Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - pytania i porady.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 17.11.2019 23:11

Rezerwacja zmieniona, padło na apartament w Donji Stoliv przy plaży Markov Rt Beach. 80m2+taras 25m2, wygląda to nieźle, przynajmniej na zdjęciach :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2019 07:33

Witajcie po długim czasie i wybaczcie milczenie.

Trochę zamieszania wkradło się w życie :) Czarnogórę będę wspominać dobrze już chyba do końca, ponieważ tam dowiedziałem się, że w lutym na świat przyjdzie mój syn ;]

Spędziliśmy tydzień w tym apart hotelu ~> https://www.booking.com/hotel/me/apart-kalamper.pl.html.
Wybraliśmy opcję ze śniadaniami, które były naprawdę spoko.

Jeśli chodzi o trasę do MNE raczej nie pomogę bo jechaliśmy z Wenecji, a wracaliśmy z Gradaca.
Plaża w Dobrej Vodzie była ok, drobne kamyczki, trochę więcej śmieci niż w Cro, ale za to 4 leżaki przysługiwały nam do apartamentu. Sam Kalamper ma basen, więc to też była jakaś alternatywa.

Miejscowość raczej bez porównania do Gradaca, gdzie spędzaliśmy kolejny tydzień urlopu. ( Gradac oczywiście jest dużo fajniejszym wg. mnie miejscem ) Jak mam być szczery to bardziej podobało nam się w Neum dwa lata wcześniej( niby więcej betonów, niby gorsze wybrzeże , ale jakoś tak inaczej... ).

Odniosłem wrażenie, że Czarnogóra bywa droższa od Chorwacji ( chodzi mi głównie o restauracje i knajpy ).

I jedno przed czym przestrzegam, Czarnogóra niby jest w strefie Tmobile ( a przynajmniej tak nas poinformowano w salonie ), ale bardzo często łapaliśmy zasięg z albańskich nadajników... No w każdym razie z kraju, który miał być w strefie T-mobile wróciliśmy z rachunkami po ~600zł na głowę... Także tego... Polecam kupić kartę na miejscu albo wyłączyć telefon xD

Jeżeli chodzi o zwiedzanie i jazdę po tym małym kraju... moim zdaniem tragedia.

Generalnie kraj mały, zdecydowanie różny od Chorwacji ( nie chcę napisać, że gorszy ). Byliśmy raz i wystarczy, a na przyszły rok wybraliśmy za cel pierwszych wakacji z maleństwem Bułgarię ( Żona nie zgodziła się na długą podróż autem do Cro ).

Relacji pisać nie potrafię, ale chętnie odpowiem na pytania jeśli macie.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.11.2019 09:51

Bączek napisał(a):Odniosłem wrażenie, że Czarnogóra bywa droższa od Chorwacji ( chodzi mi głównie o restauracje i knajpy ).

Ja odniosłem odmienne wrażenie :)

Bączek napisał(a):I jedno przed czym przestrzegam, Czarnogóra niby jest w strefie Tmobile ( a przynajmniej tak nas poinformowano w salonie ), ale bardzo często łapaliśmy zasięg z albańskich nadajników... No w każdym razie z kraju, który miał być w strefie T-mobile wróciliśmy z rachunkami po ~600zł na głowę...

Nie wiem jakie ma znaczenie, czy jest w strefie Tmobile czy nie... ale na pewno nie jest w UE i jest oczywiste, że rachunki za korzystanie z telefonu będą wysokie. To, że łapałeś zasięg albańskich nadajników nie ma żadnego znaczenia bo to ta sama strefa roamingowa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2019 11:04

Aaaa no takie, że według Pani z salonu T-mobile " będziemy liczeni jak za rozmowy/transmisje danych w EU ".

Co do cen w restauracji w DV nasze rachunki były sporo wyższe od tych z promenady w Gradacu - porównując te same dania ;]
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 18.11.2019 18:31

Bączek napisał(a):Aaaa no takie, że według Pani z salonu T-mobile " będziemy liczeni jak za rozmowy/transmisje danych w EU ".

Co do cen w restauracji w DV nasze rachunki były sporo wyższe od tych z promenady w Gradacu - porównując te same dania ;]



nie korzystać z telefonu wiadoma rzecz od dawna ale że drożej niż w chorwacji???
2 lata temu ceny były niższe niż u nas no ale inflacja i troche drożej ale żeby w gradacu było taniej???
rok temu w zivogoscach było drogo jak cholera a gradac jest niedaleko
slaw15
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slaw15 » 22.11.2019 21:33

Witam serdecznie.W 2020 chcę z rodziną wybrać się do Czarnogóry (2+2),chciał bym prosić o sprawdzone miejsca,apartamenty.
Nie jesteśmy wymagający,miejscowość niema znaczenia.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.SŁAWEK :papa:
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 25.11.2019 10:51

miejscowość dobra voda , apartamenty sidro lub plavi jadran poza tym w dobrej vodzie apartamenty ma też polak za rozsądną kasę tylko nie pamiętam nazwy , na bookingu znajdziesz
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 26.11.2019 19:12

slaw15 napisał(a):Witam serdecznie.W 2020 chcę z rodziną wybrać się do Czarnogóry (2+2),chciał bym prosić o sprawdzone miejsca,apartamenty.
Nie jesteśmy wymagający,miejscowość niema znaczenia.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.SŁAWEK :papa:


co prawda jeszcze nie byłem (jadę 24.08.20) ale może ten sam apartamencik co ja ? https://www.booking.com/hotel/me/bay-terrace-apartment.en-gb.html Donji Stoliv :hut:
slaw15
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slaw15 » 26.11.2019 20:15

Dziękuje wam bardzo.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.11.2019 11:01

qra69 napisał(a):
slaw15 napisał(a):Witam serdecznie.W 2020 chcę z rodziną wybrać się do Czarnogóry (2+2),chciał bym prosić o sprawdzone miejsca,apartamenty.
Nie jesteśmy wymagający,miejscowość niema znaczenia.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.SŁAWEK :papa:


co prawda jeszcze nie byłem (jadę 24.08.20) ale może ten sam apartamencik co ja ? https://www.booking.com/hotel/me/bay-terrace-apartment.en-gb.html Donji Stoliv :hut:


Woda bywa tam brudna, bo to nie jest otwarte morze, a dalekie krańce Zatoki Kotorskiej. Z booking-u wychodzi mi cena 110 E/noc pod koniec sierpnia. To drogo jak na Czarnogórę nawet biorąc pod uwagę, że jest dość duży.
Miałem kiedyś dobrą cenowo ofertę z prowadzonego przez Polaków ośrodka w Risan, ale nie zdecydowałem się właśnie ze względu na czystość wody.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 28.11.2019 17:01

pożyjemy, zobaczymy :) dokładnie tak, 110E/noc, wiem, trochę drogo ale widok i taras mnie przekonały ;) w cro płacę 60E/noc. W Czarnogórze więcej chcę zobaczyć, w cro pływać :D
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 30.12.2019 15:19

Bączek napisał(a):Aaaa no takie, że według Pani z salonu T-mobile " będziemy liczeni jak za rozmowy/transmisje danych w EU ".

Co do cen w restauracji w DV nasze rachunki były sporo wyższe od tych z promenady w Gradacu - porównując te same dania ;]

a jak z płatnością kartą w restauracjach, na stacjach benzynowych? dostępność bankomatów? czy lepiej zabrać euro z Polski czy wypłacić na miejscu? (revolut)
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 04.01.2020 20:24

bez problemu karta /i to niekoniecznie revolut/ ale gotówka to jest taki twór któy zawsze się przyda
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Czarnogóra - co można przewieźć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 31.01.2020 17:09

pnarx napisał(a):Jak to wygląda na granicy? Sprawdzą dokładnie, czy przymykają oko? Nie ukrywam, że chcieliśmy zabrać ze sobą szynkę, ser, mleko, ale według powyższego przewóz produktów mlecznych i mięsnych jest zakazany :(((

Kompletnie nic nie sprawdzali, paszporty, obowiązkowo zielona karta i jazda.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 06.06.2020 16:30

Witam,
13.08.2020 jedziemy do Krasici w Czarnogórze. Jedziemy autostradami przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację. Sprawdzałam trasę na google i mam pytanie, mianowicie którą z tras wybrać, po pokonaniu autostrady A1 w Chorwacji: M6 i jechać bliżej wybrzeża, czy M20 /R427. Druga wydaje się dłuższa i trudniejsza do pokonania :lol:
Będę zobowiązana za wszelkie sugestie, gdyż ze starszymi rodzicami, dzieckiem i psem w samochodzie chciałabym w miarę spokojnie dojechać do celu i uniknąć niespodzianek :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - pytania i porady. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone