Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - pytania i porady.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 17.08.2022 09:35

To za osobówkę będzie pewnie trochę mniej....apropos tej autostrady, wszyscy przepisowo jadą 100km/h, czy raczej tak mniej więcej ? W ogóle, jakie masz wrażenia z jazdy po drogach w Montenegro ? Jaki stan nawierzchni, oznakowanie dróg ? czy dużo patroli na trasie ? Paliwo gdzie tankowaliście, na jakichś konkretnych stacjach firmowych czy bez znaczenia ? Ja osobiście wytrenowany jestem na albańskich i macedońskich serpentynach i raczej nie spodziewam się jakichś niespodzianek, a były też odcinki proste lepszych dróg, gdzie można było troszkę przekroczyć, mając jakiegoś lokalnego zajączka z przodu.
Artur.m
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 13.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.m » 17.08.2022 15:47

Prez napisał(a):apropos tej autostrady, wszyscy przepisowo jadą 100km/h, czy raczej tak mniej więcej ?

No co ty, nie wiem czy ktoś taki był. My co prawda nie przekraczaliśmy 120 ale byli i szybsi.

Prez napisał(a):W ogóle, jakie masz wrażenia z jazdy po drogach w Montenegro ? Jaki stan nawierzchni, oznakowanie dróg ?

Drogi kręte, nawierzchnia raczej ok, oznakowanie-chyba też ok., nie przypominam sobie jakiejś sytuacji z oznakowaniem.

Prez napisał(a):czy dużo patroli na trasie ?

Mijaliśmy ze 2-3 patrole. Poza tym w Petrovac (bo tam byłem) bardzo prężnie działa policja komunalna, kilka razy byłem świadkiem zabierania na lawetę aut nieprawidłowo parkujących. Chociaż to też zależało od miejsca bo np. było auto zaparkowane na skrzyżowaniu, częściowo na pasach, przejeżdżał patrol i nic. Nie wiem czym się kierowali wybierając auta do holowania. Z bodajże sześciu sytuacji których byłem świadkiem, 2 auta były na naszych blachach, 1 na niemieckich, a pozostałych nie zwróciłem uwagi.

Prez napisał(a):Paliwo gdzie tankowaliście, na jakichś konkretnych stacjach firmowych czy bez znaczenia ?

W Czarnogórze ceny paliw mają regulowane, specjalnie nie wybieraliśmy jakiś firmowych stacji
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 18.08.2022 09:18

Według mojej ulubionej strony, ceny paliw w Czarnogórze, są teraz naprawdę bardzo dobre, zresztą w Serbii też są niezłe. Zdecydowanie, w tym roku wyjazdowym, odpadają Węgry i jak zawsze Słowacja.

https://pl.globalpetrolprices.com/Monte ... ne_prices/

No dobra "packing" w piątek, a w sobotę rano wyjazd. Dziękuję wszystkim forumowiczom za informacje, no i do zobaczenia w Ulcinj :D :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.08.2022 10:52

Artur.m napisał(a):...


Jakie wrażenia z Petrovaca?

Wybieram się w przyszłym roku, jestem już praktycznie zdecydowany, ale chętnie poczytam informacje z pierwszej ręki.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 18.08.2022 11:14

marekkowalak napisał(a):Jakie wrażenia z Petrovaca?

Wybieram się w przyszłym roku, jestem już praktycznie zdecydowany, ale chętnie poczytam informacje


Byłem dwa sezony temu. Bardzo fajna miejscowość. Jest deptak, jest gdzie dobrze zjeść, są dwa duże, bardzo dobrze zaopatrzone sklepy, ze dwie piekary. Plaża miejska poprawna, aczkolwiek my chodziliśmy na Lucice, Burjalice i Perazica Do. W sezonie ogrom ludzi ale poza to strzał w dychę.
Artur.m
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 13.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.m » 18.08.2022 11:56

marekkowalak napisał(a):
Artur.m napisał(a):...


Jakie wrażenia z Petrovaca?

Wybieram się w przyszłym roku, jestem już praktycznie zdecydowany, ale chętnie poczytam informacje z pierwszej ręki.


Dla mnie ok., byłem tam drugi raz. W miejscowości usytuowane są, dwie plaże „ala” piaszczyste: Petrovaćka i Lućica. My jednak wybieraliśmy położoną nie w samym Petrovac, kamienistą plażę Perazića do, do której prowadzi urokliwa ścieżka wykutymi w skałach tunelami, czas dojścia ok. 20 minut. Plaże są dosyć skomercjalizowane, powystawianych jest dużo płatnych leżaków, przez co jest mniej miejsca na darmowe rozłożenie się z własną matą, leżakiem itp. zresztą widać to na filmikach na youtube, natomiast spokojnie, każdy znajdzie dla siebie miejsce. Nie wiem jaki koszt w centrum, ale na Perazića do, koszt parasola + 2 leżaków wynosi 20 euro. Zaobserwowałem, że w tym roku było o wiele więcej naszych rodaków niż rok wcześniej – język polski dało się usłyszeć.
Artur.m
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 13.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.m » 18.08.2022 12:20

Prez napisał(a):No dobra "packing" w piątek, a w sobotę rano wyjazd. Dziękuję wszystkim forumowiczom za informacje, no i do zobaczenia w Ulcinj :D :papa:

Jeśli mógłbym doradzić: jak już ktoś tu wcześniej zwrócił uwagę - omijaj przejście w Roszke, stoi się tu w bardzo długich kolejkach.
Jadąc 2 sierpnia (wtorek) w kierunku Czarnogóry na granicę w Roszke przyjechaliśmy ok. 3.30 rano, a do Serbii wjechaliśmy ok. 5.00 (a ty jedziesz w weekend). To i tak nie było długo bo na powrocie ludzie pisali, że zdarzają się kolejki na 300 - 400 minut, dlatego też w drodze powrotnej wybraliśmy przejście Bajmok (Serbia) - Bacsalmas (Węgry), godz przyjazdu na granicę ok. 16.30. Był to strzał w 10, 3 samochody przed nami, strażnik węgierski specjalnie nie przeszukiwał bagaży, tylko spytał o rakiję i cygarety, kazał otworzyć bagażnik i tyle, czas przekroczenia granicy ok. 15 minut. Tylko jedno ale, jest to przejście otwarte w godzinach 7-19 a w okresie wakacyjnym do 22.00.
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 18.08.2022 13:16

Dzięki, tak jak pisałem parę postów wcześniej ja nocuję w Mako na Węgrzech, a stamtąd jakieś 30km oraz 30 minut drogi do mini przejścia w Rabe, czynne 7.00 - 19.00 tuż obok granicy Rumuńskiej :). Potem jakaś godzinka jazdy - ok 70 km drogami krajowymi, no i wjeżdżam na wysokości BAĆKI TOPOLI, na moją ulubioną serbską A1. Będę jechał po raz pierwszy tym szlakiem, także opiszę Wam po powrocie jak wrażenia i czy mój plan wypalił.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.08.2022 22:17

Lawliet i Artur.m - wielkie dzięki za informacje. Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że Petrovac to dobry wybór.

Pozdrawiam :papa: :papa:
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 26.03.2023 09:24

Bosm@n napisał(a):
michaldroszcz napisał(a):Witajcie. Proszę poradźcie mi gdzie pojechać "na pierwszy raz" do Czarnogóry? Oczywiście chodzi mi o wybrzeże. Będę jechał autem z okolic Lublina ok 20 lipca. Wiele razy byłem w Chorwacji ale chciałbym w tym roku coś innego zrobić. Może jakieś krótkie porady? Jechać przez BiH czy Serbię żeby było najwygodniej?


Ja z Wrocławia jade z noclegiem w Budapeszcie, i Sarajewie. Bijela - zatoka Kororska.

Jedziemy w tym roku do Bijeli czy moglbys poradzic jakies fajne miejsca,plaze ,bary w okolicy
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 26.03.2023 10:45

Byłem w Czarnogórze raz ponad 10 lat temu i wystarczy. Plusy: przepiękna Boka, góry w interiorze, jezioro Szkodra, relatywnie tanio. Jeśli chodzi o wybrzeże, zagęszczenie i czystość, to Chorwacja zdecydowanie przebija. Nie wiem, może się coś zmieniło na lepsze, ale pamiętam, że wtedy zaczynali budować olbrzymie hotele w każdym możliwym zakątku. Za mały kraj na taką ilość turystów. Mnóstwo Rosjan i Serbów.
yanek37
zbanowany
Posty: 701
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 03.06.2023 18:54

Witam,
Jaką najlepiej i gdzie kupić kartę aby był Internet?
Z góry dziękuję i pozdrawiam..
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11188
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2023 19:25

Jak jedziesz od strony HR, to na pierwszej stacji Petrol w Herceg Novi, kupisz kartę Telenor Turistićki Prepejd Paketi z pakietem jaki Ci potrzebny. Aktywujesz i masz.
yanek37
zbanowany
Posty: 701
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 14.06.2023 04:01

te kiero napisał(a):Jak jedziesz od strony HR, to na pierwszej stacji Petrol w Herceg Novi, kupisz kartę Telenor Turistićki Prepejd Paketi z pakietem jaki Ci potrzebny. Aktywujesz i masz.

Dzięki..
Pozdrawiam
yanek37
zbanowany
Posty: 701
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 14.06.2023 04:28

yanek37 napisał(a):
te kiero napisał(a):Jak jedziesz od strony HR, to na pierwszej stacji Petrol w Herceg Novi, kupisz kartę Telenor Turistićki Prepejd Paketi z pakietem jaki Ci potrzebny. Aktywujesz i masz.

Dzięki..
Pozdrawiam

Mam jeszcze dwa pytanka..
Czy ta karta działa w naszych telefonach obojętnie w której sieci mamy ?
Czy aktywacja skomplikowana.?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - pytania i porady. - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone