Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tygodniowy wyjazd na wyspy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Conrado
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.07.2021
Tygodniowy wyjazd na wyspy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Conrado » 24.07.2021 12:51

Witam forumowiczów :)

Planujemy z dziewczyną tygodniowy wyjazd na wyspy (Brac i Hvar). Jest to nasz drugi wyjazd do Chorwacji. Wstępnie wyznaczyłem taką trasę: Z lotniska do Splitu, następnie promem na Supetar, Bol, Jelsa. Na końcu Stari Grad i z powrotem do Splitu. Proszę was zatem o parę porad. Czy trasa jest odpowiednia? Może trzeba dokonać jakichś modyfikacji w postaci zboczenia z trasy i zobaczenia czegoś ciekawego. Gdzie warto zatrzymać się dłużej? Gdzie warto zjeść lub skorzystać z jakiejś atrakcji? Hotele będę bookował na ostatnią chwilę więc jeśli są jakieś strony z ofertami last minute to chętnie przejrzę. Każda rada będzie dla mnie mile widziana. Za wszystkie serdecznie dziękuję :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.07.2021 13:19

Poczytaj wątki dotyczące obu tych wysp, tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
Conrado
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Conrado » 24.07.2021 13:34

Chodzi mi głównie o transport lądowy pomiędzy miejscowościami na wyspie, a tego nie znalazłem.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 20.07.2022 18:24

Hej, są autobusy, czasami nie jeżdżą zgodnie z rozkładem, ale to będzie dla dwóch osób taniej niż taxi, około 100 kun za dwie osoby z Supetaru do Bol. Osobiście polecam zamiast Bolu Postirę, albo Pucisce. Z Bolu do Jest pływa chyba tylko katamaran, ale byliśmy tam 3lata temu, więc może pamięć mnie myli i nie we wszystkie dni. Jelsa jest bardzo fajna, ale jeśli zależy Wam na ładnych miejscach do plażowania blisko centrum, to jest ich bardzo mało, żeby nie powiedzieć, że brak. Poza sezonem miło było przy opuszczonym hotelu Belgrade, ale nie wiem, jak w sezonie i bez auta będzie trudno. Polecalabym przejrzeć też inne miejsca, np. okolice Vrboskiej . W Jelsie polecam restauracje Murvica i kawiarnię Gelateria, w Starigradzie lody lawendowe. https://www.bookaway.com/s/croatia/supe ... gK3WvD_BwE
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2022 19:13

Hej, wątek z poprzedniego roku. :oczko_usmiech:

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Tygodniowy wyjazd na wyspy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone