Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak zostałam prawdziwym Cromaniakiem. Pelješac 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 07.07.2021 15:04

Fantastyczne widoki.
Co do samego Orebicia to odwiedziłem go w ubiegłym roku kilka razy (byłem pod koniec lipca) i było to jedyne miejsce pełne ludzi, które widziałem w tamtym roku. Dlatego tak mnie zaskoczyły Twoje zdjęcia z pustymi ulicami. No ale to czerwiec był :)
Sam Orebić jest bardzo ładnym miastem, ale jako miejsce do plażowania to jakoś tak średnio mi się wydaje...
Czekam na dalsze zdjęcia. :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.07.2021 15:15

Genialne widoki ze szczytu :hearts: :hearts: :hearts: Dla nich warto było człapać i nawet walczyć z robalami :mrgreen:
boorne
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boorne » 07.07.2021 21:26

Pozdrawiam "ziomalkę" :) Super mieliście dzień. Byliśmy z Rodzinkom w Viganj w 2018 - Orebić i dziesiątki innych atrakcji półwyspu zaliczone ;) W tym roku Żaborić w drugiej połowie sierpnia :) Czekamy na dalszy ciąg relacji.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 07.07.2021 21:56

Koenig napisał(a):. Dlatego tak mnie zaskoczyły Twoje zdjęcia z pustymi ulicami. No ale to czerwiec był :)


Mnie też te pustki zaskoczyły, bo w czasach przedpandemicznych bywaliśmy w Chorwacji nawet już w maju i nawet w maju tak pusto nie było 8O . Po 20 czerwca trochę się jednak zagęściło(Chorwaci mieli 2 święta w tygodniu, więc długi weekend), ale i tak nie było tłumów.

Koenig napisał(a):Sam Orebić jest bardzo ładnym miastem, ale jako miejsce do plażowania to jakoś tak średnio mi się wydaje...
Czekam na dalsze zdjęcia. :D


O plażowaniu jeszcze napiszę w dalszej części. Myślę, że w szczycie sezonu to nie jest najlepsze miejsce do plażowania, ale w tym pustawym czerwcu było ok :)

Kapitańska Baba napisał(a):Genialne widoki ze szczytu :hearts: :hearts: :hearts: Dla nich warto było człapać i nawet walczyć z robalami :mrgreen:


Robale wszystko popsuły :| Ale widoki z Iliji to jak dla mnie jedne z najpiękniejszych w Cro.

boorne napisał(a):Pozdrawiam "ziomalkę" :) Super mieliście dzień. Byliśmy z Rodzinkom w Viganj w 2018 - Orebić i dziesiątki innych atrakcji półwyspu zaliczone ;) W tym roku Żaborić w drugiej połowie sierpnia :) Czekamy na dalszy ciąg relacji.


To prawda, dzień był super :D W Viganj nie wiało za bardzo? :wink:
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 08.07.2021 09:35

Jak ktoś nie był w Orebiću, to nie jest prawdziwym Cromaniakiem!

Wow odważna teza :)

Byłem na Hvarze, Pagu,Korculi, Zivogosce, Mala Duba, Cirkvenicy, Baska Voda, w Podacy i można by tak jeszcze trochę wymieniać w czerwcu wróciłem z wyspy Cres aaalle w Orebiciu jeszcze nie byłem i właśnie we wrześniu zamierzam tam się wybrać, aby zostać prawdziwym Cromaniakiem :wink: :wink: :wink: Zatem z wielkim zaciekawieniem zasiadam do relacji. :hut:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.07.2021 10:57

Widoki nieziemskie wręcz.
A ja mam pytanie o ten nowy most na Pelješac. Ponoć miał być oddany do użytku w 2021. Domyślam się, że jeszcze prace trwają, czy się mylę? Byłoby to sporo udogodnienie móc już tym mostem przejechać, a póki co daleka droga na ten Pelješac i dlatego nie uwzględniam go w moich wakacyjnych planach, ale jak most będzie gotowy, to już chyba będzie lepiej dojechać :D :D
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 09.07.2021 13:30

chyba w końcu sie muszę zdecydować/przygotować na wyprawę na Ilję ... czyli muszę solidne buty spakować ze sobą (żeby nie iść jak "turyści" w sezonie na Giewont - w klapkach :) )
widoki z góry piekne :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 09.07.2021 13:56

Widoki z góry zapierają dech w piersiach ❤️ mieliśmy się wybrać na szczyt, ale za każdym razem miałam przed oczami opinie o uciekających spod stóp wężach :lol: lęk zwyciężył :(
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 09.07.2021 15:50

osjann napisał(a):Jak ktoś nie był w Orebiću, to nie jest prawdziwym Cromaniakiem!

Wow odważna teza :)



Odważna, ale nie moja :wink:

osjann napisał(a): Zatem z wielkim zaciekawieniem zasiadam do relacji. :hut:


Cieszę się :D

agata26061 napisał(a):Widoki nieziemskie wręcz.
A ja mam pytanie o ten nowy most na Pelješac. Ponoć miał być oddany do użytku w 2021. Domyślam się, że jeszcze prace trwają, czy się mylę? Byłoby to sporo udogodnienie móc już tym mostem przejechać, a póki co daleka droga na ten Pelješac i dlatego nie uwzględniam go w moich wakacyjnych planach, ale jak most będzie gotowy, to już chyba będzie lepiej dojechać :D :D


Z tego co kojarzę to most miał być skończony w wakacje a oddany do użytku do końca roku. Także na przyszłe wakacje raczej będzie można przejechać mostem. Ale i tak będzie daleko :oczko_usmiech:

Olo napisał(a):chyba w końcu sie muszę zdecydować/przygotować na wyprawę na Ilję ... czyli muszę solidne buty spakować ze sobą (żeby nie iść jak "turyści" w sezonie na Giewont - w klapkach :) )
widoki z góry piekne :)


Czytałam o takich co szli w sandałach i przeżyli(tzn. Iliję, ale Giewont pewnie też :wink: ) Nie jest to jakaś ekstremalna trasa, porządne adidasy powinny starczyć.

figusek napisał(a):Widoki z góry zapierają dech w piersiach ❤️ mieliśmy się wybrać na szczyt, ale za każdym razem miałam przed oczami opinie o uciekających spod stóp wężach :lol: lęk zwyciężył :(


A my żadnego nie spotkaliśmy. Pewnie węże bardziej boją się ludzi niż ludzie ich i gdzieś się chowają. W Tatrach też zawsze się boję spotkania z niedźwiedziem, bo wiem, że one są, ale jakoś jednak tam chodzę i misia jeszcze nie spotkałam :)
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 09.07.2021 16:05

Fruczak gołąbek - ho, ho... I tak od razu za podglądanie fauny atak chrząszczy? Nie powiem. Nam na Korčuli również momentami dawały się we znaki.
No i teraz mam pełny ogląd trasy. Nieźli z was piechurzy. Sam chętnie wybrałbym się na taką eskapadę.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 10.07.2021 09:10

Abakus68 napisał(a):No i teraz mam pełny ogląd trasy. Nieźli z was piechurzy..


To był początek wyjazdu i jeszcze nam się chciało :wink: Potem z każdym dniem będziemy się coraz bardziej rozleniwiać.

Abakus68 napisał(a):Sam chętnie wybrałbym się na taką eskapadę.


Jeśli planujesz Korčulę za rok, to nie będziesz miał daleko :wink:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 10.07.2021 09:12

Na Korčuli mogę dostać stanu "mam lenia" :lol: :lol: :lol:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.07.2021 11:23

Abakus68 napisał(a):Na Korčuli mogę dostać stanu "mam lenia" :lol: :lol: :lol:


Znam to :lol: Pod koniec będzie specjalny odcinek pt. "Leń w Orebiću" :wink:

ODCINEK V: KUNA PELJEŠKA

Po dość męczącym dniu z wycieczką na najwyższy szczyt półwyspu, kolejny postanowiliśmy poświęcić na bardzo lajtowe zwiedzanie, a po południu plażowanie w Orebiću. Na początek pojedziemy do Kuny aby zobaczyć farmę osiołków. Osły mieszkają na przeciwko klasztoru Franciszkanów, trochę poza centrum Kuny, ale bardzo łatwo je odnaleźć.

Początkowo byłam troszkę rozczarowana, bo naszym oczom ukazał się aż jeden osiołek :roll:

o75.jpg


Ale wystarczył krótki spacer i wyłoniło się całe stadko:

o76.jpg


Oczywiście muszę mieć fotkę przy osłach :wink:

o77.jpg


o78.jpg


Jeden z osiołków wierzga na nasz widok 8O :mrgreen:

o79.jpg


Ciekaw co to oznacza? :roll: :wink:

o80.jpg


Idziemy obejrzeć klasztor, ale jest zamknięty, więc zwiedzimy go jedynie z zewnątrz:

o81.jpg


o82.jpg


Przestawiamy auto bliżej centrum(choć "centrum" w przypadku takich wiosek jak Kuna to chyba za wiele powiedziane :wink: )

Na początek zwiedzamy kościół:

o83.jpg


Znowu z zewnątrz, ale tym razem nawet nie sprawdziliśmy czy otwarty :oops:

o84.jpg


Sielskie widoczki:

o85.jpg


Winiarnia:

o86.jpg


Jedna z chyba dwóch ulic :wink:

o87.jpg


W Kunie nie ma zbyt wiele do oglądania, ale panuje tu wspaniały, nieco senny klimat wioski dalmatyńskiej :hut:
Można odpocząć od zgiełku Orebića, pod warunkiem, że byłby tam jakiś zgiełk :wink:

Na widok Konoby Antunovićów, małż dostaje jakiegoś dziwnego podniecenia i mówi, że zjemy tu w drodze powrotnej, a wogóle to możemy tu przyjeżdżać codziennie 8O :mrgreen:

Tłumaczę więc, że to trochę inny typ konoby, bardziej coś w stylu agroturystyki, i żeby zjeść to z tego co kojarzę trzeba się umówić wcześniej. Teraz to sobie możemy co najwyżej wino podegustować(tzn. tak naprawdę to mogę tylko ja), ale degustacji win i tak nie mieliśmy w planach, bo my odróżniamy tylko dwa smaki win:

:arrow: dobry

oraz:

:arrow: niedobry

:mrgreen:

Na koniec nęcę jeszcze Pana S. zjazdem do Crkvic, ale mój mąż nie jest entuzjastą ekstremalnych przygód drogowych(ci co czytali moją relację z Hvaru wiedzą :wink: ) i trudno go przekonać:

Tu jest taka zajefajna droga z serpentynami, chcesz nią zjechać do Crkvic?

A co tam jest na dole?

No właśnie, chyba nic

:lool:

No to jak nic, to nie chce mi się

A trzeba było powiedzieć, że jest tam najpiękniejsza plaża na Peljeszczaku, to może by się skusił :wink: Choć szczerze mówiąc to sama się trochę boję takich zjazdów i nerwowo trzymam za klamkę mając odruch ucieczki z samochodu :roll:

W takim razie jedziemy dalej, ale to już w następnym odcinku :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.07.2021 11:35

Eeeee, Crkvice masz do poprawki :lol: :smo:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.07.2021 12:54

mysza73 napisał(a):Eeeee, Crkvice masz do poprawki :lol: :smo:


Oraz zjazd do Ekstravagancy i tunel Dingač. Będzie po co wracać, ale to chyba po rozwodzie :lool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jak zostałam prawdziwym Cromaniakiem. Pelješac 2021 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone