Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - pytania i porady.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 19.08.2019 22:07

maslinka napisał(a):Czarnogóra jest piękna, ale nie na wybrzeżu ;)
No chyba że Boka Kotorska, która robi wrażenie.

Czarnogóra ma dość krótkie wybrzeże, więc siłą rzeczy musi być mocno zabudowane, więc dziwię się, że ktoś się dziwi, że tam jest tak tłoczno i tłoczniej niż w Chorwacji :P Chociaż na np. Wielkiej Plaży z Ulcinjem można znaleźć sporo pustawych miejsc.

byliśmy w Parku Narodowym Lovćen, pływaliśmy po niesamowitym Jeziorze Szkoderskim... Było pięknie!

W tym roku byliśmy 3 dni w Durmitorze i wiem, że na pewno tam wrócę, bo te góry są po prostu magiczne :D Do tego kanion Tary, jezioro Pivsko...

o właśnie. Górami i terenami poza wybrzeżem bije Chorwację na głowę, moim zdaniem
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 20.08.2019 05:26

Pudelek napisał(a):
maslinka napisał(a):Czarnogóra jest piękna, ale nie na wybrzeżu ;)
No chyba że Boka Kotorska, która robi wrażenie.

Czarnogóra ma dość krótkie wybrzeże, więc siłą rzeczy musi być mocno zabudowane, więc dziwię się, że ktoś się dziwi, że tam jest tak tłoczno i tłoczniej niż w Chorwacji :P Chociaż na np. Wielkiej Plaży z Ulcinjem można znaleźć sporo pustawych miejsc.

[quote]

W Ulcinij są plaże piaszczyste ale piasek jest jak pył. Trochę wiatru i pyli na lewo i prawo. Ponadto morze na odległość kilkudziesięciu metrów jest po kolana. Miejsca na plaży jest dużo. Tylko ten piasek w wkurza.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.08.2019 18:59

A lepiej jakby od razu się człowiek zapadał po pas?
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 20.08.2019 19:20

beagm napisał(a):
agulus napisał(a):Wchodził ktoś na mury w Kotorze? Nadal cena 8 euro? Ile mniej więcej czasu zajęło wejście?


Hej, chodzi ci o mury czy wejście na twierdzę ? Bilet na twierdzę to 8-9 E. Można uniknąć opłaty wchodząc przed godz. 8 , gdyż wtedy zjawia się obsługa. Jest to dobry wariant przede wszystkim ze względu na pogodę. Nie świeci w drodze na górę, która zajmuje około godziny z postojami. Bardzo dużo osób wchodziło po godz.7. Polecam gorąco. Warto, widoki cudne.

Tak tak na twierdzę, ale niestety nie damy rady wejść tak wcześnie Będziemy na miejscu około 14 Ale i tak ma być ochłodzenie na Bałkanach
pnarx
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2019
Czarnogóra - co można przewieźć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pnarx » 04.09.2019 07:34

Cześć,

wybieramy się w następnym tygodniu do Chorwacji i Czarnogóry. Co do Chorwacji przewieźć można to wiem, zastanawia mnie jednak, co można zabrać do Czarnogóry ze względu na fakt, iż nie jest ona w Unii Europejskiej. Na stronie msz znalazłam informacje poniższe informacje:
Na terytorium Czarnogóry można wwieźć bez dodatkowych zezwoleń:
- żywność dla dzieci i dietetyczną, zalecaną przez lekarza, pod warunkiem, że jest oryginalnie zapakowana;
- świeże owoce i warzywa (oprócz ziemniaków) o łącznej wadze do 5 kg;
- suszone owoce, warzywa, grzyby, kawę, kakao, przyprawy, herbatę o łącznej wadze do 1 kg;
- napoje (nie woda) do 2 l, w oryginalnych opakowaniach;
- woda do 5 l, w oryginalnych opakowaniach;
- żywność niewymienioną powyżej o łącznej wadze do 1 kg

Jak to wygląda na granicy? Sprawdzą dokładnie, czy przymykają oko? Nie ukrywam, że chcieliśmy zabrać ze sobą szynkę, ser, mleko, ale według powyższego przewóz produktów mlecznych i mięsnych jest zakazany :(((
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.09.2019 13:24

pnarx
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pnarx » 04.09.2019 19:27

a jak wygląda kontrola na granicy? Bardzo wszystko sprawdzają?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2019 19:35

pnarx napisał(a):a jak wygląda kontrola na granicy? Bardzo wszystko sprawdzają?

Ni.
Iwona751
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 04.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona751 » 04.09.2019 20:52

Wróciliśmy tydzień temu . Na granicy sprawdzanie paszportów, zielonej karty, dokumentów samochodu. Meldunku dokonała właścicielka apartamentu .
Czytam opinie osób rozczarowanych i myślę że przed wyjazdem nie zainteresowały się po prostu miejscem do którego jadą, dlatego nie spełniło ono ich oczekiwań.
Byliśmy w Czarnogórze po raz pierwszy, a wyjazd poprzedziły długie godziny przygotowań. Wiedzieliśmy gdzie i po co jedziemy. Plaże odpadły po lekturze kilku blogów i obejrzeniu zdjęć.
Zwiedziliśmy Kotor, jeździliśmy po Durmitorze, Lovcen, dotarliśmy nad Jezioro Szkoderskie. Czarnogóra jest przepiękna !
Dawno już nic tak bardzo mnie nie zachwyciło. Na leżingu-plażingu byliśmy oczywiście w Chorwacji, ale jeśli chodzi o inny rodzaj wypoczynku to Czarnogóra pozostanie dla nas w czołówce.
Myślę że najpierw trzeba się zastanowić czego oczekujemy od miejsca do którego się wybieramy, przygotować się, a później jechać. Nasze oczekiwania Czarnogóra przewyższyła i wiem że jeszcze chcielibyśmy tam wrócić.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Czarnogóra - co można przewieźć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 16.10.2019 17:39

pnarx napisał(a):zastanawia mnie jednak, co można zabrać do Czarnogóry ze względu na fakt, iż nie jest ona w Unii Europejskiej. (...) chcieliśmy zabrać ze sobą szynkę, ser, mleko, ale według powyższego przewóz produktów mlecznych i mięsnych jest zakazany :(((

Problemem nie jest to, co tam można zabrać, ale to co oraz w jakich ilościach można stamtąd wywieźć i wwieść do UE.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 22.10.2019 12:57

kurcze nie miałem problemów na granicy czarnogóry czy bosni w kwestii przewozenia jedzenia nawet mięcha raz czepili się mnie że do czarnogóry wwoże bańke z alkoholem ale i tak mnie puścili
Pogro87
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pogro87 » 30.10.2019 21:01

Część. Planuję wyjazd samochodem do Czarnogóry na początku lipca 2020 przez Mostar, Dubrownik, potem Kotor, Budva, a potem się zobaczy . Raczej nastawiamy się na zwiedzanie ale parę dni na plaży też spędzimy. Czy na początku lipca są już dzikie tłumy? Czy z dnia na dzień da się znaleźć nocleg w rozsądnej cenie?
Z góry dziękuję za porady i uwagi
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.10.2019 22:56

Pogro87 napisał(a):Część. Planuję wyjazd samochodem do Czarnogóry na początku lipca 2020 przez Mostar, Dubrownik, potem Kotor, Budva, a potem się zobaczy . Raczej nastawiamy się na zwiedzanie ale parę dni na plaży też spędzimy. Czy na początku lipca są już dzikie tłumy? Czy z dnia na dzień da się znaleźć nocleg w rozsądnej cenie?
Z góry dziękuję za porady i uwagi

Początek lipca to jeszcze dość luźny termin. Myślę, że w Czarnogórze spokojnie znajdziesz noclegi w tym terminie. Ja byłem w tym roku i tłumów nie było.
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 31.10.2019 21:00

Pogro87 napisał(a):Część. Planuję wyjazd samochodem do Czarnogóry na początku lipca 2020 przez Mostar, Dubrownik, potem Kotor, Budva, a potem się zobaczy . Raczej nastawiamy się na zwiedzanie ale parę dni na plaży też spędzimy. Czy na początku lipca są już dzikie tłumy? Czy z dnia na dzień da się znaleźć nocleg w rozsądnej cenie?
Z góry dziękuję za porady i uwagi



jeżdże zawsze na początku lipca i choć sam zamawiam wcześniej nocleg to myśle że możesz spokojnie jechać w ciemno
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 03.11.2019 20:14

wybieram się w 2020 po raz pierwszy do Czarnogóry (24-31.08), będę jechał z Chorwacji z miejscowości Podgora. Wybrałem miejscowość Orahovac koło Kotoru. Poradźcie czy to dobry wybór. Jadę z dziećmi (15+2), czy znajdę w okolicy jakieś atrakcje dla dzieci? czy oprócz betonów znajdę tu plaże żwirkowe?(najlepiej nie bardzo zaludnione), jakieś knajpki, restauracje na miejscu?czy w czarnogórze działa uber?Zatrzymujemy się w apartamencie J&P. Oczywiście rezerwację mogę jeszcze zmienić więc czekam na wasze porady i opinie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - pytania i porady. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone