Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2011 21:06

majeczka napisał(a):
Bocian napisał(a):Osy w Borku przy śniadaniu są zawsze :) Jedna , dwie sztuki...


...niestety nie tylko w Borku i nie tylko przy śniadaniu :wink:
W ubiegłym roku 2 razy zostałam użądlona przez osę, cóż ból, zaczerwienienie, solidny obrzęk w miejscu użądlenia.
Minął po 2-3 godzinach. Najbezpieczniej jest jak najwcześniej usunąć żądło, schłodzić bolące miejsce, ponieważ lód obkurczy nasze naczynia i jad nie rozejdzie się dalej. Dobry jest też Fenistil lub Clemastin :cry:

I kąpiel w Jadranie. Też chłodzi.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.07.2011 21:08

majeczka napisał(a): Najbezpieczniej jest jak najwcześniej usunąć żądło


...Majeczko, pomyliłaś osę z pszczółką :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.07.2011 21:20

mkm napisał(a):
majeczka napisał(a): Najbezpieczniej jest jak najwcześniej usunąć żądło


...Majeczko, pomyliłaś osę z pszczółką :wink:


...być może, bo podobno pszczoła żądli tylko raz pozostawiając w ciele ofiary żądło, a osy mogą żądlić wielokrotnie... :wink:
...cóż tam i tak dobrze, że nie był to jakiś szerszeń albo trzmiel :lol:
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 14.07.2011 21:56

Ja tam w całej Chorwacji nie uświadczyłem ani jednego komara.
Myślałem, że to gatunek tam nie znany. 8O
pierzaczek
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pierzaczek » 15.07.2011 09:04

kurcze - google nie chce mi pokazać trasy przez Neum w BiH.
Więc opisze ci pokrótce trasę od końca A1 na Cro gdzie po ślimaku skręcasz ostro w prawo. Dijeżdzasz do bramek - płacisz za skorzystanie z autostrady. Następnie dojeżdżasz do skrzyżowania, ustępujesz pierwszeństwa i skręcasz w prawo. Jedziesz droga nr 62 do skrętu w prawo na 513. Zjeżdżasz stroma droga do doliny rzeki Neretwy dojeżdżasz do Ploce. Tasm skręczasz w lewo na E65 w kierunku na Dubrownik (opcja to prom do Trpanj ale musi ci sie czas promu zgrać i nie znam ceny)Droga E65 jedziesz wdłuz rzeki - przez most na drugi brzeg, potem do dużego węzła na którym jedziesz prosto (opcja na Mostar w BiH)
Dalej droga nr E65 aż do granicy z BiH (paszport i zielona karta) potem do Neum dalej do następnego przejścia granicznego i znów jesteś w Chorwacji na E65 aż do skrzyżowania w prawo gdzie opisane jest o ile pamietam Orebić i Korcula (prosto na Dubrownik)
Od tego miejsca to juz około 12 km najpierw Mały Ston a potem Ston - po prawej wejście na mury a bezpłatny parking po lewej przed zakrętem z Solankami
juliaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) juliaka » 19.07.2011 12:45

Witam,
dziękuję za wszelkie info w sprawie Trstenika. Swoją droga, jakieś dziwne to miasteczko, wielu go chwali, a mało kto chciałby tam spędzić więcej niz jeden dzień....
Chyba sie skuszę, a potem opiszę swoje wrażenia, mam nadzieję, że pozytywne :)
Jeszce jedno pytanie, jeśli pozwolicie - jak daleko jest z Trstenika do Duby i Divnej, ( chcielibyśmy przy okazji zobaczyć jedne z naj - plaż w Cro - mozna dojechać na miejsce?

I jeszcze pytanie do bywalców Borka - co takiego ma Borak czego nie ma Trstenik? :?:

pozdrawiam
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 19.07.2011 12:48

Dalmatinską Kucę :D , a poważnie Borak to oaza spokoju, takiego niewymuszonego lenistwa :wink: , a Trstenik próbuje być czymś więcej niż jest, to według mnie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.07.2011 12:54

juliaka napisał(a):I jeszcze pytanie do bywalców Borka - co takiego ma Borak czego nie ma Trstenik? :?:

pozdrawiam

Jak ja tam jestem to mnie :)
W samym Borku samochody nie jeżdżą ci nad głowa jak jesteś na plaży, są dwie dobre konoby, dwie plaże. Dla mnie Trstenic to tak jak Divna, wygląda malowniczo i pięknie. Z daleka :) Z Trsrtenica do Divnej na dwa sposoby. Albo przez Borak i dalej przez tunel do Potomje i kierunek Divna albo z Trstenica w druga stronę, do głównej drogi, w lewo na niej i przez Pijavicino do Potomja i dalej już wiesz :) Z Potomja do Trpanja jest 12km. Do tego trzeba dodać 7km przez tunel albo trochę więcej zwykłą drogą.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 20.07.2011 09:39

Bocian a ta druga dobra knajpa to jaka? bo Dalmatyńska Kuca już zaliczona ale pora odkryć coś nowego
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 20.07.2011 10:00

Choć ja nie Bocian, pozwolę sobie odpowiedzieć. Knajpa jest przy większej plaży, tzw. miejskiej. Dają tam pyszną pizzę. Właściciel podobno jest przystojny :wink: . Przynajmniej tak twierdzi Bocian, a raczej jego damska część :D .
Tu jest link, można zobaczyć jak tam milusio :)
http://www.croatian-routes.com/Default.aspx?sec=70

Pozdrawiam
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 20.07.2011 10:11

Dzięki wielkie, zanotowałam do zaliczenia ;)
ankaz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankaz » 20.07.2011 10:21

To fakt - był tam jakiś przystojniak :lol: (nie wiedziałam, że to właściciel). W Dalmatynskiej Kucy polecam spaghetti z owocami morza - kiedyś tam wrócę i zjem jeszcze raz.
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 20.07.2011 10:22

juliaka napisał(a):Jeszce jedno pytanie, jeśli pozwolicie - jak daleko jest z Trstenika do Duby i Divnej


około 30-40 min jazdy samochodem

juliaka napisał(a):( chcielibyśmy przy okazji zobaczyć jedne z naj - plaż w Cro - mozna dojechać na miejsce?


Bez problemu

juliaka napisał(a):I jeszcze pytanie do bywalców Borka - co takiego ma Borak czego nie ma Trstenik? :?:


Święty spokój
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.07.2011 13:23

Aguha napisał(a):Choć ja nie Bocian, pozwolę sobie odpowiedzieć. Knajpa jest przy większej plaży, tzw. miejskiej. Dają tam pyszną pizzę. Właściciel podobno jest przystojny :wink: . Przynajmniej tak twierdzi Bocian, a raczej jego damska część :D .
Tu jest link, można zobaczyć jak tam milusio :)
http://www.croatian-routes.com/Default.aspx?sec=70

Pozdrawiam

Knajpka miła i przyjemna ale dla mnie nie ma takiej atmosfery jak Dalmatinska Kuca... Choć Dalmatinska jest na świeżym powietrzu a tamta jest pod dachem. Co do zdjęć z linka to chyba nie wszystkie pochodzą z samej knajpki, część jest z piwnic w Potomje, chyba, że się mylę, ale takich widoków w tej knajpie ja nie widziałem.
ania.mor
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 11.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.mor » 20.07.2011 14:56

dokładnie tak - Kuca ma lepszą atmosfere
a wiem bo wczoraj wróciłam z Boraka z villi Anadingać

i tak na marginesie do Bociana: masz pozdrowienia od Bozo :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone