Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak to było za PRL ? - wczasy w Jugosławii

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.11.2021 15:21

Kruszynka napisał(a):Pamiętam jak staliśmy na przejściu w Medyce 36 godzin
Ten stres przed granicą, bo nigdy nie wiadomo było na jaką zmianę celników się trafi, jaki humor i czy mężczyzna czy kobieta, gorsza oczywiście. Następna przejście to Czerniowce, potem Subotnica i wjazd do Jugosławii. Jechaliśmy wtedy do Robinii na camping, pod namiot.

Z ciekawości wrzuciłem sobie trasę w google maps. Niezłe koło ale pewnie tak trzeba było.
Jechaliście przez Rumunię (bo to bliżej Czerniowca) czy przez Węgry?
Chodziło ci o Subotica w Serbii?
I ostatnie pytanie. Gdzie jest właściwie ta Robinia? :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.11.2021 16:03

empire13 napisał(a):I ostatnie pytanie. Gdzie jest właściwie ta Robinia? :)



Obstawiam, że chodziło o Rovinj :D
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 14.11.2021 16:48

empire13 napisał(a):
mirko napisał(a):Polska była wtedy dla nas bardzo tanią destynacją. Dwutygodniowy pobyt kosztował trzysta dolarów.

Ciekawi mnie jak teraz Polska jest odbierana pod tym względem przez przeciętnego Chorwata.
Bo to, że nie jest to najpopularniejszy kierunek wczasowy dla Chorwatów, jest dla mnie oczywiste.


Polska wyskoczyła przed Chorwacje jeśli chodzi o zamożność. Poza wybrzeżem kraj jest dość skromny. A i samo wybrzeże oprócz miejsc turystycznych wymaga jeszcze wielu inwestycji. Np. Split niewiele się zmienił od czasów Jugosławii, miasto mocno zaniedbane.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.11.2021 17:09

marekkowalak napisał(a):
empire13 napisał(a):I ostatnie pytanie. Gdzie jest właściwie ta Robinia? :)



Obstawiam, że chodziło o Rovinj :D


Nie wykluczam.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.11.2021 17:10

naszastruga napisał(a):
empire13 napisał(a):
mirko napisał(a):Polska była wtedy dla nas bardzo tanią destynacją. Dwutygodniowy pobyt kosztował trzysta dolarów.

Ciekawi mnie jak teraz Polska jest odbierana pod tym względem przez przeciętnego Chorwata.
Bo to, że nie jest to najpopularniejszy kierunek wczasowy dla Chorwatów, jest dla mnie oczywiste.


Polska wyskoczyła przed Chorwacje jeśli chodzi o zamożność. Poza wybrzeżem kraj jest dość skromny. A i samo wybrzeże oprócz miejsc turystycznych wymaga jeszcze wielu inwestycji. Np. Split niewiele się zmienił od czasów Jugosławii, miasto mocno zaniedbane.

O tym wiem więc nie o to pytałem ;)
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 14.11.2021 17:18

empire13 napisał(a):
naszastruga napisał(a):
empire13 napisał(a):
mirko napisał(a):Polska była wtedy dla nas bardzo tanią destynacją. Dwutygodniowy pobyt kosztował trzysta dolarów.

Ciekawi mnie jak teraz Polska jest odbierana pod tym względem przez przeciętnego Chorwata.
Bo to, że nie jest to najpopularniejszy kierunek wczasowy dla Chorwatów, jest dla mnie oczywiste.


Polska wyskoczyła przed Chorwacje jeśli chodzi o zamożność. Poza wybrzeżem kraj jest dość skromny. A i samo wybrzeże oprócz miejsc turystycznych wymaga jeszcze wielu inwestycji. Np. Split niewiele się zmienił od czasów Jugosławii, miasto mocno zaniedbane.

O tym wiem więc nie o to pytałem ;)


O to pytałeś, tak nas odbierają Chorwaci.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 14.11.2021 17:41

naszastruga napisał(a):
empire13 napisał(a):
mirko napisał(a):Polska była wtedy dla nas bardzo tanią destynacją. Dwutygodniowy pobyt kosztował trzysta dolarów.

Ciekawi mnie jak teraz Polska jest odbierana pod tym względem przez przeciętnego Chorwata.
Bo to, że nie jest to najpopularniejszy kierunek wczasowy dla Chorwatów, jest dla mnie oczywiste.


Polska wyskoczyła przed Chorwacje jeśli chodzi o zamożność. Poza wybrzeżem kraj jest dość skromny. A i samo wybrzeże oprócz miejsc turystycznych wymaga jeszcze wielu inwestycji. Np. Split niewiele się zmienił od czasów Jugosławii, miasto mocno zaniedbane.


Teraz jest odwrotnie, Polska jest dla nas droga, a Chorwacja jest tania dla Polaków. Sytuacja w Chorwacji jest trudna, poziom życia stale spada, a dobrze żyją tylko politycy.
Były premier Sanader został skazany na 6 lat więzienia za kradzież państwowych pieniędzy.
To jest dzisiaj Chorwacja !!!!!!
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 14.11.2021 17:56

mirko napisał(a):Chorwacja jest tania dla Polaków


8O 8O 8O
Zapomniałeś dodać ,że Chorwacja jest tania dla nielicznych Polaków.
Ja na dwutygodniowy urlop w Chorwacji zbieram pieniądze przez cały rok :roll:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.11.2021 17:57

mirko napisał(a):Teraz jest odwrotnie, Polska jest dla nas droga, a Chorwacja jest tania dla Polaków. Sytuacja w Chorwacji jest trudna, poziom życia stale spada, a dobrze żyją tylko politycy.
Były premier Sanader został skazany na 6 lat więzienia za kradzież państwowych pieniędzy.
To jest dzisiaj Chorwacja !!!!!!

Przynajmniej w Chorwacji polityk może pójść do więzienia. W Polsce to niemal niemożliwe.
Chorwacja na pewno jest dla Polaka tańsza niż tzw. zachód ale na pewno nie tania ;)
Kruszynka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kruszynka » 15.11.2021 16:37

empire13 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
empire13 napisał(a):I ostatnie pytanie. Gdzie jest właściwie ta Robinia? :)



Obstawiam, że chodziło o Rovinj :D


Nie wykluczam.
Kruszynka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kruszynka » 15.11.2021 16:38

Tak chodziło o Rovinj, przepraszam literówka.
Kruszynka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kruszynka » 15.11.2021 16:43

empire13 napisał(a):
Kruszynka napisał(a):Pamiętam jak staliśmy na przejściu w Medyce 36 godzin
Ten stres przed granicą, bo nigdy nie wiadomo było na jaką zmianę celników się trafi, jaki humor i czy mężczyzna czy kobieta, gorsza oczywiście. Następna przejście to Czerniowce, potem Subotnica i wjazd do Jugosławii. Jechaliśmy wtedy do Robinii na camping, pod namiot.

Z ciekawości wrzuciłem sobie trasę w google maps. Niezłe koło ale pewnie tak trzeba było.
Jechaliście przez Rumunię (bo to bliżej Czerniowca) czy przez Węgry?
Chodziło ci o Subotica w Serbii?
I ostatnie pytanie. Gdzie jest właściwie ta Robinia? :)

Tak, Subotnica w Serbii.
Nie pamiętam już tak drogi dokładnie. Tylko poszczególne miasta. Muszę męża podpytać /moja pamięć zewnętrzna/
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 10.01.2022 17:00

Odświeżam wątek.
Ktoś dorzuci jakieś fajne Chorwacko-Jugosłowiańskie wspomnienia/zdjęcia z tamtych lat ?
crooopka
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crooopka » 02.03.2022 14:39

Też jestem bardzo ciekawa opowieści z dawnych lat.
Może ktoś jeszcze mógłby coś opowiedzieć, wkleić zdjęcia?
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 03.05.2022 08:11

trafiłem tu przypadkiem, zaintrygował mnie ten "PRL" w temacie wątku ;)
Wasze opowieści czyta sie niesamowicie, nawet nie jestem w stanie wyobrazic sobie jakie emocje towarzyszyly wtedy tym którym pozwolono na wakacyjny wyjazd z kraju. Dla ludzi z mojego pokolenia (jestem rocznik '83) to jest inny świat, coś co przeczy teraźniejszym normom :)
z jednej strony czytam że dojazd na miejsce trwal nawet 40 godzin, z drugiej narzeka się jak trzeba 1 godz poczekać na granicy.
Czytając Wasze wspomnienia mam wrażenie jakbym zdmuchiwał kurz z jakiegoś starego albumu, lub książki :)
pozdrawiam !!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Jak to było za PRL ? - wczasy w Jugosławii - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone