Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - pytania i porady.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Piotr044105
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 12.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr044105 » 23.08.2021 11:53

https://www.cashless.pl/10324-zielona-k ... czarnogora . Witam we wrześniu wybieram się do Czarnogóry i mam pytanie do forumowiczów , którzy po 2 sierpnia przekraczali granicę . Sprawdzają jednak zieloną kartę mimo obowiązujących nowych przepisów ? Słyszałem ,że celnicy nim przyswoją nowe przepisy , to mija trochę czasu :)
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 322
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 23.08.2021 12:36

Witam, jestem obecnie w Czarnogórze, konkretnie w Utjeha, podczas przejazdu przez jakąkolwiek granice nikt nie był zainteresowany zielona kartą, zdarzyło się że poproszono o covid paper, dowód rejestracyjny samochodu ale o zielona kartę akurat nikt nie pytał.
Granice przekraczalem w Deleusa , zalecam pamiętać a apteczkach samochodowych, trójkątach i wszystko co należy mieć bo sam zalapalem się na jedna z naprawdę licznych kontroli i oczywiście... apteczki nie miałem.
Nie wiem czy trafiłem na wyrozumiałych funkcjonariuszy ale chyba tak bo podczas kontroli z naprzeciwka jechał tubylec bez świateł i po zatrzymaniu i pouczeniu został puszczony w dalszą drogę tak jak ja
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 23.08.2021 13:04

Nawet jeśli zieloną kartę nie sprawdzają na granicy to warto ją mieć. W przypadku jakiegoś zdarzenia jej brak może skutkować dużymi problemami. ZK dodawana jest gratis na żądanie do ubezpieczenia OC, więc jaki problem by ją załatwić przed wyjazdem?
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 322
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 23.08.2021 14:28

Pełna racja... z tym że nie zawsze jest gratis z tego co mi wiadomo.
Ja mam akurat darmową i w przypadku mojego ubezpieczyciela można wejść na stronę internetową i zamówić ja na e-maila, szybko łatwo i przyjemnie.
Pozdrawiam
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 19.09.2021 10:48

Witam. Byłem 2 lata temu na Czarnogórze w Sutomore i po tamtym wypadzie bardzo długo byłem przekonany, że drugi raz na Czarnogórę nie pojadę. Człowiek jednak zmiennym jest i postanowiłem dać sobie drugą szansę. Szukam kameralnej miejscówki, lokacje typu Budva. Bar, Kotor czy Sutomore odpadają w przedbiegach. Chciałbym coś bliżej Chorwacji, kameralnego, ale z dobrą gastronomią i w miarę płasko, bez setek schodów do plaży. Może ktoś polecić taką miejscówkę?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 19.09.2021 11:16

W Czarnogórze raczej "płasko" wyklucza się z "kameralnie + z dobrą gastronomią".
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 21.09.2021 12:35

Tak też myślałem.... czyli pewnie padnie na Lovište lub Orebić . Tam jeszcze się nie zapuszczałem, a w czerwcu mają oddać most do użytku, pojawia więc się okazja.
gosciuwa
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 13.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 24.04.2022 17:18

Czy ktoś ostatnio był w Czarnogórze? Jak wygląda tam sytuacja z covidem? Aktualnie szukam powoli jakiejś miejscówki i widziałem ceny w tym kraju i nie powiem - przykuło to moją uwagę.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 18.05.2022 21:49

Cześć, ja wybieram się do Dobrej Vody. Pierwszy raz do Czarnogóry.
Ma ktoś jakieś nurkowe porady? Gdzie w okolicy Dobrej Vody?
aras519
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aras519 » 02.06.2022 19:06

Mam zamiar przed właściwym wypoczynkiem w Chorwacji podjechać do Czarnogóry zwiedzić wreszcie Kotor i zatokę Kotorską, i jeśli pogoda pozwoli wejść na Bobotov Kuk.
Doradzcie proszę, czy w związku z sytuacją wojenną jest się czego obawiać. Chodzi mi o to, że Czarnogóra jest "mekką" rosjan. Mają tam nieruchomości i przyjeżdzają dość licznie. Czy miejscowi nie są prorosyjscy? Czy jako Polak nie będę się czuł niekomfortowo? Chodzi o reakcje jakichś radykałów na ulicy, czy w restauracji.
Może to dziwne dla niektorych, ale mam pewne obawy. Co sądzicie?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 02.06.2022 19:16

Miejscowi są pro-EUR-owi. Nikogo raczej nie będzie obchodzić skąd jesteś... na wszelki wypadek nie zakładaj jednak koszulki z napisem "Putin kaputt" ;)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.06.2022 19:35

:-)
boksa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) boksa » 04.06.2022 08:53

Witam pytanie do forumowiczów. Chcę w lipcu spędzić wakacje w miejscowości Ulcinj. Znam to miejsce bardzo dobrze gdyż już kilka razy odwiedziłem. Natomiast mam pytanie czy można przekroczyć granice czarnogory na dowod osobisty. Dokładnie chodzi o wnuczka który z nami jedzie wraz z matką.
Proszę o info czy ktoś przekraczał granice na dowod osobisty. Z góry dziękuję za informację
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.06.2022 21:43

boksa napisał(a):Witam pytanie do forumowiczów. Chcę w lipcu spędzić wakacje w miejscowości Ulcinj. Znam to miejsce bardzo dobrze gdyż już kilka razy odwiedziłem. Natomiast mam pytanie czy można przekroczyć granice czarnogory na dowod osobisty. Dokładnie chodzi o wnuczka który z nami jedzie wraz z matką.
Proszę o info czy ktoś przekraczał granice na dowod osobisty. Z góry dziękuję za informację



Kilka razy przekraczałem granicę Czarnogóry, w tym nie raz z nieletnimi córkami - nigdy nie było problemów.

W tej chwili każdy cywilizowany kraj Bałkanów wpuszcza obywateli Polski na dowód - wyjątek to Kosovo (które trudno nazwać krajem) i Turcja (którą trudno zaliczyć do Bałkanów).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.06.2022 22:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - pytania i porady. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone