Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORSYKA - porady, opinie, kempingi

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
aknoli
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 18.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aknoli » 24.08.2015 16:48

Witam serdecznie,
ah ta Chorwacja - można do niej jeździć i jeździć, jednak czemu do niej nie zatęsknić udając się np. właśnie na Korsykę. I już przechodzę do mojego problemu, zagadnienia, prośby o poradę-wskazówkę- informację.
Będąc na Korsyce (na miejscu 9 dni) zdaje sobie sprawę, że wszystkiego nie zobaczę, że też pewnie kiedyś tam będę chciała wrócić, jednak czemu nie spróbować zobaczyć jak najwięcej - aby przy następnej wyprawie wiedzieć na jakiej części Korsyki się skupić. I nie tylko Korsyki. Bliskie położenie Sardynii kusi, by posmakować jej chociaż przez jeden dzień, jednak koszt wycieczki promem (we wrześniu, w obie strony) to dla auta do 5 metrów - zapakowanego czterema wygłodniałymi podróżnikami wynosi od 855 zł do 1000 zł (koszt bez auta to około 70 zł mniej, więc się nie opłaca zostawiać kółka, jeśli na Sardynii i tak by się człowiek jakąś komunikacją miał przemieszczać).
Ponieważ udaje się na urlop z grupą szalonych, żądnych przygód, zwariowanych osób zastanawiam się czy ktoś nie słyszał o innej możliwej przeprawie na Sardynię niż prom naz trasą Bonifacio - St. Teresa Gallura [Corsica Ferries].
W Chorwacji, co z uśmiechem wspominam, krążyły taksówki wodne (Trogir) i zastanawiam się czy ktoś z Cromaniaków, wylądowawszy na Korsyce, nie zamierzał pokombinować i Sardynię spróbować zdobyć w jakiś inny, niż promowy, sposób (może jacyś "lokersi" dorabiają sobie i jakimiś motorówkami /?/ przetransportowują podróżników? oczywiście tym razem bez auta.

Może ktoś coś widział, słyszał, może ktoś próbował, korzystał .... może coś wie?
Z niecierpliwością czekam na jakąś informację. Wyjazd za kilka tygodni a ja już nóżkami przebieram ;-)
aknoli
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 18.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aknoli » 03.09.2015 21:40

serio? nikt nic nie wie? nawet nikt mnie nie odwiedzie od nadziei na - zdaje się "niemożliwe" ? ;)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 03.04.2016 08:00

Ja dopiero w tym roku jadę na Korsykę, wiec opowiem po urlopie:-)
Ruszam przez Lazurowe, prom z Niceii na Korsykę a powrót z Bastii do Livorno.
Muszę tylko jeszcze zaplanować drogę z Wro na Lazurowe i kilka dni zwiedzania .... no i po drodze, jakiś nocleg - wypada po 1 tys km Szwajcaria wiec drogo:-) ale moze warto zwiedzić Lozanne:-)
aknoli
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 18.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aknoli » 03.04.2016 10:26

Udanej trasy!
ja chyba za bardzo w Chorwację się zapatrzyłam, Korsyka niestety nie urzekła tak, jak Riwiera Makarska. Parę miejsc fajnych, Bonifaccio faktycznie jedyne w swoim rodzaju - nie planuję jednak na Korsykę powrotu. Może pogoda (brak lampy non stop i przejrzystości wody jaka w Chorwacji byłą standardem bez względu na pobyt) i waluta miała wpływ? ale Omiś, Makarska, Split, Dubrownik nawet podczas zachmurzonego dnia wydawał mi się zawsze cudny...
Co do mojego postu z sierpnia 2015 informuję, że Sardynia to tylko prom ;-) innego transportu nie ma. No i nasza wycieczka nasza na Sardynie (dokładnie archipelag della Maddalena) był niesamowicie szaloną przygodą i przez Sardyńczyków uznana za niemożliwe do zrealizowania, a jednak! Jeśli ktokolwiek się będzie tam wybierać niech na ostatnią "wodną taksówkę" z Palau na La Maddalenę zabierze samochód !!! cena z autem czy bez taka sama, a mając mało czasu nie zdążyliśmy zorientować się, że wspomniana taksówka jest promem na około 30 samochodów ;-)
Dodam jeszcze, że ... muśnięcie klimatu Sardynii przez kilka zaledwie godzin wystarczyło, by zachęcić do powrotu tam. I nawet na Archipelag la Maddalena !
Poprzednia strona

Powrót do Francja - France



cron
KORSYKA - porady, opinie, kempingi - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone