Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - pytania i porady.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 24.07.2020 13:43

zablo napisał(a):Jeśli wyjedziesz z Chorwacji do Czarnogóry, BiH, Serbii i wrócisz po kilku dniach (lub nawet po jednym dniu) masz w Chorwacji kwarantanne.

W skrócie - tylko obywatele EU mogą wjeżdżać do Chorwacji bez kwarantanny i to wjeżdżać jadąc ze swoich krajów.


W BiH tylko tranzyt korytarzem Neum jest możliwy do Dubrovnika - jeśli wjedziesz w głąb BiH lub zatrzymasz się na dłużej (zakupy, tankowanie, obiad) to możesz mieć problemy, jak Ci rodacy.


Zablo, napisz proszę, skąd masz informację, że po wjeździe do Chorwacji z Czarnogóry jest kwarantanna? nie mogę doszukać się takiej informacji a do 31.07.2020 mam bezkosztową anulację rezerwacji app w MNE :papa:
kokon20
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokon20 » 24.07.2020 13:43

https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 11617.html

Z tego co tu piszą potrzebne będą testy które mają nie więcej niż 72 godziny.
Zaś wyżej pisze że wjedziemy bez żadnych przeszkód jeżeli jedziemy z kraju który jest na zielonej liście.
Na stronie rządowej jest tak samo,może ja to źle rozumiem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2020 14:36

Na wątku o covid jest info, że policja zaczęła wyłapywać tych wracających np. z Czarnogóry. Wszyscy z autostrady na parking, i między pachołkami, kontrolę.
AndrewP
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrewP » 24.07.2020 22:22

Dzisiaj przekraczałem granicę z Czarnogóry do Chorwacji bez problemów, nikt nie straszył kwarantanną. Pobyt 5 dniowy w Buljaricy, wcześniej 8 dni w Chorwacji. W Buljaricy prawie wszystkie apartamani wolne. Pełny luzik, na plaży prawie sami miejscowi.W Petrovacu podobnie, czasami można spotkać rodaków.
szymo58
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymo58 » 29.07.2020 19:29

MSZ zakazało lotów do Czarnogóry a co z wjazdem tam z Chorwacji samochodem? Nigdzie nie można znalesc info czy ten zakaz coś zmienia w kwestii przejazdu z Chorwacji do Czarnogóry dla naszych obywateli.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 31.07.2020 20:42

Jest zalecenie, aby nie jeździć, ale zakazu nie ma. Tyle, że za jakiś czas może nie być jak dojechać, jeśli w Polsce będą ciągle takie wzrosty.
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 07.08.2020 19:46

Dziękuję za informację. A ma ktoś może informacje o możliwości wjechania na kilka dni do Czarnogóry samochodem? Wiem, że odwołano loty, ale jak to jest z wjazdem samochodem i ewentualnymi tego konsekwencjami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2020 20:00

akwarysta6 napisał(a):Dziękuję za informację. A ma ktoś może informacje o możliwości wjechania na kilka dni do Czarnogóry samochodem? Wiem, że odwołano loty, ale jak to jest z wjazdem samochodem i ewentualnymi tego konsekwencjami.


https://www.gov.pl/web/czarnogora/aktualnosci
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 11.03.2021 19:53

Czarnogóra ponownie dostępna tylko z testem PCR.
artury
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artury » 23.04.2021 14:03

Witam. Wybieram sie w tym roku do Czarnogory z Katowic, i nie wiem jaka trase wybrac. Zastanawiam sie nad dwiema opcjami :
A) najkrotsza droga przez Slowacje, Wegry, kawalek Chorwacji oraz BiH
B) Slowacja, Wegry, Serbia

Jest ktos kto zna te drogi? Zalezy mi na stanie drog i duzej ilosci autostrad oraz dostepnosci stacji paliw po drodze.

Dzieki i pozdrawiam.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.04.2021 19:59

artury napisał(a):Witam. Wybieram sie w tym roku do Czarnogory z Katowic, i nie wiem jaka trase wybrac. Zastanawiam sie nad dwiema opcjami :
A) najkrotsza droga przez Slowacje, Wegry, kawalek Chorwacji oraz BiH
B) Slowacja, Wegry, Serbia

Jest ktos kto zna te drogi? Zalezy mi na stanie drog i duzej ilosci autostrad oraz dostepnosci stacji paliw po drodze.

Dzieki i pozdrawiam.


Czasowo i kilometrowo trasy porównywalne. Dostępność paliwa na obu trasach bez problemów, stan dróg też w porządku (wyjątek to krótki kawałek przy granicy bośniacko-czarnogórskiej w Šćepan Polje).

Zalety trasy przez Serbię:
- więcej jazdy autostradą

Zalety trasy przez BiH:
- tańsze paliwa w Bośni
- mniejsze ryzyko korków po trasie (w porównaniu z przejściem Horgosz-Roszke i sąsiednimi)
- możliwość zwiedzania Sarajeva (moim zdaniem najpiękniejszego miasta w Europie)
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 23.04.2021 20:54

Opcja nr 3: przez Chorwację w całości. Najdłuższa, ale wg mnie najwygodniejsza. Odcinek od Ploce, gdzie kończy się autostrada w Chorwacji, do granicy z Montenegro jest malowniczy, oczywiście z Dubrovnikiem i kilkoma innymi atrakcjami po drodze. Przejazd przez tzw. korytarz w Neum to formalność. Ja bym jechał tędy. No i koledze zależy na dużej ilości autostrad i stanie dróg, więc zdecydowanie ten wariant.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.04.2021 21:44

Pudelek napisał(a):Czarnogóra ponownie dostępna tylko z testem PCR.

Test lub potwierdzenie przyjęcia co najmniej 7 dni wcześniej drugiej dawki szczepionki na COVID-19.
W tranzycie:
"Dokumentów nie muszą posiadać dzieci do 5. roku życia - te zwolnione są z obostrzeń sanitarnych. Również osoby podróżujące tranzytem zwolnione są z obowiązku przedstawiania ww. dokumentów."

https://www.gov.pl/web/czarnogora/aktua ... czarnogory
mariusz997
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz997 » 20.06.2021 15:01

Witam
W związku z pobytem w Chorwacji i planowaną jednodniową wycieczką do Czarnogóry mam kilka pytań -ekipa w składzie dwoje dorosłych zaszczepionych + córka bez testów i szczepień w wieku 16 lat:
1. Jak obecnie wygląda sytuacja z jednodniowym wjazdem na teren Czarnogóry? Wg strony https://www.covidodgovor.me/me/opste-mjere (tłumaczonej translatorem ) jak i strony ministerstwa wjazd możliwy bez okazywania testów czy szczepień. Jak natomiast wygląda sprawa powrotu z Czarnogóry do Chorwacji (i dalszy w niej pobyt) - czy osoba niezaszczepiona musi wykonać test? Powyższe ustalenia miały obowiązywać do 18.06 - czy ktoś po tym terminie przekraczał tą granicę i ma jakieś info?
2 Jak wygląda sprawy zielonej karty - tu jest już piękny mix - np wg https://www.pbuk.pl/system-zielonej-karty/mapa-systemu - ZK jest wymagana - chwilę później wg tej samej strony https://www.pbuk.pl/o-nas/aktualnosci/i ... onej-karty - niby podpisane porozumienie ale ma je zatwierdzić KE - i dalej w temacie cisza. Na stronach PZU, Warta, ministerstwa jest informacja, że ZK do Czarnogóry jest wymagana.
Ktoś posiada jakieś sprawdzone info?
Pozdrawiam
Mariusz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.06.2021 16:45

1. Wjazd do Czarnogóry bez żadnych obostrzeń. Jak z powrotem do Chorwacji - nie wiem.

2. Zielona karta w Czarnogórze obowiązkowa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - pytania i porady. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone