Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trasat23
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.08.2008
Półwysep Peljesac

Nieprzeczytany postnapisał(a) trasat23 » 06.06.2010 18:49

Witam, W tym roku wybieram się z żoną na Półwysep Peljesac, prawdopodobnie do Viganj. Proszę polecić jakiś fajny apartament, czy warto w ogóle tam się zapuszczać, może lepij zostać w Orebicu, albo Kuciste. Czy możena tam pojeździć na rowerach?
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 07.06.2010 19:28

NIe będę zakładała nowego wątku, ponieważ chcę zadać podobne pytanko.

Za 12 dni wyjazd na wspomniany półwyspie postanowione :roll: :D
Którą z miejscowosci możecie polecić dla nas + 2 dzieci (3 i 6 lat) ??
Powiem krótko nie chce wioski, ale drugiej Makarskiej także. W ubiegłym roku byliśmy w Tucepi i było idealne.

Zalezy mi na dobrym dostępie do plaży (odległość, zejście - pod dzieci) oraz aby było gdzie z dziećmi pospacerować, cos kupić
Myslałam o Trpanj (chyba najbardziej), Orebicu, Kuciste, Trstenica czy Mokalo, a może cos innego polecicie??? :?:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 07.06.2010 20:03

No jak takie wymagania to na Peljesacu większe miasteczko to Orebić , mniejsze Trpaj , reszta to raczej wioseczki , dwie trzy knajpki , sklep jeden dwa albo nie ma :D

I to jest właśnie uroda Peljesaca :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 07.06.2010 20:08

na Peljesacu dwa razy byłam w Orebic i tam mi pasuje..dla mnie bardzo ok, mieszkam zawsze pod koniec miasteczka, za portem :)
fajne mieścinki to też Zuljana, Trstenik (tylko tu chyba szybko słonce znika za górą i robi cien na miasteczko:) Cały Półwysep jest przepiękny, dla mnie to najpiękniejsze miejsce w Cro (kiedyś wydawało mi się, że Riwiery Makarskiej i Tucepi nic nie przebije, ale sporo miejsc ją przebija!
fotki w mojej relacji :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=259 ... &start=135
Pozdrawiam
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 07.06.2010 20:22

Dla mnie też Orebic jest ok. Z apartamentem nie powinno być problemu, jeśli chcesz zarezerwować apartament zajrzyj na www.== reklama ==, będziesz miała przynajmniej zdjęcia apartamentów. :D
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 07.06.2010 20:52

Dziękuje serdecznie za pomoc!! Ines, Armar, Gordipi
Utwierdziliście mnie w przekonaniu i raczej na 99,9% Orebić będzie miejscem docelowym.

Wierzę, że cały półwysep jest piekny
Postaram się zobaczyć jak najwięcej tych malowniczych miejsc.


Ines Twoje relacje uważnie czytałam i dlatego spodobało mi się TO miejsce :) a możesz mi powiedzieć dokładnie gdzie była twoja kwatera?
Gdzie najblizej dobrej plaży i najdogodniej z dziećmi??
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 07.06.2010 21:00

Maksymalna odległość do plaży, oczywiście zależy jakiej to 400m, wg mnie fajne plaże są na końcu Orebica w kierunku Viganj. :D
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 07.06.2010 22:24

gordipi napisał(a):Maksymalna odległość do plaży, oczywiście zależy jakiej to 400m, wg mnie fajne plaże są na końcu Orebica w kierunku Viganj. :D


bardzo pocieszająca wiadomość :lol:

Oczywiście jak człowiek wybiera się z dziećmi ma inaczej sprecyzowane plany ale nie koniecznie nudniejsze, powiem jak było po powrocie.
Póki co nie mogę doczekać się wyjazdu a to dopiero 19 czerwca 8)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 08.06.2010 09:26

Teraz zobaczyłem że jedziesz juz niedługo 8) , to może faktycznie Orebic o tej porze nie będzie zatłoczony tak jak w sierpniu ( Ines jeździła we wrześniu a to inna bajka niż lipiec czy sierpień - w samym Orebicu wtedy na plaży jest głowa przy głowce :? ) , więc myślę że dobry wybór :D

przyjemnego wypoczynku :papa:
karmelitaa-z
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) karmelitaa-z » 08.06.2010 09:52

Witam serdecznie , jutro jedziemy na Peljeszac , a dokładnie do mieścinki Sreser jedziemy tam 3 rok z rzędu apartament 2 kroki od plaży , bajka ! cisza spokój , na plaży goście tylko z naszego apartamentowca , ładujemy tam co roku akumulatory przez 2 tygodnie , zawsze piękna pogoda , bez żarów lipca czy sierpnia . W mieścince w okresie zimowym mieszka tylko
12 - stu stałych mieszkańców , natomiast latem jest ich dużo dużo więcej . Są tam 2 sklepiki i pizzernia . Jeżeli zatęsknimy za większym gwarem do "rzut beretem " do Orebica .
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 08.06.2010 12:29

armar napisał(a):T myślę że dobry wybór :D
przyjemnego wypoczynku :papa:


a (nie)dziękuję :D mam nadzieje, dam znać po
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 09.06.2010 00:11

trasat23 napisał(a):Witam, W tym roku wybieram się z żoną na Półwysep Peljesac, prawdopodobnie do Viganj. Proszę polecić jakiś fajny apartament, czy warto w ogóle tam się zapuszczać, może lepij zostać w Orebicu, albo Kuciste. Czy możena tam pojeździć na rowerach?

mała róznica Orebić graniczy z Kuciste a dalej jest Viganij, ale raczej ze wskazaniem na te ostatnie wioski przynajmniej są większe szanse ze będziesz nad samym morzem
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 09.06.2010 09:33

Czyli noclegów szukam wjeżdzając do Orebica czy wyjeżdzajac?
oczywiście cały czas mam na względzie plaże z dogodnym dojściem i zejściem do morza
atomic
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) atomic » 09.06.2010 11:13

Ja też w tym roku wybrałem na pewno Peljesac :) Z tym, że nie mogę się zdecydować co do miejsca (prawdopodobnie okaże się dopiero na miejscu)...Mam pytanie do ludzi, którzy tam już byli: czy w Trpanju jest jakaś promenada z knajpami ? Konzum ? targ ? w Orebicu czytając relacje rozumiem, że jest wszystko... :P
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.06.2010 12:06

atomic w Orbicu jest to wszystko co wymieniasz :) W Trpanj - nie mam pojęcia :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone