć psiarzom :) wątek czytałam, ale nie znalazłam info. Paszport psu wyrobiłam. Ale: jedziemy na Peljesac, czyli przez Bośnię i Hercegowinę. Czy paszport psi z tej przyczyny musi być rejestrowany u powiatowego weterynarza? I czy Bośniacy, w drodze do Chorwacj,i tego wymagają? Mam czysty paszport prosto od weta, a boję się, że czegoś nie wiem. Wasze doświadczenia? Pozdrawiam (jadę za miesiąc)
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 10.05.2016 21:14

satia napisał(a):Cześć psiarzom :) wątek czytałam, ale nie znalazłam info. Paszport psu wyrobiłam. Ale: jedziemy na Peljesac, czyli przez Bośnię i Hercegowinę. Czy paszport psi z tej przyczyny musi być rejestrowany u powiatowego weterynarza? I czy Bośniacy, w drodze do Chorwacj,i tego wymagają? Mam czysty paszport prosto od weta, a boję się, że czegoś nie wiem. Wasze doświadczenia? Pozdrawiam (jadę za miesiąc)

Hej,
czystego paszportu się nie wydaje, muszą tam być wpisy o szczepieniu zwierzęcia w Twoim przypadku psa.
Wracając do zapytania, wymagane, szczepienia również przeciwko wściekliźnie nie starsze niż rok, minimum 21 dni przed wyjazdem,
oczywiście mikrochipem wszczepionym i numer wpisany w paszporcie.
Możesz płynąć promem Ploće-Trpanj

UWAGA: Obyś nie chciała jechać do Czarnogóry tam dodatkowo wymagane są:
Psy, koty i tchórze zwyczajne przywożone z krajów wysokiego ryzyka muszą spełniać następujące warunki:
muszą być oznaczone mikrochipem
muszą mieć świadectwo wydane przez weterynarza upoważnionego przez odpowiedni organ lub przy ponownym wjeździe do Republiki Chorwacji paszport (psy z Chorwacji)
muszą być szczepione przeciwko wściekliźnie
muszą zostać poddane badaniu na neutralizację przeciwciał poprzez miareczkowanie przynajmniej 0,5 IJ/ml na próbce pobranej przez uprawnionego weterynarza, najwcześniej 30 dni po szczepieniu i trzy miesiące przed przemieszczaniem, przeprowadzonym w uprawnionym do tego laboratorium, które można znaleźć na liście opublikowanej na następujących stronach internetowych:
Takie badanie przeprowadza się w kraju pochodzenia zwierzęcia.

http://ec.europa.eu/food/animal/liveani ... val_en.htm

Okres trzech miesięcy nie jest wymagany przy ponownym wjeździe zwierząt na terytorium Republiki Chorwacji, których paszport potwierdza, że miareczkowanie przeciwciał zostało wykonane z wynikiem pozytywnym zanim zwierzę opuściło Republikę Chorwacji.
Życzę udanych wakacji.
Jacek
ps. też jeżdżę z psem od wielu lat :)
hannah
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hannah » 11.05.2016 21:45

W tym roku jedziemy z naszą psiną 4 raz.Za każdym razem poszukujemy domku z jakimś podwórkiem i udaje nam się za każdym razem takowy odszukać.Bywaliśmy w różnych regionach Cro i w każdym rejonie pies stawał się nie mniejszą atrakcją niż zabytki,przyroda itp. :) Mieszaniec maści brązowej z niebieskimi oczyma---i te westchnienia "plave oczi". Na Krka cudzoziemcy pytali czy mogą sobie porobić zdjęcia psa, z psem :).Nasza Altera też nie znosi upałów dlatego w tamtym roku kupiliśmy kamizelkę chłodzącą,moczona co pewien czas w wodzie (której w Cro akurat nie brakuje) i wytrzymywała upały sierpniowe w Sibeniku i okolicach.Co do paszportu warto mieć żeby urlop minął spokojnie.Nasz psinka posiada takowy choć ani razu nie był potrzebny.
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 11.05.2016 21:56

hannah napisał(a): ...Nasza Altera też nie znosi upałów dlatego w tamtym roku kupiliśmy kamizelkę chłodzącą,moczona co pewien czas w wodzie (której w Cro akurat nie brakuje) i wytrzymywała upały sierpniowe w Sibeniku i okolicach.Co do paszportu warto mieć żeby urlop minął spokojnie.Nasz psinka posiada takowy choć ani razu nie był potrzebny.

Pamiętaj,
schładzamy słodką wodą (nie z cukrem) :D
a co do paszportu ,wiem co mówię inaczej kwarantanna albo ... już nie kraczę.
Wszystko zależy od ludzi ,tzn celników .
Pozdrav.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 15.05.2016 22:51

Paszport jak najbardziej, sprawdzany na granicy
teo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2006
Apartament dla dwóch osób z psem

Nieprzeczytany postnapisał(a) teo » 30.05.2016 15:05

Planujemy w okresie 25 czerwca - 2 lipca spędzić tydzień w Chorwacji w dwie osoby + pies (golden retriever). Przeszukałem już wszystkie możliwe wątki, ale nie znalazłem apartamentu wartego rezerwacji, stąd moja prośba. Byliśmy już 3x w Chorwacji (Novalja, Igrane, Pakostane) i teraz planujemy wybrać się do miejscowości pomiędzy Zadarem a Splitem.

Poszukuję namiarów na apartament / pokój:
- dla dwóch osób,
- akceptujących zwierzęta,
- w miarę blisko morza,
- raczej na uboczu niż w centrum.
Bardzo proszę o wysłanie informacji na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.

Ewentualnie proszę o informacje osób podróżujących z psem, czy trudno znaleźć nocleg na miejscu z psem.
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Apartament dla dwóch osób z psem

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 30.05.2016 23:11

teo napisał(a):Planujemy w okresie 25 czerwca - 2 lipca spędzić tydzień w Chorwacji w dwie osoby + pies (golden retriever). Przeszukałem już wszystkie możliwe wątki, ale nie znalazłem apartamentu wartego rezerwacji, stąd moja prośba. Byliśmy już 3x w Chorwacji (Novalja, Igrane, Pakostane) i teraz planujemy wybrać się do miejscowości pomiędzy Zadarem a Splitem.

Poszukuję namiarów na apartament / pokój:
- dla dwóch osób,
- akceptujących zwierzęta,
- w miarę blisko morza,
- raczej na uboczu niż w centrum.
Bardzo proszę o wysłanie informacji na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.

Ewentualnie proszę o informacje osób podróżujących z psem, czy trudno znaleźć nocleg na miejscu z psem.



Jeśli przeszukałeś wszystkie wątki i nie znalazłeś godnego mieszkania ... to co możemy Ci zaoferować. Szukanie miejscówki -z psem jest prawie tak samo jak bez. W tym terminie masz jeszcze spore szanse coś znaleźć na miejscu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone