Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Półwysep Peljesac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 19.06.2010 23:16

granica przejezdna bez problemu, prom skraca kilometry, niekoniecznie czas podróży, ale za to widoki ........ malina :D
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 20.06.2010 00:10

A może ktoś objeżdżał?...czy granica jest przejezdna bez problemów?




z Ravcy do Orebica samochodem masz okolo 2,5 godz jazdy , przepiekne widoki , kreta trasa po prostu miodzio :D
pzdr
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 20.06.2010 10:20

"A może ktoś objeżdżał?...czy granica jest przejezdna bez problemów?"

oczywiście, że objeżdżamy, na prom nie ma sensu czekać, bo jest rzadko, a rezygnujesz z tak wspaniałych widoków..
a czemu miałby być problem z przejazdem granicy? przejeżdżasz i tyle, nawet zazwyczaj o nic cie nie pytają :)
tu o Peljesacu może ci się przyda :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=259 ... &start=135
Pozdrawiam
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 20.06.2010 12:33

Dzięki ciekawym opisom Ines , wiosną zdecydowaliśmy się na powrót do CRO i tym razem do Orebica. 2 lata temu byliśmy w Marusici -też uroczo. Ale relacje Ines przekonały mnie do półwyspu dzikiego i zielonego....jak to szanowna koleżanka Ines opisała. Dzięki za dobre rady :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.06.2010 13:01

No i te szakale i 10cio centymetrowe skakavce... :lol:
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 20.06.2010 15:09

Bocian napisał(a):No i te szakale i 10cio centymetrowe skakavce... :lol:



tak i na dodatek cykady :D niesamowity koncert - ujadanie szakali i glos cykad :D
aśkaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aśkaj » 20.06.2010 21:11

Dzięki za info...objadę i będę się zachwycać widokami;)

Co to jest skokoviec?
I jak jest z tymi szakalami czy kojotami...można je spotkać czy tylko słychać wieczorami?

pozdravy
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.06.2010 21:19

http://www.zivotinjsko-carstvo.com/divljina/skakavci.php
Szakale można jak najbardziej spotkać...
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 20.06.2010 21:31

aśkaj napisał(a):Dzięki za info...objadę i będę się zachwycać widokami;)

Co to jest skokoviec?
I jak jest z tymi szakalami czy kojotami...można je spotkać czy tylko słychać wieczorami?

pozdravy




ja osobiscie mialem okazje zobaczec szakala jak podszedl pod nasz taras poznym wieczorem, jak tylko sie poruszylem zaraz uciekl,praktycznie nie rozni sie od psa poza dlugimi nogami,bardzo sa plochliwe :D a ujadanie slyszalem nagminnie -glownie w nocy :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.06.2010 21:36

Obrazek
:)
Obrazek
:):)
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 21.06.2010 21:10

Jestem od wczoraj w Orebic.
Jechaliśmy przez granicę BiH, korków nie było, choć ogólnie droga dość długa, dłuższa niż na Makarską.

Apartament tak jak Inres pisała znaleźliśmy w pierwszej lini za portem. Mamy 2 pokoje, kuchnie, łazienkę i kuchnię za 45E, plus balkon i widok na morze i góry.

Dziś zwiedziłam dokładnie Orebić. POwiem tak, że restauracji malutko, dośc spokojnie.
DOdatkowo plaże .... do hoteli moim zdaniem bardzo wąskie, brudne, morze także.
Od hoteli ciekawe małe plażyczki i piękna przyroda.
aśkaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aśkaj » 21.06.2010 21:16

Jestem pod wrażeniem tych ostatnich fotek...mężowi nie pokaże ...ma arachnofobię (oczywiście nie zdiagnozowaną;))
Do tej pory spotkaliśmy w Chrowacji jedynie karaluchy i gekony w szafach....przed karaluchami to ja uciekałam.

Może jeszcze pytanko z kategori wycieczki fakultatywne....w Orebiczu jest organizowany jakis fish piknik do Dubrownika?......a może wycieczka do Mostaru?

pozdrav
aśkaj
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) aśkaj » 21.06.2010 21:19

WIOLAB !

Jaka jest pogoda, woda w morzu ciepła?
Jechaliście przez Ploce , Ston czy może drogowskazy kieruja na Metkovic a potem w dół.

pozdrav
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 21.06.2010 21:20

Niestety nie spotkałem się w Orebicu z fishpiknikami, a juz napewno nie do Dubrownika :(
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 21.06.2010 21:23

Bocian napisał(a):Obrazek
:)

Dzięki Bocian :? Pojedziesz ze mną do Chorwacji? Bo po tej focie to moja narzeczona już na pewno nie pojedzie :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Półwysep Peljesac - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone