Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bo tam nas jeszcze nie było – Peljesac 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.07.2015 11:15

Chyba wszyscy jeszcze śpią :roll:

Jak osiołki to jedziemy do…
Obrazek

Krzysiu H. prowadzi nas przez spokojne drogi prosto pod barokowy kościół. Jego też chcemy zobaczyć ale najpierw osiołki. Całą drogę towarzyszy nam taki obiekt:
Obrazek

Czy ktoś wie, co to jest :?:

Wjeżdżamy do „centrum” i wpychamy się w jedną z wąskich uliczek. Osiołek jest, ale nie dokładnie taki o jaki mi chodziło.
Obrazek

Kręcimy się uliczkami, ale nie widać zagrody z żywymi osobnikami. Zawracamy do centrum. Chłopaki idą do sklepu, a ja robię kilka zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patrzę jeszcze na znak i drogę do Cirkvice, myślę o serpentynkach, ale jest już prawie 16, więc nawet nie wspominam.
Obrazek

Podjeżdżamy pod ominięty barkowy kościół. Zamknięty na głucho. Obchodzimy go dookoła, bo osiołki miałby być koło kościoła (tak mi się przypomina), ale oprócz jakiejś willi na tyłach to nic tu nie ma…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
No i nie ma osiołków….

To wracamy….
Na skrzyżowaniu powinnyśmy pojechać w prawo, ale Pan M. decyduje prosto.


I po kilku minutach widać zagrodę, a w niej…

Obrazek

Obrazek

Parkujemy auto i obowiązkowa sesja zdjęciowa: Pan M. zdjęcie nazwał „osiołki z Osiołkiem” :roll: , ale zdjęcie do publikacji się nie nadaje :D
Podchodzimy jeszcze pod kościół franciszkanów
Obrazek

Obrazek

Teraz to już wracamy…..
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.07.2015 11:31

piekara114 napisał(a):Chyba wszyscy jeszcze śpią :roll:

Nie śpią, nie śpią ... :mrgreen:

piekara114 napisał(a):Patrzę jeszcze na znak i drogę do Cirkvice, myślę o serpentynkach, ale jest już prawie 16, więc nawet nie wspominam.

No nie mów, że nie pojechaliście do Cirkvic 8O ,
tam jest(był) calkiem dobry asfalt ... :roll: :smo: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.07.2015 11:41

mysza73 napisał(a):No nie mów, że nie pojechaliście do Cirkvic 8O ,
tam jest(był) calkiem dobry asfalt ... :roll: :smo: .

Asfaltu się nie baliśmy, ani zakrętów, ale jeszcze był jeden punkt do zrobienia tego dnia i odpuściłam. Jakę będę ponownie kiedyś na półwyspie, to pojadę :D ...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.07.2015 11:43

Jedziemy, jedziemy, ale drugiej okazji nie będzie, więc kierujemy się za tunel…
Obrazek

Przejeżdżamy obok słynnej beczki, ale właściciela nie widać i już jesteśmy w tunelu
Obrazek

Dojazd dokładnie jak na google street – nic nie kłamie
Obrazek

Siadamy na chwilę na ławeczce, widoczek stąd taki jest
Obrazek

Obrazek

Kilka gałązek rozmarynu przyda się do obiadu
Obrazek

I tunel z drugiej strony
Obrazek

Nie decydujemy się zjeżdżać do poziomu morza, zawracamy
Obrazek

W planie było odwiedzenie jakiejś lokalnej winnicy
Obrazek

ale Pan M. prowadzi, samej się nie chce, a i miłośnikami chorwackiego wina jakoś nie jesteśmy i odpuszczamy ten punkt planu…

Jeszcze zakręty
Obrazek
…buteleczka wina…
Obrazek

…widok na stolicę półwyspu – lepszy niż kilka dni wcześniej, ale teraz jest pod słońce
Obrazek
…plażyczka w dole – ktoś wie jak do niej dojechać, tak na przyszłość
Obrazek
Ok. 17 wchodzimy do naszego apartamentu. Odpoczynek potrzeby…..


Ale przecież nie będziemy cały wieczór siedzieć w domu i idziemy na spacer po miasteczku. Dzień się kończy, ale spędziliśmy go bardzo miło….
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.07.2015 11:59

17 lipca 2014, czwartek
Dzisiaj leniwie… Samochód i do naszej zatoczki w …
Obrazek

Pomiary pokazują:
- woda: 24,4 stopnie
- powietrze: 33 st.
Raj :hearts: :hearts:

Popołudniu oczywiście spacerek do centrum. Ledwie zbliżyliśmy się do promenady, a nad naszymi głowami coś zaszumiało
Obrazek

…i postraszyło…
Obrazek

Nie wesołe myśli przeleciały przez głowę…
Helikopter ląduje, gdzieś blisko nas. Podążamy za tłumem...... na boisko. Okazuje się, że czeka już tam karetka pogotowia z chorym – czyli transport będzie do szpitala na lądzie…

Po akcji, wszyscy wracają na promenadę. Mijamy malutki kościółek, który popołudniami zamienia się w mini galerię
Obrazek

Plączemy się , jemy lody i udajemy się pod kościół
Obrazek

A przed kościołem …jajo sobie stoi…
Obrazek

Jajo widziałam już w relacji z Zagrzebia i wiedziałam, że tu jest…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

To teraz pora na kościół...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z boku kościoła jest mały winogronowy tunel...
Obrazek

…idealne miejsce do schronienia się w czasie niedzielnego upału :mrgreen:

I jeszcze porcik…
Obrazek

Obrazek
Już po ciemku wracamy do domku, oczywiście robiąc drobne zakupy na następny dzień.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.07.2015 12:49

piekara114 napisał(a):...
Obrazek
Plaża na pewno nie jest zaliczana do kameralnych. Ludzi z każdą minutą przybywa, a około południa zastanawiamy się, gdzie te auta się pomieściły….

I jak widać na załączonym obrazku coraz większą część plaży zajmują sprzęty pływające jakby nie można ich było trzymać na wodzie :(

piekara114 napisał(a):...
Obrazek
... wiem, że ma odpoczywać Sylwetka oraz ... jest już tajemniczy…
Obrazek...

Nie tej plaży trzeba ich było szukać :wink:

piekara114 napisał(a): … plażyczka w dole – ktoś wie jak do niej dojechać, tak na przyszłość
Obrazek...

Drogą widoczną po prawej stronie fotki :mrgreen: Jadąc z Orebica, z głównej drogi odbić na Postup, po minięciu wsi i kempingu Paradiso znowu w prawo o tu i zjazd w dół.
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 03.07.2015 13:01

piekara114 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Ustronianka napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):o której odpływa ostatni stateczek do Orebića? zastanawiam się czy da radę doczekać do zachodu słońca w Korčuli :wink:

ja też się przyłączam do pytania :)
i z Orebica też jeśli można gdyż my będziemy musieli z Trpanj dotrzeć jeszcze :)

Mam na pewno rozkład, ale diabeł ogonem go przykry teraz... jak tylko go odnajdę to zrobię zdjęcie.

Znalezione i zrobione, specjalnie dla Was...


Dziękuję bardzo :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.07.2015 13:49

gusia-s napisał(a):Nie tej plaży trzeba ich było szukać :wink:

Nie wiedziałam, że jest druga...
.. i nie szukałam, bo nawet nie było gdzie auta zostawić...
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 03.07.2015 13:56

gusia-s napisał(a):
piekara114 napisał(a):...

Plaża na pewno nie jest zaliczana do kameralnych. Ludzi z każdą minutą przybywa, a około południa zastanawiamy się, gdzie te auta się pomieściły….

piekara114 napisał(a):...



piekara114 napisał(a): … plażyczka w dole – ktoś wie jak do niej dojechać, tak na przyszłość
Obrazek...

Drogą widoczną po prawej stronie fotki :mrgreen: Jadąc z Orebica, z głównej drogi odbić na Postup, po minięciu wsi i kempingu Paradiso znowu w prawo o tu i zjazd w dół.


Dobrze wiedzieć, że taka plażyczka jest :)
Może i nam się uda tam dotrzeć jak będziemy już zwiedzać Peljesac, a za 10 dni wyruszamy 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.07.2015 14:40

Bardzo ładne jajo :D
Jak cała relacja zresztą 8)

Niniejszym melduję, że nadrobiłam zaległości i teraz będę już u Ciebie na bieżąco :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.07.2015 14:49

piekara114 napisał(a):Przejeżdżamy obok słynnej beczki, ale właściciela nie widać i już jesteśmy w tunelu......

Bo zmarł...
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 05.07.2015 15:19

piekara114 napisał(a):Obrazek

Czy ktoś wie, co to jest :?:


To radar :) fajne tlumaczenie :)

Zawsze w drodze na Peljesac towarzyszy nam "srebrna kulka".Jak już ją widać,to znaczy,że prawie w domu jesteśmy ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.07.2015 20:43

Witaj maslinka, bocian

Bocian napisał(a):
piekara114 napisał(a):Przejeżdżamy obok słynnej beczki, ale właściciela nie widać i już jesteśmy w tunelu......

Bo zmarł...

Teraz jak napisałeś, to mi coś w pamięci się odtworzyło, ale chyba miało to miejsce już po moim powrocie z Cro....

Basiulinek napisał(a):To radar :)Zawsze w drodze na Peljesac towarzyszy nam "srebrna kulka".Jak już ją widać,to znaczy,że prawie w domu jesteśmy ;)

Dzięki, nie zwróciłam uwagi czy i nam on towarzyszył w jeździe po półwyspie, bo jak jechaliśmy to spałam...



Na koniec pięknego weekendu będzie kolejny odcinek :mrgreen: ....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.07.2015 20:46

18 lipca 2014, piątek
Dzisiaj planowana najdłuższa wycieczka tego wyjazdu.
Wstajemy na budzik masakra…. Na wakacjach…. Ale jeśli plan ma choć trochę wypalić, to nie ma wyjścia :? ...

Dość szybko się zbieramy i jazda. Jeszcze przed 9 mijamy znaną każdemu miłośnikowi półwyspu tabliczkę
Obrazek

A potem pod górkę, z górki, zakręt w prawo, w lewo, w prawo …..

Mijamy Ston, Mali Ston i już jesteśmy na lądzie. Droga już dla nas znana, a jako że jedziemy na południe to nie tracimy ani sekundy na granicy z BiH, bo jej nie mijamy :mrgreen:
Po 1,5h jazdy mamy skręcić przy wielkim platanie, ale Pan M. go mija i parkuje dokładnie pod nim. Czyli trzeba zarzucić rogala na tej dość wąskiej a z liczną liczbą samochodów drodze. Będzie ciężko. Nie da rady. Wychodzę na środek drogi i stoję póki Pan M. nie nawróci. Zjeżdżamy na parking pod samo wejście. Młody nie bardzo znowu chce iść, ale w tym roku się nie poddaję i idziemy wszyscy :mrgreen: :mrgreen:
-Bilety: proszę o dwa dla dorosłych i jedno dziecko
-Jakie dziecko?
-A no takie – młody się pokazuje i płacimy tylko za 2 „adults” :mrgreen:

Zaczynamy spacer w miłym i przyjemnym półcieniu. Po wyjściu spod drzew odczuwamy silnie przyświecające słońce. Ale właśnie po to przejechaliśmy 1300 km

Arboretum, bo tu właśnie się znajdujemy, to zajmujący powierzchnię niemal 3 ha Park Gutecic z egzotycznymi, również bardzo rzadkimi drzewami z niemal wszystkich krajów świata.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.07.2015 20:49

Nie wiem czy zawsze, ale dziś główna aleja prowadząca do letniej rezydencji Ivana Guceticia robi za mini galerię sztuki. Na sztalugach umieszczone są kopie fotografii ukazujące pałacyk i ogród z różnych lat. W ten sposób możemy zobaczyć jak zmieniało się to miejsce i porównać ze stanem aktualnym. Arboretum częściowo ucierpiało podczas ostatniej wojny.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obok głównego budynku znajdujemy pamiątkową tablicę
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bo tam nas jeszcze nie było – Peljesac 2014 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone