Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Teneryfa 2 AD2018

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.09.2018 20:48

Danusiu, poszukałem, niestety nie mam już na dysku zdjęć z 2014 roku, a chciałem sobie przypomnieć San Marcos
------------------------------
Lecimy dalej z Teide, Parador z bliska, idziemy pipi tam, bo trochę wody piliśmy podczas drogi ;0
Obrazek

Widoczek
Obrazek

I w drugą stronę - tam robilismy trekking do Cańada Blanca 4 lata temu
Obrazek

I sama Cańada
Obrazek

Teleferico tylko serwisowe jeździ
Obrazek

Kaldera - ten szczyt ma 2700
Obrazek

Czyz to nie jest PIĘKNE?
Obrazek

Czekolada a dalej odrobina białego
Obrazek

ZOOM
Obrazek

Teleferico zoom
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I znowu kaldera
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz zbocza Teide
Obrazek

I EMERYT ;) na tle kaldery
Obrazek

ADIOS "MUCZACZOS I MUCZACZAS"
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.09.2018 21:10

tony montana napisał(a):I EMERYT


... zawsze wiedziałem, że mundurówka to dobry kierunek zawodowy ... :wink: ... a widoki bez zmian - obrzydliwie piękne ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.09.2018 21:11

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):I EMERYT


... zawsze wiedziałem, że mundurówka to dobry kierunek zawodowy ... :wink: ... a widoki bez zmian - obrzydliwie piękne ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Na pewno ;)
Mi jeszcze tak z 20 lat roboty zostało...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.09.2018 21:19

tony montana napisał(a):Mi jeszcze tak z 20 lat roboty zostało...


... to jesteśmy na podobnym etapie ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.09.2018 22:41

tony montana napisał(a):Danusiu, poszukałem, niestety nie mam już na dysku zdjęć z 2014 roku, a chciałem sobie przypomnieć San Marcos

Będąc tam w tym roku, pstryknąłem z kronikarskiego obowiązku parę fotek - miejsce wydało mi się nieciekawe.

tony montana napisał(a):Czekolada a dalej odrobina białego

Pudrem przysypana...

Pozdrawiam,
Wojtek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.09.2018 22:59

No :roll: cóż...
Mimo wszystko na nocleg wolę takie, niż wielkie i gwarne kurorty na południu ( porą zimową zapewne jednak je bym wybrała :wink: ).
A do ładnego Icod piechotą 2 - 2,5 km :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.09.2018 07:57

dangol napisał(a):Wybraliśmy San Marcos przede wszystkim ze względu na dobrą lokalizację przy planowanym zwiedzaniu północnej części wyspy. Tak aby spanko było z widokiem na ocean, a jednocześnie kurort niezbyt duży :oczko_usmiech: . No i aby można było na piechotę iść na wino do jakiejś bodegi :wink: w Icod , żeby nie drażnić kierowcy :lol:
Zapewne są lepsze miejsca do plażowania na północy, no ale przecież nie zamierzamy zbyt dużo czasu spędzać w jednym miejscu, a mając na względzie powyższe plusy, wybór wydał nam się OK. Jak będzie faktycznie, okaże się za trzy tygodnie :)


Ciekawa jestem czy nie mieliśmy tego samego noclegu :?: :wink:
Miejsce wypadowe bardzo fajne. San Marcos to w zasadzie mała spokojna wioska. Jeśli chodzi o sam Icod to poza okolicami smoczego drzewa i kościoła czyli samego ryneczku zupełnie mnie nie urzekło (poza niektórymi starymi budynkami) . Do tego uliczki bardzo strome więc na spacery średnio mi się nadawało.
Miejscówka na nocleg bardzo fajna. W samym San Marcos jest chyba z 5 czynnych knajpek, 2 sklepy i apteka :lol:
Więc na winko można pójść, do Icod jeździliśmy tylko samochodem bo jednak to chyba dość męczący spacerek.
Nie mam swojego laptopa aktualnie ale znalazłam fotkę z naszego balkonu tylko jakaś jakość słaba. Mam nadzieję, że Tony się nie obrazi :oczko_usmiech:
Załączniki:
20180815_121902.jpg
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.09.2018 08:10

tony montana napisał(a):Oj na pewno nie wszystko pokazałem, na pewno mniej niż np Wojtek Franz

W San Marcos byłem kiedyś z samego rana w 2014 (no ale zdjęcia wcięło), czarna plaża a półkolem hotele stoją, jest to w dole duo niżej niz główna droga :)


Wojtka relacje i podróże to dla mnie w ogóle inna liga, nie do przebicia :lol:
San Marcos jest na klifie więc taka ciekawostka wejście do naszego budynku (czyli jakby parter) znajdowało się na 6 piętrze :wink:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 04.09.2018 13:06

Emeryt bardzo tam pasuje!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:papa:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 04.09.2018 13:07

Beata W. napisał(a):
tony montana napisał(a):Oj na pewno nie wszystko pokazałem, na pewno mniej niż np Wojtek Franz

W San Marcos byłem kiedyś z samego rana w 2014 (no ale zdjęcia wcięło), czarna plaża a półkolem hotele stoją, jest to w dole duo niżej niz główna droga :)


Wojtka relacje i podróże to dla mnie w ogóle inna liga, nie do przebicia :lol:
San Marcos jest na klifie więc taka ciekawostka wejście do naszego budynku (czyli jakby parter) znajdowało się na 6 piętrze :wink:

Bo Wojtek pokazuje często miejsca, których nikt widział!!! :hut: :hut: :hut:

:papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.09.2018 17:17

Beata W. napisał(a): Ciekawa jestem czy nie mieliśmy tego samego noclegu :?: :wink:


Apartament inny, ale.... chyba w tym samym budynku :wink: .


Beata W. napisał(a): W samym San Marcos jest chyba z 5 czynnych knajpek, 2 sklepy i apteka :lol:
Więc na winko można pójść, do Icod jeździliśmy tylko samochodem bo jednak to chyba dość męczący spacerek.


Knajpki w zatoczce z pewnością odwiedzimy :) , ale jeden wypad na wino do Icod i tak jest obowiązkowy, gdyż chcemy przysiąść w jakimś miejscu, którego właściciele winko robią, a nie tylko serwują klientom. Mam już na oku jakąś bodegę, no i muzeum małmazji...
Kierowca nie może mieć gorzej, więc musi to być spacer :) , nawet jeśli dość męczący. Z powrotem, z górki, będzie łatwiej 8)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 07.09.2018 11:50

dangol napisał(a):
Beata W. napisał(a): Ciekawa jestem czy nie mieliśmy tego samego noclegu :?: :wink:


Apartament inny, ale.... chyba w tym samym budynku :wink: .


Beata W. napisał(a): W samym San Marcos jest chyba z 5 czynnych knajpek, 2 sklepy i apteka :lol:
Więc na winko można pójść, do Icod jeździliśmy tylko samochodem bo jednak to chyba dość męczący spacerek.


Knajpki w zatoczce z pewnością odwiedzimy :) , ale jeden wypad na wino do Icod i tak jest obowiązkowy, gdyż chcemy przysiąść w jakimś miejscu, którego właściciele winko robią, a nie tylko serwują klientom. Mam już na oku jakąś bodegę, no i muzeum małmazji...
Kierowca nie może mieć gorzej, więc musi to być spacer :) , nawet jeśli dość męczący. Z powrotem, z górki, będzie łatwiej 8)


Do budynku należy taki basen z pingwinami namalowanymi na dnie :wink:
Myślę, że bez małych dzieci to spokojnie taki spacerek :lol:
Byliśmy też w domu kultury, taki stary budynek i darmowa wystawa lalek, obrazów oraz historyczna wystawa piłki nożnej. Też warto odwiedzić :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 07.09.2018 16:22

kmichal napisał(a):
... to jesteśmy na podobnym etapie ...


...niestety... :wink:

Musiałem się odezwać ,żeby później nie było... :oczko_usmiech: :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.09.2018 16:54

Beata :arrow: Czy w San Marcos da się kupić świeżą rybę albo ośmiornicę (ta akurat może być mrożona) ?

Tony :arrow: Pobudka!!! Gdzie się podział ulubiony ciąg dalszy :?: :?: :?:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.09.2018 20:34

Daniusiu, Beata, Elfik, Wojtek, Adrian, Michał (chyba nikogo nie pominąłem?) - dzięki za obecność

Lecimy dalej z Teide
O, to zdjęcie lubię

Obrazek

Zbocze kaldery
Obrazek

Obrazek

Jakieś chmury idą
Obrazek

Ostatni rzut oka na Teleferico
Obrazek

I zjeżdzamy w dół
Obrazek

Obrazek

Niestety chmury spowiły zachodnią część wulkanu Teide
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obiadek zjemy w dobrze sobie znanym z 2014 roku lokalu "Las Estrellas"
Obrazek

W oczekiwaniu na posiłek delektujemy się smartfonem (niektórzy) i widokami za oknem (nadal jesteśmy wysoko n.p.m)
Obrazek

Lokal ten daje duże porcje i mogę go polecić - koszt obiadu z napitkami dla 4 osób - przyzwoite 32 Euro
Obrazek

:boss: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Teneryfa 2 AD2018 - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone