Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korcula-wrzesień 2013-czyli wakacje z psem cz.2

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 02.04.2014 19:41

Witam wszystkich forumowiczów .W 2009 roku pisałam relacje :Wakacje z psem-Sutivan na wyspie Brać.
Niestety nie udało mi się jej dokończyć , a gdy chciałam do niej wrócić , to okazało się ,że minęło tak dużo czasu że nie jestem w stanie dokładnie przypomnieć sobie tego pobytu:)Dlatego w oczekiwaniu na tegoroczne wakacje (majówka w miejscowości Rabać i lipcowy wyjazd do ukochanej Breli )postanowiłam cofnąć się do zeszłorocznego września i opisać nasz pobyt na cudownej wyspie Korcula :) Zapraszam wszystkich miłośników psiaków i nie tylko 8)
szrek27
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 02.04.2014 19:54

oo świetnie :D chętnie poczytam. też byliśmy we wrześniu na Korculi :) może się nawet spotkaliśmy, a o tym nie wiemy ;)
minimartini
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 02.04.2014 20:07

Chętnie poczytam, zwłaszcza, że sami podróżujemy z czterema łapkami :wink: a od tego roku, już z ośmioma :lol:
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 02.04.2014 20:08

Od pobytu w Sutivanie co roku wakacje spędzaliśmy w Chorwacji ale bez psiny, gdyż jeździliśmy w lipcu albo sierpniu i nie chcieliśmy jej mordować w upale .Tym razem wybraliśmy wrzesień, więc stwierdziliśmy- czemu nie zabrać jej ze sobą?Lat jej nie ubywa niech pojedzie ostatni raz na swój psi wywczas do Chorwacji :D Korcula to był strzał w dziesiątkę.
Załączniki:
bzik.jpg
Tak wygląda szczęśliwy pies globtroter
emi13214
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 02.04.2014 20:12

a zatem czytamy!!!!
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 02.04.2014 20:38

Na Korculi szukaliśmy miejsca odludnego, spokojnego ze względu na siebie i psa -wręcz marzyłam ,żeby to było totalne odludzie :) Dzięki pomocy forumowiczki z cro znaleźliśmy miejsce o jakie nam chodziło i takim
sposobem w lutym mieliśmy zarezerwowany apartament ,a dokładnie mówiąc domek w zatoce Vrbovica niedaleko miasta Korcula. 30 sierpnia wyruszyliśmy z Sosnowca około godziny 18 -trasa standardowa Cieszyn-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb-Split .Mieliśmy dylemat- w tamtym okresie promy na Korcule odpływały albo ze Splitu albo z Ploce , bezpośredniego połączenia z Drvenika nie było.W związku z tym,że ze Splitu prom płynie długo jest dosyć drogi i dopływa do Vela Luki (czyli na drugi koniec wyspy)zdecydowaliśmy się ,że jedziemy do Ploce. Zakupiliśmy bilet do Trpajn (płacić można było tylko w euro lub kunach-pani w okienku nie chciała przyjąć płatności kartą) i czekaliśmy na prom..
Załączniki:
prom.jpg
w.jpg
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.04.2014 21:01

Z chęcią pooglądam i poczytam Twoją relację :D
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 02.04.2014 21:14

Z Ploce prom dopływa do Trpajn, a stamtąd trzeba przemieścić się do Orebica, z którego odpływa kolejny prom na Korcule :) Z rozkładu promów można wywnioskować, że docierając do Trpajn szybciutko można
przemieścić sie do Orebica i załapać na najbliższy odpływający prom.Nic bardziej mylnego :D Ani nam ani nikomu z peletonu samochodów z nami jadących to się nie udało i wszyscy w równej kolejeczce ok godzinki czekaliśmy na kolejny transport.Zawijana kolejka ustawiła się pod budką z biletami, a temperatura wskazywała ponad 30 stopni -pani sprzedająca bilety pojawiła się dopiero na 5 minut przed odpłynięciem promu , gdyż jak stwierdziła koniecznie musiała wyskoczyć na pocztę :oczko_usmiech: Na szczęście wszyscy zdążyli i mogliśmy płynąć ku przeznaczeniu.Schody zaczęły się później kiedy dopłynęliśmy do wyspę wykonaliśmy telefon do właścicielki domku,która mniej więcej poinstruowała nas jak mamy do niej dojechać-kiedy jednak dojechaliśmy do Vrbovicy już zupełnie się pogubiliśmy .My spoceni zmęczeni (była godz 14) pies dyszący, sapiący i tak samo zmasakrowany .Zadzwoniliśmy do właścicielki o nazwę ulicy , ale... ulicy nie ma:)Wyszliśmy z samochodu i zaczęliśmy szukać apartamentu ze zdjęć , ale wszystkie domki
wyglądały tak samo (podobną sytuacje mieliśmy w Sutivanie-tam podając ulicę oraz nazwisko właściciela wszyscy twierdzili ,że ani takiej ulicy nie ma , a tym bardziej osoby o takim nazwisku:) w końcu na skraju wyczerpania nerwowego zadzwoniliśmy do właścicielki, żeby ktoś po nas wyjechał bo inaczej nie dotrzemy wcale :? I takim sposobem dotarliśmy wreszcie o godzinie 15 do naszego mini domku
Załączniki:
4.jpg
3.jpg
2.jpg
domek.jpg
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.04.2014 21:17

mucha napisał(a):Lat jej nie ubywa niech pojedzie ostatni raz na swój psi wywczas do Chorwacji :D

Na żadnej wyspie jeszcze nie byłem , to zabiorę się z wami :wink:
...a co piesek na tak słoną wodę :roll:
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 02.04.2014 21:22

Cwaniara już na Braci nauczyła się,że jak się pływa koniecznie trzeba zamykać pysk bo woda jest słona:)Koło domku mieliśmy prysznic,wąż ze słodka wodą oraz inne luksusy;)Zresztą to zawsze był pies, który super przystosowuje się do różnych warunków miejmy nadzieje , że na starość jej to nie minie:)
ziutt
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 02.04.2014 22:30

Na Korculi jeszcze nie byłem więc się melduje :)
Pyrzu
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pyrzu » 03.04.2014 12:20

Czekamy na ciąg dalszy. My w tym roku też jedziemy z psiakiem.
jacek73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 03.04.2014 12:23

witam no to i ja z chęcią obejrzę twoją relacje bo zapowiada się ciekawie :hut:
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 03.04.2014 12:24

ciąg dalszy nastąpi wieczorem jeśli tylko ktoś jest zainteresowany:)
jacek73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 03.04.2014 12:35

mucha napisał(a):ciąg dalszy nastąpi wieczorem jeśli tylko ktoś jest zainteresowany:)

jeszcze pytasz :?: już nie mogę się doczekać :hut:
pozdrawiam Jacek 8)
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019