Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.03.2016 10:15

Że te nie spadną, to ja wieeeem :)

Chodzi o ewentualny zjazd tych spod 100 euro do akceptowalnego poziomu :D

No ale widzę, że popieracie moje zdanie dotyczące nierealności "obniżek", więc się cieszę - znaczy, że się znam lepiej niż kolega :P :D
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 31.03.2016 10:20

Znasz się lepiej, bo patrzysz na to realnie, a nie optymistycznie jak kolega ;)
Pamiętajmy też o tym, że na ceny ma wpływ wiele czynników, zaczynając od pogody, kończąc na obieranych kierunkach przez turystów. W 2015 wiele osób odpuściło sobie Egipt, Tunezje itp, a w tym roku oprócz Afryki, wielu turystów odpuści sobie również Grecję i jej wyspy jak i Włochy południowe, więc można liczyć się z tłokiem na Cro :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 31.03.2016 10:31

Ja jeszcze ci poradzę potarguj się, w sensie zapytaj o jakiś rabat jak już teraz zarezerwujesz, zawsze coś opuszczą a symbolicznie nawet 2-3 euro to przy całym pobycie będzie prawie nocleg gratis. Wątpię abyś taniej znalazła... i jak Janusz napisał 40% to nie ma opcji... Chorwacji muszą z czegoś żyć cały rok, nawet jakbyś w ciemno pojechała i miało by stać puste to nie wiem czy za tyle by ci ktoś wynajął. Ja 4 lata temu w Tucepi też byłem w ciemno, wyhaczyliśmy w bardzo wysokim standardzie kwaterkę w 1 linii brzegowej, cena była powyżej naszego budżetu i targowaliśmy się... niestety Pani nie chciała obniżyć dosłownie o nic, w sumie byśmy go mimo wszystko wzięli jakby obniżyła jakkolwiek cenę, obserwowaliśmy apartament spacerując i stał on pusty prawie tydzień zanim kogoś znalazła.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 10:32

Natko_ napisał(a):Chodzi o ewentualny zjazd tych spod 100 euro do akceptowalnego poziomu :D


Jaki apartament jest za 100 euro :?:

W Breli w sierpniu 2+2 na pewno nie spadną o 40 % :idea:
Byłem w Breli w 2014 w sierpniu - cena 25 euro za łózko (lipiec,sierpień) - tak samo było w 2015, i tak jest w 2016.
Czerwiec i wrzesień po 20 euro, maj i październik po 15 euro za łóżko.
Ceny obejmują klimę i taksę klimatyczną.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.03.2016 10:41

Pierwszy z brzegu wolny:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 10:50

Pierwszy z brzegu w sezonie jest za 130 euro bez klimy
To duży apartament dla 7 osób czyli łóżko poniżej 20 euro, więc nie ma tragedii.
No i mimo tej ceny jest wolny tylko kilka dni w lipcu.
Wątpię czy będzie taniej aż o 40 %.
Ten znajomy plecie bzdury :idea:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.03.2016 11:03

Dobra, wkleiło się nie tak, szósty z góry, na 4 osoby ;)
Ale właśnie taki jest przekrój cenowy Drasnic (to jednak blisko Makarskiej, więc lokalizacja robi swoje). Ładnie tam jest, nie powiem, ale nie jestem pewna, że "to jest to" czego szukamy ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 11:12

Natko_ napisał(a):Dobra, wkleiło się nie tak, szósty z góry, na 4 osoby ;)
Ale właśnie taki jest przekrój cenowy Drasnic (to jednak blisko Makarskiej, więc lokalizacja robi swoje). Ładnie tam jest, nie powiem, ale nie jestem pewna, że "to jest to" czego szukamy ;)

Jeśli dobrze sprawdziłem to 100 euro jest za apartament 4+1 i tez już w lipcu i sierpniu zajęty.
A więc rezerwacja w lipcu na sierpień za cenę o 40 % mniejszą nierealna.
Powtarzam jeszcze raz - znajomy męża plecie bzdury :idea:
encomp
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 31.03.2016 14:02

100 euro za apartament to sporo. Takie ceny to raczej Rogoznicy czy Primosten w koncówce lipca pamiętam. Na Pagu 55 za apartament. Wiadomo, że na dzika się coś znajdzie ale najlepiej być z rana i wtedy szukać. Zawsze jak zjeżdżałem z Pagu na południe to był wyjazd z rana i 2 h szukania a czasem więcej i się udawało. 1 raz Drvenik za 50 euro, 1 raz Seget Vranica - 55 euro - wszystko środek sezonu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 14:14

encomp napisał(a):100 euro za apartament to sporo. Takie ceny to raczej Rogoznicy czy Primosten w koncówce lipca pamiętam. Na Pagu 55 za apartament. Wiadomo, że na dzika się coś znajdzie ale najlepiej być z rana i wtedy szukać. Zawsze jak zjeżdżałem z Pagu na południe to był wyjazd z rana i 2 h szukania a czasem więcej i się udawało. 1 raz Drvenik za 50 euro, 1 raz Seget Vranica - 55 euro - wszystko środek sezonu.

100 euro za apartament w sezonie dla 5 osób na Riwierze Makarskiej w dobrym miejscu to raczej norma.
Na Pagu jest zdecydowanie taniej.
W ciemno w sezonie coraz trudniej jechać bez rezerwacji.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.03.2016 14:32

No rezerwując ma się większe pojęcie o samej kwaterze, okolicy, można sprawdzić wszystkie za i przeciw.

W ciemno to najlepiej być przed południem i tak czy siak mieć w jakiś sposób sprecyzowane rejony zainteresowań.

Ceny kwater - Riviera Makarska ma to do siebie, że kosztuje ;)

Ale jak pisałam, to nasz 8 raz w CRO, zawsze gdzieś indziej i biorąc pod uwagę położenie, dojazd jak i "ulubiony" rodzaj plaż, to w tym roku odpadł Pag, odpadły wyspy, północ odpada "bo tak".

Nie dam 100 za apartament, aż tak zdesperowana nie jestem - jak pisałam wcześniej za przyzwoite 50-60 euraczy na 5 sztuk (dobra, 4 i trochę) w dobrym miejscu i dobrej jakości się da znaleźć. I w tej cenie jestem ZA rezerwacją, nie za czekaniem na to, że ktoś mi opuści - prędzej obawiam się, że ktoś inny mi sprzed nosa sprzątnie :P
Tylko wkurzyło mnie to, że mi ktoś podburza męża i twierdzi, że w tych drogich rejonach spuszczają z tonu w sezonie.... ;) Nie spuszczają. Wyniosę treści poza forum i mu pokażę, co pisaliście tu i na pw :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.03.2016 14:42

Janusz Bajcer napisał(a):100 euro za apartament w sezonie dla 5 osób na Riwierze Makarskiej w dobrym miejscu to raczej norma.

Tego fenomenu nigdy nie zrozumiem. :roll:
Ludzie płacą tyle kasy, żeby se pochodzić po ludziach. :? :mrgreen:
Janusz Bajcer napisał(a):Na Pagu jest zdecydowanie taniej.

No, zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 14:48

anakin napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):100 euro za apartament w sezonie dla 5 osób na Riwierze Makarskiej w dobrym miejscu to raczej norma.

Tego fenomenu nigdy nie zrozumiem. :roll:
Ludzie płacą tyle kasy, żeby se pochodzić po ludziach. :? :mrgreen:
Janusz Bajcer napisał(a):Na Pagu jest zdecydowanie taniej.

No, zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link :wink:

Byłem w sezonie w Breli i po ludziach nie chodziłem.
Każda miejscowość i region ma swoje plusy i minusy ... no i są różne wymagania drugiej "połówki" :wink:

Widocznie na Pagu też trafiają się "perełki" za 100 euro :wink:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 31.03.2016 15:04

encomp napisał(a):100 euro za apartament to sporo. Takie ceny to raczej Rogoznicy czy Primosten w koncówce lipca pamiętam. Na Pagu 55 za apartament. Wiadomo, że na dzika się coś znajdzie ale najlepiej być z rana i wtedy szukać. Zawsze jak zjeżdżałem z Pagu na południe to był wyjazd z rana i 2 h szukania a czasem więcej i się udawało. 1 raz Drvenik za 50 euro, 1 raz Seget Vranica - 55 euro - wszystko środek sezonu.


Nie, to standardowa cena apartamentu przy plaży, dobrze wyposażonego, z parkingiem, ogrodem itp., w wysokim sezonie, od Splitu w dół albo na Hvarze /Korculi. W okolicach Sibenika i Zadaru też takich sporo, no i oczywiście Istria.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.03.2016 16:22

klerjeser napisał(a):
encomp napisał(a):100 euro za apartament to sporo. Takie ceny to raczej Rogoznicy czy Primosten w koncówce lipca pamiętam. Na Pagu 55 za apartament. Wiadomo, że na dzika się coś znajdzie ale najlepiej być z rana i wtedy szukać. Zawsze jak zjeżdżałem z Pagu na południe to był wyjazd z rana i 2 h szukania a czasem więcej i się udawało. 1 raz Drvenik za 50 euro, 1 raz Seget Vranica - 55 euro - wszystko środek sezonu.


Nie, to standardowa cena apartamentu przy plaży, dobrze wyposażonego, z parkingiem, ogrodem itp., w wysokim sezonie, od Splitu w dół albo na Hvarze /Korculi. W okolicach Sibenika i Zadaru też takich sporo, no i oczywiście Istria.

W okolicach Zadaru w życiu bym nie dała 100E za apartman nawet taki jak opisany. Tam przeciętnie jest jednak taniej niż w Breli. :wink: Jasne, że i tak drogie apartmany się w tej okolicy znajdzie, tylko po co przepłacać? Istria jest droga bo żyje z turystów zachodnioeuropejskich i tam niewiele się da wynegocjować. Na Hvarze też zależy gdzie - za tunelem Pitve takie ceny może i obowiązują, ale na przykład w Jelsie będzie już przeciętnie sporo taniej.
Nie można tych wszystkich miejsc wrzucać do jednego worka. :!: Nawet na Makarskiej Riwierze ceny są różne zależnie od miejscowości.
Nie dalej jak tydzień temu zmuszona byłam z przyczyn osobistych zrezygnować z upatrzonej miejscówki na Korčuli, spokojne obrzeża Prižby. OK, plaża skały i beton (innych już w sumie nie potrzebuję odkąd najmłodsze dziecię podrosło), ale dom - pierwsza linia od wody, brzeg dostępny z lądu tylko dla mieszkańców (2 apartmany 4+1), jest parking, duży ogród, w mieszkaniu dwie sypialnie, kuchnia (ze zmywarką :) ) z jadalnią i częścią dzienną, taras z widokiem na morze, klima. Cena? Zdążyłam wynegocjować 55E za dobę dla 5 osób w terminie 4-18 lipca. Aż się serce krajało, gdy musiałam odklepać. W okolicach miasta Korčula pewnie musiałabym dać dużo więcej. Dlatego uważam, że nie należy uogólniać, jeśli chodzi o ceny obowiązujące gdziekolwiek. I jestem zdecydowanie zwolenniczką wcześniejszej rezerwacji. :wink:

@ Natko_ - w pełni się z tym zgadzam:
Natko_ napisał(a):Nie dam 100 za apartament, aż tak zdesperowana nie jestem - jak pisałam wcześniej za przyzwoite 50-60 euraczy na 5 sztuk (dobra, 4 i trochę) w dobrym miejscu i dobrej jakości się da znaleźć. I w tej cenie jestem ZA rezerwacją, nie za czekaniem na to, że ktoś mi opuści
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 310
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone