Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ceny po wejściu Cro do Unii

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 24.08.2014 11:34

giba0909 napisał(a):Zastanawia mnie tylko dlaczego dania rybne w restauracjach chorwackich są tak drogie? Płaciliśmy za paterę grillowanych ryb i owoców morza na dwie osoby 220 kun

Restauratorzy maja taki popyt,że nawet za 300-400kn za plater przyjdą osoby i zapełnią wszystkie stoliki w knajpie.
Jak nie zasmakuje nam danie, to wybieramy inna restauracje, a w nasze miejsce przyjdzie inny "Kowalski" i też dostanie spaloną rybę i tak w kółko :) Nie dbają o cenę i jakoś bo i tak będą mieć full.
P.S Może po sezonie się bardziej starają :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.08.2014 15:23

PakoG napisał(a):
giba0909 napisał(a):Zastanawia mnie tylko dlaczego dania rybne w restauracjach chorwackich są tak drogie? Płaciliśmy za paterę grillowanych ryb i owoców morza na dwie osoby 220 kun

Restauratorzy maja taki popyt,że nawet za 300-400kn za plater przyjdą osoby i zapełnią wszystkie stoliki w knajpie.
Jak nie zasmakuje nam danie, to wybieramy inna restauracje, a w nasze miejsce przyjdzie inny "Kowalski" i też dostanie spaloną rybę i tak w kółko :) Nie dbają o cenę i jakoś bo i tak będą mieć full.
P.S Może po sezonie się bardziej starają :)

Po pierwsze ryby i owoce morza są drogie wszędzie (zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach Europy i nie tylko). A po drugie, jeśli chcemy je zjeść w restauracji, pamiętajmy, że ktoś nam to musi przyrządzić, ktoś musi podać.... a to też ma swoją cenę....
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 24.08.2014 15:48

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
PakoG napisał(a):
giba0909 napisał(a):Zastanawia mnie tylko dlaczego dania rybne w restauracjach chorwackich są tak drogie? Płaciliśmy za paterę grillowanych ryb i owoców morza na dwie osoby 220 kun

Restauratorzy maja taki popyt,że nawet za 300-400kn za plater przyjdą osoby i zapełnią wszystkie stoliki w knajpie.
Jak nie zasmakuje nam danie, to wybieramy inna restauracje, a w nasze miejsce przyjdzie inny "Kowalski" i też dostanie spaloną rybę i tak w kółko :) Nie dbają o cenę i jakoś bo i tak będą mieć full.
P.S Może po sezonie się bardziej starają :)

Po pierwsze ryby i owoce morza są drogie wszędzie (zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach Europy i nie tylko). A po drugie, jeśli chcemy je zjeść w restauracji, pamiętajmy, że ktoś nam to musi przyrządzić, ktoś musi podać.... a to też ma swoją cenę....

Zgadza się ryby wszędzie są drogie. Wystarczy pójść do restauracji np w Łebie i zamówić porządną rybę, też nie zapłacimy mało...
220 Kn za rybną platą na dwie osoby to cena, która się nie zmienia. Pamiętam kilka lat temu tyle samo płaciliśmy.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 26.08.2014 19:29

Dodatkowo w Łebie możemy nieopatrznie kupić rybę z Chin jako naszego dorsza.........
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.09.2014 10:50

Nie zauważyłem jakiejś gwałtownej zwyżki cen w stosunku do ostatniego pobytu (2011).
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.09.2014 17:20

giba0909 napisał(a):Dodatkowo w Łebie możemy nieopatrznie kupić rybę z Chin jako naszego dorsza.........

Skąd są ryby nad Bałtykiem? stąd http://www.kuchnieswiata.com.pl/
antek23
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek23 » 02.09.2014 08:57

Te wakacje spędzilem w Novalii, był to dziewiąty wyjazd do Cro. Niestety muszę stwierdzić, że te malownicze stare części miejscowości zmieniły się w bazar z tandetną chińszczyzną za kosmiczne pieniądze. Ceny owoców na bazarach ( brzoskwinie ok 16 zł. za kilo ) są raz wyższe niż np. w Konzumie. Apartament dla czterech osób 90 euro bez klimy ?
Chorwacja jest piękna, ale koszty pobytu zaczynają być absurdalne. Kolejne wakacje spędzimy we Włoszech, wiem nie będzie taniej ale też nie drożej.......
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 09:05

Oby więcej było takich osób :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 09:09

Bocian napisał(a):Oby więcej było takich osób :)


..i będzie :mrgreen:
Ja za rok co prawda nie do Włoch ale do Grecji :)
Biorę rozwód z Croatią przynajmniej na kilka lat.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 09:10

ipaga napisał(a):
Bocian napisał(a):Oby więcej było takich osób :)


..i będzie :mrgreen:
Ja za rok co prawda nie do Włoch ale do Grecji :)
Biorę rozwód z Croatią przynajmniej na kilka lat.

Szerokiej drogi :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 09:11

Bocian napisał(a):
ipaga napisał(a):
Bocian napisał(a):Oby więcej było takich osób :)


..i będzie :mrgreen:
Ja za rok co prawda nie do Włoch ale do Grecji :)
Biorę rozwód z Croatią przynajmniej na kilka lat.

Szerokiej drogi :mrgreen:



zważywszy, że sobie polecę to...nieba :wink: :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 09:17

ipaga napisał(a):
Bocian napisał(a):
ipaga napisał(a):
Bocian napisał(a):Oby więcej było takich osób :)


..i będzie :mrgreen:
Ja za rok co prawda nie do Włoch ale do Grecji :)
Biorę rozwód z Croatią przynajmniej na kilka lat.

Szerokiej drogi :mrgreen:



zważywszy, że sobie polecę to...nieba :wink: :mrgreen:

Wszystko jedno :) Co do cen to ja nie zauważyłem jakiś podwyżek drastycznych. Zauważyłem natomiast, że w niektórych miejscach właścicieli z lekka ........ :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 09:24

Ceny jak w roku ubiegłym..

W moim subiektywnym odczuciu ceny nie idą w parze z jakością usług i ...dlatego jak mam czekać na kawę 40 minut to sorki ...''ja wysiadam''. :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 09:33

ipaga napisał(a):Ceny jak w roku ubiegłym..

W moim subiektywnym odczuciu ceny nie idą w parze z jakością usług i ...dlatego jak mam czekać na kawę 40 minut to sorki ...''ja wysiadam''. :mrgreen:

Może trzeba zmienić lokal? :)
antek23
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek23 » 02.09.2014 09:44

ipaga napisał(a):
Bocian napisał(a):Oby więcej było takich osób :)


..i będzie :mrgreen:
Ja za rok co prawda nie do Włoch ale do Grecji :)
Biorę rozwód z Croatią przynajmniej na kilka lat.



Ja też do Cro planuję powrót za parę lat. Teraz chcemy zobaczyć coś innego.....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
ceny po wejściu Cro do Unii - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone