Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Teneryfa 2 AD2018

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.08.2018 20:14

EL TEIDE

Fajny klimat chmurowy
Obrazek

Po chwili EL DOMINATOR pokazuje się w całej okazałości.
Obrazek

Mamy niebywałe szczęście - po raz drugi w zimie jesteśmy tutaj przy pogodzie ŻYLECIE
Obrazek

Ogrom tego wulkanu przygniata
Obrazek

w 2014 roku było mniej sniegu
Obrazek

Mozna tak tam stać i podziwiać, jest około 10 stopni, wieje wiatr co prawda ale da radę
Obrazek

Z powodu wiatru Teleferico nie działa
Obrazek

Ba, cieszmy sie, że można tu w końcu wjechać - od tygodnia z powodu opadów sniegu i deszczu wszystkie 4 drogi były zamknięte!
Obrazek

Ta formacja wydaje się byc niewielka..... ale tak nie jest :)
Obrazek

Obrazek

A tutaj jacy ludzie malutcy....
Obrazek

Film drogi...
Obrazek

Zobaczcie perspektywę tych aut w oddali vs ogrom wulkanu
Obrazek

Klasyka Las Canadas
Obrazek

CDN

:papa: :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.08.2018 20:26

tony montana napisał(a):A gdzie Ty Michał bywałeś , oprócz ROSJI ma się rozumieć


... Rosja tak mnie wykończyła, że sił wystarczyło tylko na Kraków i Chorwację ... :) ... a tak serio to praca mnie pochłonęła ... 8O ...

tony montana napisał(a):Nad Bajkałem był?


... jeszcze nie, ale mam do końca roku przedłużone "wizy" do Rosji, więc kto wie ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 22.08.2018 21:17

Prześlicznie!!!!!!! 8O 8O 8O

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.08.2018 16:45

tony montana napisał(a):Fajny klimat chmurowy

Bezchmurny również.

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.08.2018 16:49

Potęga wulkanu robi wrażenie!

Super pogoda i piękne zdjęcia :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.08.2018 20:16

tony montana napisał(a):A gdzie Ty Michał bywałeś , oprócz ROSJI ma się rozumieć


kmichal napisał(a):... Rosja tak mnie wykończyła, że sił wystarczyło tylko na Kraków i Chorwację ... :) ... a tak serio to praca mnie pochłonęła ... 8O ...
.


TYLKO? ;) hehehehe, no skandal,faktycznie ;)

elfik99 napisał(a):Prześlicznie!!!!!!! 8O 8O 8O

:papa:


Potęga natury :)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Fajny klimat chmurowy

Bezchmurny również.

Pozdrawiam,
Wojtek


Pozostałe trzy rodziny znajomych nie miały tyle szczęścia - przez tydzień drogi na Teide były zamknięte :(

maslinka napisał(a):Potęga wulkanu robi wrażenie!

Super pogoda i piękne zdjęcia :D


Uroki Wysp Kanaryjskich są niezaprzeczalne :)
Tylko kawałek trzeba na nie lecieć...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.08.2018 20:26

Teide cd

Naszego obchodu ciąg dalszy
Obrazek

Obrazek

Mimo tego, że jesteśmy tu drugi raz, to geby mamy otwarte
Obrazek

Każdy ma takie zdjęcie ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak z filmu SF
Obrazek

Obrazek

Żywego ducha.... przestrzenie
Obrazek

Obrazek

Lazury na niebie
Obrazek

Klasyka klasyk
Obrazek

Obrazek

SELFIE na koniec odcinka
Obrazek
:papa:
CDN
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 26.08.2018 21:23

Lazury bardzo pasują do tych skał!!! 8) 8) 8)

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.08.2018 11:19

tony montana napisał(a):Mimo tego, że jesteśmy tu drugi raz, to geby mamy otwarte

Byliśmy tam wielokrotnie w różnych warunkach - raz zupełnie sami - zawsze fascynujące miejsce.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.08.2018 19:37

elfik99 napisał(a):Lazury bardzo pasują do tych skał!!! 8) 8) 8)

:papa:


Wg mnie snieg i mgła też /;)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Mimo tego, że jesteśmy tu drugi raz, to geby mamy otwarte

Byliśmy tam wielokrotnie w różnych warunkach - raz zupełnie sami - zawsze fascynujące miejsce.

Pozdrawiam,
Wojtek


Wspaniałe krajobrazy - jedne z najpiękniejszych jakie widziałem w życiu
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.08.2018 21:59

Pięknie 8) !!!

Ciekawe, czy dla mnie też aura będzie łaskawa i zobaczę Teide w pełnej krasie? Co prawda, o wejściu na szczyt :x nie mam co marzyć (pierwsze wolne terminy na zezwolenie to druga połowa października), ale może chociaż kolejką uda się wjechać i przespacerować do dwóch punktów widokowych, do których bumaga nie jest potrzebna?

Zaczynam od początku Twoją bieżącą relację (szkoda, że w tej poprzedniej wcięło fotki :( ), pora bowiem zabrać się za planowanie :D . Wspomogę się też tym, co napisał i pokazał Mikeee (no i jeszcze kilku croplowiczów), może coś sensownego wymyślę. Niestety, mocno to będzie okrojone, gdyż praktycznie na miejscu :? tylko 6 dni...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.08.2018 14:35

Ale pusto 8O My zastaliśmy spory tłumek :wink: Ale i dość wysoką temperaturę :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.08.2018 07:20

dangol napisał(a):Pięknie 8) !!!

Ciekawe, czy dla mnie też aura będzie łaskawa i zobaczę Teide w pełnej krasie? Co prawda, o wejściu na szczyt :x nie mam co marzyć (pierwsze wolne terminy na zezwolenie to druga połowa października), ale może chociaż kolejką uda się wjechać i przespacerować do dwóch punktów widokowych, do których bumaga nie jest potrzebna?

Zaczynam od początku Twoją bieżącą relację (szkoda, że w tej poprzedniej wcięło fotki :( ), pora bowiem zabrać się za planowanie :D . Wspomogę się też tym, co napisał i pokazał Mikeee (no i jeszcze kilku croplowiczów), może coś sensownego wymyślę. Niestety, mocno to będzie okrojone, gdyż praktycznie na miejscu :? tylko 6 dni...


A kiedy jedziecie dokładnie?

Myślę, że będzie Wam dane jakieś miłe niebiesko lazurowe okno pogodowe :)
Gdzie baza? Północ czy południe?

Beata W. napisał(a):Ale pusto 8O My zastaliśmy spory tłumek :wink: Ale i dość wysoką temperaturę :papa:


No tak, w końcu wakacje :)

Ile było stopni na Kalderze? Wjechaliście na szczyt?

:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 30.08.2018 10:58

tony montana napisał(a):
dangol napisał(a):Pięknie 8) !!!


Beata W. napisał(a):Ale pusto 8O My zastaliśmy spory tłumek :wink: Ale i dość wysoką temperaturę :papa:


No tak, w końcu wakacje :)

Ile było stopni na Kalderze? Wjechaliście na szczyt?

:papa:


Było ponad 30 stopni 8)
Jeśli chodzi o wjazd na górę to było moje największe fo pa tego wyjazdu :evil: Nie kupiłam biletów wcześniej (pomimo, że np. na La Gomerę czy do obu parków miałam wszystkie bilety). Nie wiedzieliśmy czy nasza rodzinka zdecyduję się na wjazd i jak się czasowo wyrobimy. A jak wjechaliśmy już sami to się okazało, że miejsc na ten dzień już nie ma a kolejnego nie chcieliśmy poświęcać na wjazd. W końcu jakieś powody do powrotu muszą być :wink: A i tak było pięknie :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.08.2018 20:01

tony montana napisał(a):
A kiedy jedziecie dokładnie? (...)
Gdzie baza? Północ czy południe?


Ostatni tydzień września. Pięć noclegów na północy, no bo tam przecież jest do zobaczenia najwięcej :) .
Dwa ostatnie na południu, niedaleko lotniska ( odlatujemy w poniedziałek :mrgreen: o barbarzyńskiej wręcz godzinie 6:55). Dotrzemy tam w sobotę późnym popołudniem, niedzielę najprawdopodobniej przeznaczymy na plażowanie, aby się wyciszyć i odpocząć :wink: po tym, co planujemy na poprzednie dni.
Co z tego wyjdzie, czas pokaże :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Teneryfa 2 AD2018 - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone