Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Peljesac - co polecicie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bl
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 22.03.2012 21:21

Spokojnie dojedziesz w dwa dni. Kwestia odpowiedniej organizacji. Na przykład - nocleg w Grazu pierwszego dnia, drugiego - w Orebicu... :) Sprawdzone, działa.
B_Magdalenka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 22.03.2012 21:43

Bernadr C napisał(a):Przypatruję sie bacznie, bo to chyba trzeci raz jak przymierzmy się z rodzinką odwiedzic Peliesac, jak dotąd nie wyszło. Wydaje sie, że to zbyt daleko i drogę trzeba rozłożyć chyba nawet na 3 dni. Ponadto szukamy dobrych plaż, szczególnie dla dzieci, bez kolczastych żyjątek.
Tez zapytam, co na Peliesacu polecicie, to nie musi być nawet spore miasteczko.
Bernard. :roll: :roll: :roll:

weź mnie nie załamuj :D
ja jadę i plan mam następujący:
-za dnia dotrzeć do Gliwic (tam mieszkają znajomi, z którymi jedziemy)
- odpoczynek/ krótki nocleg i wyjazd nad ranem (3cia, 4 ta ?)
i zamierzam dotrzeć na miejsce do wieczora :lol: będziemy mieć dwójkę 4-latków.

dla porównania do okolic Trgiru jechaliśmy 2 lata temu z Warszawy od godziny 21 w pon. (do granicy dotarliśmy chyba 3-4 rano), a w Vinisce byliśmy dnia następnego o 17stej. oczywiście 2 kierówców w samochodzie i sporo przystanków.
Kiepura
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 22.03.2012 22:02

Bernadr C napisał(a):Przypatruję sie bacznie, bo to chyba trzeci raz jak przymierzmy się z rodzinką odwiedzic Peliesac, jak dotąd nie wyszło. Wydaje sie, że to zbyt daleko i drogę trzeba rozłożyć chyba nawet na 3 dni. Ponadto szukamy dobrych plaż, szczególnie dla dzieci, bez kolczastych żyjątek.

Z Peljesacu do Krakowa jest 16 - 18 godzin jazdy. Przez Budapeszt i niespiesznie. + 4 do Warszawy. Czyli 22. Czyli 11 na dzień. Chyba niepotrzebnie się obawiasz.
Osobiscie żadnych kolczastych nie stwierdziłem. Ale raptem kilka plaż zwiedziłem, więc nie czuje się ekspertem.
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.03.2012 23:27

W kwestii kwater przejrzyj ich ofertę: http://www.== reklama ==/wczasy-chorwacja/borje/robin (tu akurat moje Borje bo tak mam zapisaną, ale jest tam sporo ofert z Orebica głównie.
Joan65
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 23.03.2012 11:22

Są tez miejsca gdzie stajesz posilić się świeżymi mulami - zamawiasz , facet je wyławia przy Tobie i przyrządza
tak zrobił nam m.in. ten pan
Obrazek

Nam dokładnie ten sam Pan też robił pyszne mule i ostrygi ...w sierpniu mam zamiar go odwiedzać.... ślinka cieknie na samą myśl o tych pysznościach :lol:
armar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 23.03.2012 12:03

Joan65 napisał(a):Nam dokładnie ten sam Pan też robił pyszne mule i ostrygi ...w sierpniu mam zamiar go odwiedzać.... ślinka cieknie na samą myśl o tych pysznościach icon_lol.gif

No to zazdroszczę bo ja w tym roku tam nie zawitam :?
Ale na pewno na Peljesac wrócę

Zdaje się . o ile dobrze pamiętam z postów , że Ty byłaś w Borku , w tym roku znowu ta sama miejscowość ?
Dingac super wspominam :D
Joan65
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 23.03.2012 16:52

armar napisał(a):
Joan65 napisał(a):Nam dokładnie ten sam Pan też robił pyszne mule i ostrygi ...w sierpniu mam zamiar go odwiedzać.... ślinka cieknie na samą myśl o tych pysznościach icon_lol.gif

No to zazdroszczę bo ja w tym roku tam nie zawitam :?
Ale na pewno na Peljesac wrócę

Zdaje się . o ile dobrze pamiętam z postów , że Ty byłaś w Borku , w tym roku znowu ta sama miejscowość ?
Dingac super wspominam :D

Byliśmy w Boraku w 2009, potem były Alpy w Austrii a w 2011 Hvar - Mali Rapak, a ten rok ponownie Peljesac bo jeszcze tyle jest do odkrycia...
Monte Christo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 26.03.2012 08:03

20 wyjazd w Trpanij na 10:20 :) z dzieciakami.
Bylibyśmy szybciej ale spóźniliśmy się na prom :)
piamir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 26.03.2012 08:28

Na jeżowce wystarczą buty do wody. Te żyjątka nie leżą wszędzie, tylko są schowane w zagłębieniach skalnych, w miejscach zacienionych. Fajne plaże dla dzieci to moim zdaniem Divna, Loviste (mini mieścina na końcu Peljesaca), Mokalo. Pozdrawiam. Mirek
kukris
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 26.03.2012 21:18

Joan65 napisał(a):Są tez miejsca gdzie stajesz posilić się świeżymi mulami - zamawiasz , facet je wyławia przy Tobie i przyrządza
tak zrobił nam m.in. ten pan
Obrazek

Nam dokładnie ten sam Pan też robił pyszne mule i ostrygi ...w sierpniu mam zamiar go odwiedzać.... ślinka cieknie na samą myśl o tych pysznościach :lol:

Jakieś bliższe namiary na tego Pana poproszę.
piamir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 27.03.2012 09:56

Na tak przygotowywane specjały morskie można załapać się w miejscowości Drace na Peljesacu.
Joan65
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 28.03.2012 07:55

piamir napisał(a):Na tak przygotowywane specjały morskie można załapać się w miejscowości Drace na Peljesacu.

Potwierdzam - DRACE
Widać z drogi. Jadąc w kier. Orebica po prawej stronie. Niepozorna, ręcznie zrobiona "reklama" - MULE, KAMENICE (no chyba, że od 2010 coś się zmieniło)
piamir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 28.03.2012 07:57

Nic się nie zmieniło. Dalej jest tak samo zajefajnie.
kukris
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 28.03.2012 08:56

Czy możecie polecić jakieś konoby na Peljesacu ?
ZoltaN
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 28.03.2012 10:17

Pytanko...

Ile "Pi razy O.K.O." bedzie trwal teleport z Orebica do Wodospadow Kravica w Bośni ?

...wyrobimy się w 2 godzinki objezdzając Półwysep czy raczej nidyrydy ?

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne