Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - pytania i porady.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Konrad2005
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konrad2005 » 06.07.2020 19:44

Ale czy mając go wypełnionego szybciej przejadę granicę ? Na formularzu można wpisać miejscowość z Czarnogóry ?
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 07.07.2020 10:08

Z napisał(a):Wydaje mi się, że lepiej będzie wzdłuż wybrzeża i promem przez Bokę. Nie próbuj przez Kotor bo korki niesamowite naokoło, na początku lipca będę w Molunat i przetestuję przejście dla miejscowych czy turystów też tamtędy puszczają.


Jakie to niesamowite te korki naokoło Zatoki i przez Kotor?:) I kiedy, w jakie dni i w jakich porach dnia? Przecież nie codziennie i nie przez całą dobę. Generalnie, jakoś nie zauważyłem wcale - ale może miałem akurat ...pecha:)

Nie ma co się obawiać, a droga wokół Boki to jedna z najpiękniejszych dróg ...napiszę to - co najmniej całej Europy. Naprawdę warto choć raz w życiu przejechać, nawet dookoła, przez Prcanj, itp.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 07.07.2020 19:04

rzdrozny napisał(a):
Z napisał(a):Wydaje mi się, że lepiej będzie wzdłuż wybrzeża i promem przez Bokę. Nie próbuj przez Kotor bo korki niesamowite naokoło, na początku lipca będę w Molunat i przetestuję przejście dla miejscowych czy turystów też tamtędy puszczają.


Jakie to niesamowite te korki naokoło Zatoki i przez Kotor?:) I kiedy, w jakie dni i w jakich porach dnia? Przecież nie codziennie i nie przez całą dobę. Generalnie, jakoś nie zauważyłem wcale - ale może miałem akurat ...pecha:)

Nie ma co się obawiać, a droga wokół Boki to jedna z najpiękniejszych dróg ...napiszę to - co najmniej całej Europy. Naprawdę warto choć raz w życiu przejechać, nawet dookoła, przez Prcanj, itp.


Rafał, a czy jesteś może na bieżąco z możliwością dojazdu do Czarnogóry od strony Chorwacji i BiH? Będziemy jechali z Chorwacji i znalazłam informację, że możliwy tranzyt jest tylko przez Neum, zatem trzeba trochę nadłożyć drogi. I jaką drogą jechać z Neum? Będę zobowiązana za wskazówki :)
Kamil Zet
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil Zet » 10.07.2020 14:11

Witam wszystkich forumowiczów! Mój pierwszy post akurat w temacie Czarnogóry

Wybieramy się w sierpniu/wrześniu na 5 dni do Czarnogóry, a kolejne 5 dni chcemy spędzić w Chorwacji(Makarska, korcula może dubrovnik) Nie będzie żadnego problemu na Powrocie na granicach Chorwacji, Austrii czy Słowenii ? Bo z tego co widzę w razie kontroli na granicy w Austrii musiałbym udowodnić , że byłem tylko w Chorwacji tak ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2020 14:25

Kamil Zet napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów! Mój pierwszy post akurat w temacie Czarnogóry

Wybieramy się w sierpniu/wrześniu na 5 dni do Czarnogóry, a kolejne 5 dni chcemy spędzić w Chorwacji(Makarska, korcula może dubrovnik) Nie będzie żadnego problemu na Powrocie na granicach Chorwacji, Austrii czy Słowenii ? Bo z tego co widzę w razie kontroli na granicy w Austrii musiałbym udowodnić , że byłem tylko w Chorwacji tak ?

Tak jest na dzień dzisiejszy >>> https://www.gov.pl/web/austria/wznowien ... -w-Austrii
Jak będzie w sierpniu/wrześniu - :?: :?: :?:
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 10.07.2020 14:47

Cóż... pozostaje nam obserwować uważnie wszystkie doniesienia :)
Mnie osobiście powrót z ominięciem Austrii komplikuje sprawę. :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2020 14:50

Jeśli dobrze czytam komunikat, to na dzień dzisiejszy powrót m.in. z Czarnogóry tranzytem przez Austrię dozwolony.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 10.07.2020 15:09

Panie Januszu,
czy ma Pan na myśli komunikat, który dołączył Pan w poprzedniej wypowiedzi? z tego, co rozumiem przejazd z Czarnogóry jest możliwy, jednakże tylko po okazaniu negatywnego testu. Ale może się mylę?

"...Zostały zniesione obostrzenia dla obywateli polskich przyjeżdżających do Austrii, o ile posiadają miejsce zamieszkania w Austrii lub Andorze, Belgii, Bułgarii, Danii, Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Islandii ,Włoszech, Chorwacji, Łotwie, Liechtensteinie, Litwie, Luksemburgu, Malcie, Monako, Holandii, Norwegii, Polsce, Rumunii, San Marino, Szwajcarii, Słowenii, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Watykanie, Wielkiej Brytanii i Cyprze.

W razie ewentualnej kontroli na granicy osoby te będą musiały uprawdopodobnić, iż w okresie 14 dniu poprzedzających przekroczenie granicy nie były w innym kraju niż wyżej wymienionym. Oznacza to, że obywatele polscy mieszkający w Austrii lub wyżej wymienionych krajach, przyjeżdżający do Austrii, i ile w okresie ostatnich 14 dniu przed wjazdem byli jedynie w jednym z wymienionych państw, nie muszą przedkładać na granicy badania molekularno-biologicznego na obecność wirusa SAR-CoV-2, nie muszą również odbywać 14 dniowej kwarantanny. Tranzyt jest możliwy bez ograniczeń..."
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2020 15:35

Tak.
Tranzyt jest możliwy bez ograniczeń...
A jeśli coś mało jasne, można/trzeba pytać u źródła.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 10.07.2020 15:44

Janusz Bajcer napisał(a):Tak.
Tranzyt jest możliwy bez ograniczeń...
A jeśli coś mało jasne, można/trzeba pytać u źródła.


Panie Januszu,
bardzo dziękuję za informację :)
Kamil Zet
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil Zet » 22.07.2020 19:38

Witam. Czy ktoś obecnie jest w Czarnogórze lub na dniach z niej wrócił ? Jak tam to wyglada podczas epidemii ? Restauracje , sklepy normalnie pootwierane ?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 23.07.2020 10:28

Kamil Zet napisał(a):Witam. Czy ktoś obecnie jest w Czarnogórze lub na dniach z niej wrócił ? Jak tam to wyglada podczas epidemii ? Restauracje , sklepy normalnie pootwierane ?


Z tego co na stronie rządowej, to Czarnogóra od wczoraj wprowadziła ponownie stan epidemii. Maski są obowiazkowe wszędzie, z wyjatkiem plaż i parków. Na razie Czarnogora nie zamknęła granic, ale trzeba śledzić na bieżąco.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 23.07.2020 22:58

A dokładniej to chyba parków narodowych.
mtkowski
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtkowski » 24.07.2020 10:35

Dzień dobry!
Czy ktoś w ostatnich dniach wjeżdżał z Czarnogóry do Chorwacji? Aktualnie przebywam w Chorwacji i chcę wybrać się na dwa dni do Czarnogóry. Z informacji znalezionych na różnych stronach rozumiem, że jako obywatel Polski mogę przekroczyć granicę (chodzi mi o drogę powrotną) bez testu na wirusa i bez kwarantanny. Chciałem upewnić się w ambasadzie, jak wygląda sytuacja, ale oni tam nic nie wiedzą. Powiedzieli tylko, ze Polacy wjeżdżający do Chorwacji z Bośni mieli jakieś problemy na granicy (nie podali jednak żadnych szczegółów...). Gdyby chodziło o tranzyt przez Chorwację, nie byłoby problemu, ale chcę jeszcze zostać tutaj parę dni po powrocie z Czarnogóry.

Będę wdzięczny za każdą pomoc w tych trudnych czasach :)
Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 24.07.2020 13:05

Jeśli wyjedziesz z Chorwacji do Czarnogóry, BiH, Serbii i wrócisz po kilku dniach (lub nawet po jednym dniu) masz w Chorwacji kwarantanne.

W skrócie - tylko obywatele EU mogą wjeżdżać do Chorwacji bez kwarantanny i to wjeżdżać jadąc ze swoich krajów.


W BiH tylko tranzyt korytarzem Neum jest możliwy do Dubrovnika - jeśli wjedziesz w głąb BiH lub zatrzymasz się na dłużej (zakupy, tankowanie, obiad) to możesz mieć problemy, jak Ci rodacy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - pytania i porady. - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone