Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Most na Peljeśac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 28.07.2022 14:01

SoftRM napisał(a):kamerki na przejścia Chorwacja - Bośnia , przed i za Neum
https://m.hak.hr/kamera.asp?g=2&k=139
https://m.hak.hr/kamera.asp?g=2&k=139
efekt mostu - pusto

I tutaj właśnie wyraźnie widać, dlaczego BiH tak uparcie protestował przeciwko budowie tego mostu ;)

zaczynam się zastanawiać czy warto pod koniec sierpnia jechać mostem w drodze do Dubrownika.

Dzisiaj jest czwartek, ale w weekend na tych przejściach korki pojawią się ponownie.
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 28.07.2022 14:20

kawa62 napisał(a):Ale podobno pod względem ekonomicznym ten most (tak jak i nasz przekop) nie ma sensu.
Więcej efektów dałoby zainwestowanie takiej kwoty w inne projekty turystyczne.
Tak mówią Chorwaci.

Tak, czytałem taką opinię, ale wygłoszono ten idiotyzm w radio Tok. Nie słyszałem Chorwata, który miałby podobną opinię.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 28.07.2022 15:11

opet napisał(a):
kawa62 napisał(a):Ale podobno pod względem ekonomicznym ten most (tak jak i nasz przekop) nie ma sensu.
Więcej efektów dałoby zainwestowanie takiej kwoty w inne projekty turystyczne.
Tak mówią Chorwaci.

Tak, czytałem taką opinię, ale wygłoszono ten idiotyzm w radio Tok. Nie słyszałem Chorwata, który miałby podobną opinię.

Niektórzy nigdy nie pojmą, że są na świecie rzeczy ważniejsze niż prymitywna kalkulacja ekonomiczna.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.07.2022 15:27

Cały czas czekam na te 100 mostów obiecane u nas w Polsce...
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 28.07.2022 15:49

wikol napisał(a):Cały czas czekam na te 100 mostów obiecane u nas w Polsce...

Podaj gdzie mają być te mosty ... bo "nie łapię"..?
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 28.07.2022 15:58

Ja tę planszę z etapami budowy dróg widziałem i jest też już trochę filmików z przejazdu samym mostem (jak ten przez Ciebie podany) ale nie spotkałem się z filmami lub relacjami n/t co dalej za mostem na Peljesacu.
Właściwie spotkałem jedną relację Polaka z kanału 4LifeTechTv ale On jechał do mostu od strony Drace, a tam jest droga - szkoda gadać:
Z wcześniejszych filmików można było wnioskować, że dalsza część drogi aż do Prapratno jest już gotowa, a brak tylko obwodnicy Stonu ale jak jest - nie wiadomo ?
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 28.07.2022 16:00

wikol napisał(a):Cały czas czekam na te 100 mostów obiecane u nas w Polsce...

Chyba obwodnic :oczko_usmiech:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 28.07.2022 16:45

Profilaktycznie zwracam Waszą uwagę, że wątek dotyczy mostu na Pelješac... :idea:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 28.07.2022 17:59

Wreszcie na YT mamy pierwszy filmik przedstawiający, co jest dalej za mostem:



https://www.youtube.com/watch?v=pES8BbBqPjM

Niestety, filmik przedstawia tylko przelot z Komarna do węzła Zaradeze i z powrotem.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 29.07.2022 07:52

Dzięki za filmik - to potwierdza, że za mostem da się dojechać nową drogą co najmniej do węzła Zaradeze ale myślę że i dalej tzn. do węzła Prapratno, bo na filmie widać, że auta jadą z przeciwnej strony, a tam po drodze nie ma więcej węzłów. Dla podróżujących dalej, np. do Dubrovnika to i tak słaba pociecha, gdyż trzeba będzie, zapewne w solidnym korku, pokonać fragment drogi przez Ston ale i tak lepiej niż by trzeba było z Brijesty wydostać się starymi drogami. :papa:

ps. zauważyłem, że w GM nanieśli nową drogę 674 na Peliesacu, niestety jakoś nie da się nią wyznaczyć trasy w GM. :D
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.07.2022 09:11

markid napisał(a)::

ps. zauważyłem, że w GM nanieśli nową drogę 674 na Peliesacu, niestety jakoś nie da się nią wyznaczyć trasy w GM. :D


A mnie się udało!
Tylko dodałem jako przystanek „Dancanje”

Obrazek
Ostatnio edytowano 31.07.2022 07:54 przez tranquilo, łącznie edytowano 3 razy
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 29.07.2022 09:18

Do Dancanje daje radę (a właściwie do skrzyżowania 414 - 674) ale dalej już nie :D
Nie ma się co przejmować, za kilka dni zapewne będzie działać poprawnie.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 29.07.2022 10:34

markid napisał(a):ps. zauważyłem, że w GM nanieśli nową drogę 674 na Peliesacu, niestety jakoś nie da się nią wyznaczyć trasy w GM. :D

Być może specjalnie żeby ograniczyć ruch, bo podobno już teraz na końcu tej nowej trasy, przed wjazdem do Stonu stworzył się wielki korek.
Tak więc aż do uruchomienia obwodnicy Stonu, do Dubrownika chyba lepiej jechać przez Neum, zwłaszcza, że tam teraz korków już nie będzie.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 29.07.2022 12:06

markid napisał(a):Do Dancanje daje radę (a właściwie do skrzyżowania 414 - 674) ale dalej już nie :D
Nie ma się co przejmować, za kilka dni zapewne będzie działać poprawnie.

Już poprawili, da się wyznaczyć trasę przez całą nową drogę z mostami: https://goo.gl/maps/2nZUXXAaUc5WVLQ2A
Ale do Dubrownika lepiej jechać przez Naum bo Ston się korkuje - na kamerkach z Neum pustki:
http://www2.hak.hr/rmt/?l=138
http://www2.hak.hr/rmt/?l=139
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.07.2022 19:12

Jechaliśmy wczoraj przed południem z Orebića.
Potwierdzam, że most prezentuje się lepiej z daleka.
Słusznie ktoś wyżej napisał, że gdyby dodać dach, wyszedłby niezły tunel :oczko_usmiech:

received_598355385225316.jpeg

Do mostu z Pelje prowadzi najpierw 2,5 km tunel.
Jeśli chodzi o widok, to piękny jest na wjeździe od strony Komarnej, tuż przed wjazdem jest punkt odpoczynku z parkingiem, jakimś bistro/kawiarnią i placem zabaw. Niestety nie dane nam było skorzystać, bo na zjeździe z mostu jest ciągła, więc tam tylko w drodze na Pelje.
Ale ogólnie bardzo na plus, komfort nieporównywalny w porównaniu z zeszłym rokiem :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone