Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - pytania i porady.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2022 23:20

boksa napisał(a):Witam pytanie do forumowiczów. Chcę w lipcu spędzić wakacje w miejscowości Ulcinj. Znam to miejsce bardzo dobrze gdyż już kilka razy odwiedziłem. Natomiast mam pytanie czy można przekroczyć granice czarnogory na dowod osobisty. Dokładnie chodzi o wnuczka który z nami jedzie wraz z matką.
Proszę o info czy ktoś przekraczał granice na dowod osobisty. Z góry dziękuję za informację

https://www.gov.pl/web/czarnogora/warunki-wjazdu
boksa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) boksa » 05.06.2022 11:11

Czytałem informacje z tej stronki. Ale wolę się dopytać jak w praktyce wygląda ma przejściach granicznych.
Wszystkim Dziękuję za informację.
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 09.06.2022 10:39

Mam prośbę o pomoc do "czarnogórskich" bywalców w zaplanowaniu 4 dniowego pobytu w Czarnogórze.

Od 20.07 (wieczór) do 25.07. (rano) będę w miejscowości Durasevici k. Tivatu. To będzie nasz pierwszy wyjazd do Czarnogóry (2 dorosłych + 2 dzieci 13 i 15 lat), w CRO byliśmy już kilka razy (najpierw okolice Zadaru, później okolice Omisa) i teraz chcemy poznać choć trochę Montenegro (bo oczywiście CRO też musi być :oczko_usmiech: ).

Doradźcie proszę co zobaczyć w te 4 dni. Wiem, że można się w tym czasie spodziewać korków w Boce Kotorskiej, ale chcielibyśmy odwiedzić chociaż Kotor, Budvę, Herceg Novi, Tivat i Perast. Czy w okolicy Tivatu są jakieś fajne plaże (najlepiej ze skałkami :oczko_usmiech: ? Gdzie pojechać na jakiś fajny punkt widokowy na Zatokę Kotorską ? Czy warto jechać w głąb lądu, żeby tam coś zobaczyć? Czy warto z okolic Tivatu jechać nad Jezioro Szkoderskie ?

Priorytetem w MN jest zwiedzanie, plażowanie ma być bardziej odpoczynkiem po zwiedzaniu.

Z góry dziękuję za wszelkie porady :)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 09.06.2022 11:02

w głębi lądu:

Piva Canyon viewpoint (oraz zapora wodna blisko tego punktu)
43°10'26.8"N 18°51'29.6"E

Monaster Ostrog
42°40'30.7"N 19°01'47.7"E
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 09.06.2022 11:13

Do kanionu rzeki Piva chyba za daleko, ale faktycznie cały Durmitor wart odwiedzenia. Szczególnie przejazd drogą P 14 od Pluzine w kierunku Trsa aż do mostu Durdevica na rzece Tara.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.06.2022 11:44

Moim zdaniem, obowiązkowy punkt to Mauzoleum Niegosza na Jezerskim Vrhu w Parku Narodowym Lovcen. Widoki powalają na kolana - widać stąd całą Czarnogórę.
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 09.06.2022 12:10

niuniek napisał(a):Do kanionu rzeki Piva chyba za daleko, ale faktycznie cały Durmitor wart odwiedzenia. Szczególnie przejazd drogą P 14 od Pluzine w kierunku Trsa aż do mostu Durdevica na rzece Tara.


To mam zaplanowane w drodze na wybrzeże - przewidziany nocleg w Sarajevie i rano przejazd do Zatoki Kotorskiej przez kanion Pivy, P14 i jeśli czas pozwoli - most na rzece Tara.
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 09.06.2022 12:13

greenrs napisał(a):Moim zdaniem, obowiązkowy punkt to Mauzoleum Niegosza na Jezerskim Vrhu w Parku Narodowym Lovcen. Widoki powalają na kolana - widać stąd całą Czarnogórę.


Dzięki, fajny pomysł :)
GM pokazuje mi 42 km z miejsca noclegowego, ok. 1 godz. jazdy, pewnie w sezonie trzeba dodać drugie tyle, ale jest to do zrobienia :oczko_usmiech:
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 09.06.2022 12:16

ziemniak napisał(a):w głębi lądu:

Piva Canyon viewpoint (oraz zapora wodna blisko tego punktu)
43°10'26.8"N 18°51'29.6"E

Monaster Ostrog
42°40'30.7"N 19°01'47.7"E


Kurcze, Ostrog trochę daleko, ale do przemyślenia ...
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 09.06.2022 16:55

p_majer napisał(a):będę w miejscowości Durasevici k. Tivatu. (...) Czy w okolicy Tivatu są jakieś fajne plaże (najlepiej ze skałkami :oczko_usmiech: ?

Nie byłem, ale Plavi Horizonti jest znaną nazwą. Patrząc w stronę morza, gdy pójdzie siew lewo będą skałki. Czy fajne, trzeba ocenić samemu: https://goo.gl/maps/ABHGCpzQabkLtBb68

p_majer napisał(a):Czy warto z okolic Tivatu jechać nad Jezioro Szkoderskie ?

Zdecydowanie nie! na jeden dzień to był by hardkor.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.06.2022 19:42

p_majer napisał(a):
greenrs napisał(a):Moim zdaniem, obowiązkowy punkt to Mauzoleum Niegosza na Jezerskim Vrhu w Parku Narodowym Lovcen. Widoki powalają na kolana - widać stąd całą Czarnogórę.


Dzięki, fajny pomysł :)
GM pokazuje mi 42 km z miejsca noclegowego, ok. 1 godz. jazdy, pewnie w sezonie trzeba dodać drugie tyle, ale jest to do zrobienia :oczko_usmiech:


Zdecydowanie!

Wjazd na Lovcen koniecznie słynnymi agrafkami z Kotoru, czyli droga P1. Tam masz od groma punktów widokowych na Bokę, a z każdego z nich będziesz zbierał szczękę z ziemi :papa: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.06.2022 20:42

Raphael napisał(a):
p_majer napisał(a):Czy warto z okolic Tivatu jechać nad Jezioro Szkoderskie ?

Zdecydowanie nie! na jeden dzień to był by hardkor.

Czy ja wiem, czy hardkor? My jechaliśmy nad Szkoderskie z Kotoru i spokojnie zdążyliśmy popływać po jeziorze (i w jeziorze ;)), rejs trwał 2,5 godziny. A potem przejechać się piękną widokowo drogą wzdłuż Szkoderskiego i nawet podjechać do Rijeki Crnojevića. A wracając, podziwialiśmy z drogi P1 spektakularny zachód słońca 8)

Tutaj można trochę zobaczyć i poczytać:
post2036325.html#p2036325
michaldroszcz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaldroszcz » 12.06.2022 07:20

Witajcie. Proszę poradźcie mi gdzie pojechać "na pierwszy raz" do Czarnogóry? Oczywiście chodzi mi o wybrzeże. Będę jechał autem z okolic Lublina ok 20 lipca. Wiele razy byłem w Chorwacji ale chciałbym w tym roku coś innego zrobić. Może jakieś krótkie porady? Jechać przez BiH czy Serbię żeby było najwygodniej?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.06.2022 09:58

Nie jechałem przez Serbię tylko przez Bośnię. Bośnia jest malownicza, piękna przyroda choć wolno się jedzie. Wybrałbym jeszcze raz Bośnię choćby po to żeby posmakować baraniny z grilla czy odojaka.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 12.06.2022 10:06

michaldroszcz napisał(a):Witajcie. Proszę poradźcie mi gdzie pojechać "na pierwszy raz" do Czarnogóry? Oczywiście chodzi mi o wybrzeże. Będę jechał autem z okolic Lublina ok 20 lipca. Wiele razy byłem w Chorwacji ale chciałbym w tym roku coś innego zrobić. Może jakieś krótkie porady? Jechać przez BiH czy Serbię żeby było najwygodniej?


Ja z Wrocławia jade z noclegiem w Budapeszcie, i Sarajewie. Bijela - zatoka Kororska.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - pytania i porady. - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone