Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o przywiezienie rumu z Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pansowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.04.2011
Prośba o przywiezienie rumu z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pansowa » 23.09.2011 10:28

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale mam prośbę do osób przebywających w Chorwacji lub tam się wybierających o przywiezienie rumu Badel http://online.konzum.hr/categories/5471 ... s/50006701 . W Polsce nigdzie go nie znalazłem a inne rumy to nie to samo :(

Ilość od 2 do 10 butelek ale nawet z 1 się ucieszę :) . Pokrywam oczywiście koszty zakupu i potem wysyłki na terenie Polski ( lub ewentualnie gdyby ktoś był z Warszawy to chętnie odbiorę osobiście ) Co do wynagrodzenia za przysługę myślę że zawsze można się dogadać.

Proszę o kontakt na pw lub telefon 509 133 115.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.09.2011 13:18

No bez przesady. Rumu dobrego nie ma w Plosce ??? Samemu możesz go zrobić. Oto i przepis. Litr wódki czystej, esencja z herbaty madras żeby kolor był idealny no i 5 buteleczek zapachowych rumu do ciasta. Mieszasz wszystko i masz primo Rum. Pozdrawiam
pansowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pansowa » 23.09.2011 16:31

Może i są dobre rumy w Polsce ale akurat tego nie spotkałem a jak dla mnie jest najlepszy :). Samemu można zrobić większość rzeczy czy to do jedzenia czy do picia ale nie będzie to jednak to samo.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 23.09.2011 18:59

Ja podłączę się pod prośbę tylko zamiast rumu proszę o rakiję. Każdą ilość :lol: Kase na zakup osobą będącym w Cro przeleję na konto. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdraw
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 23.09.2011 19:07

Badel to jest chorwacka brendy /winiak/, a nie rum, zresztą dobry. :papa:
pansowa
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pansowa » 23.09.2011 19:12

Jerzy26 - jest też rum http://www.rum.cz/galery/eur/hr/badel/img/hr~1.jpg

Ja spotkałem go w jakimś małym sklepie w marinie w chorwacji ale jest też w konzumie - tak jak wstawiłem w 1 linku.

Aha z tego co się orientuję to jest w butelkach od 0,2 do 1 litra
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 23.09.2011 20:13

Jeśli mowa o rumie to najlepszy piłam na Gran Canarii tzw. ron miel (rum miodowy). Bajka :D Niestety nie do kupienia w Polsce, choć widzę że można zamówić na ebayu i to taki sam jaki swego czasu przywiozłam (Ron Miel Indias).
W Chorwacji, o dziwo, rumu nigdy nie piłam, zawsze tylko wino i wino... :lol:
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 23.09.2011 22:24

Obrazek
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.09.2011 23:43

darek1 napisał(a):No bez przesady. Rumu dobrego nie ma w Plosce ???

No nie ma. Rozcieńczył się na meandrach. Kajaki też zawsze coś rozmieszają.
[url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Płoska]Ploska[/url]

:D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.09.2011 09:26

Nie o tym mowa ale ja woze z Czech brazowy rum Tuzemski. Smaczny i tani :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2011 09:37

To jak by co ja poproszę o skrzynkę Karlovacko i litra Orzechówki :D :D :D
frantastic
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) frantastic » 11.10.2011 22:57

W kraju rumu typy "ron miel" np: guajiro (po polsku guachiro) niepodobna kupić, chyba, że z ebay za 50-90 zł butelka plus drugie tyle za przesyłkę. Polecam pojechać na Kanary by tego specjału spróbować wprost (strait) lub w drinkach. Nawet dla starych degustatorów jeżeli nie mają zupełnie wypalonych kubków smakowych będzie to coś, pomijam tu degustatorów Starogardzkiej. Przykładowo seks po pół butelki bardziej jak by sie czegoś "naćpało". Żywa natura, super smaczna i wrażenia niezapomniane i bardzo prawdziwe. Od ponad 30 lat podziwiam Hiszpanów za radość życia i spróbowawszy dobrych ron miel rozumiem ich jeszcze bardziej.
jakabzdura
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 04.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakabzdura » 17.10.2011 12:36

wczoraj widzialem
http://www.google.pl/imgres?q=badel+sli ... =80&ty=136

w carrefourze we wroclawiu
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 17.10.2011 13:38

pansowa napisał(a):Może i są dobre rumy w Polsce ale akurat tego nie spotkałem a jak dla mnie jest najlepszy :). Samemu można zrobić większość rzeczy czy to do jedzenia czy do picia ale nie będzie to jednak to samo.
Zgadzam sie pansowa bo ten rum ma specifyczan zapach i smak . Ja ga kożystam ponad 20 lat i bez domaczego ruma moj dom nie zostaje. :D
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 17.10.2011 14:12

henius34 napisał(a):Ja podłączę się pod prośbę tylko zamiast rumu proszę o rakiję. Każdą ilość :lol: Kase na zakup osobą będącym w Cro przeleję na konto. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdraw
Nie stety z rakijom w tym roku bendzie ćienko :cry: Nowe pszepisy weszle w życze bo teraz dla każdy koczolek wypenzone rakije muszysz zaplaczit 200 kun.Nowy podatek to nie wszysko bo jescie tszeba dodatkowo 150 kun dla pendzieńie od kotła.Nie oplaca sie zupeunie i teraz male domowe winice pszestanom produkowacz rakije bo pendzom male iloszczy.Jeszcie jedna glupa ustawa od strone hr żondu . :twisted:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Prośba o przywiezienie rumu z Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone