Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Most na Peljeśac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006
Most na Peljesac - budowa rozpoczęta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 10.09.2008 20:47

http://tiny.pl/8fms

Mirko, prośba o streszczenie tego co piszą i mówią w tym linku :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2008 21:06

gospodarz
TU masz mniej, więcej przetłumaczoną ta strone :wink:

Na stronach googli jest translator językowy, gdzie możesz przetłumaczyć pojedyncze zwroty lub całe strony internetowe wklejając tam link.
Oczywiście będzie to tłumaczenie "mniej, więcej" ale sens idzie z tego wyczytać :wink:
http://translate.google.com/translate_t?hl=pl#
Pozdrav :papa:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 10.09.2008 21:33

Jakie to proste :) . Dzięki
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.09.2008 21:38

Jestem ciekaw jak pociągną ten most i jakie będą utrudnienia w ruchu na Pelješcu, jak to pociągną przez Ston i Mali Ston? Szkoda trochę bo półwysep straci ze swojej dzikości.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 11.09.2008 07:04

Ten most to skrajny debilizm i koniec pięknego Peljesaca. Tym bardziej, że sugerują, że tym mostem może pójść cały tranzyt do Dubrovnika.
A wszystko dlatego, że nie mogą dogadać się z Bośnią :(
Autostradzie w górach można było kibicować choć np. most nad Skardinem pokazywał, że ekologią specjalnie się nie przejmują. Natomiast most na Peljesac to jak dla mnie totalne przegięcie.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.09.2008 07:14

Sławomir Wocial napisał(a):Jestem ciekaw jak pociągną ten most i jakie będą utrudnienia w ruchu na Pelješcu, jak to pociągną przez Ston i Mali Ston? Szkoda trochę bo półwysep straci ze swojej dzikości.


Jak granaty masz w niedzielnym, to w roboczym jakieś parę kilo KABUM też znajdziesz :lol: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2008 14:11

Maciej napisał(a):....
Autostradzie w górach można było kibicować choć np. most nad Skardinem pokazywał, że ekologią specjalnie się nie przejmują. Natomiast most na Peljesac to jak dla mnie totalne przegięcie.

Tylko u nas kijanki i kwiatki są ważniejsze od ludzi....a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia jak wiadomo :wink: :lol: Jeśli z Gdańska do Juraty miałbym jechać przez Rosję, to też wolałbym mostem.
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 12.09.2008 16:08

I tak nadal to będzie daleko... Więc nie wiem czy most zmieni coś w kwestii napływu turystów. Żeby się do Orebića dostać, na Korćulę czy do Loviste i tak trzeba się będzie ostro wspinać lub zjeżdżać wąskimi serpentynami.
A ci z winnic pewnie tylko ręce zacierają ;)
No i pewnie im te drogę do Dubrovnika jakoś odremontują? Bo na razie to ona taka średnia jest... jak na główną drogę...

Ciekawe co z promem z Ploće...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.09.2008 16:37

F-uncia napisał(a):I tak nadal to będzie daleko... Więc nie wiem czy most zmieni coś w kwestii napływu turystów. Żeby się do Orebića dostać, na Korćulę czy do Loviste i tak trzeba się będzie ostro wspinać lub zjeżdżać wąskimi serpentynami.
A ci z winnic pewnie tylko ręce zacierają ;)
No i pewnie im te drogę do Dubrovnika jakoś odremontują? Bo na razie to ona taka średnia jest... jak na główną drogę...

Ciekawe co z promem z Ploće...

Daleko , rzecz względna... Pewnie ubędzie z kilkadziesiąt kilometrów. Gdzie tam po drodze są wąskie serpentyny? Co do głównej drogi to ja bym sobie życzył takich dróg w Polsce.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 12.09.2008 19:07

Maciej napisał(a):Ten most to skrajny debilizm i koniec pięknego Peljesaca. Tym bardziej, że sugerują, że tym mostem może pójść cały tranzyt do Dubrovnika.
A wszystko dlatego, że nie mogą dogadać się z Bośnią :(
Autostradzie w górach można było kibicować choć np. most nad Skardinem pokazywał, że ekologią specjalnie się nie przejmują. Natomiast most na Peljesac to jak dla mnie totalne przegięcie.



Pelješki Most nie będzie mostem autostradowym. Stanowić będzie łącznik pomiędzy Jadranską Magistralą, a drogą nr 414.

Obrazek

Widział kto gdzieś miejsce na Pelješcu, gdzie zmieści się pas autostrady - to po pierwsze?
Po drugie - most autostradowy byłby kilkukrotnie droższy od zwykłego mostu. Że o wyprowadzeniu autostrady z samego półwyspu nie wspomnę.
W tym miejscu warto wspomnieć, że kalkulacje przy inwestycjach drogowych przeprowadza się w oparciu o dobowy ruch pojazdów w skali całego roku. A ten most - umówmy się, przy jego odpłatności - będzie funkcjonował pełną parą trzy - cztery miesiące w roku. Z takich samych przyczyn np. w Polsce buduje się np. drogę S69 (BB - Zwardoń) w standardzie drogi ekspresowej 1x2, a nie od razu 2x2.


Tablica zwiastująca plac budowy:

Obrazek


Pozdrawiam
Rafał


Zdjęcia poprawiłem, więc spadaj z tą czerwienią z mojego posta :wink:
Użytkownik asikx
Ostatnio edytowano 12.09.2008 19:28 przez asikx, łącznie edytowano 2 razy
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.09.2008 19:15

Jak już poprawiłeś fotki to trza mnie było wymoderować se swojego posta :wink:

Ten post ulegnie samodestrukcji więc proszę o niecytowanie :wink:
Ostatnio edytowano 12.09.2008 19:33 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 12.09.2008 19:17

asikx napisał(a):
Maciej napisał(a):Ten most to skrajny debilizm i koniec pięknego Peljesaca. Tym bardziej, że sugerują, że tym mostem może pójść cały tranzyt do Dubrovnika.
A wszystko dlatego, że nie mogą dogadać się z Bośnią :(
Autostradzie w górach można było kibicować choć np. most nad Skardinem pokazywał, że ekologią specjalnie się nie przejmują. Natomiast most na Peljesac to jak dla mnie totalne przegięcie.



Pelješki Most nie będzie mostem autostradowym.



Po obejrzeniu materiału HRT okazuje się, że nic nie jest takie pewne...


Pozdrawiam
Rafał
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 12.09.2008 19:19

Maciej napisał(a):Autostradzie w górach można było kibicować choć np. most nad Skardinem pokazywał, że ekologią specjalnie się nie przejmują.


Skończy się, jak wejdą do UE. Dyrektywy siedliskowe, Natura 2000 itp. Niech się lepiej spieszą z tą autocestą.


Pozdrawiam
Rafał
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 12.09.2008 21:14

W istocie nie spieszy im sią do eurosojuza, wiec mają szansę dokończyć parą inwestycji, z których profitować będziemy i my - turyści!
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 13.09.2008 07:53

Przebieg nowej drogi od mostu przez półwysep:
http://www.edubrovnik.org/kartografski_ ... 2_dio5.jpg
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone