Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fotki Grecja 2007

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 10.10.2007 00:50

Monte Christo napisał(a):4->te

ot...takie....kompozycyjnie mi odpowiada.
a tu jeszcze czesc aten przed nami :)

Obrazek


ekhm... mam taki lampion z ikei.... tyle że nie biały.. a srebrny :-P identiko :roll: ;-)
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 10.10.2007 19:12

ktoreś z kolei :)
za to zdjecie przepraszam :) skan tak slaby ze nie dalo sie wiecej z niego nic zrobic. wrzycam go jedynie w celach informacyjnych.
Oczywiscie Meteora.
Obrazek

Meteora 2.

Obrazek

meteora 3 i 4 przekabinowane ;) polowka szara hand made ;) dziwnie sie zachowuje w bardzo ostrym swietle, ma to swoj klimat. pewnie nie wszystkim sie spodoba. Przypominam wszystko 6x6 i orange filtr ruski :D
winietowanie zamierzone, choć nigdy niewiem jak wyjdzie :D

Obrazek

4)
Obrazek

CZAS NA ATENY :)
#############################################

akropol :) ;) inaczej


Obrazek
i jeszcze raz ciut inaczej.ciekawe czy ktos wie z której to strony:)
pewnie nie :)

plaka :)
Obrazek

Obrazek

:) Ciag dalszy chyba nastapi. nic nie piszecie ze sie podoba wiec troche trudno was oceniac. Nie wiem czy w ogole ktoś jeszcze w ogole tutaj zaglada. No nic trudno. :) oprocz paru stałych bywalców.:)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 10.10.2007 20:33

Ależ zaglądamy ! Tylko co się będziemy silić na opinie, jak my wszystko marne amatory :)
Ale ogląda się wspaniale. I czuć, że w każdym z tych ujęć jest poszukiwanie ... siebie ? kogoś ? czegoś ? ...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.10.2007 20:54

Monte jest klimat :lol: a to najważniejsze :wink: czuć ten gorąc w powietrzu 8) A i kwadraciasty kadr mi coraz bardziej pasuje :wink: Czekam na więcej :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.10.2007 20:55

plavac napisał(a):Ależ zaglądamy ! Tylko co się będziemy silić na opinie, jak my wszystko marne amatory :)
Ale ogląda się wspaniale. I czuć, że w każdym z tych ujęć jest poszukiwanie ... siebie ? kogoś ? czegoś ? ...

Dokładnie tak :!: Monte Christo - ja też ogladam z zaciekawieniem Twoje prace ale wybacz, komentował bedę jak się przerzuce z automatu na manuala :lol: A ponieważ, póki co, nie chce mi się tego robic to pooglądam w milczeniu :wink:
Pozdrav dla sąsiada zza miedzy :papa:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 10.10.2007 21:07

bo tracilem juz nadzieje, ze w ogole tu ktos zaglada.
Beda kolejne bedą. jesze 3 rolki zostaly cos sie wybierze ;)
A i kwadraciasty kadr mi coraz bardziej pasuje icon_wink.gif

kilka lat focilem cyfra, nie zaluje ale jakos coraz mniej uzywam cyfry.
przynajmniej idac na akropol rozgladalem sie przemyslaem niektore rzeczy, chcialem zeby tak wygladaly na zdejciach.a coraz lepiej czuje sie w 6x6 formacie, fakt srednim, ale jakze zacnym.:)
Dzieki.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.10.2007 09:16

Monte... powiem tak - masz SWÓJ STYL w fotografowaniu. Może się podobać lub nie. Pytanie, czy powiesiłbym te zdjęcia na ścianie :?:... Nie. Nie mniej jednak, to, że coś mi się nie podoba nie może być dobre. Jest dobre :!:

Inaczej porównując do muzyki: Carlos Santana jest wirtuozem gitary, ale nie wszyscy znoszą jego grę :D

Pozdrav :papa:

P.S. Naprawdę z chęcią oglądam Twoje zdjęcia mimo tego co powiedziałem wyżej. Są inne.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 11.10.2007 12:48

Leszku, bo wiesz trzeba mieć dystans do tego co sie robi.
ja chyba mam :).

Ty wolisz fotografie prostą łatwą i przyjemną, fotografujesz to co widzisz i jak na początku robiłeś karygodne błędy, tak teraz twoje fotografie są czyste od nich. Ale również im brakuje przekazu ! nie mowie, ze wszystkie moje mają to coś, jednak staram się spoglądać na to z innej perspektywy, a z czasem zdjecie nabierze charakteru. Ktoś je zrozumie. Ty dochodzisz do tego teraz w swoich fotografiach. ja juz przeszedlem....


W ktorymś to wątku przeczytałem, jak to sie wszyscy podniecali HDR, na tym forum i super, tak ma być, ale czy od razu muszą wszyscy wrzucać zdjecia ze swoich wakacji takie cukierkowe ?ladne i rewelacyjnie naświetlnone ?Pewnie dla niektórych to prostrze w odbiorze, latwiejsze w odnalezieniu w swoich wspomnieniach tego co wiąze sie z danym zdjeciem, miejscem sfotografowanym.

ale szczerze powiedziawszy 90% zdjeć wrzucanych z wakacji ma charakter albumowy !i nie bedzie miec innego, patrzac po tym jak ludziom nawet nie chce sie pomysleć nad zdjęciem ! dlatego Ty wieszasz na scianie ALBUM a ja wieszam Coś więcej, charakter danego miejsca, coś czego nie zobaczysz na innych fotografiach. Lubie cie Leszku, bo zrobiles kawal dobrej roboty ze swoim warsztatem fotograficznym, i pochlebia mi to ze sie nie poddałeś i tak trzymaj. :) Mam nadzieje, ze do końca wątku jakieś ci sie wreszcie spodoba :).

Poza tym PRZEPRASZAM WSZYSTKICH, którzy myśleli że zobacza ładne plaze i ateny w postaci pocztówkowego akropolu :).

P.S.
A jesli jakieś chcesz na ścianę to ci zrobie dużą odbitke i podeśle :D ;).jako gift.

P.S.II wrzuce do końca wszyskie ambitniejsze, a potem moze jakiś nowy wątek, z albumową grecją :)
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 16.10.2007 21:21

Witam.
Pewnie o mnie zapomnieliscie :) heh....
wrzucam kolejna seryjke z 6x6 chyba juz ostatnią.

:)ot pies, który nie przejmuje sie niczym.

Obrazek

Jedna z uliczek obok OMONI. Kręciłem sie z aparatem bardzo wczesnie rano.
Bardzo mili państwo. Zawodowo zajmują się luskaniem czosnku
Obrazek

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć :)
Obrazek

Gdzieś obok stadionu olimpijskiego.
Obrazek
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 16.10.2007 21:23

Ostanie juz wakacyjne :) klimaty.

Ostatnie Ateńskie:
Obrazek

I Peloponez:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Was moi Drodzy. Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Mam nadzieje, że każdy coś znajdzie dla siebie.

Czekam na komentarze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.10.2007 21:55

Monte Christo napisał(a):...Czekam na komentarze.

Że tak powiem......No Comments :lol: Nie oceniam Twoich zdjęc pod kątem kadru, GO, formatu itp. Nie zajmuje sie fotografią - jestem "pstrykaczem" a nie fotografem więc zdjęcia oceniam na zasadzie" "czy mi sie spodoba, czy nie", "czy ma klimat, czy nie"
Jak na moj gust ma jedno i drugie więc......dziękuje za fajny pokaz. A że za Grecją coś mi się tęskni (bo mnie dawno tam nie było) to tym bardziej miło mi sie oglądało :wink:
Pozdrav :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.10.2007 09:19

Monte Christo napisał(a):Witam.
Pewnie o mnie zapomnieliscie :) heh....
...

1. Co fotografowałeś :?: Psa :?: Jest nie ostry - to po pierwsze, po drugie - brama po lewej zasłania tło w postaci jakiegoś monastyru, no i ucięte tabliczki na bramie....
2. Jak na portret - zbyt duża odległość, jak na pejzaż - nie potrzebnie wlazł Ci samochód w kadr :?
3. Zbyt ciemne - poza tym poprawne znak w mocnym punkcie OK
4. Szeroki kąt czuję stąd zdjęcie leci z do środka, poza tym budynki na dole poobcinane, albo są w całości albo nie ma ich wogóle. Zdjęcie nie ma podstawy :!: i masa nieba na którym się nic nie dzieje :!:

Do wszystkich zdjęć mam jedną uwagę, ale to już kwestia gustu nie podoba mi się winietowanie :(

Tyle do pierwszej serii.
Idę oglądać drugą ;)
Pozdrav :papa:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 17.10.2007 19:24

Podobnie jak ja, szukasz klimatów w martwej naturze, architekturze, przyrodzie. Człowiek pojawia się rzadko. Albo to trudniejsze, albo wolimy nie szukać człowieka :?
Zdjęcia do mnie przemawiają. Najbardziej to z niebieskimi krzesłami.
Pozdrawiam :)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 17.10.2007 20:05

Monte, z poprzedniej strony podobają mi się bardzo:
- 1 meteora,
- łuskacze czosnku,
- peloponez - niebieskie krzesełka,
- peloponez - kapliczka (pod krzesłami).
co do pozostałych...
meteory generalnie mz nie trafione z ekspozycją. zdaje sobie sprawę na czym polegał problem - sam przerabiałem podobny temat w maju, były fajne miejsca ale... trzeba było focić w okolicach południa, albo nie łamać zasad i nie focić w ogóle... wybór był prosty :wink:
poza tym w ciekawych kadrach zwykle ktoś się kręci... jak u Ciebie w portrecie mnicha - miodnym, gdyby nie prawa strona z dodatkowymi postaciami.
tak w ogóle to długo zwlekałem z wyrażeniem opinii, bo niektóre z tych pozostałych fotek, mimo pozornie banalnej kompozycji (np. latarnia - fotka pod straganem), mocno przykuwają uwagę :!: nie są to zapewne zdjęcia pamiątkowe, jest w nich jakaś surowa prawda - sorry jeżeli brzmi to patetycznie, ale tak to odbieram.
mam też wrażenie, że w pewnych wypadkach nie zależało Ci na tym, żeby fota była ładnie wygłaskana, taka okładeczkowa - krótko, żeby się podobała. ja aktualnie próbuje zawsze focić "ładnie coś ładnego" - z tego poziomu :wink: wyrażam swoją opinię :wink:
w każdym razie uważam, że jesteśmy dużymi chłopcami i możemy sobie pogważyć tak bez urazy...bo ostatecznie podtrzymuje tylko powyższe typy jako mz b.dobre fotki.
pozdrawiam
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 18.10.2007 00:23

eee...Panowie obrazac ? a za co :)
Thx.za komentarze i odwiedziny. Chcialem aby moje zdjecia wniosly w wasze spojrzenie na swiat Grecji w troche innego wymiaru. Dlatego postanowilem wrzucac jedynie z negatywow i to sredniego formatu.
Co do cyfry to kazde jest az za bardzo pocztowkowe, wiec nawet nie mam zamiaru ich tutaj umieszczać. Lubie wasze opinie i lubie wasze spojrzenie na swiat fotografii. Pochlebia mi to ze sie interesujecie takim tematem.
Do Leszka...kazde z zaprezentowanych zdjec czyms broni.JA spie spokoinie.
Koledzy i skryte kolerzanki drodzy(gie)...jeszcze raz dziekuje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Fotki Grecja 2007 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone