Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michal_l12
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_l12 » 25.03.2016 09:47

Lednice napisał(a):Ja bym zarezerwował, jeden stres mniej
Wieczorem w negocjacjach raczej zawsze wygrywa właściciel kwatery.

Coraz bardziej przychylam się do tej opcji, jeszcze przeglądam oferty, może coś ciekawego znajdę. :wink:

Z napisał(a):Musisz wziąć pod uwagę to że w Breli nie będziesz mógł przebierać w ofertach,jedź do Breli na dziewięć dni.

Między innymi z tego też powodu zacząłem szukać czegoś już teraz. Podróż z południa polski do Breli bezpośrednio to około 12 godzin samej jazdy (według wujka google), więc zwiedzanie czegoś po drodze odpada. Naszym miejscem docelowym jest Brela (wiadomo, chyba najpiękniejsze wybrzeże, plaże), ale ze względu na zwiedzanie w trasie musimy mieć jakiś nocleg na północy Chorwacji.

nosferatu7 napisał(a):Jeśli planujecie zwiedzać wyspę to proponuję szukać noclegu w centralne części, miasto KRK lub Soline naprzykład.

Muszę sprostować trochę mój poprzedni wpis
michal_l12 napisał(a):i może zwiedzanie okolicy

Ze względu na ograniczony czas (będąc już na miejscu) nie chcemy jeździć i ciągle czegoś oglądać. Ja lubię podziwiać cuda jakie nam zafundowała matka natura, góry, skałki, wąwozy, rzeki, zatoki itp. itd. Żona z kolei za zwiedzaniem (ogólnie pojętym) mniej przepada i woli się wylegiwać na słoneczku. :D Stąd chcemy trochę pójść na kompromis i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Typowe zwiedzanie to w drodze, kiedy będziemy mogli zahaczyć o jakieś ciekawe miejsca, a będąc już na miejscu to raczej odwiedzenie w najbliższej okolicy np kilku zatoczek, plaż, jakieś ciekawe wybrzeża, skałki, a żona "smażing" na słoneczku. :wink: 8)
Z tego co udało mi się ustalić w pobliżu miejscowości Vrybnik jest kilka ciekawych plaż, przynajmniej na foto wyglądają ciekawie :wink: A w Breli, wiadomo.. Piękne wybrzeże, plaże, skałki.. Już się doczekać nie mogę.. :D 8)
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 29.03.2016 12:54

Hej. No to mamy zagwozdke czy rezerwować czy jechać w ciemno , byłem kilka razy i tylko raz zarezerwowalem i to był błąd ogromny. Ale teraz w tym roku to już sam nie wiem co robić :? Do BG też pojechałem bez rezerwacji i było spoko, ale teraz z cro to mam dylemat. Miłego dnia :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2016 14:11

Blums napisał(a):Hej. No to mamy zagwozdke czy rezerwować czy jechać w ciemno , byłem kilka razy i tylko raz zarezerwowalem i to był błąd ogromny. Ale teraz w tym roku to już sam nie wiem co robić :? Do BG też pojechałem bez rezerwacji i było spoko, ale teraz z cro to mam dylemat. Miłego dnia :D

Wszystko zależy od terminu wyjazdu i ewentualnie od miejsca pobytu.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 29.03.2016 14:27

Malarska , Tucepi ,Vodice nie wiem jeszcze gdzie za bardzo ;) a wyjazd raczei końcem lipca. Nigdy nie było żadnego problemu ale teraz ? Jak patrzę na booking to szału nie ma z miejscami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2016 14:30

No to masz dwa wyjście - szukać mozolnie i rezerwować - lub jechać tak jak zawsze :wink:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009
Liczyć na obniżki cen apartamentów, czy jechać w ciemno?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.03.2016 00:07

Rozwinę pytanie :)

Mam na oku apartamenty (2, a nawet 3) w cenie wg mnie bardzo rozsądniej, w lokalizacji bardzo dobrej.
Jako, ze to już 8 wyjazd do CRO, to wiem, czego i gdzie szukam.

I mam dylemat taki, że stały bywalec Drasnic, nasz znajomy dalszy, namawia mi męża na to, żeby się wstrzymać z rezerwacją apartamentów, bo w "jego" Drasnicach właściciele w lipcu obniżają ceny kwater i te, które teraz są wystawione po 80-100 euro, można wytargować za 50-60....

Moim zdaniem to mało realne i w zasadzie to chyba zamiast liczyć na takie cuda, to nastawić się po prostu na wyjazd w ciemno, nie?

I tu "konflikt interesów" - mąż przeciwny wyjazdowi zupełnie w ciemno, za to skłonny wierzyć znajomemu :roll:
Niestety nie przyjmuje do wiadomości, że skoro przez 7 lat to JA szukałam kwater i ja spędzałam dłuuugie godziny na forum, na bankach kwater, na rozsyłaniu maili do właścicieli i turystów, który w wyszukiwanych kwaterach byli, to chyba mogę mieć rację, nie?
I szanując jego sprzeciw dla wyjazdu w ciemno (szanując, co nie znaczy popierając - ja tam bym się już tego "ciemno" nie bała ;) nawet z 3 dzieci na pokładzie), jak mu wytłumaczyć, że względnie bezpieczniej zarezerwować coś z tego, co znalazłam (zostało po 1 wolnym terminie)?

A może zwyczajnie się czepiam? I to znajomy ma rację? ;)

Nie muszę chyba dodawać, że póki nie mam klepniętego terminu konkretnego i miejsca, to nie umiem się zacząć cieszyć planami wakacyjnymi? Nie mam wtedy licznika DDW, nie jestem w kalendarzu wyjazdowym :P
Użytkownik usunięty
Re: Liczyć na obniżki cen apartamentów, czy jechać w ciemno?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2016 00:19

Nic z tego nie rozumiem :roll:

Wydedukowałem, że
mąż przeciwny do tej pory wyjazdom w ciemno chce teraz pojechać w ciemno. :roll:
Ty jako zwolenniczka wyjazdów w ciemno jesteś teraz za wcześniejsza rezerwacją. :roll:

Za skomplikowane :roll:
Wyjaśnijcie to w rodzinie i nie mieszajcie do tego innych osób :D
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.03.2016 01:28

Nie nie - maz dalej przeciwnikiem "w ciemno", a za namowami znajomka chce ryzykowac i czekac do lipca z rezerwacja kwatery na sierpien :/
Znajac go wiem, ze jak w lipcu nie znajdziemy nic odpowiedniego, to zwyczajnie nie pojedziemy :evil:

I szukam argumentow, ze albo klepne teraz to, co sie nam podoba (nie sa to Drasnice, ktore zachwala znajomek), albo mu "udowodnie" ze potem trzeba bedzie w ciemno, czemu jest przeciwny.

Ja - poza frajda z odliczania i mozliwoscia wczesniejszego planowania szczegolow - nie mam nic przeciwko jezdzie w ciemno.

Jest sens czekac? Sa takie "zwyczaje" wsrod wynajmujacych, ze obnizaja ceny o 40%? Nie spotkalam sie z tym, ale moze jednak znajomy ma racje, a nie ja?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 07:33

Natko_ napisał(a):Sa takie "zwyczaje" wsrod wynajmujacych, ze obnizaja ceny o 40%? Nie spotkalam sie z tym, ale moze jednak znajomy ma racje, a nie ja?

Ja byłem na kwaterach tylko trzy razy - ale nie Spotkałem się z sytuacją aby ceny kwater w sezonie były obniżane i to aż o 40 %
Nie znalazłem na forum żadnej informacji aby tak było.
Rezerwacja w lipcu na sierpień możliwa, ale trafić co ekstra to chyba tylko przy rezygnacji kogoś kto wcześniej rezerwował.

Jakie jest to Wasze miejsce gdzie ma być klepnięcie :?:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Liczyć na obniżki cen apartamentów, czy jechać w ciemno?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.03.2016 08:17

Natko_ napisał(a):I mam dylemat taki, że stały bywalec Drasnic, nasz znajomy dalszy, namawia mi męża na to, żeby się wstrzymać z rezerwacją apartamentów, bo w "jego" Drasnicach właściciele w lipcu obniżają ceny kwater i te, które teraz są wystawione po 80-100 euro, można wytargować za 50-60....

Moim zdaniem to mało realne i w zasadzie to chyba zamiast liczyć na takie cuda, to nastawić się po prostu na wyjazd w ciemno, nie?

nie twierdzę, że tak nie jest, ale najpierw przeanalizowałbym wiarygodność tego znajomego, różnie z tym bywa oraz sprawdziłbym ceny app. w Drasnicach
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Liczyć na obniżki cen apartamentów, czy jechać w ciemno?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.03.2016 09:10

Natko_ napisał(a):
I mam dylemat taki, że stały bywalec Drasnic, nasz znajomy dalszy, namawia mi męża na to, żeby się wstrzymać z rezerwacją apartamentów, bo w "jego" Drasnicach właściciele w lipcu obniżają ceny kwater i te, które teraz są wystawione po 80-100 euro, można wytargować za 50-60....

Skoro to "jego" miejsce to powinien mieć @ do właścicieli czy nr telefonu.
Jedno pytanie powinno wyjaśnić wątpliwości.

Albo to opowieść z gatunku "szwagier widział", albo apartman z gatunku "d.....nie urywa, jadrana nie widać"...
Przy normalnym standardzie i lokalizacji, taki zjazd z ceny (w sierpniu) wydaje się mało realny.
No chyba, że mówimy o terminie od.....31 sierpnia. :wink:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.03.2016 09:21

No kolega jeździ do Drasnic w różne miejsca - od kilku lat. Jakieś namiary ma, ale "te jego" to pozajmowane.
Dla mnie to trochę na zasadzie, że mało widział, mało wie, bo mnie tam akurat Drasnice ani ziębią ani grzeją ;)

Ceny pooglądałam i właśnie poniżej 75-80 euro z w miarę wygodną lokalizacją, to nie ma co szukać, a bliżej morza coraz wyższe ceny. I mam na myśli termin max. od 23.08, lepiej koło 20.

A sama znalazłam fajną miejscówkę w Małej Dubie, 20m od plaży, klima, miejsca dla naszej 5 dosyć, cena bardzo ok, bo skromne 55 euro - jak na lokalizację i wystrój apartmana bardzo dobra. Znalazłam ludzi, którzy tam byli i wiem, że wpadki nie będzie.
Mam podobną w Bilo - cenowo, lokalizacyjnie, standardem. I w Zaostrogu, ale to ostatnie to "za duże" centrum już dla nas - my takie pipidówki właśnie wolimy :)

Ja się w ciemno jechać nie boję, jedyny minus - dla mnie - to brak komfortu psychicznego przedwyjazdowego - uwieeeelbiam planować przed wszystko, wycieczki, spacery, "must have" i takie tam. No i DDW z konkretną lokalizacją lepiej się odlicza ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 09:30

Natko_ napisał(a):A sama znalazłam fajną miejscówkę w Małej Dubie, 20m od plaży, klima, miejsca dla naszej 5 dosyć, cena bardzo ok, bo skromne 55 euro -

Cena 55 euro - kwatera na ile osób :idea:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 31.03.2016 09:41

W Małej Dubie na 2+3, czyli dla nas ideał.
Jest sypialnia z 3 miejscami (podwójne i pojedyncze) oraz salon z aneksem kuchennym. W salonie rozkładana kanapa. Taras duży, wprawdzie bez widoku na morze, ale przy tej odległości od morza, to nie jest niezbędne ;) Z obejścia morze widać w każdym bądź razie :D
Cena apartmana do 20.08 jest 60 euro, ale wolny jest dopiero od 23.08. Reszta zajęta od 25.06... Mało tego, od 1.09 cena spada do 45 euro, a my byśmy zahaczyli jeszcze ze dwa czy trzy dni września ;)
Pozostałe na 2+2, ale już jestem po zapytaniach i z piątą trzylatką nas przyjmą, nawet ktoś o dostawce wspomniał, więc łóżeczka turystycznego byśmy nie targali z PL... Ceny 50 i 57 euro, więc też bardzo dobry wariant w stosunku cena do jakości (wszystkie apartamenty mają w miarę nowoczesne wyposażenie, czysto, skromnie, bez fajerwerków).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.03.2016 09:43

Powyższe ceny na 100 % nie zmienią się o 40 %.
Otwieraj baniak domowego wina .... :wink: i rezerwujcie. :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 309
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone