Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak zostałam prawdziwym Cromaniakiem. Pelješac 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.06.2021 21:27

Muszę się pojawić i ja. Wszak w tym roku będę pierwszy raz na półwyspie
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5749
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 29.06.2021 22:03

Będę zaglądał z wielką przyjemnością, zwłaszcza że jakieś góry będą :).
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.06.2021 04:50

Cześć, Marto :papa:

Świetnie, że nadajesz i mogę się dowiedzieć wielu nowych rzeczy, jak np. ta o czeskich winietach.

Kawa...Wiele razy wypowiadałam się w tej kwestii :D W dużych miastach dostaniesz taką, jaką lubisz, na wyspach już trudno się doprosić o coś innego, niż siekiera, albo podwójna siekiera z kroplą mleka, chyba, że użyjesz gestów i ..w przypadku pianki - onomatopei :oczko_usmiech:

Idziemy do polecanego na forum oraz przez Makłowicza Dalmatinca. Ale wiem, że np. Katerinie tam nie smakowało i mam małe obawy


:D Nigdy nie odwiedziłam konoby Dalmatinac. Dwa razy byłam w Dalmatino, przy samej plaży.
Tam podano mi rybę o zjełczałym posmaku , a może to widok personelu kuchennego ogryzającego wołowe kości z bulionu na goveđią juhę tak podziałał, że ryba mi nie smakowała?? :mrgreen:

Bardzo chętnie poczytam i popatrzę, co się w tym Orebiciu zmieniło, wszak to już lata, jak mnie nie było na Peljeszcu. Mimo, że zdradziłam moje pierwsze zauroczenie, to jest on u srcu :)
:papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2928
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.06.2021 10:10

Z tą kawą jestem w szoku.
My z żoną się dziwimy czy w Chorwacji mają tą samą kawę parzoną w tym samym ekspresie ?
Zawsze smakują jednakowo wybornie.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 30.06.2021 16:25

tranquilo napisał(a):Muszę się pojawić i ja. Wszak w tym roku będę pierwszy raz na półwyspie


Zazdroszczę, że wakacje masz jeszcze przed sobą.

Nefer napisał(a):Będę zaglądał z wielką przyjemnością, zwłaszcza że jakieś góry będą :).


Hej, coś tam górskiego jak zwykle będzie :)

Katerina napisał(a):
Kawa...Wiele razy wypowiadałam się w tej kwestii :D W dużych miastach dostaniesz taką, jaką lubisz, na wyspach już trudno się doprosić o coś innego, niż siekiera, albo podwójna siekiera z kroplą mleka, chyba, że użyjesz gestów i ..w przypadku pianki - onomatopei :oczko_usmiech:


Cześć Kasia!

Wiesz, siekierę to bym jeszcze zniosła, małą ilość mleka też. Ale sztucznego syfu kawopodobnego o smaku budyniu waniliowego nie zniosę :evil:

Katerina napisał(a):
:D Nigdy nie odwiedziłam konoby Dalmatinac. Dwa razy byłam w Dalmatino, przy samej plaży.
Tam podano mi rybę o zjełczałym posmaku , a może to widok personelu kuchennego ogryzającego wołowe kości z bulionu na goveđią juhę tak podziałał, że ryba mi nie smakowała?? :mrgreen:



Chyba mi się pomyliło przez podobieństwo nazw. Rzeczywiście ten "nasz" Dalmatinac był przy głównej ulicy, a nie przy samej plaży. To na 100% inne miejsce. Ale niczego takiego jak konoba Dalmatino nie zauważyłam. A mieszkaliśmy na samym końcu Orebića i idąć w stronę portu mijaliśmy wszystkie knajpki po kolei :roll: Widocznie konoba umarła. Może zjełczała ryba jej zaszkodziła :oczko_usmiech:

kaeres napisał(a):Z tą kawą jestem w szoku.
My z żoną się dziwimy czy w Chorwacji mają tą samą kawę parzoną w tym samym ekspresie ?
Zawsze smakują jednakowo wybornie.


Ja też byłam w szoku. A ale kawa w Chorwacji częściej jest dobra niż zła, po prostu wyjątkowego pecha mieliśmy. :?
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 30.06.2021 22:26

Bistro Dalmatino to teraz, po remoncie, bistro Giovanni. Jeszcze w 2015 było Dalmatino. Bardzo dobre jedzonko, godzinę temu kosztowaliśmy, zresztą nie pierwszy raz. Polecam. Pozdrawiam z Orebič :papa:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 01.07.2021 13:51

ruzica napisał(a):
tranquilo napisał(a):Muszę się pojawić i ja. Wszak w tym roku będę pierwszy raz na półwyspie


Zazdroszczę, że wakacje masz jeszcze przed sobą.


Nie bez powodu na urlop wybieram zawsze drugą połowę sierpnia :lol:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1458
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 01.07.2021 15:04

Ale się zagapiłam. A to dlatego że mało relacji w tym dziale ostatnio. Melduję się również.Pisanie komentarzy mi ostatnio coś nie idzie, ale postaram się. Piękna zajawka ( mam nadzieję że Cię jednak nikt nie porwał :wink: ).
Za kilka godzin wyjeżdżam i mam w planach maleńki skrawek Peljeszca też zobaczyć :).
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 01.07.2021 16:14

madzia_ur napisał(a):Bistro Dalmatino to teraz, po remoncie, bistro Giovanni. Jeszcze w 2015 było Dalmatino. Bardzo dobre jedzonko, godzinę temu kosztowaliśmy, zresztą nie pierwszy raz. Polecam. Pozdrawiam z Orebič :papa:


Aaaa, to już wiem gdzie :) Ale tam nie jadłam, może kiedyś :wink:

tranquilo napisał(a):Nie bez powodu na urlop wybieram zawsze drugą połowę sierpnia :lol:


Planuję jeszcze coś we wrześniu, no, ale to już nie będzie Chorwacja. Tyle, że do września to się jeszcze może dużo pozmieniać :roll:

pomorzanka zachodnia napisał(a):Ale się zagapiłam. A to dlatego że mało relacji w tym dziale ostatnio..


Wszystkich stąd wymiotło :roll: :( Tylko o covidzie i szczepionkach debatują :wink:

pomorzanka zachodnia napisał(a):Za kilka godzin wyjeżdżam i mam w planach maleńki skrawek Peljeszca też zobaczyć :).


Super :D Udanej podróży zatem :!: Ciekawe co to będzie za skrawek, ale chyba się domyślam :wink:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 01.07.2021 22:46

Melduję się i ja - zwłaszcza, że widziałam huśtawkę z Nevio na zdjęciu ;)

I tak, jestem cromaniakiem prawdziwym - w Orebicu byliśmy raz na cały pobyt, potem nas znowu zaniosło na Peljesac i wylądowaliśmy w Podobucu - pięknieeeeee... i kolejny raz nas zawiało na wspomniane wyżej Nevio, więc do Orebica z buta do portu spacerowaliśmy ;)

I jak kocham całą Chorwację, tak Peljesac w sercu ma jednak najwyższą pozycję. Chyba ;)
W tym roku będe na niego patrzeć z brzegu, z Kleku - ale jak znam siebie, to na lody do Oazy wyskoczymy, bo wino i inne trunki z Janijny trzeba przywieźć i koleżankę na Nevio odwiedzić ;)
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 02.07.2021 14:51

Będę śledzić Twoją relację, jako cromaniak nieprawdziwy - po 12 "razach"
Ale mam plan od kilku lat - na Pelješac wjechać mostem i czekam na ten most cierpliwie
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 02.07.2021 17:17

Natko_ napisał(a):Melduję się i ja - zwłaszcza, że widziałam huśtawkę z Nevio na zdjęciu ;)



Nie jesteśmy zbyt campingowi, ale camp Nevio bardzo mi się podobał- mogłabym parę dni pomieszkać :) A huśtawka to szkoda, że jakiegoś daszku nie miała :idea:

Natko_ napisał(a):W tym roku będe na niego patrzeć z brzegu, z Kleku - ale jak znam siebie, to na lody do Oazy wyskoczymy, bo wino i inne trunki z Janijny trzeba przywieźć i koleżankę na Nevio odwiedzić ;)


Z Kleku, to rzut beretem, pewnie też bym wyskoczyła.

emarylka napisał(a):Będę śledzić Twoją relację, jako cromaniak nieprawdziwy - po 12 "razach"
Ale mam plan od kilku lat - na Pelješac wjechać mostem i czekam na ten most cierpliwie


To zupełnie odwrotnie niż ja. Chciałam zobaczyć Peljeszczak, nim jeszcze most wybudują :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13067
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.07.2021 17:35

ruzica napisał(a):
emarylka napisał(a):Będę śledzić Twoją relację, jako cromaniak nieprawdziwy - po 12 "razach"
Ale mam plan od kilku lat - na Pelješac wjechać mostem i czekam na ten most cierpliwie


To zupełnie odwrotnie niż ja. Chciałam zobaczyć Peljeszczak, nim jeszcze most wybudują :wink:

A ja czekam, aż ruszysz dalej :oczko_usmiech:
Narobiłaś smaka a teraz się lenisz :smo:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 02.07.2021 17:53

mysza73 napisał(a):
ruzica napisał(a):
A ja czekam, aż ruszysz dalej :oczko_usmiech:
Narobiłaś smaka a teraz się lenisz :smo:


Nie lenię się. Teleporadę w sprawie nowej pracy miałam :wink: A zdjęcia do odcinka już wybrałam, zaraz pozmniejszam i pospacerujemy wirtualnie po Orebiczu jeszcze dziś :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13067
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.07.2021 17:57

ruzica napisał(a):
mysza73 napisał(a):
ruzica napisał(a):
A ja czekam, aż ruszysz dalej :oczko_usmiech:
Narobiłaś smaka a teraz się lenisz :smo:

Nie lenię się. Teleporadę w sprawie nowej pracy miałam :wink:
Radziłaś się lekarza czy brać nową robotę 8O :lol:

ruzica napisał(a):A zdjęcia do odcinka już wybrałam, zaraz pozmniejszam i pospacerujemy wirtualnie po Orebiczu jeszcze dziś :smo:
No to czekam :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Jak zostałam prawdziwym Cromaniakiem. Pelješac 2021 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone