Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORSYKA - porady, opinie, kempingi

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 31.03.2009 08:13

Nowy sezon za pasem.... Kto w tym roku wybiera się na ta piękną wyspę? :hearts: Może Koryska zdobędzie nowych fanów :D
ALL
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ALL » 04.04.2009 20:11

Właśnie zaklepałem termin promu na Korsykę - 6 czerwiec z Livorno powrót 19 czerwiec z Bastii.
Planuje wyjazd już 4 czerwca wieczorem żeby 1 dzień po drodze zatrzymać się w Wenecji.
Na Korsyce 2-3 dni chcemy zatrzymać sie koło Bastii a resztę dni pomiedzy Bonifacio a Porto-Vechio.

Jesli ktoś planuje pobyt w tym terminie i w tych okolicach to chętnie wymienię namiary.

Pozdrowienia dla wszystkich Cro-maniaków.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.04.2009 15:05

Ależ fajnie!!!Ehhhhh pomarzyć. Życzę udanego pobytu i mam nadzieje, że po przyjeździe możemy liczyć na relację :D
walczy
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walczy » 26.04.2009 06:35

W tym roku miała być Korsyka, ale cena euro zweryfikowała te plany. Gdyby euro było tak jak w zeszłym roku po 3.2 PLN...marzenie. Niestety cena kwater porównywalnych do chorwackich są x2, a do bułgarskich x3. Więc w tym roku będzie wariant ekonomiczny, czyli BG, a Korsyka....mam nadzieję, że w przyszłym roku.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 26.04.2009 09:45

No niestety kurs euro zapewne zwerikował wiele planów :( Grunt, że Korsyka jest w planach !
djibril
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djibril » 06.06.2009 12:46

Obawiam się że ktoś na forum walnął sporą gafę :) Na Korsyce nie mówi się po francusku! Oddaję głos encyklopedii PWN: "Korsykanie, ok. 250 tys; rdzenna ludność wyspy Korsyki. Rodzimym językiem są dwa dialekty języka włoskiego, czasami wyróżniane w odrębny język korsykański. Zapożyczenia z języków: francuskiego, arabskiego i hiszpańskiego" Nic dziwnego, że były problemy językowe, bo z tego co słyszałem Korsykanie bardzo nie lubią Francuzów (nie dziwię się im :) i ich język pewnie też nie jest zbyt mile widziany, natomiast co do innych narzeczy to wg przewodnika lepiej również nie posługiwać się angielskim (rzadko znany i również niezbyt dobrze widziany), tam polecali niemiecki i zwłaszcza hiszpański, który robi furorę wśród młodych ludzi (podobnie jak w całej Europie Zachodniej) :P
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 25.05.2010 08:32

Odświeżam temat :D We wrześniu tego roku wybieramy się na Korsykę, czy kotś z Was również planuje taki wyjazd?
Pozdrawiam
malinka20
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinka20 » 30.09.2010 13:59

kochani we wrześniu byłam na Korsyce- wyspa po prostu przepiękna chociaż i to słowo nie oddaje jej całego piękna. W przyszłym roku również pojadę bo i tak nie zdażyłam jej całej zobaczyć. Jesli chodzi o język, którym posługuja się Korsykanie to francuski,włoski, hiszpański- mniej angielski. Ale ogólnie można się z nimi dogadać:)Mieszkałam na pólnocy wyspy więc na południe- piękniejszej części- miałam kawałek. Ale nie przeszkadzało to w zwiedzaniu wyspy. W sumie cały wyjazd załatwiałam przez Interkors z Częstochowy. To oni dostosowali wszystko do mojego budżetu. Chciałam jechać kiedy nie będzie już tyle ludzi. ZAproponowali wrzesień a mnie nie przeszkadzał ten termin. CEny były też niższe więc czemu nie:)Wogóle to super pochwała bo wszystko było tak jak w opisie także w przyszłym roku też będe korzystać z ich usług. Tylko prom się troszkę spóżnił-płynęłam liniami Corsica Ferries- ale lepsze to niż wypadki z liniami Mobyline. Na pewno nie będę korzystać z ich usług. W razie jakiś pytań co zobaczyć itd piszcie a postaram się Wam pomóc:)Pozdrawiam
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 08.10.2010 19:10

:D Korsyka to rewelacyjne miejsce na wakacje. Ja polecam każdemu. Myślę, że ta wyspa ma to coś w sobie co nie pozwala o niej zapomnieć. Ahhhh te wspomnienia :roll:
duss
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) duss » 26.12.2010 22:03

ja sie wybieram na korsyke w czerwcu 2011 - tylko szukam jakiegos fajnego domu na :9-10 osob.


ktos cos moze polecic??? - albo chociaz miejsca wardziej/mniej warte uwagi....
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 06.01.2011 14:23

Co do kwater nie pomogę bo nie korzystam. A jeśli chodzi o ciekawe miejsca to polecam przeczyatnie tgeo wątku i pytanie co lubisz.... bo nie dla każdego to samo jest ciekqawe. ja lubię ciszę i spokój.
malinka20
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.09.2010
tadzik

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinka20 » 12.07.2011 13:31

Witam wszystkich,
W tym roku postanowilem odwiedzic Korsykę, która juz od wielu lat chodziła mi po głowie, ale zawsze wydawało mi się, że trzeba mieć worek pieniędzy, żeby ją zobaczyć. Jak się okazało wydałem mniej niż myslałem. Polecam w 100% biuro Interkors- z Częstochowy. Wszystko załatwialiśmy przez neta. Noclegi dostosowali do mojego portfela. Bilet na prom też nie był najdroższy. Zaproponowali nocleg na promie dzień wczesniej. Kupiłem kabine dla 4os. za 55€ więc to naprawdę tanio jak za nocleg. Rano popłynąłem na wyspę.
Do zwiedzania szczególnie polecam zachodnią część- przepiękne widoki!!!
I plaże w regionie Porto Vecchio- w szczególności Palombaggia oraz centrum Saint Florent- szczególnie Lotu. Do tej pory myślałem, że takie plaże są tylko w Tajlandii czy w Ameryce Śrd. a tu taka niespodzianka:)Piasek na dnie było widać pomino 20m głębokości. Bonifacio- coś niesamowitego ale zawsze mnóstwo ludzi. Do zapoznania się z najciekawszymi miejsca polecam przewodnik Michelina. Wszystko super i dokładnie opisane.
Jedźcie i zobaczcie bo naprawdę warto!!!
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.07.2011 14:26

A możesz pokazać parę fotek malinka?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.11.2014 14:16

trzeba zrobić "odkop":p
nikt tu dawno nie zaglądał widać, a nowe relacje powstają na forum z Korsyki...;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1457
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 15.08.2015 01:05

.pdf
Ostatnio edytowano 15.04.2016 23:55 przez SingSing74, łącznie edytowano 5 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
KORSYKA - porady, opinie, kempingi - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone