Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Most na Peljeśac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hanys
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hanys » 30.07.2022 09:46

My przejeżdżaliśmy przez ten most 28.07 od strony półwyspu i specjalnie załączyłem dwie nawigacje, zaktualizowanego do najnowszych map Garmina oraz Google Maps. Garmin porażka, nawigacja zapętliła się i zgubiła drogę. Google Maps lepiej ale przez dłuższy czas jechaliśmy drogą dojazdową do mostu, której nie było na mapie.

corrina napisał(a):Jechaliśmy wczoraj przed południem z Orebića.
Potwierdzam, że most prezentuje się lepiej z daleka.

Jeśli chodzi o widok, to piękny jest na wjeździe od strony Komarnej, tuż przed wjazdem jest punkt odpoczynku z parkingiem, jakimś bistro/kawiarnią i placem zabaw. Niestety nie dane nam było skorzystać, bo na zjeździe z mostu jest ciągła, więc tam tylko w drodze na Pelje.


Podpisuję się pod powyższym.
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 30.07.2022 10:23

Czy z uwagi na oddanie mostu zauważyliście może:
1. bardziej wzmożony ruch na trasie 414 w kierunku Orebicia?
2. czy są mniejsze kolejki na prom Ploče - Trpanj?
Jak się pewnie domyślacie, chodzi mi o szybszy przejazd
na Lumbardę.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.07.2022 12:50

kamba2000 napisał(a):Czy z uwagi na oddanie mostu zauważyliście może:
1. bardziej wzmożony ruch na trasie 414 w kierunku Orebicia?
2. czy są mniejsze kolejki na prom Ploče - Trpanj?
Jak się pewnie domyślacie, chodzi mi o szybszy przejazd
na Lumbardę.

Jadąc na Korculę, to po otwarciu mostu ja bym sobie już głowy nie zawracał promem z Ploce.
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 30.07.2022 13:50

Chris_M napisał(a):
kamba2000 napisał(a):Czy z uwagi na oddanie mostu zauważyliście może:
1. bardziej wzmożony ruch na trasie 414 w kierunku Orebicia?
2. czy są mniejsze kolejki na prom Ploče - Trpanj?
Jak się pewnie domyślacie, chodzi mi o szybszy przejazd
na Lumbardę.

Jadąc na Korculę, to po otwarciu mostu ja bym sobie już głowy nie zawracał promem z Ploce.

No właśnie, do tego zmierzam.
Sądzę, że większość tak zrobi, ale
czy nie wpłynie to na większą ilość
pojazdów na drodze do Orebicia
co spowoduje dłuższy czas przejazdu?
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.07.2022 13:57

kamba2000 napisał(a):
Chris_M napisał(a):Jadąc na Korculę, to po otwarciu mostu ja bym sobie już głowy nie zawracał promem z Ploce.

No właśnie, do tego zmierzam.
Sądzę, że większość tak zrobi, ale
czy nie wpłynie to na większą ilość
pojazdów na drodze do Orebicia
co spowoduje dłuższy czas przejazdu?

Do Orebica pojedzie tyle ludzi ile tam wykupiło pobyt, bez wzgledu na to, czy most już działa, czy nie. A droga 415 z Trpanj i tak potem łączy się z drogą 414 prowadzącą od mostu :)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.07.2022 22:38

Nareszcie jest filmik z przelotu całej trasy, tym razem od Stonu w kierunku Komarnej:

damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 31.07.2022 08:19

Kto prowadzi ten samochód? Zacząłem oglądać jego jazdę i ... sami zobaczcie. Dalej widziałem jak wyprzedza na ciągłej linii, skręcając na skrzyżowaniu zmusza auto do hamowania, niemal dwukrotnie przekracza prędkość.
Załączniki:
90.jpg
przez most.jpg
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 01.08.2022 08:32

Wspaniała trasa.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.08.2022 20:39

damianisko5 napisał(a): Dalej widziałem jak wyprzedza na ciągłej linii,


Bez przesady, kilku metrów mu zabrakło, żeby się wyrobił na przerywanej. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie wyprzedzał marudera na końcu przerywanej :D

niemal dwukrotnie przekracza prędkość.


A skąd ci wyszło dwukrotne przekroczenie prędkości (albo w ogóle jakiekolwiek przekroczenie), skoro w żadnym momencie nie widać jego licznika?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 14.08.2022 09:06

Przejazd na Peljesac prawdopodobnie bez łamania przepisów :wink:

https://youtu.be/gnBB5XvzQeM
Kerad n
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 05.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kerad n » 14.08.2022 12:11

Przejechany, zaliczony, w każdą stronę. Przed mostem po jednej i drugiej stronie, są miejsca obsługi podróżnych. Sporo miejsc parkingowych, piękne widoki. Dobre miejsce na mały odpoczynek. Dwa dni później wracając późnym wieczorem, na skrzyżowaniu gdzie można podjąć decyzję czy most lub Bośnia, od strony Dubrownik, był patrol policji chorwackiej, na bieżąco kontrolował wyrywkowo auta. Nocą przejazd też robi ekstra wrażenie. :papa:
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 24.08.2022 12:15

no to teraz można sobie jeszcze pośmigać "chłopkiem" google streetview w okolicy miejscowości Brijesta :)
Kawał pięknej drogi zbudowali w tak trudnym terenie.
Jak dożyjemy kiedyś, że cała trasa S1 będzie oddana do użytku to też u nas będzie miód-malina :)
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 05.09.2022 09:14

Pytanko !
Nie mogę odszukać informacji czy przez most można bez łamania przepisów przejechać rowerkiem. Na filmikach widziałem rowerzystów, ale czy nie zapłacili mandantów ?(znaków zakazu nie widać) W drugiej połowie września będę rowerem z sakwami kręcił się po okolicy i może zamiast promem na Peljesac pojechać przez most.
Gajus
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 14.09.2022 13:30

A jakie słuchy chodzą odnośnie dróg na Pelješcu, czy jest szansa, że w przyszłe lato da się trochę przyspieszyć jazdę przez półwysep? :roll: Mam na myśli kierunek Dubrownik konkretnie.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 14.09.2022 13:39

Nawet jak zrobią drogi, myślę, że skróci to dojazd o max 20 min. Przy wolniejszej jeździe, można więcej i dłużej podziwiać widoki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone