Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.02.2016 17:47

JoankaUK napisał(a):Myslimy nad wyjazdem w ciemno, Pag lub Krk, 2doroslych i 2 dzieci, w terminie od 22sierpnia na 10 dni. To mialoby byc nasze pierwsze spotkanie z Chorwacja wiec ciezko nam sie zdecydowac na cos konkretnego bez obejrzenia jak tam jest. Sa szanse na znalezienie jakis fajnych kwater, czy lepiej nie ryzykowac i brac cos w ciemno juz teraz?

W tym terminie, IMO, Krk - zdecydowanie nie w ciemno, Pag - nieśmiałe może ale kto to wie?, ewentualnie Hvar, Brač - nieśmiałe raczej tak.
Poczytaj relacje z podróży do różnych miejsc na wybranych przez Ciebie wyspach i na pierwszy raz, w dodatku z dziećmi, lepiej coś zarezerwuj. Przy tylu informacjach na forum oraz wszystkich streetview i innych dobrodziejstwach googla jesteś w stanie dość dobrze poznać docelowe miejsce przed wyjazdem.
Ale zrobisz jak zechcesz.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 21.02.2016 18:52

nosferatu7 napisał(a):Trzy czynniki przemawiają na niekorzyść jazdy w ciemno
1. Z dziećmi
Dwóch dorosłych zawsze, może przekimać się na plaży / w aucie w przypadku nie znalezienia od razu, z dziećmi może się to nie udać, poza tym kilkugodzinne poszukiwania noclegu z maluchami może być bardzo dla nich uciążliwe.
2. Wyjazd po raz pierwszy
Przy naszym pierwszym wyjeździe, poszukiwania były stresujące ( a był to początek czerwca), przy kolejnym zapewne będzie łatwiej nauczeni doświadczeniami, będziemy bardziej świadomi czego się spodziewać
3. Termin
Brr.. szczyt sezonu,
Jakby co na priv mogę podać namiary na kwaterkę w miejscowości KRK, z której korzystaliśmy w ciemno.


W zeszłym roku ok 20 sierpnia spotykało się przy drodze naganiaczy na odcinku Split-Drvenik i na Hvarze. Raczej niewielu, ale byli. Inna sprawa co co oferowali...

W Mimicach nasz budynek był cały zajęty, ale sąsiedni był w połowie pusty.
JoankaUK
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 21.02.2016 19:34

No to ostudziliscie nasze zapaly, w takim razie zabieram sie za szukanie kwater, choc nie umiem podjac decyzji co do miejsca. Jak jest za duzy wybor to tez niedobrze
donieq
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 07.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) donieq » 22.02.2016 12:37

karolinka82 napisał(a):Witam was wszystkich . Jestem pierwszy raz na forum. Jedziemy z mężem i dwójką dzieci do Tucepei na RIWIERZE Malarskiej i moje pytanie czy kolo 13.08.2016 z pod Zielonej Góry ktoś wybiera się w tamte strony?Można by było się spotkać zawsze to raźniej jechać. Proszę powiedzcie która droga jechać -czy przez Czechy czy może Niemcy i Austrię? Jakie wrażenia po tamtym regionie i po samym Tucepei macie?pozdrawiam

Heloł.
Las chętnych rąk do pomocy się wyrwał :D W temacie Tucepi można na Maniusta liczyć jak na Zawiszę, zawsze będzie pełen entuzjazm :D
Ale do rzeczy - miejscowość bardzo ok, ludzi fuuuul, wczasy z dziećmi - idealna, plaże doskonałe, zacienione - chcesz na słońce? nie ma problemu, chcesz w cieniu? proszę bardzo, droga - hmm, przez Niemcy raczej Wam się nie opłaca jechać, zostają Czechy, można walić na Pragę i dalej przez Austrię i trzeba się liczyć z tunelami dodatkowo płatnymi w Austrii i w sumie prawie jednakową mordęgą przez Czechy ale można tez jechać na Kłodzko i Międzylesie, Czechy minąć przez Svitave i Brno co praktycznie pozwoli ominąć czeskie "super"autostrady, potem już tylko Mikulov i ...... autostrada prawie na same miejsce. Mała wskazówka co do samego finiszu - zjazd Sestanovać polecam jakbyście chcieli zobaczyć piękne widoki wyłaniającego się wybrzeża chorwackiego, doskonale znany napis "Riviera Makarska", przejechać przez Brele, Baśką Wodę etc natomiast jeżeli zależy Wam na czasie to jedziecie jeden zjazd dalej i tunelem lądujecie przy miejscowości Makarska skąd już rzut beretem do Tucepi (następna po Makarskiej).
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 28.02.2016 13:03

Tucepi stanowczo i z całego serca odradzam, chyba, że lubisz niemożliwy tłok to proszę bardzo. W życiu, nawet za dopłatą nie plażowałbym w takim ścisku.
Zdjęcia z zeszłego roku ok 15 sierpnia:
Obrazek
Obrazek

Dla porównania Brela w tym samym terminie, widok z Plimy.
Obrazek

Licz się z tym, że z roku na rok większe tłumy wybierają Cro bo Turcja, Tunezja, Egipt, Maroko itp itd są omijane coraz bardziej z wiadomych względów a gdzieś ci turyści się pojawić muszą...
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 28.02.2016 13:16

W Tucepi byłam jeden dzień, jako rekonesans na ewentualne któreś wakacje i też nie przypadło mi do gustu, za dużo ludzi i ścisk.
Co do Breli, może luźniej, ale trzeba wziąć pod uwagę dużą ilość schodów przy zejściu na plażę, szczególnie, jak się jedzie z dziećmi.
Zależy też w jakim wieku dzieci?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.02.2016 13:23

jackq napisał(a):Tucepi stanowczo i z całego serca odradzam, chyba, że lubisz niemożliwy tłok to proszę bardzo. W życiu, nawet za dopłatą nie plażowałbym w takim ścisku.
Licz się z tym, że z roku na rok większe tłumy wybierają Cro bo Turcja, Tunezja, Egipt, Maroko itp itd są omijane coraz bardziej z wiadomych względów a gdzieś ci turyści się pojawić muszą...

elka21 napisał(a):W Tucepi byłam jeden dzień, jako rekonesans na ewentualne któreś wakacje i też nie przypadło mi do gustu, za dużo ludzi i ścisk.

Popieram. Byłam na popołudniowym spacerze z Podgory, o 17/18 było poro osób na plaży więc wolę nie widzieć jak to w ciągu dnia wygląda. I co mię odstraszyło wtedy? to śmieci wypływające ze śmietników (przy plaży/promenadzie) i stosiki dookoła koszy.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 07.03.2016 00:30

Dobry Wieczór,
Planujemy wyjazd ok. 04.09 "w ciemno". We dwójkę już byliśmy w czerwcu 2013 i najmniejszego problemu nie było. Zastanawiam się tylko, czy jest szansa na wynajęcie czegoś dla 6 osób (3 pary) w jednym domu. Orientujecie się może jak to wygląda w przypadku wyjazdów "w ciemno" przy takiej liczbie osób?
dorato1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 08.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorato1 » 07.03.2016 00:57

W waszym terminie nie będzie problemu ze znalezieniem apartamentów dla takiej ilości osób. Po 9 września jest łatwo coś znaleźć. Dla naszej szóstki nie było żadnego problemu. Spokojnie jedźcie :)
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 07.03.2016 14:52

dorato1 napisał(a):W waszym terminie nie będzie problemu ze znalezieniem apartamentów dla takiej ilości osób. Po 9 września jest łatwo coś znaleźć. Dla naszej szóstki nie było żadnego problemu. Spokojnie jedźcie :)


Dziękuję Ci Dorato1 za szybką odpowiedź i uspokojenie. Pozdrawiam :D
maciejkaa2-3
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 05.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejkaa2-3 » 09.03.2016 17:46

Do Chorwacji jadę w tym roku po raz trzeci. Za pierwszym w ciemno po 15 minutach znaleźliśmy pokoje, więc z radością pojechałam w ciemno po raz drugi. Upał jak cholera, pęcherz rozsadza, makijaż rozmazany <miś panda> . Po czterech godzinach w końcu udało nam się znaleźć kwatery w Krvavicy. Na ten rok już mam zarezerwowany apartman. Człowiek uczy się na błędach. :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.03.2016 19:25

maciejkaa2-3 napisał(a):Do Chorwacji jadę w tym roku po raz trzeci. Za pierwszym w ciemno po 15 minutach znaleźliśmy pokoje, więc z radością pojechałam w ciemno po raz drugi. Upał jak cholera, pęcherz rozsadza, makijaż rozmazany <miś panda> . Po czterech godzinach w końcu udało nam się znaleźć kwatery w Krvavicy. Na ten rok już mam zarezerwowany apartman. Człowiek uczy się na błędach. :D

W jakim terminie szukałaś tak długo ap. w ciemno?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2016 19:32

A w jakim terminie tak krótko :wink: :?:
maciejkaa2-3
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 05.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejkaa2-3 » 10.03.2016 21:27

Mikromir napisał(a):
maciejkaa2-3 napisał(a):Do Chorwacji jadę w tym roku po raz trzeci. Za pierwszym w ciemno po 15 minutach znaleźliśmy pokoje, więc z radością pojechałam w ciemno po raz drugi. Upał jak cholera, pęcherz rozsadza, makijaż rozmazany <miś panda> . Po czterech godzinach w końcu udało nam się znaleźć kwatery w Krvavicy. Na ten rok już mam zarezerwowany apartman. Człowiek uczy się na błędach. :D

W jakim terminie szukałaś tak długo ap. w ciemno?

3 sierpnia
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 10.03.2016 21:33

maciejkaa2-3 napisał(a):
Mikromir napisał(a):
maciejkaa2-3 napisał(a):Do Chorwacji jadę w tym roku po raz trzeci. Za pierwszym w ciemno po 15 minutach znaleźliśmy pokoje, więc z radością pojechałam w ciemno po raz drugi. Upał jak cholera, pęcherz rozsadza, makijaż rozmazany <miś panda> . Po czterech godzinach w końcu udało nam się znaleźć kwatery w Krvavicy. Na ten rok już mam zarezerwowany apartman. Człowiek uczy się na błędach. :D

W jakim terminie szukałaś tak długo ap. w ciemno?

3 sierpnia



łe to sie nie ma co dziwic toż to bez mała szczyt szczytów :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 307
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone