Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja – Amorgos, Naxos, Mykonos…2013

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Grecja – Amorgos, Naxos, Mykonos…2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.03.2014 10:59

Jedziemy do Grecji. W planie Cyklady… Tym razem bez noclegu po drodze, prosto do Aten i portu w Pireusie.
Na nadbrzeże ‘cykladzkie’ trafiamy bez błądzenia. Kasy Blue Star otwarte, prom stoi i jest na nim już mnóstwo ludzi! Załadunek zaczął się dużo wcześniej, my jesteśmy na styk, w ostatniej chwili… Okazuje się, że nie ma już najtańszych biletów na tzw. ’deck’. No nic trzeba zapłacić trochę więcej. Za to będziemy podróżować w części …prawie luksusowej :wink: . Pokłady samochodowe pękają w szwach! A w części pasażerskiej normalnie szok… Nie ma gdzie igły wsadzić, ludzie siedzą nawet na schodach. Takiego czegoś jeszcze na greckich promach nie widziałem!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

My mamy miejsca w restauracji, przy stoliku. Zamawiamy frapee, prom rusza. Dużo ludzi wysiada na Paros jeszcze więcej na Naxos… na promie robi się pusto. Ok. godz. 1.30 jesteśmy na Amorgos. Port Aegiali, lekki ruch, zatrzymujemy się na parkingu w mieście. Rano obejrzymy dwa kempingi… Tymczasem ruszam samotnie w ‘miasto’. Ciepło – pięknie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Portowa knajpka otwarta. Wreszcie mogę napić się piwa. 4 godziny snu. Moja załoga strasznie zmęczona :lol: . Śpią, a ja znowu łażę i oczywiście wchodzę do knajpki na frapee. Leniwy poranek. Zbieramy się i jedziemy obejrzeć kempy. Ten w Aegiali jest fajny, ale nie można na niego wjechać samochodem, ruszamy do Katapoli, droga wije się pośród pagórków, piękne widoki i masa kóz. Kemping jest jakieś 3 km od morza, odpada. Podjeżdżamy pospacerować po Katapoli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy do Aegiali i tu okazuje się po krótkiej rozmowie z szefem, że bez problemu możemy wjechać samochodem na kemp. Rozbijamy obóz. Miejsce zacienione, łazienki dobre, lodówki bezpłatne i raptem 4 namioty, w sumie może 8-10 osób. Pracuje tu pani z Polski. Ruch samochodowy na wyspie oczywiście znikomy i zero obcych rejestracji. Cisza i spokój. Plaża!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 06.03.2014 11:09

Kulki powoli kończą, Ty właśnie zaczynasz, chyba jakoś dotrwamy do wakacji. :D

pzdr :wink:

Na drugim zdjęciu widać kładkę prowadzącą to końcowej stacji metra.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 06.03.2014 11:49

Oooo...Janusz nadaje :)
Wyspy greckie, to co tygrysy lubią najbardziej :!:
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 06.03.2014 12:45

Definitywnie w tym roku Grecja :hut:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.03.2014 12:47

Świetnie, że w końcu znalazłeć czas na pisanie :)
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 06.03.2014 13:00

Puchy na forum. :(
Aż tu nagle . . :D
Coś mnie tknęło.
No i masz - jest Grecja.
Nadawaj :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.03.2014 13:58

Jeśli kiedyś uda nam się dotrzeć na Amorgos, nie wykluczam kilku dni campingowych :) , toteż z ciekawością zapoznałam się z Twoim opisem poszukiwania tego odpowiedniego.
Gdy początkowo wspomniałeś, że w Aegiali :? nie można wjechać autem , to… :evil: Dobrze, że jednak się da, bo jeśli nasze auto wciąż będzie służyło za sypialnię :wink:

3 km od morza w Katapoli też byłoby dla mnie nie do przyjęcia! W necie spotkałam się jednak z informacją, że w Katapoli kempy są dwa:arrow: oprócz tego, o którym wspomniałeś, ma być jakiś miejski niedaleko plaży, gdzieś pomiędzy Rachidi i Xilokeratidi. Czy to jakaś :mrgreen: ściema, czy po prostu ten camping działa tylko w szczycie sezonu, a Wy byliście „za szybko”?
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 06.03.2014 14:02

W tym roku wybieramy się do Grecji, także więcej klimatów na forum mile widziane. Super że piszesz chętnie poczytam i pooglądam. Być może pomożesz mi wybrać cel kolejnych wakacji, bo w tym roku między innymi Thassos. :)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.03.2014 14:19

Witam wszystkich :D

longtom napisał(a):Kulki powoli kończą, Ty właśnie zaczynasz, chyba jakoś dotrwamy do wakacji.


ACandrzej napisał(a):Oooo...Janusz nadaje
Wyspy greckie, to co tygrysy lubią najbardziej


Smutno mi się zrobiło jak przeczytałem o ostatnim noclegu na Cykladach...

kataryniarz napisał(a):Definitywnie w tym roku Grecja


Jakieś konkretne miejsce już masz?

Darkos napisał(a):Nadawaj


Ale systematyczności nie obiecuję :wink:

dangol napisał(a):W necie spotkałam się jednak z informacją


Ten 'miejski', to był jakiś kawałek pola, ugoru... :? absolutnie nic nie wskazywało na to, że działa :!:

MarDomi napisał(a):W tym roku wybieramy się do Grecji, także więcej klimatów na forum mile widziane.


Grecja pierwszy raz?

pozdr
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 06.03.2014 14:42

janusz.w. napisał(a):
longtom napisał(a):Kulki powoli kończą, Ty właśnie zaczynasz, chyba jakoś dotrwamy do wakacji.
Smutno mi się zrobiło jak przeczytałem o ostatnim noclegu na Cykladach...

Faktycznie bliski już jest koniec naszej relacji.
Ale dobrze, że wysłuchałeś próśb i przejmujesz pałeczkę relacjonowania o Grecji.
Nie wszystko widzieliśmy, nie wszędzie byliśmy więc chętnie poczytamy i pooglądamy.

Zdjęcia już zapowiadają ucztę, ale ..... ale dlaczego takie małe :(
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 06.03.2014 14:45

janusz.w. napisał(a):Jakieś konkretne miejsce już masz?

Kierunek Lefkada, ale raczej w ciemno bo już mnie głowa boli od szukania ;)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.03.2014 17:57

janusz.w. napisał(a): Ten 'miejski', to był jakiś kawałek pola, ugoru... :? absolutnie nic nie wskazywało na to, że działa :!:


Czyli jednak ściema :mrgreen: . W sumie to mogam się tego spodziewać, skoro nie mają swej własnej strony www. Cóż mogliby pokazać :lol: ?
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 06.03.2014 20:21

Mając w pamięci Twoje wcześniejsze super relacje, ponownie spędzę świetnie czas wędrując z Wami;)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.03.2014 21:28

Lidia K napisał(a):Zdjęcia już zapowiadają ucztę, ale ..... ale dlaczego takie małe :(


Ja jako kompletny ignorant komputerowy nie mam pojęcia dlaczego one takie małe :(. Pewnie coś źle robie na obcym mi fmix... :?

Edit: już chyba wiem o co chodzi... (przetestowałem u Danusi :wink: ). Obiecuję, że sie poprawię... w kolejnym odcinku!

kataryniarz napisał(a):Kierunek Lefkada, ale raczej w ciemno bo już mnie głowa boli od szukania


Lefkada piękna jest :!: A i ekonomiczna, bo prom :wink: baaardzo tani :lol:

wawerek napisał(a): Mając w pamięci Twoje wcześniejsze super relacje, ponownie spędzę świetnie czas wędrując z Wami;)


:D
Tym razem pewnie będzie skromniej... :wink:

pozdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.03.2014 21:55

janusz.w. napisał(a):Jedziemy do Grecji.

No nareszcie :cool:

Widzę box zasznurowany, chyba spieszno Wam było na ten prom :wink:

Pogoda na pierwszy kontakt super :D , widoki na Amorgos też :D
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja – Amorgos, Naxos, Mykonos…2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone