Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ceny po wejściu Cro do Unii

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek2929
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek2929 » 02.09.2014 22:50

andrew_g napisał(a):
... tj. ten sam model i plan dzialania kazdego roku latem, poczawszy od jazdy co roku ta sama droga Maribor, Zagrzeb,Split .... itd, a konczac na tych samych widokach i krajobrazach ... doslownie jak ktos jedzie jedzie po raz n-ty ta sama droga to juz jest nuda ... powiedz mi czym mozesz sie zachwycic ... tym samym co rocznym schematem podrozowania i poznawania ?


Przyczep się jeszcze do tych to mają daczę w górach albo nad jeziorem :)
Jak można jeździć do tego samego domku w górach co pół roku, przecież to bez sensu.

ps. A co do tematu. Czy polepszyła im się jakość piwa czy smak mi się stępił.
Ostatnio edytowano 02.09.2014 22:52 przez jacek2929, łącznie edytowano 1 raz
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 02.09.2014 22:52

Panowie... skoro doszliście tak daleko - aż do Wilkowyj , poślę Wam cytat : "PAX" :D
andrew_g
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 14.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrew_g » 02.09.2014 23:11

Hahaha ... jacek2929 prowokator z ciebie ... wroc moze lepiej do degustacji ... bo niesmak po twoim zlosliwym poscie zostanie ci znacznie dluzej niz smak chorwackich tanich piw



quote="jacek2929"]
andrew_g napisał(a):
... tj. ten sam model i plan dzialania kazdego roku latem, poczawszy od jazdy co roku ta sama droga Maribor, Zagrzeb,Split .... itd, a konczac na tych samych widokach i krajobrazach ... doslownie jak ktos jedzie jedzie po raz n-ty ta sama droga to juz jest nuda ... powiedz mi czym mozesz sie zachwycic ... tym samym co rocznym schematem podrozowania i poznawania ?


Przyczep się jeszcze do tych to mają daczę w górach albo nad jeziorem :)
Jak można jeździć do tego samego domku w górach co pół roku, przecież to bez sensu.

ps. A co do tematu. Czy polepszyła im się jakość piwa czy smak mi się stępił.[/quote]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.09.2014 07:59

jacek2929 napisał(a):ps. A co do tematu. Czy polepszyła im się jakość piwa czy smak mi się stępił.


Jakieś takie siki z Karlovacko się zrobiły.
(proszę, nie bijcie... :wink: )
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 03.09.2014 08:05

Vjetar napisał(a):
jacek2929 napisał(a):ps. A co do tematu. Czy polepszyła im się jakość piwa czy smak mi się stępił.


Jakieś takie siki z Karlovacko się zrobiły.
(proszę, nie bijcie... :wink: )

Niestety to prawda..... :(
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 03.09.2014 08:37

giba0909 napisał(a):
Vjetar napisał(a):
jacek2929 napisał(a):ps. A co do tematu. Czy polepszyła im się jakość piwa czy smak mi się stępił.


Jakieś takie siki z Karlovacko się zrobiły.
(proszę, nie bijcie... :wink: )

Niestety to prawda..... :(


No ej.. W tym roku po raz pierwszy skarżyłem się żonie, że coś mi piwo słabo wchodzi i później kupowałem Staropramen czy jakieś inne nawet.. Może faktycznie coś w tym jest..? ;)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.09.2014 11:34

Ceny lodów podskoczyły z 6kn na 7kn ,no i te na Krku ,były gorszej jakości i mniejsze kugleniż te w Baśce.V ,Breli, Dubrovniku [10 kn ]
Po ostatnim zatruciu w Baśka .V...był to Płata z tuńczyka z frytkami
... jakoś przestałem odwiedzać te ich lokale i sami kupowaliśmy i robiliśmy :wink:
Ostatnio edytowano 04.09.2014 11:38 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.09.2014 11:36

mervik napisał(a):Ceny lodów podskoczyły z 6kn na 7kn ,no i te na Krku ,były gorszej jakości i mniejsze kugleniż te w Baśce.V


Na Krku spotkałem ceny od 6 do 8 za kuglicę. Niektóre dobre, niektóre takie sobie.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.09.2014 11:42

Vjetar napisał(a):
mervik napisał(a):Ceny lodów podskoczyły z 6kn na 7kn ,no i te na Krku ,były gorszej jakości i mniejsze kugleniż te w Baśce.V


Na Krku spotkałem ceny od 6 do 8 za kuglicę. Niektóre dobre, niektóre takie sobie.


...zauważyłem że te drogie lody były sprzedawane przy restauracjach :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.09.2014 11:46

mervik napisał(a):
Vjetar napisał(a):
mervik napisał(a):Ceny lodów podskoczyły z 6kn na 7kn ,no i te na Krku ,były gorszej jakości i mniejsze kugleniż te w Baśce.V


Na Krku spotkałem ceny od 6 do 8 za kuglicę. Niektóre dobre, niektóre takie sobie.


...zauważyłem że te drogie lody były sprzedawane przy restauracjach :roll:


A ja zauważyłem (bez względu na cenę podaną powyżej), że niektóre były baaardzo zmrożone i bez intensywnego smaku- tego wcześniej nie było. Więcej wody?
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.09.2014 11:53

Vjetar napisał(a):A ja zauważyłem (bez względu na cenę podaną powyżej), że niektóre były baaardzo zmrożone i bez intensywnego smaku- tego wcześniej nie było. Więcej wody?


Potwierdzam to ,ale z drugiej strony na ten upał co mieliśmy były w sam raz i w Vrbniku były nawet duże te kugle porównując do Baśki i Krku kosztując 7 kn :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.09.2014 11:55

Na Pagu lody generalnie spotykałem w cenie 6kn ale gdzieś też spotkałem po 8. Różnica jest taka że to nie 1 gałka a po prostu lód czyli kubek naładowany do pełna. U mnie we wsi czyli ani kurort ani atrakcja gałka 2,5 zł ale taka zebrana o kant czyli w zasadzie nie kulka tylko pół. Żeby mieć tyle loda co np w Novalji za 6 kn muszę kupić 3 czyli 7,50 zł. Drogie w Cro są te pakowane BigMilki itp., bo i po 25 kn widziałem za jakieś wypasione w knajpie na plaży. Taniej wychodziły na morzu prosto z łódki z obwoźnego :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.09.2014 12:16

Piwo Laško w "kurorcie"- 25 HRK za PET-a ( poj.2 l dla niewtajemniczonych).
Dokładnie to samo piwo w Brnje - 15 HRK.

Woda JANA (owoce leśne) - w "kurorcie" 12 HRK, w Brnje - 8.

Ot, taka ciekawostka. :mrgreen:

Wiec dla robiących zakupy w Cro, opcja zjechania z autobany nie wydaje się taka zła.
Oczywiście w odpowiedniej odległości od Jadrana. :wink:

ps.
Ale nie wiem jaki wpływ na to miała UE, więc może nie w temacie.
Najmocniej przepraszam. :smo:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.09.2014 12:51

mervik napisał(a):...zauważyłem że te drogie lody były sprzedawane przy restauracjach :roll:


I jeszcze taka ciekawostka - Njivice.
Lodówka przy restauracji.
Lody kupowane "na wynos" czyli normalnie do wafelka były po 7 kn.
Lody kupowane na restauracyjnym tarasie - cena w karcie 6 kn.

:?:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.09.2014 13:47

Może wafelek był po kunie :?: :lol: U nas na wsi dopłata do lepszego chrupiącego i słodkiego kubka 50 gr. w Cro 1 "lód" był do zwykłego kubka ale 2 "gałki" czyli po naszemu tak z 5 albo 6 było już do lepszego właśnie słodkiego w cenie. Żeby w temacie to w 2005 w Basce na Krku również lody były po 6 kn, wcześniej nie pamiętam bo młoda była za mała na lody więc kupowaliśmy sporadycznie :mrgreen:

Ożujsko, Karlovacko, Pan standardowo po 7,49 za 0,5l boćę w szkle + 1 kn + PDV kaucja we wiejskim sklepiku w Metajnie. W Novalisie w Novalji nic taniej nie było. Kiedyś dało się kupić za 6,49 kn. Fajki Walter Wolf 20 kn. Kilka lat temu po 18 kn. Kalmary mrożone na ryby 31 kn za 400 gr. wcześniej nie pamiętam. Prsut paczkowany 160-240 kn/kg wcześniej podobnie. To tak z podstawowych dóbr. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
ceny po wejściu Cro do Unii - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone