Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korcula-wrzesień 2013-czyli wakacje z psem cz.2

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 22.04.2014 08:10

mucha napisał(a):Witaj maniust !Z tego co wiem w Lumbardzie nie było taksówek wodnych -na pewno jest możliwość wynajęcia łódki itp.Ale do Korculi jest tak bliziutko , że jeśli będziecie tam samochodem to spokojnie w 5 minutek będziecie w centrum Korculi :)

Dzięki za odpowiedż.
Trochę to dziwne , z Korculi do Lumbardy z tego co widzę są , a z Lumbardy do Korculi już nie ma .....hmmm. :roll:
Niestety będziemy bez samochodu , bo nie wlezie do walizki i do samolotu :lool: , ale planuję coś w Korculi pożyczyć na 2-3 dni to damy radę , będziemy 7 dni.
A jak nie to z buta spacerem wzdłuż Jadrana. :D
belfer
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) belfer » 22.04.2014 23:26

Czekam na c.d. W sierpniu będę na Korculi więc każda dodatkowa informacja czy relacja bezcenna :D
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 28.04.2014 08:40

Witam serdecznie wszystkich czytelników , ciąg dalszy na pewno będzie-niestety padł mi komputer na którym są zdjęcia i czekam aż informatyk go naprawi :) Jutro wyjeżdżam na majówkę na Istrię -prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne , więc trzymajcie kciuki:) :hut: Pozdrawiam
Calapula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 28.04.2014 09:03

Też się wybieram w maju na Istrię (Pula) ale całe szczęście dopiero w połowie miesiąca. Statystyki pogodowe na ten czas nie nastrajają optymistycznie ale biorę rowerek więc marznąć tak czy owak nie będę. Dla Puli prognozy na początek mają wróżą maksymalnie 11 w nocy i 20 w dzień i słoneczka raczej mało. W ubiegłym roku byłem tam na przełomie maj / czerwiec i też szału nie było. Do tego woda lodowata, wytrzymałem w niej łącznie jakieś pół godziny.
Jakby się dało, to proszę o jakieś relacje z pobytu, nawet bez zdjęć, parę słów w tym wątku. Pozdrawiam i życzę, żeby prognozy się kompletnie nie sprawdziły.
Belluna
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 28.04.2014 11:14

mucha napisał(a):Jutro wyjeżdżam na majówkę na Istrię -prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne , więc trzymajcie kciuki:) :hut: Pozdrawiam

W takim razie życzę słonka i ciepełka na Istrii i czekam na c.d. :D
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 28.04.2014 12:40

mucha napisał(a):Jutro wyjeżdżam na majówkę na Istrię -prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne , więc trzymajcie kciuki:) :hut: Pozdrawiam

W czwartek wróciliśmy z Istrii ( Moscenicka Draga). Było ciepło, przyjemnie :D .
Rośliny budzą się do życia. Miasteczka upojnie pachną.
Słońce raczej za chmurami, ale o dziwo wróciliśmy pięknie opaleni 8) .
W ciągu tygodnia przez jeden dzień było wspaniałe słońce (totalny leżing, plażing).
I tylko raz porządnie lało, ale co to byłby za lany poniedziałek bez wody.
Także uszy do góry, Istria przed sezonem to istna bajka :papa: .
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 28.04.2014 15:35

maniust napisał(a):
mucha napisał(a):Witaj maniust !Z tego co wiem w Lumbardzie nie było taksówek wodnych -na pewno jest możliwość wynajęcia łódki itp.Ale do Korculi jest tak bliziutko , że jeśli będziecie tam samochodem to spokojnie w 5 minutek będziecie w centrum Korculi :)

Dzięki za odpowiedż.
Trochę to dziwne , z Korculi do Lumbardy z tego co widzę są , a z Lumbardy do Korculi już nie ma .....hmmm. :roll:
Niestety będziemy bez samochodu , bo nie wlezie do walizki i do samolotu :lool: , ale planuję coś w Korculi pożyczyć na 2-3 dni to damy radę , będziemy 7 dni.

To może faktycznie tam są taksówki wodne :)?przecież nie płyną tylko w jedną stronę :)Ja nie widziałam , ale też non stop w porcie nie siedziałam więc jak najbardziej mogą być.
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 30.04.2014 08:45

Dosiadam się w te pędy !
szrek27
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 04.05.2014 21:35

Powoli kończę swoją relację i czekam na dalszy ciąg tej :) Cały czas ją śledzę ;) Pozdrawiam
z_byszek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 04.05.2014 22:17

mucha napisał(a):W kolejnej odsłonie -Lumbarda. Moim zdaniem miasteczko niedocenione ilekroć czytałam na forum relacje z Korculi ,każdy pisał że jest nieciekawa i przereklamowana .Ja jestem innego zdania .Lumbarda podobała nam się tak bardzo , że praktycznie codziennie wpadaliśmy tam na kawę w południe lub na dobrą kolacje wieczorem .....

Kilka lat temu spędziłem w Lumbardzie dwa tygodnie. Miasto jest bardzo ciekawe.
Nigdzie indziej w Cro nie spotkałem " miejscowych" tak akcentujących swoją tożsamość i przywiązanie do regionu a nawet swego rodzaju odrębność od pozostałej części kraju. Nagromadzenie wieczornych spotkań, imprez, pokazów itp. wprost niespotykane. I na każdym kroku akcentowanie, iż są nie tyle z Korčuli co z Lumbardy.Wszystko to bardzo przyjemnie podawane i robi wrażenie.
W tych kamiennych wąskich uliczkach i ukrytych nadbrzeżnych knajpkach znakomicie można poczuć klimat Chorwacji i tego się nie zapomina.
z_byszek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 04.05.2014 22:26

maniust napisał(a):......Trochę to dziwne , z Korculi do Lumbardy z tego co widzę są , a z Lumbardy do Korculi już nie ma .....hmmm. :roll:

Jakiś czas temu skomunikowanie Lumbardy i Korčuli było bardzo słabe. Jak jest teraz nie wiem. Dwa lub trzy razy dziennie jeździł jakiś autobus i to wszystko. Tak, że faktycznie chcąc zwiedzić Korčule wyruszyliśmy z żoną na piechotę. Tyle tylko,że droga nie prowadziła cały czas wzdłuż Jadranu.
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 28.05.2014 10:21

Jutro zasiadam i pisze ciąg dalszy relacji -przepraszam za opóźnienia.Tak jak wcześniej wspominałam majówkę spędziliśmy w Rabaci.
Było cudownie -wszystkim polecam majówkowy wypad do Chorwacji bo warto.Byliśmy tak zadowoleni , że w zeszłym tygodniu w to samo miejsce wysłałam rodziców na 5 dni.Nie chce mieszać w relacji ale mam nadzieje że pognam z relacją z Korculi i na koniec zamieszczę parę zdjęć z majówki w Cro:)
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 03.06.2014 15:13

W Lumbardzie są rozmaite plaże i każdy znajdzie coś dla siebie od plaży piaszczystej , przez żwirkową aż do kamienistej na której są cudne otoczaki .Idąc od centrum promenadą dochodzimy do ostatniej plaży z białymi kamyczkami-tam znajdują się kameralne zatoczki , śmiem twierdzić , że to miejsce traktowane jest jak plaża FKK
sądząc po plażowiczach , ale znaku informującego o tym nie widziałam.
Załączniki:
1.jpg
Piaseczek , trochę brudny ale jest:)
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 03.06.2014 15:21

Lumbarda :D
Załączniki:
102.jpg
101.jpg
Pies w swoim żywiole:)
100.jpg
2.jpg
3.jpg
mucha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 03.06.2014 15:45

Pogoda we wrześniu na Korculi była super -25-28 stopni i słoneczko oraz delikatny wietrzyk - dla nas rewelacja , dla psa również warunki optymalne .Na plaży można było się wylegiwać od rana do wieczora -nie było upału więc
człowiek nie schodził z plaży z udarem , spalony i zlany potem od stóp do głów. :hut: Pierwszy wrześniowy tydzień pogodowo był cudny , natomiast drugi to już różnie bywało , raz pełne słońce a raz deszczyk i ulewa .
W jeden z takich pochmurnych dni postanowiliśmy wybrać się na drugi koniec wyspy zwiedzając po drodze okoliczne plaże i miejscowości.Tak to jest , jak pisze się relacje prawie rok po wakacjach -pamięć zawodzi i nie pamiętam nazwy plaż ta poniżej to chyba Pupnatska Luka , ale głowy nie dam :)
Załączniki:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Korcula-wrzesień 2013-czyli wakacje z psem cz.2 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019