Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Teneryfa 2 AD2018

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.08.2018 19:59

Beata W. napisał(a): A jak wjechaliśmy już sami to się okazało, że miejsc na ten dzień już nie ma a kolejnego nie chcieliśmy poświęcać na wjazd.


Aby nie brakło nam biletów, już dzisiaj zarezerwowaliśmy Teleferico :) .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.08.2018 22:50

Teide fantastyczny! Już w paru relacjach mnie zachwycał 8) (m.in. u wspomnianego już Michała, który prysnął gdzieś z forum :( ).
Zdarza Ci się mieć szczęście do pogody :D .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.08.2018 12:26

Beata W. napisał(a):Było ponad 30 stopni 8)
Jeśli chodzi o wjazd na górę to było moje największe fo pa tego wyjazdu :evil: Nie kupiłam biletów wcześniej (pomimo, że np. na La Gomerę czy do obu parków miałam wszystkie bilety). Nie wiedzieliśmy czy nasza rodzinka zdecyduję się na wjazd i jak się czasowo wyrobimy. A jak wjechaliśmy już sami to się okazało, że miejsc na ten dzień już nie ma a kolejnego nie chcieliśmy poświęcać na wjazd. W końcu jakieś powody do powrotu muszą być :wink: A i tak było pięknie :lol:


Ja byłem tam dwa razy zimą i tez nie byłem na szczycie :(
Kiedy zatem przystępujesz do relacji? :)

dangol napisał(a):Ostatni tydzień września. Pięć noclegów na północy, no bo tam przecież jest do zobaczenia najwięcej :) .
Dwa ostatnie na południu, niedaleko lotniska ( odlatujemy w poniedziałek :mrgreen: o barbarzyńskiej wręcz godzinie 6:55). Dotrzemy tam w sobotę późnym popołudniem, niedzielę najprawdopodobniej przeznaczymy na plażowanie, aby się wyciszyć i odpocząć :wink: po tym, co planujemy na poprzednie dni.
Co z tego wyjdzie, czas pokaże :lol:


No tak, lista rzeczy na północy jest bardzo długa, ale fajnie macie :)

marze_na napisał(a):Teide fantastyczny! Już w paru relacjach mnie zachwycał 8) (m.in. u wspomnianego już Michała, który prysnął gdzieś z forum :( ).
Zdarza Ci się mieć szczęście do pogody :D .


Michał prysnął, Mariusz_W, Krzychooo prysneli :( Szkoda bo dobre chłopaki

No chyba bym się zapłakał, gdybym miał słaba pogodę na Tene :) I tak na północy sporo padało w tym roku zimą

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.08.2018 12:53

Teide cd

Ludzie na "mini szlaku"
Obrazek

Obrazek

Look na okolicę
Obrazek

"Drei Zinnen" ;)
Obrazek

W oddali z lewej - Hotel Parador (noc ok 100-120 Euro za dwójkę)
Obrazek

Obrazek

ON
Obrazek

Tam bylismy kiedyś na spacerze w 2014 roku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
ADIOS
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 31.08.2018 12:59

tony montana napisał(a):Teide


... piękne miejsce, te widoki, ten krajobraz ... 8O ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.08.2018 13:01

tony montana napisał(a):Obrazek

Prawie jak Maczuga Herkulesa :papa:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 31.08.2018 13:26

Kilka miesięcy temu u Wojtka a teraz u Ciebie tak samo pięknie!!!!! :P :P :P

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.08.2018 14:00

tony montana napisał(a):Look na okolicę

Zacnie.

elfik99 napisał(a):Kilka miesięcy temu u Wojtka a teraz u Ciebie tak samo pięknie!!!!! :P :P :P

W tym roku byliśmy obaj nawet w bardzo zbliżonych terminach.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.09.2018 09:28

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Teide


... piękne miejsce, te widoki, ten krajobraz ... 8O ...
Pozdrawiam.


NIezapomniany :)

elfik99 napisał(a):Kilka miesięcy temu u Wojtka a teraz u Ciebie tak samo pięknie!!!!! :P :P :P

:papa:


Wojtek to jeszcze niewiele pokazał z tego swojego wyjazdu :)


piekara114 napisał(a):Prawie jak Maczuga Herkulesa


Kształt ciut inny ale faktycznie masz rację :)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Look na okolicę

Zacnie.

elfik99 napisał(a):Kilka miesięcy temu u Wojtka a teraz u Ciebie tak samo pięknie!!!!! :P :P :P

W tym roku byliśmy obaj nawet w bardzo zbliżonych terminach.

Pozdrawiam,
Wojtek


Normalnie prawie na siebie wpadliśmy ;)
8)
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 02.09.2018 10:30

No, no, no! Zatkało mnie po tych ostatnich niebiańskich widokach. Życia nie starczy żeby wszystko zobaczyć to co na forum zostało pokazane. O kasie nie wspominając... Ps. A Mysza to jest z Tobą w kontakcie? Wróciła z ostatnich wojaży?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Hiola! Teneryfa 2 AD2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.09.2018 13:15

Tak, wczoraj miala lot powrotny z Anten :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.09.2018 07:31

dangol napisał(a):
Beata W. napisał(a): A jak wjechaliśmy już sami to się okazało, że miejsc na ten dzień już nie ma a kolejnego nie chcieliśmy poświęcać na wjazd.


Aby nie brakło nam biletów, już dzisiaj zarezerwowaliśmy Teleferico :) .


Bardzo dobrze zrobiliście :wink: Tylko oby pogoda Wam dopisała. My byliśmy w Icod 2 tygodnie i w pierwszym Teide było widać chyba tylko ze 2 razy. Drugi tydzień za to witał nas jego widok przy drzwiach codziennie :wink:
Więc ta pogoda na północy nawet w lato nie jest taka oczywista :lol:

Tony jeśli chodzi o relację to muszę się w domu po wojażach trochę odkopać, no i Ejlat jakoś ten ostatni dzień zmordować :roll:
A z resztą Ty już wszystko pokazałeś co możliwe chyba na Teneryfie a moje zwiedzanie z dziećmi w tym górzystym terenie było raczej pobieżne więc nie wiem czy komuś się do czegoś przyda :oczko_usmiech:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.09.2018 16:52

Beata W. napisał(a): Tylko oby pogoda Wam dopisała. My byliśmy w Icod 2 tygodnie i w pierwszym Teide było widać chyba tylko ze 2 razy. Drugi tydzień za to witał nas jego widok przy drzwiach codziennie.

Liczymy na to, że dopisze :) . Niemniej jednak, rezerwację zrobiliśmy :idea: już na środę (przylatujemy w poniedziałek wieczorem, jeden dzień musi być na aklimatyzację :wink: ), aby było jakieś pole manewru w przypadku nie kursowania kolejki z przyczyn pogodowych (mają powiadomić o tym sms-em, wtedy można zmienić dzień i godzinę, mamy na to w rezerwie cztery dni :) , w ostateczności :roll: zwrot kasy).

Beata W. napisał(a): moje zwiedzanie z dziećmi w tym górzystym terenie było raczej pobieżne więc nie wiem czy komuś się do czegoś przyda

I tu się mylisz :oczko_usmiech: .
Bardzo interesuje mnie to, co dotyczy najbliższych okolic Icod :) , gdyż właśnie tam (konkretnie przy plaży San Marcos) mamy zarezerwowane pierwszych 5 noclegów. Skoro tam nocowaliście :D , więc na pewno masz większą znajomość regionu, niż tylko pobieżny spacer po miasteczku i widok na smocze drzewo :wink: , a w dotychczasowych kroplowych relacjach w zasadzie z Icod tylko o tym było.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.09.2018 18:52

Oj na pewno nie wszystko pokazałem, na pewno mniej niż np Wojtek Franz

W San Marcos byłem kiedyś z samego rana w 2014 (no ale zdjęcia wcięło), czarna plaża a półkolem hotele stoją, jest to w dole duo niżej niz główna droga :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.09.2018 19:22

Wybraliśmy San Marcos przede wszystkim ze względu na dobrą lokalizację przy planowanym zwiedzaniu północnej części wyspy. Tak aby spanko było z widokiem na ocean, a jednocześnie kurort niezbyt duży :oczko_usmiech: . No i aby można było na piechotę iść na wino do jakiejś bodegi :wink: w Icod , żeby nie drażnić kierowcy :lol:
Zapewne są lepsze miejsca do plażowania na północy, no ale przecież nie zamierzamy zbyt dużo czasu spędzać w jednym miejscu, a mając na względzie powyższe plusy, wybór wydał nam się OK. Jak będzie faktycznie, okaże się za trzy tygodnie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Teneryfa 2 AD2018 - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone