Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - co polecicie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Peljesac - co polecicie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 26.02.2012 20:48

Tak, wracamy do Cro!!! Dość obijania się po świecie, zapadła decyzja w sierpniu jedziemy do Chorwacji. Miejsce planowane - Peljesac, a dlaczego, bo tam nigdy nie byliśmy.
Planujemy wyjazd w 4 osoby- rodzinka, jakoś się zebraliśmy i tu wielka prośba i pytanie do wszystkich Cro co są w temacie. Gdzie szukać kwater. Potrzebujemy 2 i 2 oddzielne apartamenty czy coś w tym rodzaju. Głównie chodzi nam o miejscowość, podstawowa sprawa to fajna plaża w pobliżu, w miarę blisko morza i jasne, ładna okolica.

Bardzo proszę o poradę gdzie szukać kwater, a może coś szczególnie polecicie.

Serdecznie pozdrawiam. Grzegorz. :wink: :lol:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1850
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 26.02.2012 22:06

My akurat stacjonowaliśmy w Orebicu,ale cały Peljesac jest wart zobaczenia.
Był to 2008 rok.Bardzo miło wspominamy te wakację,kiedyś wrócimy na ten półwysep.Jeśli sierpień to radzę coś rezerwować,my jechaliśmy w ciemno,ale to był początek lipca.
Fajnie bo blisko Korcula.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 27.02.2012 12:07

Gdybyś mógł coś dokładniej powiedzieć o samym Orebicu. Czy warto szukać kwater w tym mieście, czy jest tłoczno, i jakie plaże. Też przyglądam sie w internecie temu miejscu, ale nie mam do tego własnego odniesienia.

Proszę o radę, pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 27.02.2012 12:20

Grzegorzu, powiem tak: jeśli chcesz się czuć jak w Międzyzdrojach, to Orebić jest wprost wymarzonym miejscem dla Ciebie. Miasto rozciągnięte wzdłuż ulicy Bana Josipa Jelacica, głównym i praktycznie jedynym miejscem wieczornych spacerów jest nadmorska promenada ciągnąca się od portu do plaży Trstenica. Miasto jest szalenie popularne wśród Polaków i Czechów.
Iwona1973
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona1973 » 27.02.2012 12:31

Orebic rzeczywiście jest miejscem dość tłocznym,ale urok tego miejsca nam to wynagrodzi :D
..to może Trpanj - miasteczko mniejsze , ale bardzo urocze
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 27.02.2012 12:55

Twoje warunki :
1) ładna okolica - hmm tak naprawdę każda miejscówka na Peljesacu spełnia te warunki :D
2) fajna plaża w pobliżu , jest wiele takich miejsc na Peljesacu
3) w miarę blisko morza - praktycznie spełniają to wszystkie miejscowości nadbrzeżne na Peljesacu , oczywiście im większe miasteczko to można trafić na miejscówkę trochę oddaloną od linii brzegowej

O półwyspie jest tyle napisane na forum , wystarczy poszperać :wink:
Orebić to największa miejscowość , ma swoich entuzjastów , jak dla mnie za tłoczne .
Druga w kolejności zaludnienia miejscowość nad morzem to Trpaj , wg. mnie znacznie bardziej kameralna .
Praktycznie rzecz biorąc szukając o tej porze miejscówki to właściwie możesz coś znaleźć na sierpień tylko w tych dwóch miejscowościach , może jeszcze w Żuljanie , Kuciste( to jakby przedmieście Orebica) czy Trseniku , pozostałe topowe miejscówki na półwyspie mają na tyle ograniczoną podaż apartamentów ze rezerwuje się je na sierpień już w grudniu lub styczniu chyba ze będziesz miał szczęście i ktoś w międzyczasie zrezygnuje .
Nie polecam tylko miejscowości Drace - nad morzem leci droga do Orebica a apartamenty w większości położone wzdłuż niej .
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1850
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 27.02.2012 13:24

Myślę że w sierpniu może być tłoczno,my byliśmy na początku lipca i mieliśmy problem ze znalezieniem kwatery dla 3 rodzin 3 osobowych.

Plaża-na początku Orebica jest niby piaszczysta dla mnie to brudny żwir,ani razu nie byliśmy na niej.
Pod koniec Orebica w stronę Kuciste blisko hotelu jest kawałek plaży gdzie dno jest piaszczyste,ale ogólnie żwirek i skały.

Promenada,taka sobie ładniejsze widziałem,jeśli ktoś ma dzieci to będą się nudzić,dla dzieci nie ma nic przygotowanego.
Jak my byliśmy chyba do 10 lipca nic się nie działo jeśli chodzi o jakieś widowiska,wieczorki taneczne itp.
Fakt,często słychać język polski i czeski,
ale za to krajobrazy przepiękne widokowo.

Na pewno warto pojechać aby zobaczyć samemu.
Duży plus to bliskość Korculi,też warto odwiedzić.
pozdr.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 28.02.2012 16:43

Jak chcesz spokój i cisze polecam Loviste na końcu półwyspu, urocza miejscowość, cicha i spokojna nawet w sierpniu. Byłem na peljesaczu 4 razy mieszkałem w Kuciste i Orebiczu, Kuciste fajne, spokojne ale od Orebicza do Viganij na plażach są serferzy. Dokładnie od kempingu Perna w Orebiczu do kempingu Antony Boy w Viganij. No i oprócz tego że fajnie jest na Peljesaczu to trzeba pamiętać że jest tam ciut chłodniejsza woda - w dyszy między półwyspem a Korczulą jest spory ruch wody i jest ona chłodniejsza _ Loviste pod tym względem jest lepsze. Jeśli szukasz kwater polecam Orebic Tours ( http://www.orebic-tours.hr/hr.html ) korzystałem z ich pośrednictwa i byłem bardzo zadowolony.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 28.02.2012 18:46

Dziękuję bardzo za informacje. Chyba jednak wybór padnie na Orebic, ja sam wolę spokojniejsze miejsca, ale moja młodzież jest bardziej zainteresowana miejscowością, gdzie wieczorem jest gdzie połazić i nie nudzić sie zbytnio. Uważam, że jest to bardzo rozsądne, tez się w tym aspekcie zgadzam.

I tu pytanie, jeżeli już jestem w temacie Orebica, Może ktoś poleci fajną kwaterę, duży apartament 2+2.
Serdecznie pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 29.02.2012 11:03

Fajny duży apartament z zacienionym i wielkim tarasem wynajmowałem właśnie w Kuciste. Apartament miał 3 pokoje salon i dwie sypialnie, łazienka, kuchnia, fajny taras, figi siegające do tarasu, 50 metórw do morza. http://www.orebic-tours.hr/pl/zakwatero ... 421-c.html - dokładnie ten. Fajny
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 29.02.2012 11:29

O, dobry temat, poobserwuję go sobie. Też wybieram się w tym roku na Peljesac, ale szukam raczej małej, spokojnej miejscowości, od strony "pełnego morza". Na razie na nic interesującego nie trafiłam...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.02.2012 12:09

Magda O. napisał(a):"pełnego morza"

To nie jest "pełne morze" To jest po prostu morze, w odróżnieniu od tego po drugiej stronie :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.02.2012 12:11

moja młodzież jest bardziej zainteresowana miejscowością, gdzie wieczorem jest gdzie połazić i nie nudzić sie zbytnio

właśnie w Kuciste.

Czy to zagra?
Pozdrav.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 29.02.2012 13:19

Bocian napisał(a):
Magda O. napisał(a):"pełnego morza"

To nie jest "pełne morze" To jest po prostu morze, w odróżnieniu od tego po drugiej stronie :D


i o to własnie tak mniej więcej chodzi ;)
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 02.03.2012 11:11

Witam... Byliśmy w Orebic w 2010 r. Mieszkaliśmy w kwaterze znajdującej się 50 m. od plaży. Dom położony jest po lewej stronie (jak wjeżdża się do Orebic), zaraz za apteką, na przeciwko znajduje się restauracja... Dom z typu bliźniaków, jedna część należy do brata, a druga (wtedy jeszcze nie ukończona) do siostry... Właściciele bardzo mili i przyjaźni. Niestety nie pamiętam nazwy, ale spróbuję poszperać w dokumentach i jak coś znajdę to dopiszę...;)
Ale przyznam, że pomimo dalekiej jazdy....okolica jest wspaniała...:)
My w tym roku wybieramy Komarna...
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone