Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - pytania i porady.

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.08.2019 10:07

agary35 napisał(a):Jestem w Czarnogórze - jak ktoś ma jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów


Jak przedstawia się oferta cenowa w Czarnogórze w porównaniu do Chorwacji czy Polski. Apartamenty, sklepy, konoby itp. :papa:
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 11.08.2019 18:41

Jesteśmy w miejscowości Utjeha w apartamencie Ajla. Jak się czyta opinie zwłaszcza Polaków to jest podawany stosunek ceny do jakości i ja też tak ocenie na fenomenalnie bo płacimy 350 euro za 4 dorosłe osoby 10 dni. Picca w barze 5-8 euro w piekarze 1.2 za 150 deko kawałek, chleb 0.7 euro burek 1.2 euro piwo 2l ok. 2euro Vranac (wino) 2l 2.9euro jajka 10 1.5 euro arbuz 0.5 euro nektarynki 1.2 euro. Ogólnie jak w Polsce
Parę zdjęć możecie zobaczyć na forum moja ceed
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php? ... start=1120
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2019 18:45



Podaj, proszę, login i hasło.

Na plażę 750 metrów z góry, a powrót pod górę ? Jak mi dopłacą 350 E (ale na osobę) to może pojadę na tydzień, bo dłużej nie wytrzymam w MNT.
agary35
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1281
Dołączył(a): 28.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agary35 » 11.08.2019 21:32

Ajla nie jest jedynym apartamentem w Czarnogórze są też blisko plaży np President Bungalows https://g.co/kgs/DWDUc3
Ale kto by tyle tam wytrzymał
Klima
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klima » 11.08.2019 23:08

Również uważam, ze do Czarnogóry warto pojechać raz. Zobaczyć, wrócić, odhaczyć, a za rok pojechać do Chorwacji na przykład ;)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 13.08.2019 08:28

Klima napisał(a):Również uważam, ze do Czarnogóry warto pojechać raz. Zobaczyć, wrócić, odhaczyć, a za rok pojechać do Chorwacji na przykład ;)

Amen, kraj na raz. Dzisiaj jestem pierwszy dzień w Polsce po powrocie i szczerze pierwszy raz w życiu po powrocie z wakacji czuję ulgę. W życiu niemało widziałem, mam już dorosłe dzieci, więc mam już dziesiątki urlopów za sobą i wyjazdów za sobą, ale tego wyjazdu z pewnością nie zapomnę. DO końca tygodnia odpoczywam na Kaszubach po odpoczynku czarnogórskim, jak wrócę do pracy, przygotuje moją małą refleksję z wakacji na Montenegro.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 13.08.2019 09:58

Pewnie mało w życiu widziałem, w niewielu miejscach byłem ale mam zupełnie inne odczucia. MN bardzo mi się podobalo i chętnie bym tam wrócił, czego zresztą w przyszłości nie wykluczam. Góry i widoki są mega i można nawet na uboczu Budvy wynająć coś spokojnego. Oczywiście kraj ma wiele wad ale nie znam ideału. Co do CRO - w zeszłym roku odwiedziłem tejon Makarskiej i przyznam, że nie byłem zadowolony.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 13.08.2019 11:57

Spoko, czy moja, czy Twoja ocena, będzie zawsze subiektywna. Musimy się różnić, inaczej świat byłby nudny. :D
To nie tak, że wszystko było czarne czy białe. Kilku dni mi potrzeba, ochłonę, nabiorę dystansu.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.08.2019 12:06

Czarnogóra jest piękna, ale nie na wybrzeżu ;)
No chyba że Boka Kotorska, która robi wrażenie.

W zeszłym roku mieszkaliśmy 5 dni w Kotorze, zwiedzaliśmy miejscowości nad Zatoką, byliśmy w Parku Narodowym Lovćen, pływaliśmy po niesamowitym Jeziorze Szkoderskim... Było pięknie!

W tym roku byliśmy 3 dni w Durmitorze i wiem, że na pewno tam wrócę, bo te góry są po prostu magiczne :D Do tego kanion Tary, jezioro Pivsko...

W Montenegro po prostu trzeba wiedzieć, dokąd jechać ;) Budva, Petrovac i inne miejscowości na wybrzeżu - dla mnie, porażka. Tu Cię rozumiem, tam nie da się odpocząć :roll:

Ja do Czarnogóry będę już tylko jeździć w góry :mrgreen: Po drodze do lub wracając z Chorwacji ;)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 13.08.2019 12:46

maslinka napisał(a):Czarnogóra jest piękna, ale nie na wybrzeżu ;)
No chyba że Boka Kotorska, która robi wrażenie.

W zeszłym roku mieszkaliśmy 5 dni w Kotorze, zwiedzaliśmy miejscowości nad Zatoką, byliśmy w Parku Narodowym Lovćen, pływaliśmy po niesamowitym Jeziorze Szkoderskim... Było pięknie!

W tym roku byliśmy 3 dni w Durmitorze i wiem, że na pewno tam wrócę, bo te góry są po prostu magiczne :D Do tego kanion Tary, jezioro Pivsko...

W Montenegro po prostu trzeba wiedzieć, dokąd jechać ;) Budva, Petrovac i inne miejscowości na wybrzeżu - dla mnie, porażka. Tu Cię rozumiem, tam nie da się odpocząć :roll:

Ja do Czarnogóry będę już tylko jeździć w góry :mrgreen: Po drodze do lub wracając z Chorwacji ;)

Prawda, to także jedno z moich spostrzeżeń. Sam wjazd czy raczej zjazd kanionem Pivy niesamowity. Miałem nadzieję, że będzie jak u Hickoka, trzęsienie ziemi a później napięcie będzie stopniowo narastać...nic podobnego nie nastąpiło. Irytacja, to bardziej odpowiednie słowo.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 13.08.2019 13:10

SebastianM napisał(a):Spoko, czy moja, czy Twoja ocena, będzie zawsze subiektywna. Musimy się różnić, inaczej świat byłby nudny. :D
To nie tak, że wszystko było czarne czy białe. Kilku dni mi potrzeba, ochłonę, nabiorę dystansu.

Zgadzam się z tobą. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań.
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 13.08.2019 14:08

Wchodził ktoś na mury w Kotorze? Nadal cena 8 euro? Ile mniej więcej czasu zajęło wejście?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 13.08.2019 14:43

agulus napisał(a):Wchodził ktoś na mury w Kotorze? Nadal cena 8 euro? Ile mniej więcej czasu zajęło wejście?

Tak są odpłatne, moja żona wchodziła, ja nie dałbym rady :) . Czas potrzebny na wejście, zejście około 2 godzin.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 14.08.2019 11:20

agulus napisał(a):Wchodził ktoś na mury w Kotorze? Nadal cena 8 euro? Ile mniej więcej czasu zajęło wejście?


Hej, chodzi ci o mury czy wejście na twierdzę ? Bilet na twierdzę to 8-9 E. Można uniknąć opłaty wchodząc przed godz. 8 , gdyż wtedy zjawia się obsługa. Jest to dobry wariant przede wszystkim ze względu na pogodę. Nie świeci w drodze na górę, która zajmuje około godziny z postojami. Bardzo dużo osób wchodziło po godz.7. Polecam gorąco. Warto, widoki cudne.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 14.08.2019 14:45

Może ktoś chce wcześniej zaplanować sobie zwiedzanie Kotoru, podrzucam mapkę.

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - pytania i porady. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone