Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Most na Peljeśac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 26.07.2022 23:49

Akrobacyjne .Były na transmisji live.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.07.2022 23:56

Na tym nagraniu https://www.youtube.com/watch?v=OUfC2MMFXvE można je zobaczyć w momencie 3:15.
Wygląda na to, że wykonały dwa naloty, raz lecąc obok siebie, a drugi raz w formacji o kształcie litery V.
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 27.07.2022 06:45

Czy razem z mostem zostały oddane do użytku nowe drogi na półwyspie Peljesac (m.in. obwodnica Ston) czy na razie tylko sam most?
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 27.07.2022 09:27

Na Pelješcu otwarto nowe drogi, ale obwodnica Stonu wciąż nie jest ukończona..
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 27.07.2022 19:02

Ale podobno pod względem ekonomicznym ten most (tak jak i nasz przekop) nie ma sensu.
Więcej efektów dałoby zainwestowanie takiej kwoty w inne projekty turystyczne.
Tak mówią Chorwaci.
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 326
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 27.07.2022 19:28

kawa62 napisał(a):Ale podobno pod względem ekonomicznym ten most (tak jak i nasz przekop) nie ma sensu.
Więcej efektów dałoby zainwestowanie takiej kwoty w inne projekty turystyczne.
Tak mówią Chorwaci.


Niw wszystko można rozpoznawać w kategoriach ekonomicznych czy tak trudno wyobrazić sobie jakiś konflikt z Bośnią i problemy z przejazdem przez Neum?
To sama dotyczy przekopu czy choćby węgla którego mamy pod dostatkiem ale od lat wygaszamy wydobycie i o ile kiedy był pokój to było ok a jak jest teraz każdy widzi
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2022 19:43

Most nie ma nic wspólnego z węglem.
Proszę nie tworzyć OT :idea:
polokokt
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 27.07.2022 22:50

Most otwarty. Dzisiaj jechałem do Orebic około 16:00. Ruch spory, samochód za samochodem .drogi tak sobie oznaczone po stronie półwyspu. Google Maps tez tak pokazuje ze nie wiadomo czy skręcić czy jechać prosto. Zjechałem pierwszym zjazdem a ostatecznie przejechałem przez góry i dojechałem do drugiego zjazdu i do drogi 414.
Sam przejazd przez most bez szału (cały urok chyba podziwiać gdzieś z brzegu). Ze względu dolna duży ruch prędkość jazdy 40km/h na dozwolonej 80. Do tego jak się jedzie to praktycznie nic nie widać poza pylonami. Wody prawie wcale . Jakby dodali dach to byłby tunel :) (mogli zrobić tak jak most nad Zalewem Zegrzynskim ze boki są zrobione z przezroczystej pleksi ze kierowca widzi wodę.
I Policja tez na ta okazje się ustawiła. Zapłaciłem w Dolinie Naretwy (pod mostem za ostatnimi budami) mandat 150kn . I wcale nie jestem przekonany ze policjant pokazał mi moja prędkość na radarze . Było prawie 90 pokazane a to dosyć sporo , raczej czułbym taka predkosc . W sumie nie wiem dokładnie ile jechałem ale według mnie niezbyt szybko bo ruch duży i samochód za samochodem w obie strony . A w ogóle wyjął mnie ze środka całego ciągu aut . Totalnie go nie widziałem, ledwo się zatrzymałem bo jechałem dosyć blisko poprzedzającego a ten tu wchodzi na ulice zaraz za nim :) Także uważajcie , policja chyba ma przykaz trochę wspomóc budowę mostu :)
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 27.07.2022 22:55

Biker_HR napisał(a):Na Pelješcu otwarto nowe drogi, ale obwodnica Stonu wciąż nie jest ukończona..


Wg Google maps - póki co - objazd Neum przez nowy most jest dłuższy czasowo niż "po staremu". Ale czekam na relację, aż ktoś to potwierdzi, bo wydaje mi się, że nie po to budowali ten most za tyle $, żeby teraz dłużej jechać niż dawniej :)
Edit: chodzi mi oczywiście o dojazd do Dubrownika, nie do Orebić :hut:
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 27.07.2022 23:19

Do Dubrownika albo Stonu może być dłużej. Zwłaszcza teraz jak wszyscy chcą mostem pojechać i pewnie pusto na granicach.
Ale już do Orebicza, to raczej małe szanse, żeby mostem było dłużej ;)
polokokt
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 27.07.2022 23:50

Do Stonu czy Dubrownika na pewno dłużej, przynajmniej na odcinku pd mostu do 414. Nie wiem jak dalej ale nie spodziewam się szaluX Dzisiaj na dozwolonej 80 na tym odcinku było tyle aut ze wszyscy jechali średnio 40 km/h a czasem i bliżej 30. I ogólnie widzę duży ruch aut . Od Ploce do Orebica właściwie jechałem w jednym wielkim sznurze aut. Z doliny Naretwy do Orebic zajęło mi 1h 20 min
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.07.2022 23:54

jerro napisał(a):
Biker_HR napisał(a):Na Pelješcu otwarto nowe drogi, ale obwodnica Stonu wciąż nie jest ukończona..


Wg Google maps - póki co - objazd Neum przez nowy most jest dłuższy czasowo niż "po staremu". Ale czekam na relację, aż ktoś to potwierdzi, bo wydaje mi się, że nie po to budowali ten most za tyle $, żeby teraz dłużej jechać niż dawniej :)
Edit: chodzi mi oczywiście o dojazd do Dubrownika, nie do Orebić :hut:

Dojazd przez Neum jest na razie szybszy, gdyż jeszcze nie jest gotowy budowany przez Greków odcinek drogi od Prapratno do drogi nr 8 i obecnie aby pokonać ten odcinek trzeba wąziutką i dziurawą drogą przeciskać się przez centrum Stonu. W dodatku GM nie bierze pod uwagę korków na przejściu granicznym do BiH, a jadąc tranzytem przez BiH trzeba dwukrotnie przekraczać tę granicę.
W momencie gdy cała trasa przez Peljesac stanie się przejezdna (co ma nastąpić do końca b.r.), to nie ma wątpliwości, że przejazd przez nowy most, a potem drogą szybkiego ruchu o standardzie zbliżonym do autostrady, będzie zdecydowanie szybszy niż przez BiH. A poza tym, brak bezpośredniego połączenia regionu Dubrownika z resztą Chorwacji, był główną przeszkodą w przyjęciu tego kraju do grupy Schengen i wczoraj właśnie ta przeszkoda zniknęła.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 28.07.2022 09:47

GM znacznie przekłamuje trasę na półwyspie, bo most Peljeski owszem jest naniesiony ale nowej drogi z Briesty do Prapratno już nie ma - pokazuje trasę starą drogą, a to znaczna różnica w czasie przejazdu.
Widać to na podanym linku: https://goo.gl/maps/Gik6yqC2goLb1n7s8
W sumie to wg dotychczasowych relacji przejeżdżających - nie mam pewności czy otwarty jest już cały odcinek Briesta - Prapratno, czy tylko z Briesty do węzła Zaradeze (za tunelem Debeli Brijeg).
Może ktoś już jechał i wie ? :papa:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 28.07.2022 14:00

markid napisał(a):W sumie to wg dotychczasowych relacji przejeżdżających - nie mam pewności czy otwarty jest już cały odcinek Briesta - Prapratno, czy tylko z Briesty do węzła Zaradeze (za tunelem Debeli Brijeg).

Plansza przedstawiająca poszczególne etapy prac:

Zaawansowanie prac lipiec 2022.jpg

Etapy I-III są podobno już ukończone, do końca roku ma być ukończony etap IV.

Może ktoś już jechał i wie ? :papa:

Tutaj jest przejazd przez most oraz początek nowej trasy w kierunku Dubrownika:

https://youtu.be/y0pImLXnud4
A co jest dalej, to nie idzie się dowiedzieć, co mnie - prawdę mówiąc - trochę dziwi.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 28.07.2022 14:54

kamerki na przejścia Chorwacja - Bośnia , przed i za Neum
https://m.hak.hr/kamera.asp?g=2&k=139
https://m.hak.hr/kamera.asp?g=2&k=139
efekt mostu - pusto
zaczynam się zastanawiać czy warto pod koniec sierpnia jechać mostem w drodze do Dubrownika.
Ale nie przejechać się tym mostem .........
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone