Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Foto Grecja 2016

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.10.2016 22:40

W sumie nie pisałeś, ale jakoś się tak zasugerowałam... ale przecież pisałeś, na wykupiliście na campie 2 noce...
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 02.10.2016 08:31

piekara114 napisał(a):. . . ... ale przecież pisałeś, na wykupiliście na campie 2 noce...


Pewnie te noce już minęły :)

mały off topik:
od-morza-jonskiego-po-adriatyk-t29243-60.html?hilit=parga

Przeczytaj i pooglądaj :D
chyba, że już to widziałaś
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 02.10.2016 10:37

Na wysepkę z kapliczką w Pardze pewnie można się jakoś dostać. Łódek mniejszych lub większych czekających na turystów jest mnóstwo. Nawet z naszego kempingu była regularna linia zabierająca turystów do Pargi. Były konkretne godziny kursów.
Nasz pobyt na wyspie był krótki ale nie aż tak. :lol: Jednak to i tak za mało na to co można tam zobaczyć. :(
A teraz wracamy do Korfu. Z racji miejsca naszego przybicia do brzegu przejechać musieliśmy całą wyspę. Poszukiwanie kempingu było trudne, żmudne i całą wyspę przejechaliśmy wzdłuż i wszerz. :mrgreen: Dzięki temu mieliśmy zaliczone zwiedzanie samochodowe i jakieś pojęcie jak wygląda wyspa. :lol: Kempingi mają różny standard. Jest ich 5. Jeden z właścicieli powiedział, że kilka lat temu było kempingów 3-4 razy więcej. Czyżby brakowało chętnych? Jest to możliwe bo na kempingach obejrzanych przez nas było dużo miejsc wolnych. Nie ma co porównywać do kempingu w Lichnos czy tego na Chalkidiki gdzie będziemy później. Zresztą odnalezienie niektórych kempingów graniczy z cudem - brak jakichkolwiek oznaczeń drogowskazów. Nie wspomnę już o tym, że adres w internecie jest niedokładny. :roll: Nawet pytanie tubylców niewiele pomaga bo oni też nie wiedzą. :lol: Kempingi na Korfu schodzą do podziemia :lol: Największą jednak ich wadą jest to, że żaden z odwiedzonych nie leży bezpośrednio nad morzem. :? 8O Nie lubimy tak. Kemping powinien być nad morzem a nie gdzieś daleko. Nasz wybór pada w końcu na kemping w Dassi Karda Beach. Są tam miejsca na namioty w postaci dużych boksów, domki kempingowe, hotel, restauracja i basen. Jest on też najbliżej położony plaży - byliśmy na niej tylko raz :roll: :lol: . Co ciekawe płaci się nie za boks - tylko cena jest za namiot, samochód i osoby. Rozbijamy obóz i robimy jedzenie. Dzisiaj już nigdzie się nie wybieramy.

Obrazek

Obrazek
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 02.10.2016 12:25

Robert znowu zdjęć nie widać :evil:
pozdrawiam :wink:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 02.10.2016 17:42

Widzę, że nie widzę zdjęć :roll: :? Fotosik idzie ze mną na ścieżkę wojenną. A swoją drogą to rekord - zabrakło mi transferu po 2 dniach i to niecałych :mrgreen:
Biorę się za warianty alternatywne. Zaraz coś sobie poczytam a potem będę ćwiczył.
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 02.10.2016 18:16

Nie masz lekko z tym fotosikiem :?
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 02.10.2016 18:23

Polecam fmixa, albo lepiej flickra.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 02.10.2016 18:26

Nie ma co narzekać. Przynajmniej wiem, że oprócz mnie ktoś tu zagląda. :D Z drugiej strony to taki naturalny odwyk od internetu :mrgreen: :lol: No chociaż po raz pierwszy zdarza mi się po niecałych 2 dniach :lol: 8O Na razie przygotuję sobie kolejną partię zdjęć.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 02.10.2016 18:28

Ja na razie jadę na starej Picasie 3 ,nie narzekam :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.10.2016 19:19

lotnikwsk napisał(a):Ja na razie jadę na starej Picasie 3 ,nie narzekam :wink:

Picasa super, ale niestety nie będzie już tak fajnie i przerzuciłam się na google+, auczyła mnie Marzena i kulkowa Małgosia :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 02.10.2016 19:53

LRobert napisał(a): Przynajmniej wiem, że oprócz mnie ktoś tu zagląda. :D

Jak zdjęcia się nie pojawią to pies z kulawą nogą tu nie zaglądnie :mrgreen: :wink:
ja mam jednak nadzieję że opanujesz to ustrojstwo :papa:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 03.11.2016 19:20

Po przerwie witam wszystkich i zapraszam na całodniowy spacer po Korfu - mieście :D
Najpierw dość długie poszukiwanie miejsca parkingowego. Duuuużo samochodów. Zaczynamy od twierdzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 03.11.2016 19:23

Warto się wspiąć choćby dla widoków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 06.11.2016 23:55

Spacerek po Korfu ciąg dalszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 07.11.2016 07:09

Zeszliśmy z jednej twierdzy i idziemy na drugą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i oglądamy stolicę wyspy z drugiej strony

Obrazek

Obrazek

a tam już byliśmy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Foto Grecja 2016 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone