Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - co polecicie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.04.2012 09:49

Joan65 napisał(a):
No ja na ten przykład znalazłam tam niejakiego Roberta Makłowicza...fajny gośc :)

Pan Robert był u nas w Borku dwa razy na plaży. Rzeczywiście sympatyczny gość. Chwile pogadaliśmy, pośmialiśmy się. Mówiąc o plaży mam na myśli to miejsce gdzie nagrywał swój program z Pelješca, w Anadingač.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 02.04.2012 10:31

Bocian napisał(a):
Joan65 napisał(a):
No ja na ten przykład znalazłam tam niejakiego Roberta Makłowicza...fajny gośc :)

Pan Robert był u nas w Borku dwa razy na plaży. Rzeczywiście sympatyczny gość. Chwile pogadaliśmy, pośmialiśmy się. Mówiąc o plaży mam na myśli to miejsce gdzie nagrywał swój program z Pelješca, w Anadingač.


Spotkalismy go w Loviste, Konoba Barsa - my wychodziliśmy z przepysznego obiadu a on witał sie z właścicielem knajpy, który kilka minut wcześniej opowiadał nam o Robercie...ze to jego przyjaciel itp. I tak strzelilismy sobie wspólną fotkę, pogadaliśmy o jedzonku w Barsie - powiedział ze lepiej trafić nie moglismy i rzeczywiście było super (ryby na naszych oczach oprawiane, świeże prosto z morza). W tym roku mysle spotkć Roberta w Potomje, gdzie kupił dom z winnicą :D . No i mamy nadzieję na Dan Borkę sie załapać...w 2010 było świetnie
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.04.2012 10:42

Nie w Potomje kupił :) Nie podaje gdzie , z zasady, po co robić chłopu najazd oglądaczy... I czy tam jest winnica? Kto by jej doglądał? Basen jest :)
Nie to, żebym się czepiał ale Dan Borka ... Świetna impreza, byłem 4 razy, pamiętam czasy jak jeszcze wszystko było za darmo, gospodarze domów w Borku zrzucali się po 50 DM...
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 02.04.2012 11:02

Bocian napisał(a):Nie w Potomje kupił :) Nie podaje gdzie , z zasady, po co robić chłopu najazd oglądaczy... I czy tam jest winnica? Kto by jej doglądał? Basen jest :)
Nie to, żebym się czepiał ale Dan Borka ... Świetna impreza, byłem 4 razy, pamiętam czasy jak jeszcze wszystko było za darmo, gospodarze domów w Borku zrzucali się po 50 DM...


Winnicę oddał w opiekę miejscowym mówiąc "nie będę zajmował sie czymś co ci ludzie robią tu od kilkuset lat". Wino potrzebne mu jedynie na własny użytek... :lol: Może mieszka nie tak stricte w Potomje ale blisko. Tam w tej wsi tylko 3 rodziny mieszkają.
To jasne, że nie będę na niego "polować"... :D
A może wpadnie do Boraka na hobotnicę...a tak w ogóle to prawdopodobnie mijaliśmy się w 2010 na "borackiej rivie". Spotkałeś moją przyjaciółkę znaną tu na forum Ewę Zuber. Świat jest mały

Pozdrawiam cieplutko
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.04.2012 11:17

Bocian napisał(a):
Rysio napisał(a):
Święty spokój Sławciu, święty spokój :)

Rysiu, chyba w Nakovanie :):)


Podjedź we wrześniu do Loviste :wink:

Obrazek

Prawie jak w Nakovanie :) :)

Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.04.2012 14:45

Joan65 napisał(a):Winnicę oddał w opiekę miejscowym mówiąc "nie będę zajmował sie czymś co ci ludzie robią tu od kilkuset lat". Wino potrzebne mu jedynie na własny użytek... :lol:

I to ma sens...
Joan65 napisał(a): Może mieszka nie tak stricte w Potomje ale blisko. Tam w tej wsi tylko 3 rodziny mieszkają.

Wiem, bo tam byłem.:)
Joan65 napisał(a): tak w ogóle to prawdopodobnie mijaliśmy się w 2010 na "borackiej rivie". Spotkałeś moją przyjaciółkę znaną tu na forum Ewę Zuber. Świat jest mały

Pozdrawiam cieplutko

Nie kojarzę. W którym miejscu?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.04.2012 14:46

Rysio napisał(a):
Podjedź we wrześniu do Loviste :wink:


Nie mówiliśmy o wrześniu tylko ogólnie :) Pojedź w lutym na Makarską... :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.04.2012 14:54

Rysio napisał(a):Podjedź we wrześniu do Loviste :wink:


zaraz we wrześniu .... w sierpniu Rysiek, w sierpniu ta plaża była tak samo pusta :)
pies na środku drogi, osioł ryczący rano i jedna cykada na drzewie ....
;)
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 02.04.2012 15:51

Loviste to super miejsce. W cztery osoby rozłożyliśmy się nad zatoką i było spokojnie, pusto, a z maską i z rurką przyjemnie się nurkowało bo nie było innych nurków więc i stworzeń było sporo. A przy okazji głębszego nura złapałem w siatkę Skorpenę czarną - paskudnie piękna ryba, ale na tyle cudaczna że się trzymałem od niej z daleka. Pooglądaliśmy w siatce i w wodzie i puściłem ją wolno, co było dobrą decyzją bo jak poinformował mnie Leon to bydle jest jadowite :wink:
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 04.04.2012 15:17

Bocian napisał(a):
kukris napisał(a):Łoooołłłłłłłłłłłłłłłłł !
Wysokość kaucji za "flakon" to kosmos jakiś jest !!
Ceny crnego pewnie też powalają.
Bocian powiedz proszę, że chociaż poczciwą rakiję w przyzwoitych cenach można tam nabyć.
Przecież nie będę "tego" woził z kraju !

Proponuję zajrzeć do Indjana w Potomje. Poza tym , jak wszędzie, co dom to wino i rakija... Po Dingaca proponuje zjechać do Borka do Anadingac. Do Bobo. Przy okazji pozdrowić ode mnie :)

Na forum można wyczytać, że Bobo zacne wino oferuje. Gdy będę (w sierpniu) z pewnością przekażę pozdrowienia.
A w jakiej cenie okoliczne winnice oferują swoje produkty ?
Interesuje mnie przedział cenowy od sikac(z)a do dingaca :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.04.2012 15:26

kukris napisał(a):
Bocian napisał(a):
kukris napisał(a):Łoooołłłłłłłłłłłłłłłłł !
Wysokość kaucji za "flakon" to kosmos jakiś jest !!
Ceny crnego pewnie też powalają.
Bocian powiedz proszę, że chociaż poczciwą rakiję w przyzwoitych cenach można tam nabyć.
Przecież nie będę "tego" woził z kraju !

Proponuję zajrzeć do Indjana w Potomje. Poza tym , jak wszędzie, co dom to wino i rakija... Po Dingaca proponuje zjechać do Borka do Anadingac. Do Bobo. Przy okazji pozdrowić ode mnie :)

Na forum można wyczytać, że Bobo zacne wino oferuje. Gdy będę (w sierpniu) z pewnością przekażę pozdrowienia.
A w jakiej cenie okoliczne winnice oferują swoje produkty ?
Interesuje mnie przedział cenowy od sikac(z)a do dingaca :D

Wg mnie, nie kupisz butelkowanego, dobrego Dingača, poniżej 100 kun. Tyle kosztował u Bobo, dla gości 80. Plavac, tez bardzo dobry, z dobrych zbiorów, 60 kun. Bijelo vino, stołowe, chyba om 20 kun. Mówię co u Bobo. Ceny zapewne podobne wszędzie. W dużych winiarniach trochę drożej.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 04.04.2012 15:54

Wino od Bobo jest wybitne, jeśli chcesz też dobre, a trochę tańsze polecam wpaść do Postupa, mała "buda" po lewej stronie. Gościu ma swojego Postupa w dobrej cenie, można też u niego wymienić za polską flaszkę.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.04.2012 16:07

Maciek1956 napisał(a):Wino od Bobo jest wybitne, jeśli chcesz też dobre, a trochę tańsze polecam wpaść do Postupa, mała "buda" po lewej stronie. Gościu ma swojego Postupa w dobrej cenie, można też u niego wymienić za polską flaszkę.


Reklama napojów wyskokowych jest zabroniona. Upominam kolegę Macieja.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.04.2012 15:30

Magda O. napisał(a):mam pytanie o Pernę: czy tam jest jakaś restauracja i piekarnia? Interesuję się tym miejscem, ale - o ile bez restauracji jakoś bym przeżyła ( w końcu do Orebica niedaleko), to bez codziennego zakupu burka na plażę byłoby ciężko... ;)


Perna to kemping bezpośrednio przylegający do Kuciste. Jest tam kilka małych lokali, a blisko kempingu jest sklep ogólnospożywczy i mały sklepik z pieczywem.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 10.04.2012 19:51

walp napisał(a):
Magda O. napisał(a):mam pytanie o Pernę: czy tam jest jakaś restauracja i piekarnia? Interesuję się tym miejscem, ale - o ile bez restauracji jakoś bym przeżyła ( w końcu do Orebica niedaleko), to bez codziennego zakupu burka na plażę byłoby ciężko... ;)


Perna to kemping bezpośrednio przylegający do Kuciste. Jest tam kilka małych lokali, a blisko kempingu jest sklep ogólnospożywczy i mały sklepik z pieczywem.


Dziękuję za odpowiedź. Niewykluczone, że zdecyduję się na Pernę lub Kuciste właśnie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - co polecicie - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone