Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korcula-wrzesień 2013-czyli wakacje z psem cz.2

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 03.04.2014 11:53

Korculi ledwie ,,liznęliśmy", bo byliśmy tam tylko jeden dzień.
Podobało nam się na tyle, że kiedyś z pewnością wrócimy... :)
A puki co, chętnie pooglądam ją z Tobą :papa:
emi13214
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 03.04.2014 21:50

Wieczór już jest, nawet dość późny, a relacji nie ma.........
szrek27
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 03.04.2014 22:06

też czekam... :D odkurzę wspomnienia ;)
luks
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) luks » 04.04.2014 06:46

Chętnie poczytam, na Korculi byłem tylko na wycieczce 1-dniowej.
Belluna
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 04.04.2014 19:58

Witaj, z nieba mi chyba spadłaś, rozglądam się właśnie za miejscem na samym południu CRO, bo tam jeszcze nie dotarliśmy. Podróżujemy z dwoma Goldenami. Czekam więc z niecierpliwością na ciąg dalszy relacji, może to będzie też nasze miejsce :D
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 05.04.2014 18:07

Po krótkiej przerwie lecimy dalej.Nasz domek znajdował się w pobliżu zatoki , do plaży mieliśmy 2 minuty spacerkiem.W pięknym i zadbanym ogrodzie były dwa murowane domki , w jednym byliśmy my, a w drugim para-Niemiec z Chorwatką -bardzo sympatyczni-nigdy nie wchodziliśmy sobie w drogę.W ogrodzie były palmy, kaktusy , każdy domek miał swoje hamaki , a na środku ogrodu był murowany grill należący do obu domów. Właścicieli widzieliśmy 2 razy-przy przyjeździe i wyjeździe gdyż mieszkali w centrum Korculi- byli mili
i uczynni ale neutralni (choć nie uważam tego za wadę).Wynajmowaliśmy apartamenty u różnych Chorwatów- u niektórych wielokrotnie -charakteryzowali się zawsze dużą gościnnością -przynosili winko , wspólnie biesiadowaliśmy i rozmawialiśmy o tym jak się żyje w Chorwacji a jak w Polsce .Tu para wynajmująca była bardzo miła, ale nie angażowała się w rozmowę itp. Po prostu wynajmowała apartament i tyle.Poniżej zdjęcia otoczenia.
Załączniki:
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 05.04.2014 18:21

Zatoczka w której plażowaliśmy była super -w pierwszym tygodniu września było tam może 10 osób (większość pochodziła z autokampu znajdującego się tuż przy zatoce) w drugim tygodniu września było może z 5 osób ,z czego większość to miejscowi, którzy przychodzili zażyć kąpieli .Na plaży znajdował się beach bar -niestety od pierwszego września nieczynny chyba ze względu na małą ilość plażowiczów.Woda w zatoce, czyściutka i ciepła .Temperatura powietrza we wrześniu to ok 28 stopni- w zatoce wiał super wietrzyk ,dzięki czemu można było dosłownie leżeć na plaży od rana do wieczora , czytając, opalając się i relaksując. W południe plażowaliśmy sami , po południu z naszą psiną , która na wietrze też się relaksowała,pływała itp.Dodam,że pies absolutnie nikomu nie przeszkadzał , choć popołudniu zawsze szliśmy trochę dalej w skałki-chciałam uniknąć tego, że podejdzie do któregoś z plażowiczów i da mu soczyste buzi albo zje jakąś przekąskę :D (nie wszyscy wszak muszą być wielbicielami psów i ja to rozumiem) choć tak jak napisałam wyżej tłumów nie było, więc problemów też nie szczególnie ,że raczej wzbudzała sympatie i uśmiechy , szczególnie gdy wskakiwała do wody nas "ratować" :P Zdjęcia nie oddają jej uroku -jednak każdy znalazł tam coś dla siebie -żwirkową plaże z łagodnym zejściem, ustronne zatoczki czy skałki.
Załączniki:
9.jpg
8.jpg
7.jpg
6.jpg
5.jpg
szrek27
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 05.04.2014 18:26

świetne otoczenie domku :) no i słodka psinka - jak powiedziała moja żona ;) czekamy na więcej, pozdr.
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 05.04.2014 18:39

Jeśli chodzi o Vrbovice jest to miejsce tak spokojnie , tak ustronne , że człowiek ma wrażenie , że jest na końcu świata:)Jeśli ktoś szuka spokoju , wyciszenia i relaksu jest to miejsce idealne .W Vrbovicy jest jeden mini market Studenac i może 2-3 knajpki, ale w nich się nie stołowaliśmy .Po tygodniu kojarzyliśmy już prawie wszystkich mieszkańców w pobliżu, a oni nas.Szczególnie , że punktem charakterystycznym była naszą labradorka, która rozkochała w sobie większość psiego towarzystwa , które później warowało pod naszym apartamentem :D Są plusy i minusy takiego miejsca.Plus -zero ludzi ,kompletna cisza , możliwość przyjazdu z czworonogiem -pies ma gdzie wyjść , załatwić swoje potrzeby itp(nie wyobrażam sobie np gdzie ja bym z nią chodziła np w Breli :) Minus-nie ma kompletnie gdzie iść wieczorem tzn na spacer owszem , ale obejście tej miejscówki to max 20 minut wzdłuż i wszerz , brak knajpek gdzie można wyskoczy na piwko itp.
Jednak nam to nie przeszkadzało , miejsce w którym mieszkaliśmy było tak klimatyczne , że można było grillować i raczyć się winkiem. Praktycznie codziennie jeździliśmy albo do miasta Korcula albo do Lumbardy
O Kurculi -w następnym poście:)
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 05.04.2014 19:07

Korcula -mieliśmy do niej max 10 minut samochodem .Piękne miasteczko , pełne uroku , klimatyczne z
cudownymi uliczkami , dużą ilością knajpek , portem i wszystkimi innymi atrakcjami tj. np muzeum Marco Polo.Moje subiektywne wrażenie -można się zakochać w tym mieście , a we wrześniu dodatkowo nie ma tłumów .Cała wyspa Korcula to jak dla mnie najładniejsza i najbardziej "soczysta' wyspa Chorwacji-takiej zieleni nie widziałam ani na Braci ani na Solcie .Wracając do centrum Korculi to jest tam zawsze w godzinach rannych targ rybny na którym można kupić rybki i inne specjały wodobyte z wód morskich,które następnie można, a nawet trzeba przygrilować :)
Załączniki:
r1.jpg
r2.jpg
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 05.04.2014 19:33

Dla zainteresowanych przy wjeździe do centrum Korculi jest duży market (Tommy albo Konzum?-nie do końca pamiętam )w którym można kupić wszystko tzw. mydło i powidło :D A oto centrum Korculi w telegraficznym skrócie
Załączniki:
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 05.04.2014 20:03

Witam.
Dosiadam się do oglądaczy, Korcula również jest moim nr 1 w tym roku na liście miejsc gdzie prawdopodobnie się zatrzymam.

:papa:
minimartini
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 05.04.2014 20:15

Ależ fantastyczną miejscówkę mieliście :wink:
Czy mogłabyś napisać coś więcej o targu rybnym? :)
Pozdrawiam
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 05.04.2014 21:19

minimartini -niestety o targu rybnym więcej nic nie powiem , bo ta mój mąż jeździł po rybki-ja w tym czasie jeszcze spałam :wink: , z tego co wiem wybór był dosyć duży, a ten targ nie był targiem w tego słowa znaczeniu tylko małym sklepikiem do którego dostarczali ryby z kutra -mój mąż twierdzi , że zawsze było tam full ludzi a 90% stanowili Chorwaci :)
minimartini
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 05.04.2014 22:10

mucha napisał(a):minimartini -niestety o targu rybnym więcej nic nie powiem , bo ta mój mąż jeździł po rybki-ja w tym czasie jeszcze spałam :wink: , z tego co wiem wybór był dosyć duży, a ten targ nie był targiem w tego słowa znaczeniu tylko małym sklepikiem do którego dostarczali ryby z kutra -mój mąż twierdzi , że zawsze było tam full ludzi a 90% stanowili Chorwaci :)

Dziękuję serdecznie za odpowiedź :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Korcula-wrzesień 2013-czyli wakacje z psem cz.2 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019