Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w Chorwacji - prośba o porady.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mwojciechowska
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.05.2023
Pierwszy raz w Chorwacji - prośba o porady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwojciechowska » 22.05.2023 09:32

Dzień Dobry

Chciałabym w tym roku pojechać do Chorwacji własnym samochodem, mniej więcej połowa września na około 6 - 8 noclegów.
Na pewno chcielibyśmy zwiedzić Park Narodowy Krka i zobaczyć Jeziora Plitwickie. Potrzebuję porady, gdzie najlepiej się zatrzymać, żeby można było dojechać do tych miejsc. Rozważam również opcję dwóch różnych noclegów, po 3-4 noce każdy.
Co jeszcze polecacie zwiedzić tak na pierwszy raz? Dodam, że plażowanie nas nie za bardzo interesuje, wolimy aktywny wypoczynek typu piesze wycieczki i rower.
Próbowałam sama coś wymyśleć, ale szczerze mówiąc przerosło mnie to i liczę na Waszą pomoc. Pewnie po pierwszym wyjeździe będę mądrzejsza i bardziej samodzielna :hut:
Oczywiście, jeśli złamałam jakieś zasady panujące na tym forum, to z góry przepraszam i proszę mnie poprawić :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2023 10:21

A czytałaś jakieś relacje tu na forum? Wrzuciłaś choć w google zapytanie "co zobaczyć w Chorwacji?" Bo nie wierzę, że po przeczytaniu kilku materiałów, planowanie (co chcesz zobaczyć) Cię przerasta. Może być problem jak ułożyć plan, aby był rozsądny, co w jakiej kolejności, ale co chce się zobaczyć to zależy tylko od Ciebie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2023 11:08

mwojciechowska napisał(a):Dzień Dobry

Chciałabym w tym roku pojechać do Chorwacji własnym samochodem, mniej więcej połowa września na około 6 - 8 noclegów.
Na pewno chcielibyśmy zwiedzić Park Narodowy Krka i zobaczyć Jeziora Plitwickie. Potrzebuję porady, gdzie najlepiej się zatrzymać, żeby można było dojechać do tych miejsc. Rozważam również opcję dwóch różnych noclegów, po 3-4 noce każdy.
Co jeszcze polecacie zwiedzić tak na pierwszy raz? Dodam, że plażowanie nas nie za bardzo interesuje, wolimy aktywny wypoczynek typu piesze wycieczki i rower.
Próbowałam sama coś wymyśleć, ale szczerze mówiąc przerosło mnie to i liczę na Waszą pomoc. Pewnie po pierwszym wyjeździe będę mądrzejsza i bardziej samodzielna :hut:
Oczywiście, jeśli złamałam jakieś zasady panujące na tym forum, to z góry przepraszam i proszę mnie poprawić :)


Planując te dwie atrakcje z wybrzeża, można stacjonować w którejś z nadmorskich miejscowości w okolicy Zadaru, by było optymalnie niezbyt daleko.
I potem dokładasz sobie taką starówkę w Zadarze i Sibeniku, ewent Trogir lub Metajna ze spacerem do Rucicy i Beretnicy.
Wybór jest spory, jest jeszcze sporo tematów, jak napisał @piekara postudiuj forum.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 22.05.2023 15:26

mwojciechowska napisał(a):Dzień Dobry [...] Potrzebuję porady


Zerknij na poniższe wskazówki:

Mikromir napisał(a):lista-kempingow-w-cro-t4954-180.html
informacje-o-kempingach-w-rejonie-zadar-split-t31716.html
kempingi-ktore-warto-polecic-t26052-1020.html
najtansze-prywatne-kampingi-t20363-525.html
kempingi-w-chorwacji-t32981-375.html
rovinj-dubrovnik-z-dzieckiem-pod-namiotem-t52170.html
etc.
Albo Krka albo Plitvickie. Stawiam na Plitwickie - po drodze, jeśli jedziecie do Dalmacji.
Czytasz o Istrii i Dalmacji --> zauważasz różnice --> podejmujesz samodzielną decyzję.
klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
Jeśli ograniczony budżet - wybierz któryś z tańszych campów na Pagu. Będzie:
- w okolicach Zadaru
- wyspa
- oszczędność na promie, bo jest most
- wizyta na Księżycu w cenie :mrgreen:
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
Jeśli nie lubisz Księżyca - z wysp raczej Hvar lub Brač.
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
https://www.jadrolinija.hr/docs/default ... f?sfvrsn=2
https://www.jadrolinija.hr/docs/default ... f?sfvrsn=2
https://www.jadrolinija.hr/docs/default ... f?sfvrsn=2
https://www.jadrolinija.hr/docs/default ... f?sfvrsn=2
Na dwa tygodnie - sugeruję nie więcej niż 2 miejsca. Aklimatyzacja dzieci trochę trwa... No chyba, że już przyzwyczajone do częstych przeprowadzek.
Powodzenia.


W razie dodatkowych pytań zapraszam tutaj :arrow: klik 8)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1948
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.05.2023 15:40

mwojciechowska napisał(a):Potrzebuję porady, gdzie najlepiej się zatrzymać, żeby można było dojechać do tych miejsc.

Wszystko zależy ile km chcecie maksymalnie zrobić.
Ja zwiedziłem wodospady Krka gdy stacjonowałem w mieście Pag. Z kolei jeziora plitwickie odwiedziłem gdy nocleg miałem w Omiś.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 22.05.2023 18:25

empire13 napisał(a): Z kolei jeziora plitwickie odwiedziłem gdy nocleg miałem w Omiś.

Ale, to już chyba na powrocie do domu :?: Bo, nie wyobrażam sobie jechać w jedną stronę 300km, i wrócić z powrotem do Omiša.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.05.2023 18:34

Rozumiem, że "aktywny wypoczynek" dla niektórych jest fetyszem, ale było nie było, morze jest główną chorwacką atrakcją. Nie skreślałbym więc tego i poświęcił dzień dwa na atrakcje wodne w jakimś fajnym miejscu. W połowie września o miejscówki przy brzegu nietrudno.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.05.2023 18:36

marecky81 napisał(a):Rozumiem, że "aktywny wypoczynek" dla niektórych jest fetyszem, ale było nie było, morze jest główną chorwacką atrakcją. Nie skreślałbym więc tego i poświęcił dzień dwa na atrakcje wodne w jakimś fajnym miejscu. W połowie września o miejscówki przy brzegu nietrudno.



A jak wyżej już pisano, Plitwice najlepiej zobaczyć "po drodze", jadąc do wybrzeża, lub w drodze powrotnej. Robienie specjalnej wycieczki raczje nie ma sensu.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1948
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.05.2023 19:15

elka21 napisał(a):
empire13 napisał(a): Z kolei jeziora plitwickie odwiedziłem gdy nocleg miałem w Omiś.

Ale, to już chyba na powrocie do domu :?: Bo, nie wyobrażam sobie jechać w jedną stronę 300km, i wrócić z powrotem do Omiša.

Specjalnie :D
Wyjazd ok 7:00, powrót ok 20:30
No ale lepiej po drodze.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz w Chorwacji - prośba o porady.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone