Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ceny na Hvarze

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2016 17:40

dids76 napisał(a):Na Hvar niestety nie byłem, ale byłem kilka razy na sąsiedniej Brač. Przed wyjazdem też strasznie się obawiałem cen, bo to wyspa i musi być drożej ;) . Jeśli chodzi o konoby byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, ceny były takie same albo nawet i niższe niż w okolicach Trogiru, gdzie też byliśmy kilka razy. Apartamenty też mam w miarę tanie, więc następny wyjazd do CRO to znów Brač :oczko_usmiech: :mrgreen:

Bo trafiłeś na tę tańszą część wyspy. :mrgreen: Jakbyś wylądował gdzieś w Bolu, to ten Twój apartman byłby przynajmniej dwa razy droższy. Tak samo jak miasna plata w knajpie. :wink:
Wypowiedziałam się na temat cen apartmanów tutaj. I myślę, że dotyczy to też knajp.
Na jednej wyspie w jednym mieście możesz mieć różne rzeczy prawie dwa razy droższe niż w innym. Hvar droższy od Jelsy. Bol droższy od Povlji. Korčula droższa od Prižby. Tak samo jak na lądzie Brela jest droższa od Sv. Petara. Nie można generalizować, i tyle.
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 14.04.2016 18:18

Ale generalnie trzeba stwierdzić, że "droższe wyspy" to mit :) . Piętnaście razy wypoczywałem na wyspach. Reszta moich znajomych jeździ głównie na stały ląd. Ceny porównywalne. Ale może lepiej o tym głośno nie mówić? :wink:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2016 18:31

witia napisał(a):Ale generalnie trzeba stwierdzić, że "droższe wyspy" to mit :) . (...) Ale może lepiej o tym głośno nie mówić? :wink:

Tak - jedno i drugie. :wink: Przynajmniej jeśli chodzi o popularne wyspy jak Hvar, Brač czy Korčula. Bo z kolei po wstępnym rozpoznaniu cen apartmanów na Visie mam wrażenie, że wyspa skutecznie broni wspomnianego mitu... :roll: :oczko_usmiech:
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 14.04.2016 21:29

Mikromir napisał(a):
witia napisał(a):Ale generalnie trzeba stwierdzić, że "droższe wyspy" to mit :) . (...) Ale może lepiej o tym głośno nie mówić? :wink:

Tak - jedno i drugie. :wink: Przynajmniej jeśli chodzi o popularne wyspy jak Hvar, Brač czy Korčula. Bo z kolei po wstępnym rozpoznaniu cen apartmanów na Visie mam wrażenie, że wyspa skutecznie broni wspomnianego mitu... :roll: :oczko_usmiech:

Ejże! Naprawdę tak ciężko ze znalezieniem czegoś w rozsądnej cenie na Visie ? Jakby co to napisz na PW jaki termin i jakie wymagania to coś podeślę: z poprzednich wakacji na Visie ostała mi się spora baza apartmanów, może uda mi się pomóc. :papa:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2016 21:54

Hercklekot napisał(a):Ejże! Naprawdę tak ciężko ze znalezieniem czegoś w rozsądnej cenie na Visie ? Jakby co to napisz na PW jaki termin i jakie wymagania to coś podeślę: z poprzednich wakacji na Visie ostała mi się spora baza apartmanów, może uda mi się pomóc. :papa:

Bardzo Ci dziękuję. :D Zgłoszę się przed którymś z kolejnych sezonów, bo w tym roku nie wypali nawet Korčula, w sprawie której ostatnio korespondowaliśmy. Hard times.... :cry:
silvvia
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) silvvia » 15.04.2016 20:49

Czy dobrze kumam z promów, ze powinnam wsiąść na Splicie a wysiąść na Stari Grad ?? wychodzi mi 318 za auto i 2 razy po 47 hmm , albo cos poknocilam ? :oops:
pyton
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 17.04.2016 11:00

silvvia napisał(a):Czy dobrze kumam z promów, ze powinnam wsiąść na Splicie a wysiąść na Stari Grad ?? wychodzi mi 318 za auto i 2 razy po 47 hmm , albo cos poknocilam ? :oops:

Dobrze kumasz.
Można jeszcze dopłynąć z Drvenika do Sucuraja (108 + 2x16) ale masz dodatkowe 150 km do przejechania (ląd + wyspa)i koszt autostrady i tunelu Sv.Ilja (pewnie ok 20+20). Ja wybrałem to rozwiązanie bo nie chciałem wbijać się do Splitu i szukać odpowiedniej kolejki oraz to, że chciałem się przejechać "ciekawą" drogą wzdłuż wyspy. Powrót natomiast Stari Grad - Split.
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje