Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KORSYKA - porady, opinie, kempingi

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 11.04.2008 10:40

5-go lipca br. desantuję się nieodwołalnie na Korsyce i będę tam do 19.07.
Klamka zapadła bo jedziemy w 2 rodziny / 2 samochody z naszymi starymi "towarzyszami drogi", razem 9 os (5 dzieci).
Na razie wiem na 100% j/w ale nic ponadto :wink:
A plan jest taki;
Chcemy wynająć dom/apartament dla 9-tki naszej wiary co okazuje się być baaardzo trudne; ceny na Korsyce za tego typu przyjemność są kosmiczne :( Ale coś da się znaleść - mamy już wstępne typy a w niedzielę chcemy rezerwować te miejsca + prom Livorno-Bastia (w drodze powrotnej rozważamy Bastia-Nicea).
Ponieważ po "przeskanowaniu" mapy Korsyki okazuje się że nie da się jej całej zwiedzić z 1-go miejsca pobytu, więc postanowiliśmy podzielić pobyt na 2 miejsca i zrobić następującą dyslokację; pierwszy tydzień - rejon Porto Vechio/Bonifacio, drugi tydzień rejon Ajaccio-Calvi.
Problemem jest znalezienie zarówno rozsądnej kwatery jak i kupienia biletu promowego w rozsądnej cenie. Mi prom wychodzi najmniej ponad 350 Euro za samochód i 4 osoby i to w "kijowych" jak dla mnie porach - pory milsze ciału kosztują 600 Euro = masakra :oops: (podaję ceny za połączenie Livorno-Bastia w obie strony).
Jeśli ktoś miałby jakieś podpowiedzi co do w/w planu to chętnie poczytam. Zwłaszcza dziewiczy jest temat kwater/domów/apartamentów - w polskim internecie nie udało mi się znaleść żadnej relacji - wszyscy byli na kampingach :?
Jedyne w Polsce biuro turystyczne specjalizujące się w Korsyce (Interkors) kiepsko działa - nie potrafią przedstawić żadnej oferty w sensowny sposób (2 zdania na krzyż i jedna fotka w rozdzielczości 150 pikseli :P żenada. Pozostają zagraniczne portale, z których najciekawiej wygląda jak dla mnie villanao.de. Większość tego typu stron z ofertą Korsyki jest po francusku lub włosku - niestety nie znalazłem żadnej agencji z samej Korsyki - wszystko jest z agencji "kontynentalnych".
Gdyby nie to że zahaczam o połowę lipca to jechałbym tradycyjnie w ciemno i na miejscu coś bym wybrał.

Tak czy siak 05.07.2008 zapisze się trwale w historii tej pięknej wyspy 8)
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 11.04.2008 10:54

Niezawodny - wpisałam w guglarkę to i owo i wyskoczyło mi coś takiego na przykład. Pewnie zapytać o to i owo można :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 11.04.2008 12:01

niezawodny,
jedziesz w sezonie wakacyjnym i w związku z tym chyba nie ma szans na tańsze bilety promowe... :? My w tym czasie będziemy już wracać z Korsyki.

pozdr
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 11.04.2008 12:46

shtriga napisał(a):Niezawodny - wpisałam w guglarkę to i owo i wyskoczyło mi coś takiego na przykład. Pewnie zapytać o to i owo można :D

Obadam to ale jak czytam "misja katolicka" to trochę mi ciarki po plecach przechodzą :? No i przyznam że szukam na południu + na zachodzie wyspy tak jak napisałem.
Powiem tak; nie szukam najtańszej oferty tylko "rozsądnej" cenowo. Wychodzę z założenia że albo mnie stać i jadę albo mnie nie stać/nie jadę - jadę tam gdzie mnie stać.
Na Korsyce znalazłem via net sporo obłędnych rezydencji tylko co z tego jak tydzień kosztuje ponad 2.000 Euro i to sporo powyżej.
Najtańsza oferta też mnie nie interesuje - szukam "midle class" :) bo nie po to tyram cały rok żeby biedować na wakcjach :wink: Także ta "misja" ma nikłe szanse bo trudno wyczuć jaka tam będzia atmosfera, chociaż zostawię temat do obadania przyjacielowi. Mimo wszystko dzięki za ten pomysł.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 11.04.2008 12:52

janusz.w. napisał(a):niezawodny,
jedziesz w sezonie wakacyjnym i w związku z tym chyba nie ma szans na tańsze bilety promowe... :? My w tym czasie będziemy już wracać z Korsyki.

pozdr

Cóż, pozostaje mi cieszyć się że nie jadę w sierpniu bo wtedy ceny promów i kwater są najwyższe + dzikie tłumy. Chciałem jechać na początku wakacji (20.06) bo to jest IMHO najfajniejszy okres zawsze i wszędzie ale niestety moja córa ma w tym terminie olimpiadę sportową do której cały rok się przygotowuje i d... blada :(
sufka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sufka » 11.04.2008 13:52

My w koncu ruszamy okolo 25 sierpnia czyli pod koniec wysokiego sezony. Ceny juz beda nizsze. Zjezdzamy okolo 11 wrzesnia. W zwiazku z tym mam pytanie. Lepiej spedzic caly ten czas na korsyce czy tydzien korsyka i tydzien sardynia? Mi wystarcza posiedziec 2 dni w jednym miejscu, pakowanie to dla nas maly klopot :)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 11.04.2008 14:04

sufka napisał(a):My w koncu ruszamy okolo 25 sierpnia czyli pod koniec wysokiego sezony. Ceny juz beda nizsze. Zjezdzamy okolo 11 wrzesnia. W zwiazku z tym mam pytanie. Lepiej spedzic caly ten czas na korsyce czy tydzien korsyka i tydzien sardynia? Mi wystarcza posiedziec 2 dni w jednym miejscu, pakowanie to dla nas maly klopot :)


Jak dla mnie 2 tygodnie na Korsykę to za mało, ale cóż zrobić na dłużej się nie da. A tydzień Korstka, tydzień Sardynia to ciężka sprawa :wink: Ale wszystko zależy od potrzeb...

pozdr
sufka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sufka » 11.04.2008 14:05

To moze dla porownania powiem ze srodkowa i poludniowa dalmacje zwiedzilismy w 17 dni i wystarczylo. Nie chce pominac najciekawszych rzeczy, chce tez odpoczac na plazy ale nudzi mnie siedzenie w jednym miejscu tydzien i nic nie robienie
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 11.04.2008 14:29

sufka napisał(a):My w koncu ruszamy okolo 25 sierpnia czyli pod koniec wysokiego sezony. Ceny juz beda nizsze. Zjezdzamy okolo 11 wrzesnia. W zwiazku z tym mam pytanie. Lepiej spedzic caly ten czas na korsyce czy tydzien korsyka i tydzien sardynia? Mi wystarcza posiedziec 2 dni w jednym miejscu, pakowanie to dla nas maly klopot :)


Jeżeli już to 2 tygodnie Korsyka + 2 tygodnie Sardynia.
Po przeanalizowaniu mapy Korsyki uznałem że eksploracja tylko tej wyspy to minimum 2 tygodnie a i to będzie pobieżne. A Sardynia jest znaaacznie wieksza i nie mniej ciekawa od Korsyki i jeszcze droższa...
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 13.04.2008 18:07

Niezawodny. Rejon Ajaccio - Calvi??? To Ajaccio czy Calvi :wink: ? Z doświdaczenia wiem, że odległość między jednym miejscem a drugim to powód który każde traktować je całkiem osobno.
Ja polecam wercję: 1tydzień - > Porto Vecchio ( i tamtejsze przepiękne plaże) a tydzień nr 2: rejon Cap Corse a dokładnie Il'Rossue (Calvi fajne ale ten rejon jest dośc mocno zurbanizowany więc może się nie podobać... ale to już kto co lubi).

Ceny i apartamenty..... hmmmm wyjście to też powszechne na kempingach bungalowych/moblie home http://www.rondinara.fr/gb/location.htm ale nie wiem czy akurat taki sposób spędzania wczasów Wam odpowiada
...aaaa i jak szukasz apartamentow to wpisuj residence :wink: nie widziałam tam naszych "apartmani :D "
sufka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sufka » 14.04.2008 22:28

Czy na Korsyce jest potrzebna zielona karta? Bo mam jakies sprzeczne informacjwe w przewodniku. przeciez to Francja
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 15.04.2008 00:28

Niezawodny - mogę Ci polecić z własnego doświadczenia sympatyczne domki w Moriani Plage. Jest ich tam co niemiara, ja spędziłem w ostatnim tyg. sierpnia 2002 r. tydzień w http://www.avidanella.com/gb/index.html .
Standard jak na Chorwację niski, jak na Korsykę średni - stąd i ceny oscylowały w ok. 1200 PLN za 8 os. domek/ tydzień. Plaża piaszczysta ( piasek szary ), ale pływaliśmy wieczorami, po powrocie z włóczęgi po wyspie. W tydzień zobaczyliśmy Bonifacio, Calanche(przez Col de Verghio), Nonzę(Cap Corse) i Alerię, zahaczyliśmy o Corte. Doskonałe miejsce jeśli chodzi o szybkie dostanie się "na kwaterę" po całonocnej wyrypie na promie.
Masz rację - okolice Ajaccio i południowego interioru wyspy absolutnie wymagają założenia bazy - tam. Jeśli jeszcze nie znalazłeś, mogę spytać kolegi, był w tamtych okolicach w ładnych domkach.
I na koniec to, co już pewnie było napisane - średnia prędkość na korsykańskich drogach to 30-40 km/h. O ile drogi nie zablokuje stado świnek :)
Pozdrawiam i życzę wspaniałych wrażeń.
P.S. Zielona karta niepotrzebna - to jest Francja ( jeszcze :wink: )
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 19.04.2008 16:39

Pierwszy tydzień już zarezerwowałem (zaliczka poszła). Udało nam się trafić dom 5 km od Bonifacio, 140 metrów kwadratowych z basenem i widokiem na morze (a nawet na Sardynię) za 1590 Euro co na rodzinę daje po 800 Euro = nieźle jak na Korsykę. Gorzej jest z drugim tygodniem (12.07-19.07) - prawie wszystko zajęte, zwłaszcza pomiędzy Calvi a Ajaccio bo chciałbym gdzieś tam.
Mam ofertę z austriackiej agencji specjalizującej się w Korsyce na 2 apartamenty w Galerii/k. Calvi w cenie 1000 Euro/sztuka i zastanawiam się, miejsce dobre (basen, widok na morze) tylko cena lekko szokująca jak na aprtamenty - do poniedziału chcemy zdecydować. Jednak bardziej pasowałby nam dom i jeszcze dziś wieczorem będziemy czesać internet - może coś wyczeszemy :wink:
Postanowiliśmy też wziąć 2 dodatkowe noclegi na Korsyce żeby przypłynąć do Bastii w piątek wieczorem a odpłynąć w niedzielę po południu - wtedy promy wychodzą taniej a to co się przyoszczędzi na bilecie poromowym daje akurat dodatkową noc na Korsyce. Bardzo zdziwiło mnie że nocne rejsy promów, trwające 7 godzin są pozbawione kabin, gdy tymczasem rejsy dzienne trwające 4 godziny kabiny mają, tyle że wtedy to ja kabiny nie potrzebuję... Czyżby kabiny były już wykupione? Szkoda bo wychodzą bardzo korzystnie - 25 Euro za 2 łóżka czyli taniej niż hotel.

Generalnie nie sądziłem że będzie tak ciężko z Korsyką - okazuje się że większość ofert jest już wykupiona na początku roku albo nawet na jesieni. Już można rezerwować na 2009 :o niezłe jaja

ally napisał(a):Niezawodny. Rejon Ajaccio - Calvi??? To Ajaccio czy Calvi :wink: ? Z doświdaczenia wiem, że odległość między jednym miejscem a drugim to powód który każde traktować je całkiem osobno.

Fakt, po poczytaniu mapy okazuje się że to są jednak ogromne odległości. Ale kombinujemy gdziejś pomiędzy tymi miastami

plavac napisał(a):Niezawodny - mogę Ci polecić z własnego doświadczenia sympatyczne domki w Moriani Plage. Jest ich tam co niemiara, ja spędziłem w ostatnim tyg. sierpnia 2002 r. tydzień w http://www.avidanella.com/gb/index.html .

Niestety ten link nie działa

plavac napisał(a):I na koniec to, co już pewnie było napisane - średnia prędkość na korsykańskich drogach to 30-40 km/h. O ile drogi nie zablokuje stado świnek :)

To mi akurat nie przeszkadza - na wakacjach nigdy się nie śpieszę a świnki i inne stworzenia baaardzo lubię :wink:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 19.04.2008 18:47

U mnie link działa :)
Nocny prom płynie tak naprawdę tyle samo co dzienny - 4 godziny , tylko ok. 3.00 staje na redzie Bastii i czeka 3 godziny. Ludziska śpią gdzie popadnie i na czym popadnie. Karimaty bardzo się przydają,rozkłada się "biwak" np. na jadalni i już nie oddaje pola :D
Za to widok nocnej Bastii i zapach makii - bezcenny :wink:
Pozdrawiam.
P.S. Dom z basenem w tej cenie - rzeczywiście okazja.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 20.04.2008 11:16

plavac napisał(a):U mnie link działa :)

No teraz działa :)

plavac napisał(a):Nocny prom płynie tak naprawdę tyle samo co dzienny - 4 godziny , tylko ok. 3.00 staje na redzie Bastii i czeka 3 godziny. Ludziska śpią gdzie popadnie i na czym popadnie. Karimaty bardzo się przydają,rozkłada się "biwak" np. na jadalni i już nie oddaje pola :D
Za to widok nocnej Bastii i zapach makii - bezcenny :wink:

I dlatego ze względu na ten spodziewany widok postanowiliśmy wziąć prom wieczorny; odpływa z Livorno 18.15 a przypływa do Bastii 22.30 - czyli landszafcik powinien być jak trzeba :wink: A w Bastii od razu bierzemy hotel na 1-ną noc i ruszamy na miasto nocą

P.S.
U mnie karimaty w jałodajni odpadają - panie oczekują odrobiny luksusu = łóżka i to najlepiej małżeńskiego :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
KORSYKA - porady, opinie, kempingi - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone